توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 451965
خروج زنان و کودکان از روستای پتک باغملک
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۳
نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس بر خروج زنان و کودکان به منظور تامین امنیت جانی از روستای پتک که هم اکنون محل نزاع 2 طایفه باغملک است تاکید کرد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان؛ هدایت الله خادمی، نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس اظهار داشت: در حال پیگیری از طریق وزارت کشور هستم ولی به هر حال شورای تامین و استانداری هم یک سری تصمیماتی گرفته اند.

وی افزود: آن چیزی که اطلاع دارم برای حفظ امنیت جانی خانواده ها چون برخی از افراد مسلح در کوه ها مستقر شدند، نسبت به خروج زنان و کودکان از روستای پتک اقدام شده است.

خادمی در واکنش به تخریب خانه های روستای پتک تصریح کرد: طبق اطلاعاتی که دارم فعلا قصد دارند زنان و کودکان را برای تامین امنیت از روستا خارج کنند و بعید می دانم خانه ای را تخریب کنند.

نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس در واکنش به چرایی حل نشدن این نزاع شدید قومی طی ۲۱ ماه اخیر بیان داشت: این دعواها بین دو تیره از یک طایفه است و برای حل این اختلافات نیاز به تسلط داشتن بر وضعیت فرهنگی و سایر مسائل این طایفه هم هست.

وی اذعان کرد: طی این ماه ها تلاش های بسیاری انجام شد ولی چون مشکل حل نشده بارها این دعوا بین طایفه صورت گرفته است.

نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس گفت: تقریبا همین هفته گذشته درگیری و تیراندازی دوباره شروع و 3 نفر کشته و تعدادی هم زخمی شدند. اعلام کردیم اگر نیاز به کمک هست از استان های دیگر نیز کمک بگیرند.

هدایت الله خادمی اذعان داشت: از یکی از تیره ها فکر می کنم ۱۲ نفر و از تیره دیگر نیز حدود 4 نفر کشته شده است. این درگیری ها به رامهرمز و حتی گاها به بهبهان هم رسیده است. 

وی بیان کرد: طی این مدت احکام قضایی صادر شده بود ولی با توجه اینکه قصد برقراری صلح و سازش داشتند آن ها را اجرایی نکرده بودند ولی مقرر شده تا این احکام به اجرا دربیاید.
 
کلمات کلیدی : جنگ طایفه ای، باغملک
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.