توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 445555
سرقت ۲میلیاردی با ارسال پیامک
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۵۷
باند ۴ نفره کلاهبردار در شهرستان پیشوا که با ارسال پیامک و انجام عملیات کارت به کارت به سرقت ۲ میلیاردی از حساب دیگران مبادرت کرده بودند با تلاش عوامل پلیس شناسایی و دستگیر شدند.

سرهنگ مصطفی علیزاده، فرمانده انتظامی شهرستان پیشوا گفت: در پی ارسال یک فقره پرونده کلاهبرداری پیامکی از دادسرای ناحیه یک تهران مبنی بر اینکه فرد یا افراد ناشناسی مبلغ ۱۸ میلیون ریال از حساب شاکی به طور غیرمجاز برداشت کرده‌اند، بررسی موضوع در دستور کار ماموران پلیس آگاهی این شهرستان قرار گرفت.وی افزود: در تحقیق به عمل آمده از شاکی، مشخص شد وی قصد واریز مبلغ ۱۸ میلیون ریال به کارت برادرش را داشته است که فرد یا افرادی شماره کارت دیگری را برای شاکی ارسال و او با تصور اینکه پیامک از طرف برادرش است وجه مذکور را به آن شماره واریز می‌کند و بعد از واریز وجه متوجه کلاهبرداری می‌گردد.

علیزاده در ادامه تصریح کرد: با به‌کارگیری روش‌های فنی و شگردهای خاص پلیسی، محل برداشت وجه در پیشوا شناسایی و چهار نفر که اقدام به برداشت وجه با آن شماره کارت کرده بودند نیز شناسایی و طی چند عملیات همزمان و غافلگیرانه دستگیر شدند.

این مقام انتظامی تصریح کرد: در بازرسی از مخفیگاه متهمان ۱۸ عدد عابربانک متعلق به افراد دیگر، چند فقره چک و سیم کارت و وجوه نقد کشف گردید.علیزاده در ادامه تصریح کرد: متهمان در بازجویی‌های به عمل آمده به جرم خود اعتراف و اظهار داشتند تاکنون حدود دو میلیارد ریال از طریق ارسال پیامک و یا کارت به کارت کلاهبرداری کرده‌اند. لذا در این خصوص پرونده تشکیل جهت سیر مراحل بعدی تحویل مقامات قضائی شد.فرمانده انتظامی شهرستان پیشوا در پایان به عموم شهروندان توصیه کرد: به منظور پیشگیری از چنین جرایمی فعالسازی سیستم پیامکی کارت‌های بانکی یک راهکار خوب در جهت اطلاع از گردش‌های مالی حساب است تا به محض وقوع هرگونه برداشت غیرمجاز و نامتعارف به عابر بانک مراجعه و رمزهای اول و دوم کارت تغییر داده شود.
منبع: آرمان
 
کلمات کلیدی : کلاهبرداری + پلیس فتا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.