نظر منتشر شده
۸
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 490455
شرط قطر برای قطع رابطه با ایران
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۸ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۰
معاون نخست‌وزیر قطر در گفت‌وگو با یک برنامه تلویزیونی گفت: ما آماده‌ایم روابطمان را با ایران قطع کنیم به شرطی که تمام کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس روابطشان را با ایران قطع کنند.

به گزارش ایسنا، به نقل از روزنامه الیوم، عبدالله بن حمدالعطیه، معاون نخست وزیر قطر در گفت‌وگو با یک برنامه تلویزیونی که شبکه "التلیفزیون العربی" آن را پخش می‌کند گفت: مسئله شگفت‌آور این است که کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس دوحه را به دلیل روابط محکمش با ایران به حامی تروریسم متهم می‌کنند.

وی در ادامه گفت: دوحه آماده است تا روابطش را با ایران قطع کند به شرطی که تمام کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس بر روی یک میز بنشینند و روابط اقتصادی، تجاری و سیاسی‌شان را با ایران قطع کنند.

عبدالله بن حمد العطیه همچنین گفت: کسانی که روز پنجم ژوئن یعنی روز نکسه (روز اشغال غزه و بیت‌المقدس) را برای قطع روابط کشورهای عربی با قطر انتخاب کردند، همان کسانی هستند که باعث نکسه (اشغال غزه و بیت‌المقدس) شدند، بنابراین قطر در این روز در برابر تصمیم‌های عجیب و بدون دلیل به خودش آمد و بیدار شد.

به گزارش ایسنا، در پی انتشار اخباری منسوب به تمیم بن حمد، امیر قطر برخی کشورهای عربی از جمله عربستان، امارات، بحرین و مصر کشور قطر را حامی تروریسم خواندند و پس از قطع روابط دیپلماتیک با آن، این کشور را تحریم و حریم‌های زمینی، هوایی و آبی خود را به روی آن بستند و برای عادی سازی روابط و برداشتن تحریم 13 شرط گذاشتند که مهمترین آنها قطع روابط دیپلماتیک با ایران بود. اما قطر  این شرایط را غیر منطقی خواند و قطع رابطه‌اش با ایران را به قطع  روابط سیاسی و اقتصادی سایر کشورهای حوزه خلیج فارس با ایران منوط کرد.
 
کلمات کلیدی : قطر + قطع روابط دیپلماتیک + امارات + اعراب + عربستان + ایران
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۸ ۱۲:۰۶:۲۲
این کشورهای عربی هیچوقت سودی برا ایران نداشتن، الانم ارسال مواد غدایی با توجه به بحران بی ابی داخل کشور فقط 1 خیانت به ایندگان هست. (4465178) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۶-۰۴-۱۸ ۱۲:۰۸:۱۹
شرطشان خیلی عاقلانه است.
چطور امارات اینهمه با ما رابطه تجاری داره و برای شورای همکاری خلیج مجعول تازی ها اشکالی نداره؟! (4465179) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۸ ۱۳:۵۶:۱۲
برادر نکنه شما واقعا دوست داری همه کشور های خلیج فارس با ما قطع رابطه کنند!!
راه حل این مسئله ساده است وقتی کل شورای همکاری خلیج فارس با ما رابطه دارند فقط عربستان رابطه ندارد، عربستان باید رابطه برقرار کند نه این که همه اعراب مجبور باشند رابطه شان را با ما قطع کنند به خاطر منافع عربستان (4465405) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۸ ۱۲:۲۳:۰۰
وقتشه که ایران کم کم قطر رو جایگزین امارات متحده عربی بکنه و روابط با امارات رو کاهش ، و با قطر افزایش بدیم. (4465199) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۸ ۱۶:۳۸:۰۷
باید چابهار رو جایگزین امارات کنیم نه قطر رو. ولی قطر را باید به عنوان خاری در چشم سعودی نگه داشت (4465707) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۸ ۱۴:۲۵:۰۷
اگر رابطه تجاری و اقتصادی ایران با امارات قطع بشه چیزی برای امارات باقی نخواهد ماند. (4465474) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۴-۱۸ ۱۶:۴۷:۰۱
جالبه
الان نیست که خیلی هم روابط تجاری ایران با امارات و... زیاد است
به جز پول بی زبون مون که توسط آقایون ... اونجا خرج میشه توی کدوم فروشگاه هاشون لبنیات ایرانی دیدین.میوه های ایرانی دیدین.پوشاک ایرانی دیدین.و...........فقط پول نفت مون میره توی حساب اون بانک هاشون و اون ها حال میکنن (4465719) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۸ ۱۶:۵۲:۳۸
این واقعا وقاحت داره!
ایران از قطر حمایت می کنه ولی ایشان در عوض همه اعراب را به قطع رابطه با ایران ترغیب میکنه!!!!!! (4465732) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.