توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 438690
صحبت های وزیر خارجه کویت پیش از سفر به ایران
تاریخ انتشار : سه شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۳۶
معاون اول نخست وزیر و وزیر امور خارجه کویت عصر سه شنبه بر سیاست کشورش برای تعامل و گفت وگو با جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد و افزود: ما شریک ایران در منطقه هستیم.

به گزارش ایرنا، شیخ صباح الخالد که قرار است فردا /چهارشنبه/ به تهران سفر کند، عصر امروز در کنفرانس خبری مشترک با ینس اشتولتنبرگ دبیر کل سازمان ناتو که در کویت برگزار شد، گفت : در سفر به تهران پیام کتبی را از شیخ صباح الاحمد امیر کویت به دکتر حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران تسلیم خواهم کرد.

وی افزود: این پیام در زمینه چارچوب و محور گفت وگو میان شورای همکاری خلیج فارس و جمهوری اسلامی ایران خواهد بود و باید بر اساس و مبنای قوانین بین المللی باشد.
وزیر خارجه کویت گفت: ایران و کشورهای شورای همکاری شرکای یکدیگر در منطقه هستند و از ظرفیت های فراوانی برای تقویت مناسبات برخوردار می باشند و همچنین مصالح مشترکی با یکدیگر دارند.
وی افزود: گفت وگو و تعامل مشترک سود مشترکی برای تهران و شورای همکاری خلیج فارس خواهد داشت.
پیش از این خالد جارالله معاون وزیر خارجه کویت با تایید این خبر اعلام کرد که صباح الخالد در سفر به تهران رایزنی هایی را با مقامات ایرانی در زمینه روابط تهران با شورای همکاری خلیج فارس و تحولات منطقه انجام می دهد.
همچنین به گفته «علی الدقباسی» رییس کمیسیون روابط خارجی مجلس امت کویت سفر
«شیخ صباح الخالد» اقدامی در جهت زمینه سازی برای آغاز گفت و گوهای مشترک میان ایران و شورای همکاری خلیج فارس خواهد بود.
 
کلمات کلیدی : کویت+ایران+وزیر خارجه کویت
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.