توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 375643
جزئیات جلسه محرمانه شورای شهر با قالیباف
تاریخ انتشار : دوشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۰۳
هفته گذشته اعضای شورا از برگزاری جلسه‌ای غیرعلنی و محرمانه و شاید با حضور شهردار تهران خبر دادند. دیروز این جلسه بدون حضور روابط‌عمومی و کارشناسان برگزار شد؛ اما از نیمه‌های جلسه شهردار تهران هم به اعضا پیوست.

به گزارش شرق، از آنجایی که جلسه محرمانه بوده، اعضای شورا با توجه به تأکید رئیس شورا، اجازه صحبت درباره جزئیات آن با رسانه‌ها را نداشته‌‌اند و هر اندازه که رئیس شورا صلاح بداند، از طریق سخنگو یا روابط‌عمومی این جزئیات منتشر خواهد شد.

بیشتر اعضایی که با آنها تماس گرفته شد، همین جواب را دادند و گفتند اجازه صحبت‌کردن ندارند. چند عضو از شورا که تأکید داشتند نمی‌خواهند نامشان گفته شود، اطلاعاتی مختصر را به «شرق» گفتند که در میان آنها بیشتر اعتراض‌ها به سمت اعتراض به هیأت‌رئیسه بوده است. جلسه دیروز تا قبل از آمدن شهردار تهران حدود ساعت ١١، غیر از موارد دیگر مطرح‌شده، محل انتقاد جدی از هیأت‌رئیسه در ارتباط با اعضای حاضر در جلسات علنی و غیرعلنی بوده است. اعضای شورا بیشتر درباره حفظ آرامش، پرهیز از تنش بین اعضا و در تعامل با ارگان‌های دیگر و بیشتر از همه، رعایت احترام به یکدیگر و پرهیز از برخوردهای تند در جلسات شورا یکدیگر را نقد کرده‌اند.

اعضا درباره اینکه در موارد بسیاری موضوعات به شکل سلیقه‌ای از سوی رئیس یا افراد خاصی اداره می‌شود، معترض بودند و به طور مشخص به اینکه بلندگوها در زمان صحبت و پاسخ‌دادن آنها خاموش می‌شود یا با روشن‌نکردن بلندگو اجازه صحبت داده نمی‌شود، اعتراض داشتند. از سوی دیگر اعضا بر این موضوع تأکید کرده‌‌اند که شرایط در جلسات و در ارتباط با اعضای دیگر و به‌ویژه هیأت‌رئیسه نباید به گونه‌ای باشد که عضوی در زمان صحبت و ارائه نظرات و گزارش خود دست و دلش بلرزد و نگرانی داشته باشد. در همین موضوع اعضا تأکید داشته‌‌اند که طرح‌ها و لوایح هر چه باشد، هیأت‌رئیسه فارغ از عضو شورا بودن، مسئولیت خطیری درباره سایر اعضا و اجرای عدالت دارند و نباید نتیجه برخی از طرح‌ها برایشان مهم باشد و تنها باید مراقب باشند وظیفه خود را درست انجام دهند.

از سوی دیگر، اعضا به اینکه بسیاری از موضوعات بدون هیچ استدلال و دلیل منطقی، سیاسی و جناحی خوانده می‌شود، اعتراض داشته‌‌اند و گویا دلیل روشن چنین مسئله‌ای امضای تقریبا تمام اعضای شورا برای تغییر زمان تعطیلات تابستانی شورا بوده است که با مخالفت هیأت‌رئیسه به دلیلی که سیاسی و جناحی خوانده شده، متوقف مانده است.البته تعدادی دیگر از اعضای شورا هم معتقدند برگزاری این جلسات نوعی توجیه و اعلام موقعیت برای رئیس شوراست تا از زیر بار بسیاری از مسائل شانه خالی کنند. گویا این جلسات درون‌شورایی بدون حضور رسانه‌ها و شهردار تهران در ابتدای دوره چهارم چند بار برگزار شده و قرار بوده هر ماه ادامه داشته باشد، اما در بیش از دو سال اخیر متوقف بوده و حالا در ماه‌های پایانی کار دوره چهارم با نظر رئیس شورا این جلسات مجدد شروع شده است. از این منظر، تعدادی از اعضا گفتند این جلسات نتیجه‌ای ندارد و بیشتر شبیه یک مانور موقعیت‌یابی داخلی است.

قرار است این جلسات در هفته‌های آینده بدون الزام حضور شهردار تهران، ادامه داشته باشد؛ چراکه تعدادی از اعضا فرصت صحبت در این جلسه را پیدا نکرده‌اند.
 
کلمات کلیدی : شورای شهر تهران+قالیباف+شهرداری تهران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.