توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 488280
قطر: خواستار ایجاد روابطی مثبت و سازنده با ایران هستیم
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۱ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۰
وزیر خارجه قطر گفت: ایران همسایه ماست و ما شروط کشورهای تحریم کننده را رد می کنیم.

به گزارش ایسنا، به نقل از الاباء، محمد بن عبدالرحمن آل ثانی، وزیر خارجه قطر در یک گفت‌وگوی مطبوعاتی گفت: دوحه شروط کشورهای تحریم‌کننده را رد می کند و این شروط مخالف قوانین بین‌المللی هستند و علی رغم اینکه کشورهای تحریم کننده مذاکرات را رد می کنند اما کشور قطر خواستار تعاملی سازنده است.

وی افزود: ایران همسایه تمام کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس است و ما خواستار ایجاد روابطی مثبت و سازنده با آن هستیم.

وی همچنین گفت: تمام کشورها از تروریست حمایت می‌کنند و کشور قطر در آخر این لیست قرار می گیرد و دو روز بعد از نشست ریاض جنگ با تروریسم را به جنگ با قطر تبدیل کردند و ما را شگفت زده کردند.

به گزارش ایسنا، در پی انتشار اخباری منسوب به تمیم بن حمد، امیر قطر برخی از کشورهای عربی از جمله عربستان، امارات، بحرین و مصر روابط دیپلماتیک خود را با قطر قطع کرده و حریم هوایی، زمینی و آبی خود را به روی این کشور بستند و برای عادی سازی روابط با این کشور و رفع تحریم 13 شرط گذاشتند که مهمترین آنها قطع روابط دیپلماتیک با جمهوری اسلامی ایران، بستن پایگاه نظامی ترکیه در قطر و بستن شبکه الجزیره است.
 
کلمات کلیدی : قطر + قطع روابط دیپلماتیک + امارات + اعراب + عربستان + ایران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.