نظر منتشر شده
۱۵۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 356343
تنبیه‌بدنی و خشونت در مدارس؛
معلمان خشن‌تر شده اند یا موبایل‌ها افشا می‌کنند؟
بخش اجتماعی الف، 5 خرداد 95
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۵۷
آینده جامعه ایران به دست یک میلیون و ۱۳ هزار و ۶۵۵ معلم در مقاطع مختلف است و به نظر می رسد وزارت آموزش و پرورش علاوه بر تامین نیازهای معیشتی معلمان باید به فکر سلامت روح و جسم معلمان خود باشد زیرا نمی توان انتظار داشت آنها علاوه بر دست و پنجه نرم کردن با مشکلات اقتصادی با اعصاب پولادین هر روز با بیش از ۳۰ دانش آموز در یک کلاس درس سر و کله بزنند.

به نظر می رسد ورود تکنولوژی به دست دانش آموزان به مدارس پرده از ماجرایی برداشته که تا کنون توسط آموزش و پرورش کتمان می شد. گرچه ورود هر نوع گوشی موبایل به مدراس ممنوع اعلام شده است اما اینک فیلم هایی که توسط دانش آموزان به هنگام تنبیه همکلاسی هایشان ثبت و منتشر کرده اند آموزش و پرورش را در موضع پذیرش این واقعیت قرار داده که تنبیه بدنی نیز صورت می گیرد.

به گزارش خبرآنلاین،تا کنون وزارت آموزش و پرورش با تاکید براینکه به طور مستمر بخشنامه هایی مبنی بر ممنوعیت تنبیه بدنی به همه بخش های خود ابلاغ کرده از پذیرش وقوع تنبیه در سیستم آموزشی امتناع می کرد.

اما سال قبل وقتی «علی اصغر فانی» وزیرآموزش و پرورش از وقوع تنبیه بدنی در یکی از مدارس آن هم جلوی دوربین صدا و سیما عذرخواهی کرد این تابو شکست و فرصتی رقم زد تا در سایه پذیرش وقوع تنبیه بدنی در مدارس امکان نقد و آسیب شناسی چنین موضوعی فراهم شود.

براساس بررسی، تا کنون هیچ تحقیق و پژوهش میدانی درباره وقوع تنبیه میدانی و آسیب شناسی چنین پدیده ای در مدارس ایران انجام نشده است.

اینک و در حالی که ماجرای آزار و اذیت «ندا» در یکی از روستاهای استان زنجان به بحث روز مطبوعات تبدیل شده است و هنوز پاسخی قانع کننده به افکار عمومی داده نشده این پرسش مطرح است که آیا وقت آن نرسیده تا وزارت آموزش و پرورش با کمک متخصصان علوم اجتماعی به آسیب شناسی وضعیت کلاس های درس خود پرداخته و شرایط سلامت روحی معلمان را مورد توجه خود قرار دهد.

وقتی مسعود ثقفی، سخنگوی وزارت آموزش و پرورش مجبور شد آنچه در یک فیلم در فضای مجازی منتشر شده را تایید کند و بگوید با معلم خاطی که برخورد فیزیکی و لفظی خشن بین ملعم و چند دانش آموز برخورد شده است بیش از پیش این پرسش پررنگ شده است که وزارتخانه یاد شده برای حفظ سلامت روح و جسم معلمان چه تدابیری به کار بسته است.

این در حالی است که انتشار فیلم مربوط به مدرسه ای در تهران تنها مورد منتشر شده از تنبیه بدنی نبوده و در اردیبهشت امسال فیلمی از تنبیه دانش آموزی در شهر شوش در استان خوزستان نیز نمونه دیگری از این وضعیت را پیش روی جامعه قرار داد.

این وضع سبب شده تا پرسش دیگری هم مطرح باشد مبنی براینکه تا کنون امکان اثبات وقوع تنبیه نبوده و با ورود گوشی های هوشمند توسط دانش آموزان به مدارس فرصت ثبت این واقعه به وجود آمده است. شاید اگر آموزش و پرورش کلاس های درس خود را به سیستم های نظارتی هوشمند مجهز می کرد این معضل زودتر از این شناسایی و کالبدشکافی می شد اما نکته اینجاست که وزارتخانه آموزش و پرورش توان تجهیز کلاس های درس به ساده ترین امکانات را هم ندارد و هنوز خاطره سوختن دانش آموزان دختر پیرانشهری جلوی چشمان ما حاضر است که بخاری استانداردی نداشتند.

از طرف دیگر غفلت آموزش و پرورش در سال های اخیر به وضعیت معلمان و تامین و تجهیز آنان به وسایل مدرن از یک سو و عدم به کارگیری سیستم های مبتنی بر تکنولوژی در کلاس های درس سبب شده تا دانش آموزان از معلمان و اولیا مدارس در این زمینه سبقت گرفته و همین موضوع سبب بروز مشکلات و تعارضی جدید بین معلمان و دانش آموزان شود.

وقتی یک قاضی در پاکدشت ورامین ماجرای تنبیه غیرمتعارف معلم کلاس دبستانی در آذرماه ۱۳۹۳ را پیگیری کرده و پس از تحقیق فراوان مشخص کرده معلم ۴ دانش آموز را وادار کرده دست خود را در سوراخ توالت کنند این وضع خود بیانگر آن است که موضوع فقط به تنبیه بدنی محدود نمی شود و روش هایی که برای کنترل و مهار دانش آموزان به کار بسته شده سلیقه ای و فاقد یک روش علمی و مشخص است.

در چنین شرایطی وقتی علی زرافشان معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش و رئیس ستاد پروژه مهر می گوید در سال تحصیلی ۹۴-۹۵ بیش از ۱۲ میلیون و ۶۸۷ هزار و ۳۱ دانش‌آموز در مدارس ثبت‌نام شده‌اند پرسش این است که آموزش و پرورش برای ساماندهی آموزش، کنترل و مهار این جمعیت برخاسته از جامعه چه تدابیر جدید و مدرنی دارد.

دور زمانی تعداد اندکی از افراد جامعه به مکتبخانه ها می رفتند و بدیهی بود هرنوع پرخاشگری و تخطی از استاد می توانست با ضربات «ترکه» اثری در دیگران هم بگذارد. اما اینک و در عصر اطلاعات کنترل و ساماندهی چنین جمعیتی از جامعه ایران که با مسائل و مشکلات اقتصادی - اجتماعی فراوانی دست و پنجه نرم می کند کار ساده ای نیست.

نگاهی به ماجراهای تنبیه بدنی و خشونت که در خبرها به آن اشاره شده است؛

تاریخ

شهر حادثه

خلاصه موضوع

1اردیبهشت94

قلقرود تویسرکان

لیلاخزایی دانش آموز کلاس پنجم به دلیل تنبیه در مدرسه به بیمارستان تویسرکان منتقل شد. خانواده این دانش آموز از بیان واقعیت واهمه داشتند اما آموزش و پرورش مدعی شد که تیمی برای تحقیق در این باره به کار گرفت.

12آبان94

نصیرشهر

خبرگزاری فارس به نقل از اولیا دانش آموزان نوشت که معلم و مدیر دبیرستان بصیرت نصیرشهر در پی اعتراض دانش آموزان نسبت به سطح پایین آموزش آنها را زیر باران در حیاط مدرسه نگاه داشته اند تا تنبیه شوند.

28آبانماه 94

انار - کرمان

روزنامه اعتماد نوشت: مهدی دانش‌آموز ١٥ ساله به دست معلمش در شهر انار استان كرمان در حالی تنبیه بدنی شد که پدر دانش‌آموز مضروب از «حل شدن اختلافش با معلم ضارب» خبر داد و از «رسانه‌اي شدن حادثه» اظهار ناراحتي كرد. حادثه ضرب و شتم مهدي، دانش‌آموز مقطع نهم مدرسه شهيد دستغيب انار با انتشار خبرش در تارنماي محلي «انارپرس» رسانه‌اي شد.

23آذر94

الیگودرز

باشگاه خبرنگاران جوان با انتشار فیلمی از تنبیه دانش آموزی در شهرستان الیگودرز خبر داد و به نقل از مسئولان آموزش و پرورش این شهرستان اعلام کرد که با معلم خاطی برخورد شده است.

29آذر94

رباط کریم

مرگ مرموز دختر دبیرستانی بعد از تنبیه در مدرسه سبب شد والدین این دانش آموز از مدیر مدرسه شکایت کنند. «مهسا» به مادرش گفته بود که مدیر مدرسه به دلیل آنکه او تلفن همراه داشته جلوی دانش آموزان دیگر او را تحقیر و برای مدتی مقابل دفتر سرپا نگاه داشته است. اما علت مرگ هنوز نامشخص باقی مانده است.

22 دی 94

کرج

تنبيه فيزيكي دانش آموزان مقطع ابتدايي در مدرسه شهيد سمندري فرديس كرج توسط معاون آموزشي مدرسه توسط مردم به خبرگزاری خبرآنلاین اعلام شده است.

اول بهمن 94

پاکدشت

روزنامه وقایع اتفاقیه نوشت دانش آموز سوم راهنمایی تبعه افغان به دلیل آنکه از شهریه 230هزارتومانی مدرسه فقط 100هزارتومان پرداخت کرده بود از مدرسه اخراج شد.

25فروردین95

مشهد

معلم پایه ششم مدرسه ای در مشهد که دانش آموزش را به شدت مجروح کرده بود تحت تعقیب قضایی قرار گرفت. این تنبیه پس از آن صورت گرفت که دانش آموز با صفحه شیشه ای ساعتش نور آفتاب را به لباس معلم انعکاس داده بود.

30فروردین95

تهران

پویا دانش آموز کلاس چهارم مدرسه نادعلی در منطقه 5 تهران موضوع مناقشه مسئولان آموزش و پرورش و خانواده او شد. پویا در مراسم مداحی برگزار شده در مدرسه به دلیلی مورد تنبیه یکی از مسئولان دفتری مدرسه قرار گرفت و پدرش وقتی جویای علت این تنبیه که منجر به بستری شدن او در بیمارستان شده بود، شد با مسئولان مدرسه درگیر شد. این درگیری بالا گرفت. آموزش و پرورش رفتار دانش آموز را ناشایست تلقی کرد و خانواده شاکی از تنبیه.

هفته دوم اردیبهشت95

اهواز

درگیری دو دانش آموز دبستان معراج در منطقه 4 اهواز و طرح موضوع توسط یکی از آنها نزد معلم منجر به دادن تذکراتی به دانش آموز دیگر شده که کیفیت آن به درستی مشخص نیست اما والدین و بستگان دانش آموزش که به او تذکر داده شده بود با حضور در مدرسه با اولیاه مدرسه درگیر شدند که اعتراض آنها با دخالت پلیس فیصله سافت.

15اردیبهشت95

کوهدشت

خبرگزاری تسنیم در گزارشی نوشت علی محمدی دانش‌آموز کلاس اول ابتدایی در مورد تنبیه توسط معلمش گفته :به دلیل بد نوشتن مشق‌هایم معلم مرا با چوب، کابل و خط کش فلزی کتک زد.  معلم با کابل به دستانم، و با سیم و خط کش فلزی بر پشتم ضرب زد که اکنون دو روز در بیمارستان هستم.

19اردیبهشت 95

بجنورد

علی قلی زاده مسئول روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی به ایرنا گفت: دانش آموز 10 ساله بجنوردی به علت تنبیه بدنی معلم ورزش دچار آسیب دیدگی از ناحیه اندام تناسلی شده و در بیمارستان تحت درمان قرار گرفته است. اما پدر این دانش آموز از بی توجهی مسئولان مدرسه به بستری شدن فرزندش و عدم توجه به مسئولان آموزش و پرورش به هزینه های بیمارستان گله مند بود. این دانش آموز22 اردیبهشت ماه از بیمارستان امام علی(ع) بجنورد ترخیص شد.

