نظر منتشر شده
۱۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 275697
گزارش کامل سرقت مسلحانه سپاهان‌شهر+ عکس
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۲۸
امروز صبح در سپاهان‌شهر اصفهان سرقت مسلحانه‌ای از بانک مسکن صورت گرفت که همین سرقت سبب شد که آشیانه سارقان مسلح خراب و چهره از نقاب آنها برداشته شود.

به گزارش فارس، امروز بخت یار نبود، اصلا فکرش را نمی‌کردند که این اتفاق بیفتد، به چهره‌های جوان آنها نمی‌خورد که سوابقی در طرح سرقت مسلحانه داشته باشند، میانگین سنی آنها بین ۲۵ تا ۳۰ سال و هیکل آنها معمولی بود، با سارقان و دزدان فیلم‌ها که چهره‌ای خشن و هیکلی درشت و صدای خشنی داشتند کاملا متفاوت بودند.

با خود هم قسم شده بودند که در سرقت‌های مسلحانه به کسی آسیبی نرسانند. امروز سرقت مسلحانه نافرجام ماندند و برای همیشه نقشه سرقت آنها نقش بر آب شد. امروز سپاهان‌شهر متفاوت از روزهای دیگر بود، مردم می‌دانستند و نمی‌دانستند، عده‌ای درب کلانتری تجمع و عده‌ای درب بانک مسکن بودند، تقریبا خبر گوش به گوش رسیده بود و ساکن این منطقه متوجه شده بودند که امروز حادثه‌ای در سپاهان‌شهر رخ داده است.

کلانتری هم شلوغ بود، فرمانده انتظامی، رئیس پلیس شهرستان و رئیس پلیس آگاهی در کلانتری حاضر بودند، از چهار سارق دستگیر شده دو سارق در کلانتری و دو سارق دیگر به دلیل جراحات به بیمارستان منتقل شدند.

* اعتراف سارقان به ۸ سرقت مسلحانه در استان اصفهان
 

 

عبدالرضا آقاخانی فرمانده انتظامی اصفهان در تشریح جزئیات سرقت مسلحانه سپاهان‌شهر گفت: ساعت 9 و 28 دقیقه صبح امروز 4 سارق مسلح به سلاح‌های کلاشینکف و کلت کمری وارد بانک مسکن سپاهان شهر شدند. به محض ورود شروع به تیراندازی کرده و در همین هنگام توسط عوامل بانک مسکن و تماس مردم با پلیس 110 تماس گرفته شد و گروه ضربت پلیس پس از سه دقیقه در محل حاضر و با سارقان مسلح 12 دقیقه طی یک عملیات رو در رو درگیر شدند. سپس پلیس توانست بعد از یک درگیری که منجر به زخمی شدن دو نفر از سارقان شد، ‌2 نفر دیگر را دستگیر کند،این سارقان که سوابقی در زمینه سرقت مسلحانه داشته‌اند به 8 فقره سرقت مسلحانه در استان اصفهان اعتراف کردند.

طبق بررسی‌هایی که از منزل مسکونی سارقان صورت گرفته 2 قبضه سلاح کلت و تعدادی تجهیزات انفرادی از جمله دستکش و کلاه کشف شد و سارقان مسلح در سرقت بیش از 215 میلیون تومان پول سرقت ناکام ماندند.

*آژیر به موقع بانک پلیس را خبر کرد/ سارقان در بانک تیراندازی کردند

محسن ربانی معاون مدیریت شعب بانک مسکن در خصوص این حادثه گفت: حدود ساعت 9.30 دقیقه صبح امروز بود که سارقان مسلح وارد بانک شدند و در همان لحظه شروع به تیراندازی هوایی کردند که به سرعت آژیر خطر به صدا درآمد، اما سارقان با تهدید و ایجاد ضرب و شتم تعدادی از همکاران موفق شدند، پول‌ها را از گاو صندوق و دستگاه خودپرداز سرقت کنند که با ورود به موقع پلیس خدا به ما رحم کرد و کسی در این حادثه کشته نشد.

*هم قسم شده بودیم سمت کسی تیراندازی نکنیم

«فکر می‌کردم روزی دستگیر شویم، اما بعید می‌دانستم که امروز روز نافرجام و پایانی برای ما باشد، فشار زندگی من را به سمت دزدی کشاند» این جمله، «م ـ  اسماعیلی» یکی از سارقان مسلحی بود که امروز در سرقت از بانک مسکن سپاهان‌شهر دستگیر شد، وی در ابتدای امر به تخلف خود اعتراف و اظهار پشیمانی کرد و گفت: فشار زندگی و ناتوانی پدر و درآمد کم آن عامل سرقت‌های مسلحانه وی بوده است.

