نظر منتشر شده
۹
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 294978
کارخانه‌ای: صحبت‌های جلیلی مستند بر مفاد برجام بود
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۰۵
عضو کمیسیون ویژه بررسی برجام در مجلس گفت: صحبت‌های سعید جلیلی در کمیسیون برمبنای مفاد برجام بود، اما ظریف نظرات خود را عنوان می‌کرد در حالی که چیزی که اجرا می‌شود مفاد برجام است.

ابراهیم کارخانه‌ای عضو کمیسیون ویژه بررسی متن جمع‌بندی مذاکرات هسته‌ای ایران با کشورهای ۵+۱ در گفت‌وگو با تسنیم، با اشاره به جلسات این کمیسیون برای بررسی متن برجام، اظهار داشت:‌ صبحت‌های آقای جلیلی در جلسات کمیسیون مستند بود و وی براساس مفاد برجام صحبت می‌کرد.

وی افزود: اگر آقای جلیلی عنوان می‌کرد که تحریم‌های اتحادیه اروپا یا شورای امنیت تعلیق شده و لغو نشده، دقیقا منطبق با مفاد برجام این سخن را می‌گفت. وی براساس مفاد برجام و قطعنامه عنوان می‌کرد که گرچه در مرحله اجرا به لغو تحریم‌های قطعنامه اشاره شده، ولی براساس بند ۳۷ برجام که موضوع بازگشت پذیری مطرح است، در واقع ساختار تحریم‌ها لغو نشده است.

این نماینده مجلس برهمین اساس تصریح کرد: این در حالی است که آقای ظریف می‌گفت تمام تحریم‌های شورای امنیت و اتحادیه اروپا لغو شده است و سؤال اینجاست که مگر لغو تحریم‌ها با حرف محقق می‌شود؟ باید دید مفاد برجام چیست. لذا صحبت‌های جلیلی برمبنای مفاد برجام بود اما آقای ظریف نظرات خود را عنوان می‌کرد در حالیکه چیزی که اجرا می‌شود مفاد برجام است.

کارخانه‌ای با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری و تاکید ایشان بر بررسی برجام در مجلس، گفت:‌ رهبر معظم انقلاب درآخرین فرمایشات خود صراحتا این موضوع را مطرح کردند لذا متن برجام باید در مجلس شورای اسلامی مورد بررسی قرار گیرد و اگر بررسی برجام در مجلس روند قانونی خود را طی نکند، در مورد توافق‌نامه‌ها بدعتی بوجود می‌آید.

" ممکن است از این پس دولت‌ها بخواهند، تحت عناوین مختلف خودشان توافقنامه‌ها را تصویب و اجرایی کنند و به مجلس ارجاع ندهند لذا یک انحرافی در روند قانون‌گذاری کشور بوجود خواهد آمد که مشکلاتی را ایجاد می‌کند".

وی با بیان اینکه برجام موضوع مهمی است و اگر به هر نحوی نقش مجلس در بررسی آن کمرنگ شود، انحراف در روند قانون‌گذاری کشور است، گفت: ممکن است برخی در این فکر باشند که برجام نتواند مسیر قانونی خود را طی کند اما از انجا که برجام موضوع جامعی است و تمام ابعاد سیاسی، اقتصادی و علمی را در برمیگیرد لذا باید با نهایت دقت و حساسیت و با رعایت منافع ملی مورد بررسی قرار گیرد.
۱۳۹۶/۰۵/۰۷ ۱۶:۲۱
 
۱۳۹۶/۰۵/۰۷ ۱۶:۰۵
 
۱۳۹۶/۰۲/۱۸ ۲۳:۲۴
 
۱۳۹۵/۰۹/۲۳ ۱۸:۰۸
 
۱۳۹۵/۰۸/۱۸ ۱۹:۳۰
 
۱۳۹۵/۰۸/۱۳ ۰۸:۱۳
 
۱۳۹۵/۰۸/۰۳ ۱۶:۵۷
 
۱۳۹۵/۰۶/۰۱ ۰۰:۲۹
 
۱۳۹۵/۰۱/۲۳ ۲۱:۰۳
 
۱۳۹۴/۰۶/۱۰ ۱۱:۵۳
 
 
کلمات کلیدی : سعید جلیلی، برجام
 
علی
۱۳۹۴-۰۶-۲۴ ۰۹:۱۸:۳۲
چرا اون زمان کسی نیومد از آقای جلیلی سوال کنه که چیکار کردین ؟؟ اصلا یکی به من بگه جلیلی رو چه به این حرفا؟؟؟ (3188757) (alef-3)
 
غمخوار
۱۳۹۴-۰۶-۲۴ ۰۹:۲۱:۴۸
دو مذاکره در دو دولت مختلف اتفاق افتاده . اولی هیچگاه به نتیجه نرسید . و دومی به یک پیش توافق انجامید ، که شاید در آینده ای نزدیک در صورت تصویب آن در مجالس ایران و آمریکا اجرایی گردد. قبول ؟

خوب عده ای قصد دارند نتیجه کویز را به نتیجه رسمی توافق گره بزنند . یعنی اگر در آینده این توافق بدون توجه به محتوایش ، بدون توجه به دست آوردهاش ، بدون توجه به تضامین اجرایی آن ، بدون توجه به مصالح دراز مدت کشور به امضا رسید ، به هریک از دولتها نمره داده و یکی را به عرش و دیگری رو به .........