22اردبهشت 95

شوش

مجتبی دیناروند، رئیس آموزش و پرورش شهرستان شوش در گفت‌وگو با ایسنا، ضمن تایید خبر تنبیه دانش آموز دبیرستانی در این شهر اظهار کرد: متاسفانه این خبر صحت دارد و یکی از همکاران ما سر کلاس به واسطه شیطنت یکی از دانش آموزان عصبانی شده و کنترل خودش را از دست داد واقدام به تنبیه بدنی وی کرده است که این رفتار اصلا مورد تایید ما نیست.

3 خرداد 95 تهران مسئولان مدرسه دخترانه غیرانتفاعی «فدک» در منطقه چیتگر تهران، برای دانش‌آموزان این مدرسه جشن پایان‌ سال گرفتند و وقتی نوبت به جایزه دادن به دانش‌آموزان رسید، به یکی از شاگردان کلاس سوم دبستان، هیچ جایزه‌ای نرسید؛ البته مسئولان مدرسه نخواستند که جایزه‌ای به او برسد و او با چشمانی منتظر، به دستان همکلاسی‌هایش نگاه کرد که دستانشان از جایزه پر بود و صورت‌هایشان از خنده. پدر این دختر ۹ ساله می گوید به دلیل بدهی شهریه، مسئولان مدرسه چنین برخوردی کرده اند.

 

 
کلمات کلیدی : تنبیه دانش آموزان
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۵ ۱۴:۱۸:۳۷
وقتی پای معیشت معلمین و حقوق آنها به میان می آید همه ساکت می شوند وخدا نکند که معلمی دست از پا خطا کند و کاری انجام دهد آنگاه معلمین و آموزگاران اینهمه دشمن پیدا می کنند ولی چیزی که مسلم است این است که وضعیت آموزش و پروش در هر جامعه آینه ای تمام نما از وضعیت جامعه است هرچه آموزش و پرورش پیشرفته تر باشد جامعه پیشرفته تر است مثلا به مدد همین آموزش و پرورش در کشوری مانند هلند دیگر زندانیی برای زندان ها یافت نمی شود .....حالا ببینیم ما کجا هستیم و چه ادعایی داریم (3723906) (alef-11)
 
معلم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۵ ۱۷:۳۳:۰۰
مهمترین علت 3 شغله بودن معلمان برای تامین معاش و کرایه خونه هاشون هست خسته بی رمق بی حوصله ............////دوست من پزشک هست اونم عمومی ماهی 15 میلیون حقوق میگیره ...منم دکترا جغرافیا برنامه ریزی دارم ماهی 2 تومن هنوز نمی گیرم ......... (3724203) (alef-11)
 
يك پزشك
United States
۱۳۹۵-۰۳-۰۵ ۲۲:۴۳:۵۵
درس ميخوندي تو هم ميشدي دكتر. جغرافيا هم شد رشته آخه؟ (3724717) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۳-۰۸ ۲۲:۳۷:۴۴
به فرض اینکه شماپزشک باشی اگه همه پزشک شن پس کی جغرافیا تدریس کنه (3729712) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۴ ۱۲:۵۳:۱۱
با اين استدلال شما خودتان رشته جغرافيا را انتخاب نموده ايد و ديگران را سرزنش ميكنيد ؟
نگراني شما براي جامعه بدون كارشناس جغرافي براي من نامفهوم است (3973388) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۰ ۰۲:۰۲:۰۶
برات متاسفم (3731763) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۶ ۰۸:۱۶:۰۱
معلم عزیز در جواب تیتر باید بگویم موبایل ها افشا میکنند ....همین (3725023) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۶ ۰۸:۱۹:۰۴
متاسفانه جامعه معلمان دچار نوعی خود سانسوری شده است و انتظاری بیشتر ازین نمیرفت که در مقابل این رفتارها دلایلی بهتر از وضعیت معیشتی و غیره آورده شود از امروز به بعد فرزندان مردم در مدارس دولتی امنیت جانی ندارنذ چون معلمین در این مدارس به قول خودشان وضعیت مالی خوبی ندارند ممکن است دست و پای کودکان ما بشکند ....کمی به خود آیید که فردا دیر است (3725024) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۰ ۰۲:۰۳:۲۷
حتما این کار رو میکنیم.تا دست از لجبازی با معلمین بردارید (3731764) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۶ ۱۱:۳۸:۵۳
بنده هم پزشک عمومی هستم این دوست شما کجا کار میکنه که 15 میلیون میگیره بنده حاضرم همانجا با نصف اون حقوق از ساعت 7.30 تا 20.30 یک سر کار کنم کاری که الان میکنم و سرجمع درآمدم 5 میلیون هم نمیشه (3725375) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۶ ۱۴:۲۱:۱۱
منم میخوام برم لطفا اون محل کار دوستت بگو کجاست؟ (3725700) (alef-13)
 
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۶ ۱۴:۵۴:۳۴
پزشک داریم که ماهانه400میلیون درامد دارد

در ضمن شما پزشک نیستی (3725762) (alef-3)
 
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۶ ۱۴:۵۶:۴۷
چرا دولت بین کارمندان خود تفاوت میگذارد

بنده کارمند اداره برق هستم با ماهانه 1میلیون درامد


بعد کارمندان شرکت نفت ماهانه15تا20میلیون حقوق می گیرند

چه انتظاری از کارمند با حقوق کم دارید (3725764) (alef-3)
 
مهراب
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۶ ۱۵:۰۰:۴۸
وقتی دولت حقوق کم به معلم میده نتیجه ان همین فجایع در مدارس است

ویا اکثر کارمندان انگیزه کار کردن در سایر دستگاهها را ندارند چون حقوق این افراد کم است

دولت باید حقوق کارمندان خود را مثل وزارت نفت زیاد کند مثل انها ماهانه20000000تومان حقوق به سایر کارمندان بقیه دستگاهها بدهد بعد انتظار عملکرد درست داشته باشد


باید در نظر داشته باشیم که نفت مربوط به همه ایرانیان است نه فقط شرکت نفتی ها (3725773) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۷ ۱۳:۱۰:۴۴
پول چه ربطی به اخلاق و انسانیت دارد ، ادم داریم که ماهانه ۱ میلیون دارمد داره اما نه به کسی فوش میده نه در حق کسی بی احترامی میکنه (3726843) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۷ ۱۷:۲۲:۲۴
اخه کجای دنیا همه مشاغل حقوقشون مثل همه. در ضمن چون حقوق کم میگیرین باید بچه مردمو کتک بزنید؟ (3727165) (alef-11)
 
پزشک
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۵ ۱۷:۳۶:۱۷
وقتی برای تامین معاش خود و خانواده به مشاغل دوم و سوم روی آورند. این دو یا سه شغله بودن معلمان، دیگر حال و حوصله‌ای برای فعالیت باکیفیت آموزشی و مطلوب معلمان باقی نمی‌گذارد؛ البته نه اینکه خودشان نخواهند و کم‌کاری کنند، بلکه از لحاظ جسمی و روحی آمادگی لازم را ندارند. (3724212) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۰۵ ۱۹:۵۲:۳۲
شما معلم نیستی پس حق نداری در مورد معلم قضاوت کنی من کمتر همکاری را دیده ام که دو شغله یا سه شغله باشد مگر کاری هست که معلم بتواند دو سه شغل را در اختیار داشته باشد اکثر همکاران ما خانم ها هستند چرا هر حرفی را به معلم نسبت می دهید مشکل حقوق برای همه است کارمند و کارگر، هر زمان معلمان با اعتراضشان موفق شده اند در وضعیت حقوقی تغییری ایجاد نمایند دیگر کارمندان به نسبت معلمین از این تغییر بیشتر بهره مند شده اند و اختلاف حقوق معلمان و سایر کارمندان از این جا نشات می گیرد. و اعتراض معلم کاملا به جا و درست است. (3724385) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۵ ۱۸:۴۵:۳۲
معلمان یک قرون کار نمی کنند 9 ماه سال تعطیلن دوقرون اخلاق و سواد ندارن من 12 سال درس خوندم جز توهین و تحقیر چیزی یادم نمیاد یکی از معلم های سال 2 دبیرستانم به من گقت من اینده تو رو می بینم بی سواد و بی کار و خنگ الان من فوق لیسانس دارم از دانشگاه تهران با شغل ابرو مند هیچگاه اون معلمم از یادم نمی رود (3724293) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۰۵ ۲۰:۱۰:۱۵
عجب ! فوق لیسانس از دانشگاه تهران ! عجیبه مگه میشه؟ (3724419) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۵ ۲۰:۱۶:۴۱
با سلام . اگر در 12 سال فقط از همه توهین شنیدی قطعا مشکل در شماست و الا همه بد نیستند فوق لیسانس بودن شما نیز دردی را دوا نمی کند ضمنا گفتن این جمله از طرف یک معلم بیانگر کم کار بودن شما در کلاس بوده و احتمالا موجب تحرک در شما گردیده پس شکر گزار باشید.باسپاس (3724430) (alef-13)
 
معلم شیمی ومتعهد
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۰۵ ۲۱:۴۷:۴۴
اکر معلم دوم دبیرستان شما همچین حرفی زده من بعنوان یه معلم از طرف ایشون عذرخواهی میکنم. (3724610) (alef-13)
 
بازنشسته
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۰۵ ۲۲:۲۶:۱۴
معلم شیمی کلاس دوازده به من گفت تو در این درس هیچی نمی شوی چنان به رگ غیرتم بر خورد که همان سال(سال54) نفر اول در این درس شدم گاهی معلم با کلامش دانش آموز را تحریک به کار کردن می کند این تحقیر نیست این تحریک به کار است شما لازم نیست عذر خواهی کنی هنوز زوده ترفند های معلم کارکشته رو بدانی. (3724683) (alef-11)
 
سحر خانم
۱۳۹۵-۰۳-۰۶ ۱۰:۱۶:۲۸
عزیزم

بزرگواری (3725206) (alef-11)
 
جواد
۱۳۹۵-۰۳-۰۶ ۱۰:۴۸:۰۷
بی انصاف فوق لیسانس رو پس چطوری گرفتی اگه معلمانت خوب نبودن (3725275) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۳ ۱۶:۰۰:۴۷
خودش خونده شاید به خاطر معلمهاش نبوده و به خاطر این بوده که یک سال پشت کنکور که بود خودش کتابهای دیگه رو خوند و رفت دانشگاه تا فوق گرفت. در ثانی محیط بعضی مدرسه ها اجازه درس خوندن نمی ده فقط اعصاب خورد می کنه از شر مدرسه که خلاص شی راهتم پیدا می کنی. خیلی معلمها هم عمدا بد درس می دهند تا خصوصی به شاگردهاشون درس بدهند و پول خوب بگیرند. تحقیر موتور انگیزه نمی شه. خوردی اعصاب می آره که تا آخر عمر هم با آدمه. (4014395) (alef-13)
 
حبیب
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۶ ۱۰:۵۲:۰۳
از کجا می دونی همون حرف باعث پیشرفتت در تحصیل نشده؟ شاید اینقدر اون کلام بهت تاثیر گذاشته که برای اثبات غلط بودن اون به اینجا رسیدی؟
عزیز جان مادرزاد فوق لیسانس رفتی؟ یا معلمینی 12 سال زحمتت رو کشیدن که الان اونجایی که خودت می گی رسیدی؟! (3725283) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۰ ۰۲:۰۶:۰۸
راست میگی؟؟ (3731768) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۰ ۰۲:۰۷:۱۸
فوق لیسانس حالا چه ارزشی داری که در یک سایت مهم اینچنین مطرح میکنی (3731770) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۰۵ ۱۸:۴۹:۱۹
من یک کارمند با مدرک دکتری هستم و در یک شغل پراسترس و بدون امنیت شغلی همینجا اعلام می کنم حاضرم جام رو با یک معلم راهنمائی یا دبیرستان عوض کنم. راحتترین شغل معلمیه (3724297) (alef-13)
 
حسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۵ ۲۰:۳۵:۴۱
من حاضرم شغلم در دبیرستان رو با کمال میل با شما عوض کنم حاضرم حتی بخشی از حقوقم رو هم به شما بدم لطفا آدرس بدین. (3724499) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۵ ۲۰:۴۲:۴۲
ای کاش این قدر که به تنبیهات بدنی در مدارس می پردازید به تنبیهات روحی و جسمی در ارگانهای و نهادهای قدرتمند دیگه هم می پرداختید.منتهاش فعلا دیواری کوتاه تر از معلم نیست جهت ردگم کنی اذهان. (3724512) (alef-13)
 
