توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 301369
کویت: برای همکاری با ایران آماده‌ایم
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۲۱:۰۱
معاون وزیر خارجه کویت بار دیگر بر آمادگی کشورش برای همکاری با ایران تأکید کرد.

به گزارش العالم، «خالد الجارالله» معاون وزیر خارجه کویت، با اشاره به اظهارات حسین امیر عبداللهیان معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه کشورمان مبنی بر آمادگی ایران برای همکاری با کشورهای شورای همکاری خلیج فارس، «واکنش مثبت دوستان در ایران» را خوب توصیف کرد.

به نوشته "رأی ‌الیوم"، الجار‌الله همچنین با اشاره به حضور نظامی روسیه در سوریه، این اقدام را موجب پیچیده‌تر شدن اوضاع سوریه دانست و در عین حال گفت که همواره امید دست‌یابی به راه‌حل مسالمت‌آمیز وجود دارد.

وی تأکید کرد؛ باور ما به اینکه بحران سوریه فقط از طریق مسالمت‌آمیز قابل حل و فصل است، روز‌به‌روز قوت می‌گیرد.

«شیخ صباح خالد الحمد الصباح» وزیر خارجه کویت هفته گذشته در نشست خبری مشترک با «فرانک والتر اشتانمایر» وزیر خارجه آلمان گفته بود: ما آماده هستیم که گفت‌وگو با ایران را آغاز کنیم.

وی با بیان این که "همیشه در کشورهای شورای همکاری خلیج فارس، زمینه‌هایی برای همکاری با ایران داریم" گفت: امیدواریم که این گفتگو به‌منظور ارتقای سطح امنیت و ثبات در منطقه، سریع‌تر آغاز شود.

پس از آن حسین امیرعبداللهیان در واکنش به اظهارات هفته گذشته صباح الخالد وزیر خارجه کویت مبنی بر آمادگی کشورش برای همکاری با ایران، اعلام کرد که ایران نیز آماده همکاری با کشورهای شورای همکاری خلیج فارس است.
 
کلمات کلیدی : کویت+ایران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.