از قاب تلویزیون و مصاحبه ترسی نداشت و خیلی راحت پذیرفت که در مقابل دوربین و در جمع خبرنگاران از جزئیات و چرایی سرقت بگوید.

این سارق مسلح در مورد نحوه سرقت از بانک بیان کرد: به همراه یکی از همدستان وارد بانک شدیم و من در جلو و کیف پول‌ها دستم و همدستم پشت سر با اسلحه همراهی می‌کرد، به محض ورود برای ایجاد رعب و وحشت شروع به تیراندازی و تهدید به مرگ کردیم که با درخواست ما گاوصندوق و خودپرداز باز شد تا بتوانیم پول‌های بانک را به سرقت ببریم.

پس از اینکه پول‌ها را برداشت کردیم، موقع خروج از بانک و فرار غافل‌گیر شدیم، ماموران پلیس پشت سر ما بودند، سریع پا به فرار گذاشتیم که از مهلکه دور شویم اما باز با خودروهای پلیس مواجه و نهایتا درگیر شدیم، دو نفر از همدستان ما در این درگیری رو در رو از ناحیه کتف و پا مجروح شدند و ما هم چاره‌ای جز تسلیم نداشتیم.

* سرقت از بانک‌ اشکالی ندارد چرا که به هیچ کسی تعلق ندارند

دیگر سارق دستگیر شده در این سرقت مسلحانه که ابتدای امر تمایلی به مصاحبه تصویری نداشت، با جسارت تمام انگیزه خود از سرقت را این چنین بازگو کرد، «باور نمی‌کنم این کار را کردم اما مشکلات اقتصادی، شغلی و همه این موارد از من یک دزد ساخت».

این سارق که اعتراف به تهیه اسلحه از یکی از استان ‌همجوار کرد، معتقد است بانک‌ها، بیمه هستند و سرقت از بانک‌ اشکالی ندارد چرا که به هیچ کسی تعلق ندارند.

* تنها برای انجام وظیفه به کمک نیرو‌های انتظامی رفتم

در این حادثه درگیری پلیس با سارقان مسلح اگر بخواهیم به حق مطلب را ادا کرده باشیم نقش مردم را نمی‌‌توان نادیده گرفت، چیزی که به گفته مسئولان انتظامی نیز به دستگیری این چهار سارق بسیار کمک کرد.

به دنبال یک تعقیب و گریز صبح امروز به دنبال سرقت مسلحانه از بانک مسکن سپاهان‌شهر، مسلم مسلمی یکی از نیرو‌های بسیجی با بستن سد راه سارقان سبب شد که پلیس بتواند با غافلگیری سارقان آنها را دستگیر کند.

وی در این باره گفت: در محدوده‌ سرقت مسلحانه از بانک مسکن سپاهان‌شهر قرار داشتم که در زمانی که مشاهده کردم که نیرو‌های انتظامی مستقر در این محدوده به دلیل کمبود خودرو نیاز به کمک دارند،تنها برای انجام وظیفه به کمک نیرو‌های انتظامی رفتم و آنها را سوار بر خودروی خود کردم و به تعقیب سارقان مسلح از این بانک پرداختیم.‌

وی ادامه داد: در این تعقیب و گریز پس از گذشت حدود 6، هفت دقیقه در بلوار نظام نزدیک مسجد‌النور این سارقان را تسلیم کردیم و نیرو‌های انتظامی نیز توانستند این افراد را دستگیر کنند.

هرچند این حادثه سرقت مسلحانه امروز سپاهان‌شهر ختم به خیر شد و توانست برگ زرینی بر موفقیت و ورود به موقع پلیس برای دستگیران سارقان مسلح استان باشد و البته جای هیچ شکی بر مهارت و سرعت پلیس در اجرای وظایفش ندارد، اما جای این سئوال و نکته می‌ماند که چرا آمارهای سرقت مسلحانه با آنچه در سطح شهر رخ می‌دهد متفاوت است و چرا در شهر اصفهان که هر ماهه آماری از میزان بالای امنیت در آن ارائه می‌شود، باید طی ماه گذشته سه سرقت مسلحانه یکی از پست بانک شهر بهارستان، یکی از بانک بانک ملی شعبه خیابان شیخ کلینی و یکی هم از بانک مسکن سپاهان‌شهر اصفهان رخ دهد؟

می‌طلبد که پلیس اصفهان تاملی در نحوه عملکردش داشته باشد تا در آینده به معنای واقعی خواب اشرار و سارقان بیش از پیش آشفته شود.