جواد
۱۳۹۵-۰۳-۰۶ ۱۰:۵۱:۲۳
اره والله اگه سر کارتون به کلانتری بیفته میبینین (3725281) (alef-11)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۳-۰۵ ۲۲:۰۳:۳۳
خدایا به حق علی این کارمند را 2 روز فقط 2 روز بیار سر کلاس من تا ببینم بازم همین آرزو را دارد اصلا چرا خودم آرزویت را بر آورده نکنم از امسال که گذشت سال دیگه با الف هماهنگ می کنیم آدرس میدم 2روز بیا کلاسم رو مثل یه معلم اداره کن ! چه طوره ؟! (3724645) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۷ ۰۹:۲۱:۰۴
حلوای تنتنانی تا نخوری ندانی بالام جان
وقتی تدریس کردی اگر کلاهت هم اطراف مدرسه بیفتد به سراغش نخواهی رفت (3726632) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۰۵ ۱۸:۵۸:۲۹
نه اینکه معلما نسبت به کمی حقوق خودشون ساکتند وصدایی ازشون در نمیاد واز اعتصاب .تحصن ووووو همه جوره در خدمت دولتها هستن
در ضمن کمی حقوق چه ربطی به محصل بد بخت داره ولی حرکت انساندوستانه بسیاری از معلمان در نجات جان انسانها وشاگردانشان نیز قابل ستایش است (3724310) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۳-۰۵ ۲۲:۰۵:۵۸
کدام روز کلاس فرزند شما به دلیل تحصن معلمین تعطیل شده ؟! (3724650) (alef-13)
 
احمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۶ ۱۱:۲۱:۴۵
عزیز جان که میگی کمی حقوق چه ربطی داره به محصل بد بخت بخون تا بدونی :
فرض کن 20 ماهه کل پول تو جیب یک معلم کمتر از 100 هزار تومنه سر ماه داره می رسه 560 هزار تومن کرایه خونه باید بده و 430 هزار تومان هم بابت دوتا وام و حدود صد هزار تومن بابت قسط خرید لاستیک خودرو و 90 هزار تومن بابت اقساط بیمه شخص ثالث از حقوقش کسر میشه .خانه هم نیاز به خرید داره و بری فروشگاه حدود 100 هزار تومن هم خرید داری .مصیبت تازه اونجاست که ماشینت هم نیاز به تعمیر داشته باشه. حالا دریافتی همین معلم حدود یک میلیون تومنه .حالا با این وضعیت روحی میره سر کلاس ،محصل بخواد کمی اذیت و ناسازگاری کنه چه چیزی رخ میده .
دوستان معلم با انسان سروکار داره نه میله و آچار و شمع باید از نظر روانی و روحی در نهایت سلامت و طراوت باشه این نفعش به کودکان شما بر میگرده وگرنه معلم با کسی پدر دشمن نیست.
آقایونی که میگن معلمی راحته عزیزجان صدای دهل از دور خوشه .من هم کارگری گجکاری کار کردم ،هم سفت کاری ساختمان و هم عکاسی و هم فلافلی و نانوایی ( البته اون موقع که خودم دانشجو یا دانش آموز بودم برای تامین مخارج تحصیل و زندگی ) .ولی خدا گواهه که معلمی خیلی سخت تره اونجا جسمم خسته بود و با یه دوش برطرف می شد ولی الان فکرم خستست معلم یه حالت ژیمیناستیک فکری داره.و واقعا از مدرسه که میام به معنای واقعی کلمه داغونم .
سه گروه سنی در آموزش پرورش هستند: کودک - نوجوان - جوان
همه ی اینها با توجه به گروه سنیشون تعارضات زیادی دارن و با اوضاعی که الان در جامعه خانواده ها دارن از نظر اقتصادی و مسائل طلاق و اعتیاد والدین - عدم مسئولیت پذیری والدین مطمعنا بچه ها رو هم از نظر روانی درگیر میکنه و این موضوع در رفتار دانش آموز در جامعه بخصوص در کلاس درس و مدرسه به عنوان یک جامعه کوچک تاثیر می گذاره و اون رو تبدیل به فردی نابهنجار یا بهتر بگم هنجار شکن می کنه و معلمان خدا می دونه در مدارس به خصوص مدارس حاشیه شهر که این مسائل بیشتره درگیرن و کلاس رفتن براشون عذاب شده.

نکته ی بعد اعتیاد دانش آموزانه در دوره ی متوسطه اول ( راهنمایی ) و دبیرستان متاسفانه مصرف سیگار و مواد جدید به شدت رو به افزایشه بچه ها تو توالت مدرسه سیگار می کشن در زنگ تفریح و بوی گند سیگار تو کلاس ازشون میاد.هر بچه ای که تو دعوا بهتر ظاهر بشه و خوب طرف مقابل رو بزنه تو مدرسه لیدر میشه و نوچه داره . یادتون رفت دانش آموزی که با چاقو معلم فیزیکش رو تو کلاس حین تدریس کشت ؟!

آمار خودکشی موفق دانش آموزان رو در سال تحصیلی جدید نگاه کنید حدودا فکر کنم 13 مورد خود کشی موفق در سال تحصیلی جدید رخ داده اینا نگران کنندست ولی کیه که نگران باشه ؟!

متاسفانه همیشه معلمان مورد هجمه قرار می گیرن اگر از چند زاویه به مسائل نگاه کنیم نتیجه می گیریم چند نهاد در این موضوع ( تنبیه بدنی ) دخالت دارن : 1- جامعه و سیاست های کلان دولت - 2 - خانواده و نوع ارزش گذاری ها و تربیت فرزندان - 3 - مدرسه و امکانات آن - 4 - معلم ( که باید مشکل حاد روانی مثل سادیسم - شخصیت سایکوپت و ... ) نداشته باشه.

امیدوارم الف منتشر کنه.
با تشکر از طرف یک معلم (3725339) (alef-13)
 
بي خبر
United States
۱۳۹۵-۰۳-۰۵ ۲۲:۴۲:۵۹
بنظر شما قتل و سرقت توجيه كننده فقر و نداري است؟ درسته كه بايستي علت يابي بشه و ريشه اي برخورد بشه، ولي اينكه بخاطر مشكلات مالي بچه مردم رو تنبيه كنيد درسته؟
من تو دبيرستان تيزهوشان درس خوندم، سالي كه ما قبول شديم پسر مدير دبيرستان (همكلاسي راهنمايي بنده) قبول نشد. برخورد تند و زننده ايشون از ياد هيچكدوم از هم دوره هايي ما نميره كه ايشون هميشه به ما القاب كودن و نادان ميداد و ميگفت پسر من كه تو اين مدرسه نيست خيلي باهوش تر از شماست.
بنظر شما مشكل و عقده رواني رو بايد انداخت گردن مسائل مالي؟ (3724715) (alef-11)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۶ ۰۸:۵۶:۱۲
سلام
حقوق معلمان بايد حداقل سه برابر شود.

آموزش و پرورش بايد بيشتر از افراد نخبه علاقمند به كار تدريس و با قدرت بيان عالي استفاده كنه و با آموزشهاي مكرر مهارتهاي آموزش موثر به معلمين بالا ببره.

حاصل كار يك معلم بي كيفيت و يا بي انگيزه تتاثير منفي در زندگي هزاران دانش آموز در طي سي سال ميشود.

البته اكثر معلمين ما نخبه هستند و بايد به نيازهاي آنه واقعي و خالي از شعار رسيدگي بشه . (3725086) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۶ ۱۲:۵۲:۴۰
کلا واسه همین افشا شدنهاست که اجازه ورود موبایل به مدارس رو نمیدن. انبیه بدنی کوچکترین خلافیه که تو مدارس انجام میشه. (3725516) (alef-13)
 
دبیر صبور!
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۷ ۰۹:۰۵:۲۰
دوست عزیز با شما موافقم
من در محیط آموزشی به دبیری صبور که تنبیه نمی کند مشهورم.ولی می خواستم همگان بدانند که بسیاری از مشکلات انضباطی ناشی از رعایت نکردن استاندارد های آموزشی در آموزش وپرورش ماست. آمار دانش آموزان هرکلاس طبق استانداردهای معتبر باید بین سیــــــــزده تاهــــفـده نفر باشد وهرگاه یک نفر به این تعداد بیافزاییم وضعیت انضباطی کلاس ده بــــرابـر بدتر خواهد شد یعنی کلاس هجده نفره ده برابر بدتر از کلاس هفده نفره است! حال می پرسم دبیربا کلاس سی وهفت نفره چه باید بکند؟! اگر راننده ای را مجبور کنیم که در خودرویی که فقط باید پنــــج سرنشین داشته باشد ده نـفـررا جا بدهد ورانندگی هم بکند و تصادف هم نکند آیا تقاضای معقولی ست؟! (3726624) (alef-11)
 
بازنشسته
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۰۷ ۱۰:۴۰:۲۵
خدا را هزاران مرتبه شکر که به حقیر اجازه داد معلم باشم و عشق معلمی را در دلم جای داد اگر عاشق نباشی نخواهی توانست معلم باشی این عشقی جهانیست برای آگاهی بشر.
همکاران عاشق مرا با این الفاظ سخیف که بر گردنتان حق دارند نرنجانید وضع معیشتی معلم و کارمند و کارگر به گفته ی آمار خوب نیست و این مشکل معیشتی ماست و ربطی به کلاس ندارد که بخواهیم به این دلیل کودکی را بیازاریم.
ما مشکلاتمان را جلوی در کلاس زمین می گذاریم و با عشق وارد کلاس می شویم.
درود بر معلمین کشورم و تمامی معلمین جهان که با از جان گذشتگی آگاهی را به جامعه هدیه می دهند. (3726692) (alef-13)
 
بي خبر
United States
۱۳۹۵-۰۳-۰۸ ۰۸:۲۲:۰۵
شما بزرگوار شايد، اما نظر غالب معلمان در ذيل اين خبر در تضاد با گفته هاي شماست. شما معلم من نبودي اما من دستت رو ميبوسم. شما سرور بنده هستيد و بنده يك عمر غلام شما.
عشق است بزرگي امثال شما (3727880) (alef-13)
 
اولیا دانش اموز
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۷ ۱۳:۰۷:۲۹
خیلی عالی مجلس لطف کند نسبت به افزایش حقوق فرهنگیان تا ۵۰ درصد اقدام کند اخه بندگان خدا خیلی خدمت میکنند سزاوار نیست اینقدر در حقشان ظلم شود . (3726842) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۷ ۱۳:۱۸:۰۱
انصافا معلم های الان هیچ زحمتی نمیکشند مخصوصا غیر انتفاعی انها فقط پول برایشان مهم است من پسرم در غیر انتفاعی است چند روز پیش مدرسه بودم مدیر گفت اقا شما اصلا نگران نمره نباشید فقط شهریه را زودتر بیاورید (3726850) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۰۷ ۱۷:۵۷:۰۶
دوست عزیز ، آموزش و پرورش آیینه ی تمام نمای وضعیت تربیتی خانواده است. شخصیت کودک از حدود یک سالگی تا شش سالگی شروع به شکل گیری می کند و تا 18 سالگی بُعد اصلی شخصیت فرد به وجود می آید. آیا خانواده توانسته است سنگ زیر بنای این شخصیت پذیری را به درستی در جای خود قرار بدهد یا این که «خشت اول گر نهد معمار کج تا ثریا می رود دیوار کج».
کشور هلند را مثال زدید کاش قدری در مورد روابط اجتماعی و نوع تربیت کودکان در این کشور هم می نوشتید. حتما دیده اید در جوامع غربی کودک از بدو تولد در اتاقی جدای از پدر و مادر و در ساعتی معین مجبور به خوابیدن می شود تا علاوه بر یادگیری نظم، مستقل ار پدر و مادر رشد کند و متکی به خود باشد این یکی از اولین کار های پدر و مادر در جهت تربیت درست کودک است بقیه اش را خود شما تحقیق کن سلام و شب به خیر گفتن که از واجبات کار آن هاست و...
شما چند نفر را می شناسید که این پایه ی تربیتی را رعایت کرده باشند. پدر و مادری که تا دیر وقت مشغول تماشای تلویزیون هستند و فرزندش درون شبکه های اجتماعی می چرخد و در صورت اعتراض به پدر و مادر هم پرخاش می کنند چه توقعی دارید که معلم بتواند این معضل را حل کند. اگر قصد مقایسه دارید پس با اطلاع کافی وارد بحث شوید در غیر این صورت سکوت بهترین چاره است. (3727230) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۵ ۱۴:۲۳:۴۷
ماشااله به شما خوب معلمها را سرکوب میکنید.ااون از وضع معیشت معلمها اینهم از ادب شما.به خدا اگه یکی تون بتونید دو ساعت این بچه ها را کنترل کنید.هیچ میدونید کلاسهای ما چهل نفری هستند.میدونید بعضی ازهمین بچه ها شدیدا بی تربیت وبی ادبند.اگه مردی الف منتشر کن. (3723919) (alef-11)
 
