توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 486753
آلمان: شروط تعیین شده برای قطر سخت و تحریک‌آمیز است
تاریخ انتشار : دوشنبه ۵ تير ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۲۵
وزیر خارجه آلمان اجرای همه مطالبات و شروط کشورهای عضو شورای همکاری برای برقراری روابط مجدد با قطر را «سخت» و «تحریک‌آمیز» توصیف کرد.

به گزارش مهر به نقل از الجزیره، وزیر خارجه آلمان اعلام کرد: اجرای همه مطالبات کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس برای قطر سخت است.

«زیگمار گابریل» افزود: لیست درخواست هایی که قطر برای حل بحران شورای همکاری شده است خیلی تحریک‌آمیز است.

بنابر این گزارش، کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس برای برقراری مجدد روابط با قطر ۱۳ شرط در لیست مطالبات خود تعیین کرده اند. در این لیست مهمترین شروطی که برای قطر معین شده شامل قطع تمام هرگونه روابط دیپلماتیک با ایران و حزب‌الله، تعطیلی کامل شبکه الجزیره و برچیدن پایگاه نظامی ترکیه از خاک این کشور است.

در بخش شروط مربوط به ایران آمده است که قطر باید سطح روابط با تهران را به روابط تجاری آن هم در چارچوب تحریم آمریکا کاهش دهد. از قطر خواسته شده که مراکز دیپلماتیک در ایران (اعم از سفارتخانه و کنسولگری) را تعطیل، اعضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی حاضر در خاک کشورش را اخراج کرده و فقط با ایران روابط تجاری آنهم در چارچوب محدودیت‌های آمریکا داشته باشد.

بر این اساس، دولت قطر فقط ۱۰ روز وقت دارد شروط کشورهای عربی برای برقراری مجدد روابط را اجرا کند و در غیر این صورت، عواقب وخیم‌تری در انتظار دوحه خواهد بود.

همچنین کشورهای عربستان، مصر، امارات و بحرین روز ۱۵ خرداد در بیانیه‌های جداگانه قطع روابط دیپلماتیک خود را با قطر اعلام و این کشور را به حمایت از گروه‌های تروریستی متهم کردند.
 
کلمات کلیدی : قطر + قطع روابط دیپلماتیک + امارات + اعراب + عربستان + ایران+شروط اعراب+شروط قطر
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.