 
کلمات کلیدی : سرقت+ دزدی+ باند
 
دانشجو
۱۳۹۴-۰۳-۲۰ ۱۸:۳۹:۴۳
متاسفانه شهر هایی که برای سر ریز جمعیت اصفهان ساخته شده اند به خوابگاه تبدیل شده اند . سپاهان شهر ،شهر مجلسی و ... این شهر ها اگر چه به شهر اصفهان جلوه خاصی از لحاظ شهر سازی داده است اما کار فرهنگی در این شهر ها ضعیفه و افراد از خرید کتاب تا سینما و ... حتی از شهر های بزرگی مثل خمینی شهر و شاهین شهر به مرکز می آیند .

باید فکر به حال وضعیت فرهنگی شهرهای اقماری اصفهان بشود .

اگر چه فرهنگ هم بی رابطه با اقتصاد نیست و این افراد به گفته خودشون از فشار اقتصادی دست به جرم زده اند ولی جرم مسلحانه و خشن چیزی مثل دزدی نیست که کسی راحت به طرفش کشیده بشه حتما ریشه هایی دارد . (2954545) (alef-11)
 
یکنفر از مردم
۱۳۹۴-۰۳-۲۰ ۱۹:۱۵:۲۸
اینان متهم نیستند بلکه مجرمند. چرا چهره شون را نشون نمیدین؟ دیگه شورشو در آوردین. (2954650) (alef-11)
 
سنا
۱۳۹۴-۱۱-۲۳ ۱۳:۰۴:۳۳
بله اینا مجرمند ولی دوست عزیز دلیلی نداره ک چهرشونو نشون بدن چون باعث رفتن ابروی خود وخانوادشون میشه ثانیا هر ادم گناهکاری ممکنه یه روزی توبه کنه حالا اگر یکی از اینا توبه کنه وبخواد به اجتماع برگرده ایا با ابرویه ریختش جامعه و اطرافیانش اونو می پذیرند؟ اگر ن برسر این افراد بعد از ازادی چه بلایی می یاد؟ (3539705) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۳-۲۰ ۱۹:۲۹:۰۲
بدون یک روز درنگ و بدون محاکمه این وحشی ها را اعدام کنید. اینها نه امنیت برای کشور گذاشته اند و نه آبرو برای ایرانی. (2954683) (alef-11)
 
عباس
۱۳۹۴-۰۳-۲۰ ۲۰:۰۷:۲۰
سرقت مساحانه = اعدام + اعدام (2954778) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۳-۲۰ ۲۰:۱۵:۲۲
امروز پلیس عزیز را جان بر کف به چشم دیدم ، درود و سلام بر شما مردان حق (2954794) (alef-11)
 
mohammad
۱۳۹۴-۰۳-۲۰ ۲۳:۵۱:۵۷
خیلی جالبه که برای خرج زندگی خود به کمتر از دزدی مسلحانه از بانک هم قانع نیستند و اونوقت ادعا میکنند که بخاطر بی پولی بوده. بار اول به کنار ،بارهای بعد هم بعلت کم پولی بوده؟ کمتر از اعدام برای این افراد یعنی ظلم درحق مردم عادی و جری کردن بقیه سارقان مسلح. (2955269) (alef-11)
 
حبیب
۱۳۹۴-۰۳-۲۱ ۱۰:۰۹:۲۸
آخر بی پولی یعنی تهیدستی یعنی که طرف یا خانواده اش حتی قدرت خرید نان رو هم ندارن و گرسنگی میکشن واجباراً دزدی میکنن ،اینا اگه اینجور بی پول بودن اینهمه سلاح ومهمات گرانقیمت رو با کدام پول خریدن؟ دروغ میگن (2955910) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۳-۲۱ ۱۳:۴۵:۱۱
شاید اون هم با دزدی سلاح خریدن دزد که دزده همه چیش دزدیه (2956479) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۳-۲۱ ۱۰:۴۹:۰۵
اگر مشکلات اقتصادي ريشه اي برطرف بشود شايد اين سرقت ها و اين درگيري ها کمتر ميشد (2956003) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۳-۲۱ ۱۷:۰۲:۱۵
12دقیقه اوه چه خبره وقتی سروته سپاهان شهر رو میشه توی 1دقیقه طی کرد در ضمن این شهر همش 2تا ورودی داره خیلی کوچیکه با این حساب اگر دزدها دستگیر نمیشدن جای تعجب داشت! (2956967) (alef-11)
 
حسین
۱۳۹۴-۰۴-۱۳ ۰۳:۴۹:۴۶
خوااهشا عکس این سارق ها با مشخصاتشون رو بزارید تا چهره اونها برا همه روشن بشه. Please.please.please.please (3013564) (alef-11)
 
مسعوت
Spain
۱۳۹۵-۰۴-۱۰ ۱۶:۰۳:۴۱
پیگیری کنید عافبتشون چی شده (3793732) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۰ ۰۸:۴۲:۳۵
چهره های این تبهکاران اکثرا نشان داده نمی شود چرا ؟ (4402829) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.