معلم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۵ ۱۷:۳۷:۳۵
معلمان اگر بتوانند مشاغل دیگری داشته باشند که درآمد مناسب‌تری داشته باشد، ترجیح می‌دهند؛ شغل معلمی را رها و به جای دیگری بروند. (3724213) (alef-11)
 
Switzerland
۱۳۹۵-۰۳-۰۷ ۰۰:۴۴:۳۱
در بیشتر کشورها حتی آنها که حقوق مناسبی برای معلمدر نظر گرفته اند مشکل کمبود معلم دارند چون خانواده ها انتظار دارند تچه ها یشان در مدرسه تربیت بشن آنهم با نوازش. (3726487) (alef-13)
 
بازنشسته
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۰۷ ۱۱:۰۰:۱۲
خانواده ای که از تربیت فرزندش عاجز است چگونه توقع دارد که معلم در یک زمان محدود علاوه بر آموزش، فرزند شما را هم تربیت کند راه کارش را بفرمایید تا معلمان از دل و جان با شما همکاری کنند.
در زمان خدمتم خیلی رک به پدری گفتم فرزند شما خوب تربیت نشده و باید در رفتارهایتان (؟)در منزل تجدید نظر کنید اگر همکاران به دادم نرسیده بودم معلوم نبود این پدر گرامی چه به سرم می آورد.
چرا نمی خواهید این را درک کنید بچه زمان زیادی در اختیار خانواده است و از پدر و مادرش الگو می گیرد معلمین محترم کشورم اصول اخلاقی را به شدت رعایت می کنند تربیت باید از بدو تولد آغاز و ادامه یابد گناه ندانم کاری خودتان را به معلم نسبت ندهید این ها فرافکنی و گریز از مسولیت است. (3726715) (alef-13)
 
بازنشسته
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۰۵ ۱۹:۵۵:۵۶
در همسایگی ما خانواده ای زندگی می کنند که دو فرزند پسر دارند یکی از این کودکان پسری است کلاس اولی و بیش فعال پدر و مادرش را عاصی کرده و ما همسایه ها رو کلافه چند مرتبه به پدر و مادرش اعتراض کرده ایم خدا به داد معلمش برسد. (3724391) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۵ ۲۰:۱۹:۱۵
با سلام راست گفتید این افراد بیایند وفقط کلاس را کنترل کنند و نیازی به تدریس هم نیست .یک روحانی پارسال با کلی دبدبه و... به هنرستان ما آمدند اما در روز سوم دیگر ندیدیم. (3724437) (alef-13)
 
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۵ ۱۶:۰۰:۲۰
مسلما معلمان خشن تر نشده اند و برعکس مهربان تر هم شده اند. من سالهای دبستان و راهنمایی ام را در دهه شصت و هفتاد به یاد می آورم. آن شکنجه ها و با کابل زدن ها و اوردنگی ها و پس گردنی هایی که ما میخوردیم با وجود اینکه معدل من هیچوقت به شهادت خدایم از 19 پایین تر نبود بعید میدانم الان بچه های حالا خورده باشند یا حتی تحملش را هم داشته باشند.
معلم هایمان هرکدام کابل مخصوص به خود داشتند و با آن از دفتر به کلاس می آمدند پس مدیر حتما میدیده و برایش قانونی بنظر می آمده.... (3724062) (alef-11)
 
Netherlands
۱۳۹۵-۰۳-۰۵ ۱۷:۴۹:۴۹
با اینکه در ده هفتاد مدرسه غیر انتفاعی رفتم یکبار خودم کتک خوردم ( اونم چون معلمی که را که افتخار می کرد 10 بیشتر نمی دهد را مجبور کردم بهم 20 بده اونقدر خونده بودم بعد سر کلاس خندیدم ! ) چنان پس گردنی لگدی خوردم که هنوز یادمه! تازه مثلا تو غیر انتقاعی ها نمی زدند! ولی شاهد کتک خوردن زیاد بودم.
یادمه یک معلم داشتیم به جای گلوله از گچ برای زدن استفاده می کرد یک قدرت دستی هم داشت گچ به سرت می خورد تا ده دقیقه منگ می شدی! (3724223) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۶ ۱۵:۲۹:۲۲
مغنه بچه ها همیشه از این گچ پرتاب کردن ها سفید بود (3725840) (alef-11)
 
مبین
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۰۵ ۱۸:۲۲:۱۸
متاسفانه کودکان و نوجوانان (و نیم نگاهی به جوانان) کمی بی‌پروا و متاثر از محیط هستند. (3724264) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۷ ۰۹:۱۷:۴۴
فقط "کمی"!!!! (3726631) (alef-11)
 
شهرام////////////////
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۵ ۱۹:۱۸:۲۲
آقا مهدی مطمئن باش این آقای نویسنده از اون کتک خورای اون تاریخ بودن که با این همه نقص در مملکت یادش افتاده که از بین به قول خودش که هم فرمودند 1میلیون 13هزار و655 معلم, چند نفری عصبیند.
نمیدونم ایشون پاشون به ادارات دیگه افتاده یا نه ...مثلا رفتن نیروی انتظامی و یا بیمارستان و یا داد سرا و یا ....
و یا به کار کردن وکلای مجلس دقت فرمودن که مثلا چند نفر فاسد دارن ...یا چند نفر بی ادب دارن و یا چند نفر دارن که اصلا حضور ندارن (3724331) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۰۵ ۱۹:۵۸:۴۱
خدا پدر و مادرت را اگر زنده اند سالیان سال سایه شان بالای سرت باشد و اگر به دیار باقی رفته اند خداوند روحشان را با اولیا محشور فرماید در کلامت ادب و انصاف را رعایت کردی. ممنون (3724396) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۳-۰۵ ۲۲:۲۲:۴۱
دیروز یکی از همکارا کسالت داشت قرار شد تعدادی از شاگرادی او به کلاسم بیایند (جهت اطلاع دانش آموزان پسر سوم ابتدایی ) همان طور که در سالن مشغول ورجه وورجه وسروصدا بودند در حالی که با دستم به سمت کلاس اشاره می کردم از اونا خواستم به کلاسم بیایند که ناگهان یکی از آنها در حالی که چشمانش را از خشم گرد کرده بود زد زیر دستم و با فریاد گفت برو ما نمیایم به ما چه که خانممون نیومده وبقیه هم به تبعیت با داد وقال اعتراض کردند و دور شدند وقتی گفتم خوب حالا به مدیر مدرسه می گم گفتند برو بگو !!! خوب این نسل امروز ماست قطعا تنبیه بدنی وروحی کار ناپسندو محکومیست اما لطفا بفرمایید با این نسل سرکش وبی ادب چه باید کرد ؟ (3724678) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۵ ۱۶:۰۴:۰۶
دهه 70 که در مدرسه بودیم.معلم کلاس اول و مدیر مدرسه ما جناب آقای حجازی در مدرسه علمی همدان سخترین تنبیهات بدنی و روحی را به ما روا داشتن.خداوند ازسر تقصیراتشان بگذرد. (3724071) (alef-11)
 
عطا
United Kingdom
۱۳۹۵-۰۳-۰۵ ۱۶:۱۲:۴۱
نه معلمان خشن تر شده اند و نه موبایل ها افشاکننده
بلکه دانش اموزان پر رو شده اند
و این هم از سیستم فاسد اموزش و پروش نشعت گرفته است (3724083) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۰۵ ۱۶:۲۱:۱۰
مادر من معلم بود و خواهر من هم معلم بود متاسفانه ان زمان حرمت بود و نیازی به تنبیه به این صورت نبود خواهر من میگوید گاهی دختران حرفهایی میزنند که خواهر من با دو بچه شرمش میاید از شنیدن ان حرفها چه برسد به گفتنش اگر هم تذکر بدهد شکایت میکنند کمی به حرمت معلمان و اینکه هر شکایتی را بها ندهیم رسیدگی شود تا کار به انجا نرسد که مجبور به تنبیه بشوند وقتی معلم میامد کمی سکوت بود حرمت بود الان بچه ها معلم را ادم حساب نمیکنند این شده البته تعدادی ازمعلمان که کم هم نیستند با کم کاری و اینکه میخواهند معلم خصوصی شوند ابروی اغلب معلمان را برده اند بابا معلم تاریخ چیست که میگوید من معلم خصوصی میشوم کسی که معلم میشود میداند حقوقش چقدر است اگر دوست نداشت نرود معلم شود شاید کسی با این حقوق راضی باشد کار کند حق دیگران را هم میگیرند شاید کسی با همین حقوق کار خوبی انجام دهد نمیتوانند این کاررا انتخاب کنند و بعد انتظار داشته باشند کاری که میدانستند حقوقش چقدر است با چنگ و دندان ان را چسبیده اند یا بدست میاورند ان وقت ناله میکنند هر کس نخواست خداحافظ برود کاری که فکر میکند لایقش ا ست انجام دهد و منتی سر دیگران نگذارد (3724096) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۵ ۲۰:۰۱:۴۳
بله دقیقا حرف شما درست است
بنده یادمه در دوران تحصیل در بین ما کودکان مظلوم افرادی در دوره راهنمایی و حتی دبستان وجود داشت که با هم قرار می گذاشتند تا در هنگام برپا به خانم و دختر آقا معلم فحش ناموسی رکیک دهند الان حتی یکیشان اعدام شده و چند تاشان زندان هستند چون خلافکار شدند آدامس به صندلی معلم می چسباندند و پای صندلی را می شکاندند تا موقع نشستن بیفتد زمین، بیرون مدرسه با موتور متلک می انداختند و فرار می کردند و در تمامی این ایام مثلا یک معلم علوم داشتیم فقط با خط کش بچه ها را به خاطر این کار ها تنبیه می کرد حتی شلنگ هم نداشت خلاصه یک داستانی بود که در هالیوود هم نمی توانند مظلومیت این معلم های ما را به تصویر بکشند به خدا خیلی موقع ها دلم می سوخت برایشان ولی کاری نمی توانستم بکنم به نظرم در آن مدرسه ما در قزوین حتی اگر برخی دانش آموز نما ها را حلق آویز هم می کردند در مدرسه کم بود
خوب است یک طرفه به قضاوت نرویم بنده نه معلمم نه فامیل معلم دارم و هرچه گفتم عین حقیقت بود (3724402) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۰۵ ۲۰:۰۵:۵۷
بالاخره معلم خوبه یا بد؟ (3724410) (alef-13)
 
تبریزی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۵ ۱۶:۲۴:۱۵
"نمی توان انتظار داشت آنها علاوه بر دست و پنجه نرم کردن با مشکلات اقتصادی با اعصاب پولادین هر روز با بیش از ۳۰ دانش آموز در یک کلاس درس سر و کله بزنند."

