نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 478784
آشتی خانواده منصوریان و رنجش زنان از ادبیات مجری برنامه
بخش فرهنگی الف، 13 خرداد 96
تاریخ انتشار : شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۰
سه خواهر قهرمان و محبوب ووشو ایران با حضور در برنامه ماه عسل و بازگویی رازهای زندگی مشقت بار خویش میلیونها شهروند را پای تلویزیون نشاندند. اما این برنامه با وجود بازتابهای مثبت فراوان، در حاشیه اش با واکنش های گلایه آمیز برخی از زنان فعال در شبکه های اجتماعی روبرو شد. از جمله تعابیری که مجری برنامه برای نشان دادن قدرت و صلابت سه خواهر بکار برد.

به گزارش ایران آنلاین، دهها توئیت از سوی فعالان رسانه ای در فضای مجازی منتشر شده که از تکیه کلام مجری برنامه (احسان علیخانی) انتقاد کرده اند آنجا که وی به طور مداوم مخصوصا خطاب به پدر خواهران می گوید: دختران تو خیلی مرد هستند

برخی نیز از این که مجری خطاب به شهربانو منصوریان اسطوره خانواده گفت، خدا رو شکر شوهر خوب نصیبت شد؟ گلایه کرده اند که شأن چنین بانویی نبود که این تعبیر دم دستی برای وی استفاده شود

یکی از کاربران نوشته است که این ادبیات رسوبات مردسالاری است و می بایست اصلاح شود. او به خاطر  آورد که روز پیروزی تیم فوتسال زنان نیز از همین شبکه تلویزیونی دائم این عبارات به گوش می رسید که« آنها مثل مرد جنگیدند و مردانه بر حریف پیروز شدند» 
 
کلمات کلیدی : ماه عسل+احسان علیخانی+قهرمان ووشو
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۳ ۱۱:۲۵:۴۳
برنامه ي بي نظيري بود به اين سه خانم بايد واقعا آفرين گفت از احسان عليخاني هم بي نهايت متشكريم (4409920) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.