توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 463943
رایزنی هیأتی از لبنان در آمریکا برای تحریم بیشتر حزب‌الله
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۰ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۵
یک هیأت لبنانی از جمله چند نماینده این کشور به آمریکا سفر کرده‌اند و بر اساس گزارش‌ها،‌ این تیم درباره تحریم‌های جدیدی که واشنگتن قصد اعمال آن بر حزب الله و جنبش «امل» را دارد، با مقامات آمریکایی صحبت خواهند کرد.

به گزارش فارس، هفته جاری یک هیأت عالیرتبه لبنانی متشکل از چند نماینده به واشنگتن سفر کرد.

«یاسین جابر» عضو ائتلاف « التنمیة والتحریر» ، «الآن عون» عضو حزب «التغییر و الاصلاح» و «باسم الشاب» عضو  جریان «المستقبل» از جمله اعضای این هیأت بودند و هدف آنها از این سفر شرکت در نشست‌های بهار 2017  بانک جهانی و صندوق بین‌المللی پول است.

بر اساس گزارش وبگاه «عاجل»، این تیم از فرصت حضور خود در واشنگتن استفاده خواهد کرد و دیدارهایی با مقامات آمریکایی برای بحث درباره پیش‌نویش تحریم‌های جدید علیه حزب‌الله خواهد داشت؛ تحریم‌هایی که دیگر فقط شامل موسسات وابسته به حزب‌الله نخواهد شد بلکه جنبش «امل» را در بر می‌گیرد؛ هیأت مذکور در تلاش است که بخش اقتصادی و بانکی را از تحریم‌ها دور نگه دارد.

تحریم‌های مالی بر حزب‌الله در سال 2015 بر خشک کردن منابع تأمین مالی بین‌المللی حزب‌الله متمرکز بود و این جنبش را از دستیابی و استفاده از سازمان‌های بین‌لمللی مالی منع می‌کرد؛ تحریم‌های آمریکایی شامل حال تمام کسانی شد که با این احکام مخالفت کردند.

طرح جدید آمریکا برای تحریم با عنوان «اصلاحات برای ممنوعیت تأمین مالی بین‌المللی حزب‌الله 2017» فعالیت‌ها و موسسات غیرمرتبط با حزب الله را نیز شامل می‌شود.

طبق این گزارش، قرار است وزارت خزانه‌داری آمریکا، گزارشی دوره‌ای ارائه دهد و در آن دارایی‌های مالی رهبران حزب‌الله و اعضای دفتر سیاسی و دیگر مقامات وابسته به آن و هم‌چنین دارایی‌های مربوط به اعضای بارز جنبش «امل» را اعلام کند.
 
کلمات کلیدی : لبنان + آمریکا + حزب‌الله
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.