نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 437908
اتفاق جدید در پرونده بابک زنجانی
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۵۴
وکیل بابک زنجانی گفت: بیش از 20 روز قبل جلسه‌ای پنج‌جانبه با حضور ذی‌نفعان پرونده زنجانی برای بررسی یک فقره ال‌سی تشکیل شد.

به گزارش فارس، رسول کوهپایه‌زاده وکیل بابک زنجانی در خصوص اظهارات سخنگوی قوه قضاییه مبنی بر ابلاغ حکم تأیید شده در پرونده موکلش به وی گفت: در تاریخ 27 دی‌ماه بنده به همراه رئیس شعبه 15 دادگاه انقلاب به زندان اوین مراجعه کردیم.

وی افزود: همانطور که می‌دانید احکام قضایی از چندین بخش تعیین شده است برای مثال مقدمه‌ای دارد، شرح مسئله‌ای دارد، مدارکی که به آن استناد شده است را دارد و در نهایت می‌رسد به آن بخشی که مجازات تعیین شده است. در زندان اوین دو صفحه انتهایی حکم که مربوط به بخش مجازات است به موکلم داده شد.

کوهپایه‌زاده گفت: در آنجا آقای زنجانی نسبت به این موضوع گلایه کردند و گفتند که من می‌دانم حکم صدها صفحه است و امروز شما تنها دو صفحه پایانی ان را به من ارائه داده‌اید که به این ترتیب مقرر شد بنده برای آنکه بتوانم از موکلم دفاع کردم و درخواست اعاده دادرسی بدهم به دادگاه انقلاب مراجعه و از حکم رونویسی کنم.

وکیل بابک زنجانی در خصوص یک خبر مهم دیگر نیز گفت: در روز 13 دی‌ماه امسال جلسه‌ای در دادسرای کنار اوین تشکیل شد که در این جلسه نماینده شرکت نفت،‌نماینده دادستانی، نماینده بانک ملی،‌نماینده بانک مرکزی و من و موکلم به عنوان ذی‌نفعان پرونده حضور داشتیم.

وی گفت: این جلسه از آن جهت تشکیل شد که یک بانک خارجی، یک ال‌سی به مبلغ 2 میلیارد یورو صادر کرده تا بدهی زنجانی را بپردازد. البته آن بانک در قبال این ال‌سی شروطی هم داشت که در این جلسه مورد بررسی قرار گرفت.

کوهپایه‌زاده گفت: در آن جلسه بانک مرکزی ایراداتی نسبت به شروط ضمن این ال‌سی مطرح کرد که قرار شد این ایرادات به قوه قضاییه ارجاع شود و قوه قضاییه آن ایرادات را به بانک ملی ارجاع دهد و در نهایت بانک ملی ایرادات را به صادرکننده ال‌سی بدهد تا ال‌سی بر همان نحوه مورد نظر تغییر یافته و مقدمات پرداخت بدهی آقای زنجانی انجام شود.

وی گفت: در آن جلسه قید اسرع وقت نگاشته شد اما متأسفانه حدود 20 روز از این جلسه می‌گذرد اما هنوز اتفاقی نیفتاده است.
 
کلمات کلیدی : بابک زنجانی+وزارت نفت
 
Romania
۱۳۹۵-۱۱-۰۴ ۰۸:۲۱:۴۸
اگر شرخ واقعه اینچنین باشد حتی در خود بانک عده ای دنبال اعدام اقای بابک زنجانی هستند تا بازگشت پول تا شرکا پیدا نشوند (4131885) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.