مشکلات اقتصادی معلمین ربطی به نوع رفتار معلم ها در کلاس درس نداره. معلم چه وضعش خوب باشه چه بد اگه کسی تجربه معلمی داشته باشه می دونه که اداره کلاس حتی 5 نفره هم کار خیلی سختیه چه برسه به کلاس 30 یا 35 نفره. برای حذف کامل تنبیه بدنی فقط و فقط یک راه وجود داره:

طراحی یک پروتکل مشخص برای مجازات دانش اموزانی که مخل کلاس هستن و عمل کردن به اون. مجازات هایی از قبیل واحدماندگی، اخراج موقت از کلاس یا مدرسه و ... متناسب با نوع جرم که در حال حاضر حتی برای بدترین رفتارها از سوی دانش اموزان هم تقریبا هیچ مجازاتی وجود نداره و در عوض برای معلمین انواع مجازات ها در نظر گرفته شده!!!

متاسفانه در حال حاضر تقریبا تمامی ابزارهای کنترل کلاس از قبیل کسر نمره، تنبیه و در مواردی حتی اخراج از کلاس هم از دست معلمین گرفته شده و دانش اموزان بسیار جری تر و پررو تر از گذشته شدن. مدیران و معاونین بعضی از مدارس هم از انجام وظایف خودشون شونه خالی می کنن و وقتی معلمی تعدادی دانش اموز مخل کلاس رو به اونا معرفی می کنن به جای برخورد مناسب معلم رو به کلاس داری ضعیف محکوم می کنن تا دیگه معلم دانش اموزا رو به دفتر مدرسه حواله نکنه. همه می دونن که مدارس منظم به برکت مدیر و معاون قوی منظم هستن و اصولا قرار نیست دانش اموز از معلمش بیش از حد معمول بترسه بلکه باید بدونه اه معلم رفتارش رو به دفتر مدرسه گزارش کنه برخورد قاطعی باهاش صورت می گیره. اما متاسفانه در خیلی از موارد انتصاب افراد به مقام مدیریت و معاونت به خاطر مزایای اون از روی پارتی بازیه و نه از روی شایسته سالاری.

تو همچین شرایطی و در برخورد با دانش آموزان امروزی که هیچ اهمیتی برای درس و نمره قائل نیستن و معلم خودش رو تو یه کلاس 30-35 نفره تنها می بینه گاها مجبوره برای کنترل کلاس و روی بعضی از دانش اموزان به شدت بی ادب که هر رفتار زشتی از خودشون بروز میدن و فرآیند تدریس رو مختل می کنن از چنین روش هایی استفاده کنه که البته بعضی وقت ها جواب میده و بعضی وقت ها هم کار رو بدتر می کنه. به نظر من تنبیه بدنی درجاتی داره و نمی شه به طور مطلق هر نوع تنبیه بدنی رو رد کرد مخصوصا تو کلاس های مدارس ایرانی که واقعا سطح فرهنگی دانش اموزان پایین و رفتارشون بسیار زننده و غیرقابل تحمله. بیشتر مواقع تنبیه های بسیار خشن رسانه ای می شن ولی همه می دونن که تنبیه در اکثر کلاس ها و مدارس وجود داره فقط در حدی نیست که اسیب جسمی به دانش آموز وارد کنه. بهتره موقع مطرح کردن این موارد واضحا اشاره کنید که منظور از تنبیه بدنی موقوف تنبیه های بدنی خشن و غیرمعقوله نه هر نوعش. (3724101) (alef-13)
 
مدرس دانشگاه
United States
۱۳۹۵-۰۳-۰۵ ۲۲:۵۷:۵۰
حرفات قشنگه اما عملي نيست. آموزش حق هر انساني است. شما نميتوني از حق تحصيل (ولو موقت) كسي رو محروم كني. در ضمن برخورد معلم بهترين تشويق و بدترين تنبيه ميتونه باشه.
اما در مورد مدير و ناظم مقتدر باهاتون موافقم!
درخصوص شاگرد داري و كنترل كلاس هم يه خورده مطالعه كنيد هم خودتون راحت ميشيد هم دانش آموزان شما. (3724757) (alef-11)
 
تبریزی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۷ ۰۸:۳۸:۱۳
اموزش حق هر انسانی است حرف درستیه ولی نشستن دانش اموز بیش فعال با مشکلات حاد تربیتی و اخلاقی کنار دانش اموزان نرمال حقش نیست. یا باید برای دانش اموزان مشکل دار مدارس جداگانه ای تدارک ببین با معلم های خاص یا یک بار برای همیشه طرحی رو ارائه کنن که حتی دانش اموز مشکل دار هم جرات نکنه دست از پا خطا کنه. من فکر می کنم شما تا حالا با بچه طرف نبودین که فکر می کنین با مطالعه می شه با همه نوع شاگرد دست و پنجه نرم کرد. اساتید دانشگاه من که همگی قبلا معلم بودن خودشون بهم می گفتن از وقتی استاد شدن راحت شدن و واقعا در مدرسه بچه ها دیوانه شون می کردن. (3726610) (alef-11)
 
مدرس دانشگاه
United States
۱۳۹۵-۰۳-۰۸ ۲۱:۰۵:۰۷
چه طرحي مثلا؟ پليس بياد سركلاس جريمه بنويسه؟ از اين طرحهاي شما كجاي دنيا اجرا ميشه كه بريم ازش الگو بگيريم ما هم اينجا اجرا كنيم؟ كلي گويي كار ما رو به اينجا رسونده. همه ميگيم به جوري بشه خوب ميشه، وقتي ميپرسيم چه جوري؟ جواب ميگيريم يه جور خوب! دقيقا چه طرحي مد نظر شماست؟
در نهايت: خداوند انسانها رو آزاد آفريد، اختيار يعني اينكه از شغلي كه راضي نيستي استعفا بدي و بري دنبال علاقه ات، يه كار پر درآمد!!!! (3729512) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۵ ۱۶:۳۲:۴۱
من هم دانش اموز بودم روزی انقدر کتک خوردم اخرش ترک تحصیل کردم الان گوجه باغی سر میدان ونک می فروشم (3724118) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۰۵ ۱۹:۳۲:۵۵
غمت نباشه داداش! من دکتری یکی از دانشگاه های دولتی تهران دارم درس میخونم، یکدونه از همدوره ای هام هنوز نتونستند جایی هیئت علمی بشند. نصفشون تصمیم گرفتند کشور رو ترک کنند برند اروپا یا امریکا دوباره دکتری بخونند!!! پول بلیط رو هم ندارند خیلیهاشون! یعنی 4-5 میلیون پول ندارند. شما خوش باش لااقل دستت تو جیب خودته خرجتو در میاری!
درس مرس رو بی خیال................. بهترین خودت باش (3724353) (alef-13)
 
معلم ادبیات
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۰۵ ۲۳:۱۴:۳۶
آقای دکتر عزیز، معمولا انسان ها را با «نفر» می شمارند نه با «دانه». (3724778) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۰۵ ۲۰:۰۰:۴۴
علت کتک خوردنت چه بود؟ (3724401) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۰۳-۰۵ ۲۳:۰۱:۲۹
تنبلي و بي ادبي.
هرچند با نظرات خيلي از معلمان در اين خصوص موافق نيستم اما مطمئنم هيچ معلمي بي دليل كسي رو واسه دلخوشي تنبيه نكرده و نميكنه. حالا ميزان صبر و تحمل معلمها متفاوته و دايلش فقط مالي و اقتصادي نيست. اما بايد اعتراف كنم كسي كه بخاطر تنبيه ترك تحصيل كرده حتما يه مشكلي داشته كارش. (3724762) (alef-11)
 
Switzerland
۱۳۹۵-۰۳-۰۷ ۰۰:۵۱:۰۲
به به پس به یک زندگی با آبرو و دست به دهن رسیدی خدا همه اموات معلمت را بیامرزد. (3726492) (alef-13)
 
حقیقت دوست
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۵ ۱۶:۳۲:۴۳
همه عزیزان همیشه به تنبیهات بدنی اعتراض داشته و خواهان برخورد با عوامل مجری تنبیه می شوند ولی هیچ کس در ریشه یابی این مشکل راه کار نمی دهند
آیا خود وزارت آموزش و پرورش زمینه های ایجاد خشونت را فراهم نمی کند چگونه ؟
وقتی تعداد دانش آموزان در کلاسها بی رویه افزایش می یابد و هیچ تماس چشمی بین دانش آموزان و معلمان وجود ندارد .
وقتی همه کلاسها محدود به علوم نظری است و باید همه دریافتی ها حفظ شود و دانش آموزان حتی علوم تجربی و شیمی را در کلاس بدون این که تجربه کنند مطالب آنها را باید حفظ می کنند.
وقتی به درخواست های معلمان در طول چندین سال گذشته درزمینه منزلت اجتماعی ، رفاه اجتماعی ، پرداخت های تبعیض آمیز بین سایر کارمندان و فرهنگیان و... اعتنایی توسط مجلس و وزارت خانه نمی شود.
وقتی تعداد طلاق های عاطفی و واقعی در کشور افزایش می یابد .
وقتی تعداد افراد معتاد در کشور افزایش می یابد
وقتی به جای آموزش های اولیه و پیشگیرانه در مدارس هزینه های زیادی صرف مسائل حاشیه می شود.
وقتی دانش آموزان بدون صبحانه و گرسنه به مدرسه می آیند
وقتی مدیران بیشتر اوقات خود را صرف مسائل جانبی مدرسه مانند چگونگی برطرف نمودن احتیاجات مدرسه از طریق دریافت وجوه مالی که باعث فراری شدن اولیا می گردد.
وقتی سرانه مداس کفاف کاغذ امتحانات را ندارد و مدیر مجبور به دریافت های اجباری از اولیا می گردد.
وقتی اولیا زمان و فرصت کافی برای تربیت بچه های خود نمی گذارند
وخیلی چیزهای نگفته دیگر
آیا خشونت خود را در جامعه نشان نخواهد داد.
آیا به این نتیجه نرسیده ایم که توجه کافی به آموزش و پرورش انجام شود تا این معضلات نیز کاهش یابد. (3724119) (alef-11)
 
کاوه دادخواه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۵ ۱۹:۳۲:۵۸
افرین فقط همینن.نگارنده مطلب یاد بگیرین لطفا....صدافرین بردقت نظر شما (3724354) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۵ ۱۶:۳۶:۱۲
همیشه همین بوده است ولی زمانی افشاگری نبود کیست که یادنیارد که در دهه 60 و 70 تنبیه بدنی دانش آموزان امری طبیعی بود و شکنجه های مانند قراردادن مداد بین انگشتان یا با کابل برق شلاق زدن و یا با مشت و لگد دانش آموز را که تنها کودکی بود زیر باد کتک گرفتن.
اما حالا افشاگری بخشی از رفتار جامعه است (3724125) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۵ ۲۰:۲۲:۴۳
تنبیه همیشه لازم است با برداشته شدن تنبیه از مدارس روز به روز بدتر می شود و خواهد شد. البته آدم را تنبیه نمی کنند و... (3724458) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۵ ۱۶:۳۷:۱۸
تنبیه بدنی کجا بود؟! :|
عقده هاشونو خالی میکنن روی دانش اموزای بیچاره :|
در واقع فکر کردن توی رینگن میزنن دانش اموزو داغون میکنن :| (3724128) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۵ ۱۸:۱۰:۴۶
نه غزیزم این دانش آموزانند که عقده خود را در مدرسه خالی می کنند.
چون وقتی از پدر و مادر کتک می خورند نمی توانند شکایت کنند.
بالای 50درصد دانش آموزاد در سنین 10 تا 15 سال از والدین خود کتک می خورند.
این امر نا خداگاه باعث می شود به تنبیه بدنی عادت کنند. (3724249) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۰۵ ۱۹:۴۵:۲۴
دوست عزیز بد قضاوت نکن معلم هم فرزند دارد و دانش آموزانش را به چشم فرزند خود می بیند کمی پایین تر کامنت« من باز نشسته آموزش و پرورش هستم» رو بخوان دلایلش را نوشته ام. مجبور نیستی هر اتهامی را به معلم که بر گردن جامعه حق دارد بزنی. فراموش نکن امام معصوم فرموده اند: «هرکس به من کلمه ای بیاموزد مرا بنده ی خویش کرده است». (3724371) (alef-13)
 
