توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 438641
وزیر خارجه کویت با پیامی ویژه به تهران می‌آید؟
تاریخ انتشار : سه شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۰۵
صباح الخالد الصباح وزیر امور خارجه و معاون نخست وزیر کویت به منظور دیدار و گفت‌وگو با مقامات کشورمان فردا (چهارشنبه) به تهران می‌آید.
به گزارش فارس،قاسمی در پاسخ به سوالی درباره سفر فرستاده ویژه دولت کویت به ایران و اینکه آیا وی حامل پیام شورای همکاری خلیج فارس است، گفت: مدت‌ها است که این بحث وجود دارد که هیأتی از کویت به تهران سفر کند و چند بار هم در رسانه‌های کویت این موضوع خبری شد و یک بار تاریخی تعیین شد و به دلایل فنی خود کویت برنامه‌هایش تغییر کرد و با تاخیر تفاهم صورت گرفت.

وی افزود: فکر می‌کنم تفاهم لازم درباره تاریخ سفر صورت گرفته و در دو سه روز آینده وزیر خارجه و معاون نخست‌وزیر کویت به ایران سفر خواهد کرد و بتوانیم مذاکرات را با آنها داشته باشیم.

سخنگوی وزارت خارجه درباره اینکه آیا حامل پیامی خواهد بود نیز گفت: وزیر خارجه کویت از ماه‌های پیش پیگیر چنین سفری بود و مقاطعی نشد و مقاطعی هم در سطح معاون وزیر خارجه مطرح شد که در نهایت ایشان به تهران سفر خواهد کرد.

وی افزود: اینکه چه مباحثی در مذاکرات مطرح خواهد شد صبر می‌کنیم ایشان به تهران بیاید و مذاکرات را داشته باشد حتما درباره مسائل دوجانبه و منطقه‌ای و جهان گفت‌وگو انجام می‌شود.

قاسمی ادامه داد: اینکه حامل پیام خاصی از جای خاصی هستند من در جایگاه قضاوت و اطلاع رسانی نیستم. صبر می‌کنیم و بعد از انجام سفر در این زمینه اطلاع رسانی خواهد شد.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران پیش از این و در تاریخ ۲۹ آذر سالجاری در پاسخ به سؤال خبرنگاری درباره اعلام آمادگی کویت برای مذاکره با ایران به نمایندگی از شورای همکاری خلیج فارس گفت: شنیده‌ایم کویت علاقه‌مند است فرستاده‌ای را به ایران اعزام کند و با مقامات ایرانی گفت‌وگو کند. اینکه چه حد نمایندگی شورای همکاری یا کشور دیگری را داشته باشد، اطلاعی ندارم.

وی موضع ایران در قبال کشورهای همسایه را مشخص خواند و افزود: در برابر هر گام مثبت و مفید و سازنده‌ای که از جانب این کشورها برداشته شود، قطعا پاسخ مثبت از جانب ایران دریافت خواهند کرد. فعلا تاریخ مشخصی را درباره چنین سفری را ندارم، ولی احتمال آمدن مقامی از کویت به تهران شنیده شده و بهتر است منتظر بمانیم و ببینیم وضعیت چگونه پیش خواهد رفت.
 
 
کلمات کلیدی : کویت+ایران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.