نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 358056
جوابیه قائم‌مقام قالیباف به مناظره انتخابات ۹۲ و ماجرای گازانبر/ بحث خاتمی، مجلس‌ششم و مرعشی در شورا
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۰۵
 قائم مقام شهردار تهران با سخنران کاملا سیاسی خود در صحن علنی شورای شهر به عینه نشان داد حضور قالیباف در مسایل سیاسی بسیار جدی است و انتظار برای حضور شهردار در انتخابات ریاست جمهوری ۹۶، موضوع دور از ذهنی نیست.

به گزارش خبرآنلاین، در صحن علنی شورای شهر امروز، پس از اینکه غلامرضا انصاری نطق پیش از دستور خود را به انتقاد در خصوص سخنان اخیر محمدباقر قالیباف شهردار تهران در شورای عالی استانها اختصاص داد، قایم مقام شورای شهر پشت تریبون رفت و در جوابیه ای کاملا سیاسی، به سخنان حسن روحانی رییس جمهور در مناظره های انتخاباتی سال ۹۲ پاسخ گفت.

ناصر امانی در سخنرانی خود گفت: آقای انصاری به جای نطق پیش از دستور، کیفرخواست سیاسی را علیه ما مطرح کرد. ما قصد داریم شهر تهران را بدون کمک دولتها، آباد کنیم. همه دولتها در کمک نکردن به شهرداری، اشتراک دارند و اختصاص به دولت فعلی و قبلی ندارد. تفاوت این است که دولت قبلی مردانه می گفت پول نمی دهم دولت فعلی می خندد و می گوید ندارم بدهم.

او در ادامه گفت: قالیباف کار سیاسی نمی کند بلکه دارد بدون کمک دولتها شهر را اداره می کند.

قائم مقام قالیباف خطاب به اعضای اصلاح طلب شورای شهر گفت: شما که ادعای توسعه سیاسی دارید، چرا به یک برنامه طنز اعتراض می کنید؟ برنامه تهران سلام یک برنامه طنز بوده و بعد مجری از شهردار خواسته با دولتهای نهم و دهم و یازدهم شوخی کند. چرا شما که ادعای توسعه سیاسی دارید از یک برنامه طنز دارید کاملا برداشت سیاسی می کنید؟

امانی با اشاره به اینکه مجری برنامه از قالیباف خواسته با دولت دولت نهم و دهم شوخی کند گفته شما لطف کنید به انتخابات نیابید بگذارید کشور را آباد کنیم. بعد مجری گفته با دولت یازدهم شوخی کن که شهردار مسئله قفل و کلید را مطرح کرده.

او با اشاره مستقیم به مناظره های انتخاباتی سال ۹۲ که در آن، قالیباف شکست سختی از حسن روحانی خورد، گفت: گاز انبر آقای قالیباف در عملیاتهای کربلای ۴ و ۵ و والفجر ۸ یگان های زرهی عراق را قیچی می کرد. من افتخار می کنم به عنوان یک برادر شهید و یک بسیجی در نوک گازانبری بودم که یگانهای زرهی و پیاده صدام را درو می کردیم.

قائم مقام شهردار به دفاع از گازانبر قالیباف پرداخت و با طعنه به دبیر سابق شورای عالی امنیت ملی گفت: هیچگاه از این گازانبر برای برخورد با مردم استفاده نشده و آنهایی که از گازانبر علیه مردم استفاده کردند اسنادشان در شورای عالی امنیت ملی موجود است. این که قالیباف حرف نمی زند از نجابت اوست. اینجا اجازه می خواهم عین سخنان آقای قالیباف را بخوانم.

در بین سخنان او احمد حکیمی پور اعتراض کرد که قائم مقام شهردار دارد بیانیه سیاسی قرائت می کند.

امانی در پاسخ گفت: دارم جواب شما را می دهم. من سخنان آقای قالیباف را در شورای عالی استانها عینا می خوانم.

مهدی چمران رئیس شورای شهر مانع از قرائت بیانات قالیباف شد و گفت من خواهش می کنم دیگر ادامه ندهید.

غلامرضا انصاری دیگر عضو اصلاح طب شورای شهر درخواست کرد جواب امانی را بدهد.

چمران مجددا مانع شد و گفت: خواهش می کنم فضای شورا را سیاسی نکنید. درباره باج و باج خواهی مسئله اینطور نبود که کسی باج داده باشد یا از شهردار باج گرفته باشد. منتهی باید متن کامل موضوع و سخنان آقای قالیباف را بخوانید موضوع مشخص می شود. عکس العملی هم نداشت. یک توصیه و نصیحت به شوراها داشت و بحث شورای تهران نبود که شوراهای کشور در اجرای برخی مسایل به شهرداران فشار نیاورند.

رئیس شورای شهر در ادامه گفت: قالیباف گفته برخی شهرداران -برای اینکه به آنها برنخورد-، مانند من ممکن است ضعیف النفس باشند و نتیجه بدی بدهد. اصلا بحث شورای تهران و باج دادن و باج گرفتن نبود و آن لحظه هم این مسایل را برای ما تداعی نکرد. شوراهای دیگر از ما سرمشق و الگو می گیرند. وقتی این هعمه جا هست که در مسایل سیاسی به سر و کول خود می زنند، ما حق نداریم وقت شورا را به امور سیاسی بگذرانیم.

بحث گازانبر و قالیباف و رئیس جمهور اصلاحات در شورای شهر

اما ابتدای بحث کجا بود؟ فتیله آغاز بحث را غلامرضا انصاری امروز صبح در نطق پيش از دستور خود آتش زد. انصاری در نطق خود گفت: فعاليت سياسي شهردار باعث شده شهر تهران مغفول بماند. وقتی شهردار تهران سرگرم پذيرايی سياسی خود در برج ميلاد بود، شايد فكر نمی‌كرد قصور در منطقه ١٥فاجعه ای را رغم بزند. اين فاجعه يک كودک را به آغوش مرگ كشيده، كاش شهردار تهران به جای لابی سياسی همت خود را به منظور مشكلات شهر تهران و فضای رشد اختصاص می داد.

مجتبی شاكری عضو دیگر اصولگرای شورای شهر در ادامه این بحث در مورد انتقادات انصاری به عملكرد شهردار تهران گفت: آقای انصاری با مطرح كردن اين سخنان خطای راهبری كردی، تير خود را انداختی و اولين تير از سوی شما بود.اين نوع حمله گاز انبری شما به نتيجه نمی رسد. افرادی مانند سید محمد خاتمی كه پشت پرده هستند و طوری طراحي می كنند كه قاليباف برای رياست جمهوری انتخاب نشود، افرادي كه عبور از قاليباف را برای رياست جمهوری و حضور در شورا طراحی می‌كنند، بايد بدانند بهشت جای افراد نظير حسين مرعشی و خواهرزاده مرعشی نخواهد بود، مجلس دهم هم مجلس ششم نيست و آقاي لاريجانی هم كروبی نيست! مطمئن باشيد نقدهايي كه به آقای روحانی در مورد مسائل اختصاصی وارد است صد برابر شهرداری تهران است.
 
کلمات کلیدی : شورای شهر تهران+قالیباف+شهرداری تهران
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۲:۵۹:۰۹
چرا بعضی ها از فکر ریاست جمهوری خارج نمی شند؟ وقتی یکبار اقبال عمومی مردم رو نسبت به خودمان سنجیدیم بهتر است درس گرفته و به فکر خدمت در جایگاه دیگری باشیم و از سیاسی کاری اجتناب کنیم (3734568) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.