Switzerland
۱۳۹۵-۰۳-۰۵ ۱۶:۵۶:۲۳
مسئله فقط تنبیه بدنی نیست ما همه زمانی که کودک بودیم توسط معلم و ناظم تنبیه شده آیم البته به ندرت تنبیه خطر آفرین هم داشتیم. اما مشکل نسل امروز معلمین، پزشکان، پرستارها، کارمندها، ضابطین نیروهای انتظامی، کسبه، دستفروش، و ..... است که همه معترض ، زیاده خواه، ناراضی و پرمدعا هستند همه خود را محق می دانند و دیگری را محکوم. معلم هم با بچه ای پر مدعا ، پر رو و بی ادب و فحاش رو برو است که مثلا باید دانش آموز باشد و البته برای همه اعمالش حامیانی هم دارد. و خانواده اش هم حتما معلم را مسئول نمرات پایین آقا زاده می دانند.
تکلیف این کشور چیست؟ (3724153) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۵ ۱۷:۰۰:۰۱
بچه ای که اینطور با خشونت و تنبیه و تحقیر بزرگ بشه چه نسلی رو میسازه؟ (3724156) (alef-11)
 
تبریزی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۵ ۱۷:۳۵:۳۰
بچه ای که در مقابل هر نوع بی تربیتی و بی ادبیش سکوت کنن چه نسلی رو به می سازه؟
پاسخ: همین نسل امروزی که می بینید. (3724210) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۵ ۱۸:۰۱:۱۰
نه عزیز .ما نسل کتک خورده ی معلمین محترمیم (3724239) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۵ ۱۸:۱۴:۵۴
توجیه نفرمایید ما نسل دهه 50 هستیم اونقدر کنک خوردیم که همه ادمهایی شدیم که اعتماد به نفس لازم رو نداریم و درگیر هزار مشکل ذهنی هستیم 99 درصد تنبیهات به خاطر مسائل درسی بود اونم بخاطر یک خطای کوچک.
الان در دنیا این مسائل حل شده و جرم سنگین تلقی میشه
به اصلاج خودتون بپردازید (3724256) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۰۵ ۲۰:۱۸:۰۶
من هم دهه ی پنجاه درس می خواندم و خیلی کتک خوردم به هیچ وجه کتک را تایید نمی کنم حالا من و خودت رو از نظر اخلاقی با بچه های امروزی که اصلا کتک نمی خورند و اگر موزدی کتک بخورند معلم رو بیچاره می کنند مقایسه کن. (3724434) (alef-13)
 
Switzerland
۱۳۹۵-۰۳-۰۷ ۰۰:۵۵:۳۷
شما شاید ولی من نه، ناظم ما یک ترکه داشت وقتی زنگ می خورد به هرکسی می رسید میزد می گفت بر تو کلاس. دمش گرم باعث شد بفهمم دنیا ناز و نعمت نیست باید مقاوم بود. (3726494) (alef-13)
 
khan
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۵ ۱۷:۲۷:۳۶
یادم میاد تو مدرسه معلم های محترم باکابل سیم آنقدر به دستانمان می زدند که یه هفته درد می کرد مگه جرات داشتیم چیزی بگیم... (3724192) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۵ ۲۲:۵۳:۲۱
نوش جانت! (3724745) (alef-11)
 
دانش آموز قریمی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۵ ۱۷:۲۸:۲۱
به نظر اینجانب که کل دوره تحصیلات ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان را با کتک طی نموده ام، دلیل را موبایل های افشا کننده و البته ضعیف شدن بدنی دانش آموزان می دانم.

کتک هایی که ما میخوردیم را اگر خر می خورد تاب نمی آورد .... (3724195) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۰۵ ۱۷:۳۴:۳۳
من بازنشسته آموزش و پرورش هستم. کسی که معلم نیست نخواهد توانست معلم را قضات کند مشکل را باید از زبان معلم شنید. در سال 94 حدود 14 مورد از خشونت معلمین را که در بالا ذکر کردید بار ها رسانه ای شد و بعضی ها قشر معلم را با انواع عناوین آزردند. ازدید من معلم چند مشکل باعث به وجود آمدن بعضی خشونت ها می شود. اول، جمعیت دانش آموزان که در بعضی مدارس به 35 نفر هم می رسد و این خارج از استاندارد تعیین شده است و کنترل چنین کلاسی سخت و طاقت فرساست. دوم، وجود بعضی دانش آموزان به گفته ی روانشناسان، «بیش فعال و ناراحت» که تعدادشان به دلایلی رو به فزونی است. چنین دانش آموزانی نمی توانند حتی برای ده دقیقه در جایشان ساکت و آرام باشند و تمرکز و نظم کلاس را خصوصا در هنگام تدریس به هم می زنند و عاملی می شوند برای از کوره در رفتن معلم و احتمالا پرخاشگری و اعمال خشونت ناخواسته و خدا به داد معلمی برسد که چند نفر از این دانش آموزان را در کلاس 35 نفره اش داشته باشد(اجرش با خدا). سوم تربیت خانوادگی، بعضی از والدین فکر می کنند وظیفه ی تربیت فرزندشان صد در صد به عهده ی معلم است در صورتی که ما می دانیم شخصیت کودک قبل از ورود به مدرسه در خانه شکل می گیرد و معلم تنها می تواند صفات خوب دانش آموز را شناسایی و آن را با تشویق هایش پرورش دهد و این در کنار آموزش است کما اینکه صفات بد او را که ناشی از شخصیت اوست تنها با نصیحت کردن، گزارش به مدیر و معاون و اولیا می تواند شناسایی و گزارش نماید و عملا در این مورد کاری از معلم ساخته نیست در این مورد نقش تربیتی خانواده بسیار بالاست. پس بهتر است به جای محکوم نمودن معلم فکری برای این موارد بشود. تا معلم بتواند با آرامش بیشتری به کارش ادامه دهد. (3724205) (alef-11)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۳-۰۵ ۲۲:۳۷:۵۴
این روزها هر کلاس حداقل 5 یا 6 دانش آموز بیش فعال دارد که بعضی از آنها روزی 2بار قرص می خورند و باز هم آرام وقرار ندارند !!! الان طوری شده که مدیران اول سال این دانش آموزان را به طور مساوی بین کلاسها تقسیم می کنند تا همه معلمای مدرسه به یک اندازه عذاب بکشند !!! (3724705) (alef-11)
 
بازنشسته
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۰۷ ۰۸:۲۸:۲۲
البته کسانی رو که پدر و مادرها اعلام می کنند که دانش آموز بیش فعاله و دارو مصرف می کند را در کلاس ها تقسیم می کنند بعضی از پدر و مادر ها نمی خواهند این رو قبول کنند که فرزندشان بیش فعال است تا نسبت به درمانش اقدام کنند و این ها کم نیستند. (3726601) (alef-11)
 
بازنشسته
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۰۷ ۰۹:۳۰:۰۴
حقیر در کامنت بالا به طور کلی سه مورد از مشکلات دانش آموزان و مدرسه را بیان کردم عزیزانی که از معلم انتقاد می کنند توجه داشته باشند که متاسفانه تعدادی از دانش آموزان ما از خانواده هایی هستند که عامل طلاق، طلاق های عاطفی، اعتیاد، مشغله ی کاری سنگین پدر و مادر، شبکه های اجتماعی، ماهواره و ... فرصت تربیت صحیح را از این عزیزان گرفته است نمی خواهم خشونت همکار را توجیه کنم چون با تنبیه به شدت مخالفم انتقاد از معلمی که خطا کرده حق پدر و مادر است ولی همراه با انتقاد از معلم باید به این ریشه های مخرب و علت بروز خشونت نیز توجه نمود، مطمئن باشید معلم خاطی مواخذه خواهد شد ولی صورت مسئله پاک نخواهد شد دانش آموزی که به ناحق پیروز این میدان شود در آینده مشکلات زیادی با جامعه پیدا خواهد کرد.
تشکر از سایت الف که پاسخ ها را در جای خود و به درستی انتشار می دهد. سپاس (3726638) (alef-11)
 
علی
Germany
۱۳۹۵-۰۳-۰۵ ۱۷:۳۴:۴۰
عزیز دل.....خب نمیوندی معلم شی....مگه چون حقوق و مزایات کنه باید بچه مردم و کتک بزنی؟؟؟مگه ادعای عشق به معلمی نداری؟؟ (3724206) (alef-11)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۳-۰۵ ۲۲:۴۱:۵۴
خوب عزیز دل شما هم که نمی تونی بچتو تربیت کنی پدر نمیشدی !! مگه ادعای عشق پدری نداری ؟! (3724710) (alef-11)
 
مهران از برلين
Germany
۱۳۹۵-۰۳-۰۵ ۱۷:۳۵:۱۸
مگر شما اعتقاد به علم جامعه شناسي داريد، اونكه يه علم غربيه!!! (3724209) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۰۵ ۲۰:۰۵:۲۰
جامعه شناسی خیر! روانشناسی رو عرض کردم که این روز ها خیلی ها بدان یاز دارند. (3724409) (alef-13)
 
نادر موذن
Estonia
۱۳۹۵-۰۳-۰۵ ۱۷:۳۵:۴۴
با سلام ودورد بر معلمان زحمت کیش وقتی که یک بچه در منزل داریم نمی توانیم کنار بیاییم معلم چه کار کند با 30الی 40 دانش اموزدر کلاس در س حقیر جای دارد از معلمان قدیمی تشکر کنم جناب اقای قادری وصبوری عزیر که در سال 68 معلم ما بود (3724211) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۵ ۱۸:۱۳:۵۶
من در دوره ابتدایی خیلی از معلمم کتک خوردم ولی همیشه پدر و مادرم حق را به معلمم می دادند. (3724253) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۵ ۱۷:۴۱:۱۰
معلم مدرسه غیر انتفاعی هستم .استخدام نیستیم نیروی ازاد .ساعت کاری از 8صبح تا 4 بعد از ظهر .به خدا دو برابر معلمای دولتی کار میکنیم اما حقوقمون ماهی 550هزار تومان هست بدون بیمه.اگر به یک دانش اموز تو بگیم هم توسط مادر دانش اموز هم مدیر مدرسه مواخذه میشویم .کاشکی وزیر محترم اموزش و پرورش سری هم به ما میزدند و فکری برای ما میکردند .کاشکی اداره کار هم سری به این مدارس میزد تا موضوع بیمه ما هم پیگیری میشد. (3724216) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۵ ۱۸:۰۳:۰۵
معلمان خشن‌تر شده اند یا موبایل‌ها افشا می‌کنند؟هر دو
مضاف بر اینکه رسانه ها هم علیه معلمان خنجر از رو بسته و نتیجه آن شده که دانش آموزان گستاختر شده اند .هیچ قانونی هم علیه دانش آموزان گستاخ وضع نشده یا اگر هم هست اجرا نمی شود.
همین امروز دو دانش آموز با مدل موی عجیب در مدرسه حاضر شدند که مدیر مدرسه به دلیل ایام امتحانات نتوانست با ایشان بر خورد کند. (3724242) (alef-13)
 
علی
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۰۵ ۱۸:۱۴:۳۷
معلم به تنهایی بار آموزش و پرورش رو به دوش میکشه. دولت و جامعه مدرسه رو رها کرده است. در این شرایط سخت معلم گاهی کاسه صبرش لبریز میشه و کنترلش رو از دست میده. (3724255) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۳-۰۵ ۱۸:۵۳:۴۵
این مشکل همیشه بوده ، زمان ما یعنی سالهای قبل از انقلاب که معلم ها از کاراته و کونگ فو استفاده میکردند. (3724304) (alef-13)
 
هادی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۵ ۱۹:۰۴:۵۵
کاش همنان که با این دقت آمار تنبیهات معلمان را درآورده اید اشاره ای هم به ضرب و جرح و قتل معلمان به دست دانش اموزان و اولیای آنان می کردید. همیشه در این مورد یک سره به قاضی می رویم. (3724314) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۷ ۰۹:۱۲:۴۰
چند سال پیش یکی از معلمان خنده روی عربی در منطقه پنج تهران کشته شد ولی هیچ کس هم صدایش درنیامد (3726626) (alef-11)
 
