نظر منتشر شده
۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 428237
ویژه آی او اس؛
با این اپلیکیشن از میزان آلودگی هوای تهران با خبر شوید
بخش دانش و فناوری الف،6 دی95
به تازگی شرکتی وابسته به شهرداری تهران اپلیکیشنی را عرضه کرده است که از طریق آن می توانید از میزان آلودگی مناطق مختلف تهران مطلع شوید.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۴۰
کلیک؛ این شرکت که کنترل کیفیت هوا نام دارد اخیرا اپلیکیشنی را روانه بازار کرده است که کمک می ‌کند تا همیشه از وضعیت آلودگی هوا در مناطق مختلف تهران اطلاع پیدا کنید. این نرم افزار اطلاعات خود را مستقیما از دیتابیس شرکت کنترل هوای تهران دریافت می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را به طور لحظه ‌ای به شما نشان می‌ دهد.
 
بخش راهنمای اپلیکیشن کیفیت هوای تهران به کاربران کمک می کند تا معنای اعداد و رنگ ‌های مختلف شاخص کیفیت هوا را به طور کامل و صحیح درک کنند. این اپلیکیشن می‌ تواند شاخص کیفیت هوا را به تفکیک ایستگاه ‌های مختلف اعلام کند. می ‌توانید برای اطلاع از وضعیت آلودگی هوا در منطقه‌ مورد نظر خود از بخش نمایشگاه شاخص کیفیت ایستگاه‌ ها روی نقشه‌ تهران استفاده کنید.

علاوه بر این اپلیکیشن کیفیت هوای تهران، وضعیت آلودگی هوا را در طول یک هفته‌ گذشته روی نمودار برای شما به نمایش می گذارد. در این اپلیکیشن اطلاعات مفید دیگری مثل راهنمای هر یک از آلاینده‌ های معیار را هم می ‌توانید پیدا کنید.

هم چنین در این نرم افزار قسمتی به نام تحلیل و پیش‌ بینی وجود دارد که در بعضی روزها با توجه به شرایط  خاص هشدار ها و پیام‌ هایی را برای حفظ سلامتی برای شما می فرستد.

اگر شاخص کیفیت هوا از شرایط ناسالم عبور کند، اپلیکیشن کیفیت هوای تهران از طریق نوتیفیکیشن این موضوع را  به اطلاع شما می رساند.

گوشی همراهتان اندروید باشد و یا آیفون فرقی نمی کند چون برای هر دو نمونه این نرم افزار ارائه شده است. این اپلیکیشن را از همین لحظه می توانید از طریق این لینک دانلود کرده و بر روی گوشی خود داشته باشید.
 
کلمات کلیدی : دانش و فناوری+آلودگی هوای تهران
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۶ ۰۹:۴۲:۴۴
حالا مطلع شدیم مگه مشکلی حل میشه؟!!!! (4083919) (alef-11)
 
محمدعلي
Romania
۱۳۹۵-۱۰-۰۶ ۱۲:۵۵:۵۳
متاسفانه در تهران اماراعلام شده بصورت ميانگين دستچين شده ميباشد كه در استاندارد جهاني اين كار مردود وخطرناك ميباشد، ضمناً درجه بندي الاينده ها به خطرناك براي افراد حساس تا ٨٠ بوده ونه ١٠٠ وهمينطور بالاي ١٢٠ شرايط خطرناك ميباشد ضمناًً اينها براي الودگي معمولي است نه الودگي تهران كه بخاطر ذرات الاينده pmi 2/5 ميكرون كه خطرناكترين نوع الودگي در دنياست. (4084312) (alef-11)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۶ ۱۲:۵۹:۲۱
شاخص هاي اعلام شده به دليل عدم كاليبراسيون زود به زود وحساسيت پايين دستگاهها وهمچنين روش غير صحيح ميانگين گيري بسيار پايين تر از وضع واقعي است واين فوق العاده خطرناك است ضمناً در برخي مناطق به دليل نبودن دستگاه اندازه گيري ذرات معلق زير ٢/٥ ميكرون شاخص ازت بر فرض اعلام شده كه باعث گمراهي وخطر براي بسياري از هموطنانمان ميشود. (4084318) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.