نظر منتشر شده
۵
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 488622
عربستان:‌ قطر هم‌پیمانی با ایران را برگزید
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۲ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۴
نماینده دائم عربستان در سازمان ملل در سخنانی شدیداللحن علیه دوحه و تهران، مدعی شد که قطر هم‌پیمانی با ایران را برگزیده است.

به گزارش تسنیم به نقل از گلف‌نیوز، عبدالله بن یحیی المعلمی، نماینده دائم عربستان سعودی در سازمان ملل در سخنانی ادعا کرد که قطر به بی‌ثبات‌کردن امنیت خود و دیگر کشورهای منطقه و حمایت از تروریسمی که تمامی جهان را تهدید می‌کند، اصرار دارد.

الملعمی در بخش دیگری از سخنان خود مدعی مشارکت قطر با تهران در تلاش مداوم برای ایجاد آشوب در منطقه شد. وی مدعی شد که عربستان سعودی، امارات، بحرین و مصر تصمیمی بر مبنای حق حاکمیت خود برای بایکوت قطر گرفته‌اند، تا کنترل اوضاع امنیتی را در منطقه حفظ کرده و دوحه را به توقف حمایت از تروریسم وادار کنند.

المعلمی همچنین افزود که قطر هم‌پیمانی با ایران را انتخاب کرده و برای 20 سال از گروه‌های تروریستی حمایت کرده است، علیرغم اینکه از طرح‌های آن‌ها علیه کشورهای منطقه آگاه بوده است.

نماینده دائم عربستان مدعی شد که قطر به حمایت از تروریسم ادامه می‌دهد و دوحه بهشتی برای تروریست‌ها شده است.
 
کلمات کلیدی : قطر + قطع روابط دیپلماتیک + امارات + اعراب + عربستان + ایران
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۲ ۱۲:۱۲:۲۷
آیا این بازی جدید عرب ها در منطقه نیست که قطر و ایران را هم پیمان نشون بدن و بعد با حمله به قطر پای مداخلات ایران را به مسایل کشور دیگر به میان بکشانند و الی آخر. (4456560) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۲ ۱۳:۰۰:۲۰
عربستان بهتره که یاوه نگه چون مادر تروریسم در منطقه عربستان و پدرش اسراییله (4456627) (alef-3)
 
۱۳۹۶-۰۴-۱۲ ۱۳:۱۶:۴۴
قطر در دام عربستان افتاد (4456659) (alef-3)
 
ناشناس
Romania
۱۳۹۶-۰۴-۱۲ ۱۷:۱۰:۱۰
الف جان خدا وکیلی ازت یک سئوال دارم اگر احمدی نژاد یا رییسی ریس جمهور بودند باز هم قطر هم پیمانی با ایران وقرارداد نفت بسته میشد ؟ (4456998) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۲ ۱۸:۲۱:۵۰
قطر و عربستان از قدیم سر آقایی بر اعراب با هم رقابت داشته اند
این امور ناشی از چنین اختلافاتی است ربطی به سر کار بودن این دولت و آن دولت در ایران ندارد. (4457108) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.