کاوه دادخواه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۵ ۱۹:۳۷:۵۲
نگارنده متن انگار قصد باز کردن مسئله وریشه یابی ان رانداشته وفقط درپی تخریب یک قشر زحمتکش بوده... (3724360) (alef-13)
 
سمیه ملایی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۵ ۲۰:۱۲:۳۵
اگه مسئولین رده بالا تو آموزش و پرورش از نزدیک مشکلات و مسائل معلمان رو می دیدن و یه کم بیشتر هوای معلماشون رو داشتند هم مشکلات معلما کمتر می شد و هم یه کم از پررویی دانش آموزان این دوره کم می شد وزیر بهداشت که مثل کوه پشت سر نیروهاش واستاده و هرگز اجازه نمیده با رو شدن تخلفات یه عده از شأن و منزلت همه کم شه چون هنوز از کار اصلی خودش که درمان وطبابت هست کنار نکشیده ولی مسئولین رده بالای آموزش و پرورش همین که از تدریس بیرون آمدند دیگه پشت سرشون را هم نگاه نمی کنند و در مشکلات هم همیشه به دنبال مقصر می گردند و دیواری هم کوتاه تر از دیوار معلم نمی بینند که مقصر اول و همیشگی اوست،به دانش آموزان بی ادب این دوره که نمیشه گفت بالای چشمت ابرو هست ،تازه باید تو یه کلاس ۳۰-۴۰نفری با یکی دو ساعت وقت در هفته قبولی صد در صد هم بدی . در آخر هر چه شأل و منزلت معلم کمتر شود حرف شنوی دانش آموزان کمتر و پر رویی اونا بیشتر .قدیما حرف معلما هم ردیف بود با حرف پدر و مادرا الان چی......... (3724427) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۰۵ ۲۰:۲۴:۴۱
مسول محترم سایت الف، شما کامنت های مخالف معلمین را اجازه ی نمایش می دهی لطف کن جلوی پاسخ معلمان رو نگیر و انصاف را رعایت کن (3724465) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۵ ۲۰:۳۸:۰۶
یه معلم به بچه من چپ نگاه کنه خودم اونقد میزنمش تا آدم بشه (3724503) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۰۵ ۲۲:۵۶:۵۲
آفرین بر تو پدر دلسوز اگر فرزندت را درست تربیت کنی کسی به او نگاه چپ هم نخواهد کرد ولی اگر بد تربیت کردی و به این دلیل تنبیه شد من معلم چنان ادبت کنم که که فراموش نکنی. (3724754) (alef-11)
 
معلم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۵ ۲۳:۳۲:۰۰
باکمال احترام حتما ادب فرزند شما به خود شما نرفته وگرنه تا الان حتما با معلمینش دست به یقه شده بودید قطعا تحت تاثیر و تربیت خانوادگی مادرمحترمش بوده.از این بابت خدا را شکر کن (3724792) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۶ ۰۸:۲۳:۳۵
با این طرز فکرت معلومه که اول شما باید خودت و بچه ات رو ادم کنی. معلم ها ادم هستن اون هم بهترین ادم های این جامعه. (3725031) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۶ ۱۰:۴۵:۴۴
بی زحمت شما اگه آدمی ، بچه خودت را آدم کن تا نیاز نباشه معلم به بچه شما چپ نگاه کنه آدم!!!! (3725267) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۶ ۱۱:۱۴:۵۹
موافقم
اگه بچه من بی ادبی کنه باید به من اطلاع بدن تا من ادبش کنم نه اون معلمی که پا میشه موی بلند دختر مردم رو بین همه بچه ها کوتاه می کنه (3725318) (alef-11)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۶ ۱۲:۳۸:۳۹
واقعا برات متاسفم . اینده بچه ت از الان مشخصه. (3725469) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۰۶ ۱۳:۵۷:۴۳
بچه ات هیچی نمیشه، مثل خودت (3725657) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۶ ۱۵:۴۵:۲۷
بهترین کار و می کنی (3725869) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۰۶ ۱۷:۲۵:۱۷
شما بهتره قبل از آدم کردن معلم خودتان را آدم کنید. (3726020) (alef-11)
 
حسن جعفری
۱۳۹۵-۰۳-۰۶ ۱۹:۵۰:۲۰
با سلام به شما دوست عزیز
لطفا شما خودتان به فرزندتان درس بدهید .
بنده به عنوان مدیر آموزشگاه به امثال شما اولیا چنین حقی نخواهم داد و مطمئن باشید مانند خودتان رفتار خواهم کرد .
با تشکر (3726204) (alef-11)
 
بازنشسته
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۰۷ ۰۸:۳۳:۳۹
ورود به حریم مدرسه برای درگیری با معلم جرم بزرگیست بهتر است این را مسئولین به اطلاع مردم برسانند همین قدر بدانید اگر وزیر آموزش و پرورش بخواهد کلاسی را بازدید کند ابتدا برای احترام به کلاس و معلم از معلم اجازه می گیرد. (3726606) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۰۷ ۱۰:۲۶:۲۳
درود بر تو مدیر عزیز (3726677) (alef-13)
 
۱۳۹۵-۰۳-۰۵ ۲۰:۵۶:۰۹
متاسفانه ما هم فقط به فکر آزردن معلمان هستیم در یک نماد 1میلیون نفری 14 مورد خلاف در یک سال اگه هم راست باشه در مقام مقایسه با دیگر خشونتهای توی دیگر ادارات عددی نیست در ثانی واقعا بعضی از دانش اموزان متاسفانه اصلا تربیت وادب خانوداگی ندارند و باعث آزار دیگر دانش آموزان چه در زنگ تفریح ویا در کلاس می شوند که این ها شکایت را به معلم می برند و ما اولیا هم همین توقع را داریم که با کسی که با بچه ما درگیر شده و اذیت کرده از طرف اولیا مدرسه برخورد بشه حالا اگه یک معلم هم با این شرایط ببینه یکی از دانش اموزان شرور هم به دانش اموز پاک و سالم و با ادبی تجاوز هم کنه مطمئن باش هیچ عکس العملی نشان نمی ده چون جامعه علیه اوست (3724526) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۵ ۲۱:۱۷:۲۴
اگر در خيابان كسي فرمزند شما را بزند ، جز درگير شدن با او كاري انجام مي دهيد ؟
مرگر هميشه به بچه ها ياد نمي دهيم كه هر اتفاقي كه افتاد به پدر و مادر خود اطلاع دهند ؟
كساني كه از بي ادبي كودكان ناراضي هستند تا به حال در جمع بزرگ تر ها نبوده اند ؟
ادب و نزاكت و سكوت توسط والدين اين بچه ها رعايت مي شود كه اينها ياد بگيرند ؟
كلمه تنبيه بدني هم اشتباه است ،
ضرب و شتم مردم محكوم است ، چه در خيابان چه در پوشش نام معلم (3724557) (alef-13)
 
م ت
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۵ ۲۱:۵۵:۲۳
سلام . معلم هنوز هم محبوب ترین در میان گروه های مرجع و معتمد جامعه است
ولی گروهی نمی خواهند اینگونه باشد
اگر شان معلم کاهش یابد ، شان شما بالا نمی رود (3724624) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۰۵ ۲۲:۵۵:۳۱
باسلام خدمت دوستان من خودم معلمم به هیچ عنوان هم تنبیه توسط برخی همکارانم رو نفی نمیکنم ولی خواهش میکنم یه طرفه قضاوت نکنیدازکتک ناسزاهایی که معلم ازطرف دانش آموزان اولیای اونها میخورنومیشنون هم بگید
در مورد کارمعلم هم همین بس که ۳۵ نفرو تویه کلاس کنترل کنه خیلیه چه برسه درس هم بدی بهشون
درمورد حقوق تعطیلات هم من حاضرم تاده شب کار کنم باجمعه ها ولی شرمنده زن وبچم نباشم (3724751) (alef-11)
 
سعید کرج
United Kingdom
۱۳۹۵-۰۳-۰۵ ۲۲:۵۶:۲۳
ماموریت معلم ارائه صحیح درس هست حالا دانش آموز یاد گرفت یا یاد نگرفت تقصیر معلم نیست و اگر دانش آموزی بی تربیتی در سر کلاس کرد خیلی راحت و بدون عصبانیت باید از کلاس بیرونش کنه اصلا بنابر این نباید یک معلم دست به خشونت بزنه و عصبانی بشه به جهنم این وظیفه والدین هست که باید به فرزندشون تربیت یاد بدهند که سر کلاس بی تربیتی نکنه. (3724753) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۷ ۰۹:۰۹:۵۱
معلم حق ندارد بیش از چند دقیقه اخراج کند. باید بسوزد وبسازد (3726625) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۵ ۲۳:۰۶:۰۰
الف نمی دونم چرا نظرات منو سانسور میکنی بنده یه کم حرفام تنده اما واقعیت داره:
در جامعه ای که تمام تلاش برای بقای زندگی هست لقمه های حرام فراوان میشه فرصت ها برای تربیت کم میشه آمار دوستان ناباب زیاد میشه بگذریم از آثار تربیتی ماهواره ها که ادب و حیا و حرمت ها همه لگد مال شده اونوقت برایند تمام این تباهی ها در یک فضا جمع میشه بر سر یک معلمی که خودش نیاز مبرم به آرامش داره از بی کسی ،بی پولی ،تحقیر اجتماعی( لطفا" به نظرات توجه بفرمایید ) ، فشارکارهای دوم وسوم ( خود بنده بعد از 20 سال مقاومت برای حفظ حرمت معلمی ناچار به عنوان پادو در یک بنگاه معاملات ملکی مشغول شدم ) ، اونوقت اگر واقع نگر باشید چنین تنش ها و حتی آسیب های جسمی و روحی کاملا" طبیعی میشه فقط باید یک معلم باشی تا عادی بودن این مسائل رو بفهمی وگرنه از بیرون گود همه بلدن لنگش کنن. (3724767) (alef-11)
 
افشین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۶ ۰۰:۲۳:۵۱
مشکل اینه که این بچه های بی ادب و پر رو و بی نزاکت از لحاظ خانوادگی مشکل دارند و متاسفانه به این بچه های بی ادب امیدی نیست (3724872) (alef-11)
 
United Kingdom
۱۳۹۵-۰۳-۰۶ ۰۱:۵۷:۲۲
یه معلم فوق لیسانس و حتی دکتری از یک پرستار لیسانس پاره وقت کمتر حقوق میگیره این یعنی بی نظمی (3724956) (alef-11)
 
هادی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۶ ۱۰:۳۸:۱۰
چند وقت پیش معلمی، خواهر زده بنده رو کتک زده و از ناحیه کنار چشم زخمی شد. علت کتک این بود که خواهر زاده ام به معلم جهت تنبیه بی مورد بچه ها اعتراض کرده بود (3725248) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۶ ۱۱:۲۱:۲۲
من الان 35 سالمه یادم می آد با اینکه بچه آرومی بودم یادم می آد معلم کلاس اول و دومم به شدت کتکم می زدن البته هیچی هم به پدر مادرم نگفتم اما امیدوارم خدا از این دو معلم نگذره و هیچ وقت حلالشون نخواهم کرد (3725338) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۶ ۱۲:۲۴:۲۵
معلمان بزرگترین کاسه صبر دارند و از آنجایی که کنترل دانش آموزان امروز بویژه شرایط اخلاقی بسیار مشکل بوده واین گونه دانش آموزان با توجه به مزاحمت هایی که برای تدریس معلم بوجود می آورند و همچنین راهکار های مناسبی برای برخورد با چنین دانش آموزان وجود ندارد و هربار که از اولیاء خواسته می شود که برای پیگیری امور دانش آموز به مدرسه حضور آورد که معمولا خانواده حضوربنمی یابد یا اگر هم حضور یافت به نحوی ختم به خیر می گردد
دربعضی موارد خانواده های درمنزل برای مسائل اخلاقی بیشترموارد تنبیه را برای بچه های درنظر گرفته و در واقع نوعی عادت برای فرزندان شده است تا رفتار نامناسب ازخود نشان ندهند
با توجه به همه این مسایل دربعضی موارد آنهم خیلی به ندرت کاسه صبر معلم لبریز شده و ...
اگر معلم کاظم الغیظ باشد می تواند بر خشم خود غلبه یابد و راه مسالمت آمیزتری انتخاب نماید. و از تنبیه استفاده ننماید
درهر حال تنبیه راهکار درستی برای فرد نیست (3725443) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۰۳-۰۶ ۱۳:۳۸:۰۱
معیشت، بی ادبی کودکان همه بهانه ای است برای اینکه یک فرد بزرگسال با قدرتی که بعنوان معلم، مدیر، معاون دارد کودکی راضرب و شتم کند؟
امروز یک سواری بعمد می خواست یک جوان موتوری را زیر بگیرد بعد سرچهار راه موتوری به راننده اعتراض ملایمی کرد. پدر(راننده( و پسر قلچماقش دو نفری ریختند سرش و اینقدر کتکش زدند، پیراهنش را پاره و عنیکش را شکستند و هیچکس دخالتی نکرد. چون از دوران مدرسه به کتک زدن قلدر و کتک خوردن ضعیف عادت کرده اند! (3725614) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۰۷ ۱۲:۳۱:۲۴
تربیتش تو خونه مشکلش بوده (3726817) (alef-11)
 
