توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 481643
۶۵۰ هزار امضا پای طومار مردمی برای استعفای ترزا می
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۰۵
یک طومار مردمی در بریتانیا که تاکنون حدود ۶۵۰ هزار امضا جمع کرده،‌ مخالف ائتلاف محافظه‌کاران و اتحادگرای دموکراتیک برای تشکیل دولت و خواستار استعفای نخست‌وزیر بریتانیا شده است.

به گزارش دانشجو، طی دو روز گذشته یک طومار مردمی در بریتانیا به راه افتاده است که خواستار کناره‌گیری ترزا می رهبر حزب محافظه کار از قدرت است.

به نوشته روزنامه ایندیپندنت، بعد از آنکه محافظه‌کاران نتوانستند در انتخابات روز پنج شنبه گذشته حداقل کرسی‌های لازم برای تشکیل کابینه دولت را به دست آورند، تصمیم به ائتلاف با حزب اتحادگرای دموکراتیک ایرلندشمالی گرفتند اما این مساله مخالفان زیادی دارد.

خانم ترزا می که 5 هفته پیش درخواست انتخابات زودتر از موعد داده بود، امید داشت این انتخابات با کسب اکثریت کرسی‌ها برای حزب محافظه‌کار به پایان برسد اما نتیجه این چنین نشد و رهبر اپوزیسیون و مردم خواستار استعفای ترزا می شدند.

در همین راستا طوماری مردمی به راه افتاده است که تا این لحظه‌ حدود 650 هزار نفر با امضای آن خواستار کناره‌گیری ترزا می از قدرت شده‌اند. این طومار همچنین مخالف ائتلاف محافظه کاران با اتحادگرایان دموکراتیک است.

روز گذشته در اولین واکنش‌ها به عملکرد بد ترزا می در برگزاری انتخابات زودتر از موعد و شکست حزب محافظه‌کار، مشاور ارشد و رئیس دفتر وی استعفا دادند.

از سوی دیگر جرمی کوربین رهبر اپوزیسیون  به روزنامه دیلی میرور گفت، همچنان می‌تواند نخست وزیر شود و نزدیک 13 میلیون نفر به حزب کارگر رای داده‌اند. وی امیدوار است ترزا می رهبر حزب محافظه کار را به چالش بکشاند.
 
کلمات کلیدی : ترزا می + بریتانیا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.