ولی آیا این پایان کار است ؟

قطعا جواب نمی تواند آری باشد ؟ چرا ؟ چون ازسال ۵۷ تا کنون هر بار به یک بهانه ای قلدری طرف مقابل رو تجربه کرده ایم . مشکل ، گرفتاری ، پشت هم . خوب فکر کنید ، اگر اسم هسته ای رو بزاریم گرفتاری ، مشکل ، این خواهد رفت و گرفتاری ها و مشکلات بعدی جدید خواهد ایجاد شد . چرا ؟ چون قرار نیست ، با هم فامیل بشیم !!!!!!
خوب چی از دست دادیم ؟ اگر چبزهایی که می گویند صحیح باشه ، یعنی مثل هزاران کیس مشابه ، نقد رو ول کردیم به نسیه چسبیدیم ، و این نسیه اونی نبود که برایمان ترسیم کرده اند ، چی ؟

میشه برگشت و نمره هایی که به سرداران مذاکره دادیم رو ازشون بگیریم ؟
میشه تعهداتی که آمده بود و ما نفهمیدیم یعنی چی ؟ ولی آلان بایستی بهش گردن بدیم ، رو هم برگردونیم ؟

الان هم برای نه گفتن داریم هزینه می دیم ، آیا اگر بشود برگشت ، هزینه اون بیشترازهزینه فعل نخواهد بود ؟
پس آیا به مصالح کشور نخواهد بود که مصداق گفته ای که به برتراند راسل نسبت می دهند که " میشه یه دروغ ساده گفت و ده نفر واست دست بزنم . میشه یه حقیقت تلخ رو گفت و هشت نفربهت تهمت بزن ولی دو نفر برن توی فکر ".
پس اجازه بدین بدون جو سازی و بدون تهمت ، کار شناسان ، مدیران حال و گذشته ، روسای حال و گذشته ،..... در صحن مجلس استدلالهای خودشان را بکنند ، و آنرا در اختیار افکار عمومی بدون سانسور قرار دهند تا ثمره ادله این برادران هم شنیده شود ، شاید خیلی از دو نفر ها بفکر رفتند و قبل از اینکه دیر بشه ، بهترین و پخته ترین تصمیم گیری بوقوع بپیوندد. (3188764) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۲۴ ۰۹:۲۴:۵۹
سوال مشترک کارخانه ای از مدعوین کمیسیون برجام 👈👈👈👈اقا من یک سوال دارم ایا خط قرمز رهبری حفظ شده است یا نه .من نگرانم که نکند سخن رهبری اجرا نشده باشد 😐😐😐😐جناب اقای کارخانه ای واقعا با خودت چی فکر کردی ؟؟؟نکنه فکر کردی رهبری اقتدار و شجاعت بیان و قدرت بیان شما رو نداره که از تیم مذاکره کننده حفظ خطوط قرمز رو بخواد اگر واقعا نمیدونی که صحبت رهبری اجرا شده یا نه و برات همین مهمه به جای اینکه وقت کمیسیون و مهمانهارو بگیری یه وقت ملاقات با رهبری بگیر و از خود ایشون سوال کن اقا اینها صحبت و خطوط شما رو رعایت کردن یا نه الحمدالله سید اصغر حجازی هم که همدانی هستن و راحت میتونید بواسطه ایشون این وقت ملاقات رو بگیرید ...اما اگر از این نمد میخوای واسه خودت کلاه بسازی این یه چیز دیگه است که انشالله در انتخابات بعدی از شرمندگی شما خارج خواهیم شد .... (3188772) (alef-13)
 
دانشجوی سابق
۱۳۹۴-۰۶-۲۴ ۰۹:۳۷:۳۱
آقای کارخانه ای! چرا در مورد مستندات؟! قطعنامه های آقای جلیلی حرفی نزدی؟! بررسی کننده باید بیطرف باشد. بیش از حیثیت کمیسیون متبوع خود را از بین نبر! (3188796) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۲۴ ۱۰:۰۶:۲۸
من احساسم این بود که آقای ظریف خیلی سعی می کرد با کلی گویی و مبهم حرف زدن سوالا رو بپیچونه. (3188855) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۲۴ ۱۰:۱۰:۴۸
آقای جلیلی مفاد برجام رو مطابق میل خودش به شیوه ای ترجمه میکرد که نتایج مورد نظرش رو بگیره! (3188870) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۲۴ ۱۰:۲۰:۲۱
با سلام
جناب آقای کارخانه ای شما لطف کنید ابتدا مسائل و مشکلات حوزه انتخابیه خود را حل کنید. بفرمایید در این چند دوره چکار کرده اید. به کمک این دوستان خود سالها تحریم را بر ما تحمیل کردید. (3188904) (alef-13)
 
مهندس جنت شهري
۱۳۹۴-۰۶-۲۴ ۱۰:۲۲:۳۵
جناب كارخانه اي در يك جلسه يك سوال چند بار پرسيده ميشد و جواب ميگرفت ...شما بناي نفهميدن داريد...بناي بررسي هم از اول در امثال شما نبوده و نخواهد بود...بنظرم اين كمسيون بهترين كار براي نشان دادن عملكردها بود...عملكرد تيم قبلي..تيم فعلي ...پايداري ها....من مطمينم مردم خيلي خوب قضاوت ميكنند...اسفند نتيجه بررسي هم مشخص ميشود....منتظر باشيد... (3188907) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۲۴ ۱۶:۰۳:۰۱
تفسیر برجام توسط جلیلی سفارش دلواپسان کمسیون برجام است که کاملا نظرات شخصی وغیر فنی میباشد و فقط جلیلی مجری ان است و از روی ان به سختی روخوانی میکند. اگر واقعا نظر این اقایان خیر است
اجازه دهند بند به بند ادعاهای جلیلی رودرو توسط تیم هسته ای فعلی به صورت پخش زنده و بدون کم و کاست در صدا و سیما پاسخ داده شود. (3190103) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.