معلم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۷ ۰۲:۰۶:۲۷
سلام علیرغم تمام توجیه های که شد هیچ معلمی حق خشونت و تنبیه بدنی و روانی دانش اموزان را ندارد و علت گسترش این پدیده در مدارس عدم برخورد قاطع و منطقی اموزش و پرورش با افراد خاطی است که با اینکار خشونت را در جامعه نهادینه کرده و ان را به عنوان شیوه حل مشکل به کودکان و نوجوانان یاد میدهند موبایل ها هم تنها از معدود راهایی بوده اند که گوشه ای از پشت دیوارهای مدارس را نشان می دهند. (3726527) (alef-13)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۷ ۰۳:۴۳:۵۰
دربین۱۳۰۰۰۰۰معلم ممکن است افرادی باشندکه دست به این کارها میزنندانهابرای معلمی ساخته نشده اندوقتی کسی باگذرادن چند دوره کلاس نهضت سوادی اموزی وارد اموزش وپرورش میشودوبدون گذرادن دوره اموزشی وروش تدریس معلم میشودچه انتظاری بایدداشت چون توانایی ندارد باید باتنبیه مطلب وارد ذهن دانش اموز کندازاین نیروهافراوان به اموزش وپرورش تحمیل می شودواین روند ادامه دارد از همه اینها گذشته چرا سایت های خبری وروژنامه ها وبه خصوص صداوسیمامعلمانی که زاعقش وعلاقه کار می کنندوچان خودرافدای دانش آموزان میکنند تعریف وتمجید نمی کنندفقط تنبیه بدنی مشخص است وفقط این اتفاق دراین دولت رخ داده است ودرد ولت قبلی وجود نداشته همه معلمان وکارکنان خوب بودند چون ....از انان حمایت می کرد (3726557) (alef-11)
 
مقابله به مثل ؟!
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۷ ۱۰:۳۷:۱۸
معلمین هم با خود گوشی های همراه مجهز به دوربین دارند! تا به حال فکر کرده اید اگر آن ها هم مقابله به مثل نمایند!! چه تصاویری از رفتار و اعمال فرزندانتان در مدارس خواهید دید ؟!
اگر معلم اقدام به بازنشر این تصاویر نماید! از طرف آموزش و پرورش توبیخ و تنبیه می شود!برای همین بنده به معلمین پیشنهاد می دهم تا به صورت ناشناس اقدام به ضبط رفتار ناشایست دلبندان و فرزندان معصوم!! این عزیزان بنمایند و آن ها را در فضای مجازی منتشر کنند! آن وقت ببینیم چه کسی بیشتر خجالت می کشد! (3726685) (alef-13)
 
مدیرمدرسه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۷ ۱۴:۰۲:۴۰
نمی دانم چرابعضیا نمی خواهندبفهمنددرسازمانی طویل وعریض مثل آموزش وپرورش که با 13میلیون دانش آموز و26میلیون پدرومادر وبافرهنگ ها وزبان های مختلف وبامشکلاتی ازقبیل (فرزندطلاق،بی سرپرست،بدسرپرست، والدین معتاد،کودکان کارواتباع بیگانه...)سروکارداشتن کارخیلی سخت وپیچیده ای است واتفاق چندمورد این شکلی درآشفته بازارعرصه تعلیم وتربیت کشور ما نمی تواندغیرممکن دانست. البته به نظربنده که 30سالی دراین نظام آموزشی خدمت کرده ام کاملاً طبیعی است،امیدوارم همانگونه که سلبیات ومنفیات نظام تعلیم وتربیت ،خوب دیده می شودوخیلی آسان رسانه ای می شود،مثبتات این نظام هم نیزدیده شودوکارهمکاران ماکه باکمترین امکانات ودرسخت ترین شرایط انجام می شود،نیزبه سمع واطلاع هموطنان برسه ان شاء الله (3726917) (alef-11)
 
مدیرمدرسه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۷ ۱۴:۱۲:۱۳
نمونه ای ازکاراین دانش اموزان پاک ومعصوم ابتدایی که همین چندروزپیش اتفاق افتاده براتون نقل کنم: دانش آموزپایه سوم ابتدایی همکلاسیشو مجبورمی کردتوزنگ استراحت ته کفشش روبلیسدیابه اوکولی دهد. یک نمونه دیگه : دوتا دانش آموز ابتدایی باهم دستشویی بروند. ودهها مورددیگه که ذکراین موارددراین جاصلاح نمی دانم!!! به نظرشما صبروتحمل معلمان چقدربایدباشه ؟بلاخره معلم هم آدمه وبقول معروف گاهی ازکوره درمیره!!! (3726929) (alef-11)
 
نادر
۱۳۹۵-۰۳-۰۸ ۰۱:۱۲:۳۷
در جامعه ای که سرتاپایش را خشونت فرا گرفته است و مامورین زخمت کش مجبورند به طور نامحسوس مواظب دیانت مردم باشند ان وقت چطور انتظار دارید معلم بدون تنبیه بتواند دانش اموزان را کنترل کند؟
چرا وقتی معلمی به دست شاگردش با قمه کشته شد رگ غیرتتان باد نکرد؟
مشکل از جامعه معلیمن است. یک سری ادم محافظه کار که از ترس اخراج شدن و پاپوش دوختن جرات دفاع از حقوقشون رو ندارند. رئیس نظام پزشکی به پزشکی که صد میلیون حقوق مفت می گیرد حق میدهد زیرمیزی و رومیزی بگیرد. ان وقت معلمانی که از حقوق صنفی خود دفاع می کنند زندانی می شوند. سران مملکت فرزندان خود را برای تحصیل به انگلیس و امریکا می فرستند و پرورش فرزندان این مرزوبوم را به سرنوشت و دعا و جادو و جنبل سپرده اند. (3727720) (alef-13)
 
معلم
۱۳۹۵-۰۳-۰۸ ۰۱:۱۹:۲۹
والدین ما اصول درست تربیت را نمی دانند و فقط یک سری ادم پرادعای مطالبه گر تحویل جامعه می دهند ان وقت انتظار دارند یک معلم کشش تحمل بی نزاکتی همه این بچه ننرها را داشته باشد.
فرهنگ ما و دین ما بر اساس تنبیه و تشویق بنا شده است. حتی خداوند انسان ها را به بهشت و اتش جهنم وعده می دهد. ان وقت شما چطور انتظار دارید معلم از تنبیه استفاده نکند؟
اصول تربیتی باید مبتنی بر فرهنگ باشذ نه مبتنی بر احساسات غلط. اگر تنبیه معلم غلط است پس چرا مردم ما بدون چماق وظیفه خود را انجام نمی دهند؟ (3727726) (alef-13)
 
حبیبی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۸ ۱۰:۴۶:۲۱
سوال ساده:
کدام راننده می تواند در خودرویی که فقط 5سرنشین داشته باشد ده نفر را سوار کند ؟ تازه خوب هم رانندگی کند؟!!!!
کلاس های ما متاسفانه چند برابر استاندارد دانش آموز دارد.وتعداد دانش آموزان بی نزاکت هر روز رو به افزایش است و معلم هیچ وسیله ای جز تحمل ساعات پر از استرس ندارد. (3728085) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۸ ۱۶:۲۳:۱۱
اصلاح کنید: ...که فقط باید 5سرنشین داشته باشد.... (3728984) (alef-11)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۳-۰۸ ۱۴:۴۵:۲۰
بی اخلاقی در جامعه نهادینه شده است یعنی مدارس مصون خواهند ماند زکی (3728692) (alef-11)
 
هاشم ازتهران
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۸ ۲۲:۱۳:۵۹
مدرسه محل تربیت وآموزش است ومعلم دشمن دانش آموز نیست بلکه دلسوز اوست آیا نمی پرسید چرا دانش آموزان اینهمه بی سواد شده اند دلیلش چه بوده یکی از دلایل مهم همین هوسالاری صدا سیما وسایر رسانه ها است در خصوص تنبیه . تنبیه باید باشه تا آدم درست شود وگرنه همان می شود که الآن شده است . هیچ دانش آموزی با تبیه اصولی نه مرده اینهمه روحیه معلمان را تضعیف نکنید صدا سیما حق ندارد به فضای مجازی استاد کرده ومعلمان را بکوبد عقده گشایی بس است . (3729656) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۱۰ ۲۳:۳۹:۵۳
باید قبول کنیم که در دنیای تکنولوژی معلمان از دانش آموزان هم گاها کم سواد تر هستند
همین معلمان اگر اخراج شوند با این علوم و سواد ناکارآمد نمیتوانند شغل پیدا کنند و از گرسنگی خواهند مرد
علوم و کتب درسی فعلی بدرد جامعه امروز نمیخورد و معلمان که این علوم را کامل میدانند مشکل معیشتی شدید دارند ولی در جامعه نمیتوانند با این علوم کار پیدا کنند
مثلا معلم جغرافیا و یا تاریخ بره کجا کار کنه که علمش بدرد بخوره کجا براشون مهمه که بلندترین قله اروپا اسمش چیه یا فلان سلسله چطور منقرض شد - بابت این علوم و اطلاعات عمومی بدرد نخور یک قرون هم پول نمیدهند
مغز بچه های ما در مدارس پر میشه از کاه و نیروی آنها هرز میره تازه برخی که باهوش هستند تابستان بچه هاشون را میفرستند یک چیز بدرد بخوری یاد بگیرند تا بدردشون بخوره (3733744) (alef-13)
 
معلم کم سواد!
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۰۸:۵۲:۲۲
گاهاً واژه ی غلطی ست . گاه فارسی ست وبا تنوین عربی نوشتن آن چندان صحیح به نظر نمی رسد. (3734111) (alef-11)
 
حبیبی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۰۹:۰۴:۳۴
یادداشتی برای گردانندگان سایت
سلام
آقای حاج بابایی محبوبیت بالایی میان معلمان دارند وحتی همکاران اصلاح طلب نیز اورا دوست دارند. شاید یکی از ادله آن باشد که ایشان تلاش کردند تن پوش احترام به معلم را دوباره بر قامت معلم بپوشانند.
با استمداد از این تریبون از صدا وسیما می خواهم که کلیپ های تصویری فراوانی در خصوص لزوم احترام به معلم ساخته وپخش شود. در احادیث ورفتار امامان همام با با معلمان فرزندانشان دروس فراوانی یافت می شود که اگر جامعه با آن آشنا باشد این گونه بی نزاکتی در میان دانش آموزان رواج نخواهد داشت.
حتی دشمنان اهل بیت نیز رفتار مناسب تری با استادان ومعلمان خود داشته اند. به یاد بیاورید ادب و احترامی راکه فرزندان هارون الرشید یعنی مامون وامین در قبال معلم خود داشته اند. (3734131) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.