توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 494763
بازگشت تنبیه بدنی به برخی از مدارسِ آمریکا
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۳۲
مسئولان سه مدرسه در ایالت تگزاس آمریکا دانش‌آموزان را به دلیل رفتارهای ناشایست تنبیه بدنی می‌کنند.

به گزارش ایسنا، کارکنان این سه مدرسه در ایالت تگزاس با کسب رضایت والدین اجازه دارند با راکت‌های چوبی دانش آموزانی را که رفتارهای ناشایست انجام می‌دهند تنبیه کنند.

هر دانش آموز به ازای هر رفتار ناشایست همچون عدم توجه به قوانین کلاس با یک ضربه تنبیه می‌شود.

کارکنان این سه مدرسه هنگام ثبت نام دانش آموزان از رضایت والدین آنان در مورد تنبیه بدنی فرزندشان آگاهی پیدا می‌کنند و تنها کودکانی تنبیه می‌شوند که والدینشان موافق بوده‌اند.

به گزارش ایندیپندنت، این در حالی است که در سال ۲۰۱۶ وزارت آموزش آمریکا بر اساس بررسی انجام گرفته که حاکی از تنبیه بدنی ۱۱۰ هزار دانش آموز در سال بود خواستار ممنوعیت تنبیه بدنی در مدارس این کشور شد.

کارشناسان این وزارتخانه هشدار می‌دهند که تنبیه بدنی در کوتاه مدت دانش‌آموزان را به سمت پرخاشگری، روحیه تهاجمی و همچنین تمایل به سرپیچی از قوانین سوق می‌دهد و در بلند مدت نیز آنها را مستعد ابتلا به اختلالات روان و گرایش به سوء مصرف مواد می‌کند.

گزارش‌ها حکایت از آن دارد که همچنین در برخی دیگر از ایالت‌های این کشور به ویژه در ایالت‌های جنوبی تنبیه بدنی در مدارس هنوز ممنوع نشده است.
 
کلمات کلیدی : تنبیه بدنی+مدارس آمریکا+تنبیه دانش آموزان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.