نظر منتشر شده
۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 283299
درخواست دانش آموزان کپر نشین از آقای وزیر+عکس
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ تير ۱۳۹۴ ساعت ۲۳:۲۵
محمدرضا فراهانی با اشاره به فقر شدید علمی و تحصیلی در این روستاهای محروم، بیان کرد: در هیچ کدام از روستاهای کپرنشینی که تا به حال برای برگزاری اردوهای جهادی سفر کرده ایم، مدرسه راهنمایی به بالا اصلا وجود ندارد.
 
     

به گزارش سایت بسیج سازندگی، محمدرضا فراهانی طلبه جهادگری است که فکر و ذهنش مشغول خدمت رسانی به مناطق محروم است. اردوهای جهادی در مناطق جنوب کرمان بخش مهمی از زندگی او و دوستانش را تشکیل می دهد. او مسئول گروه جهادی - تبلیغی فدائیان عدالت است که از سال 81 فعالیت های خود را آغاز کرده است.

این فعال جهادی به خبرنگار بسیج سازندگی کشور گفت: فاطمه، زهرا، زکیه، زینب، طاهره، رضا، محمد، مرتضی، کرامت، ایوب و خیلی از بچه های کپر نشین در روستاهای جنوب کرمان مثل ترشاب، درکلات مارز و بسیاری از روستاهای دیگر که مجال نام بردن از آن ها نیست، دوست دارند مثل بچه های من و شما ادامه تحصیل بدهند و برای خودشان و مملکتشان کاره ای بشوند، امّا غول فقر مانع ادامه تحصیل آنان شده است.

 

محمدرضا فراهانی با اشاره به فقر شدید علمی و تحصیلی در این روستاهای محروم، بیان کرد: در هیچ کدام از روستاهای کپرنشینی که تا به حال برای برگزاری اردوهای جهادی سفر کرده ایم، مدرسه راهنمایی به بالا اصلا وجود ندارد. مدرسه دخترانه و پسرانه در این روستاهای کپرنشین عبارت نامفهومی است، اساسا در این روستاها چیزی به معنای مدرسه مطابق تصور رایج وجود ندارد و کلاس ها در یک چادر و روی یک زیلو بدون هیچ گونه امکانات گرمایشی و سرمایشی برگزار می شود و این کودکان در سرما و گرما باید به درس گوش کنند.

فراهانی با بیان اینکه برخی از روستاهای محروم جنوب کرمان به دلیل فقدان امکانات مانند انسانهای اولیه زندگی می کنند، افزود: به خاطر نبود مدرسه راهنمایی بچه ها باید چند کیلومتر پیاده از روستا بروند تا به اول یک جاده آسفالت برسند بعد هم کلی منتظر بنشینند تا شاید ماشینی از راه برسد و با سلام و صلوات آنها را به مرکز بخش یا شهر برساند، آخرین ایستگاه تحصیلی اکثر دانش آموزان کپرنشین یا راهنمایی است یا اگر باشد دبیرستان؛ البته عده معدود و انگشت شماری از آن ها  کاری شبیه معجزه انجام می دهند و به دانشگاه می رسند.

 

فراهانی با اشاره به اشکهای مادرانی که بازماندن کودکانشان از تحصیل را می بینند، خاطر نشان کرد: جاده های صعب العبور و خاکی، هزینه های بالای ایاب و ذهاب، هزینه های خوابگاه، خورد و خوراک، لباس مدرسه، کیف و کفش و کتاب و لوازم التحریر نه رمقی برای بچه ها گذاشته است و نه نفسی برای والدین، ناچاراً بچه های کپرنشین مجبور به ترک تحصیل می شوند و ما با این وجود به فکر احداث استخر و کافی شاپ در مدارس بالای شهر تهران هستیم.

 

این طلبه جهادگر با بیان اینکه مدارس کپری مستعد آتش سوزی هستند، افزود: به دلیل نبود گاز و نفت و در نتیجه آن نبودن بخاری، معلمان در مدارس کپری در فصل سرما برای گرمایش کلاس ناگزیر از روشن کردن آتش هستند که این مساله احتمال آتش سوزی در مدارس کپری را بسیار افزایش می دهد. متاسفانه هیچ کس به فکر پیشگیری نیست اما به محض این که مدرسه ای کپری آتش گرفت و دانش آموزان جزغاله شدند دنبال مقصر می گردیم. ما حدود دو سال پیش هم از مدارس کپری گزارشی تهیه و پخش منتشر کردیم اما مسئولان ما را سرزنش کردند!

 

فراهانی در پایان با ناراحتی و بغضی در گلو به خبرنگار بسیج سازندگی گفت: این روزها التماس دعای کپرنشینان برای مساعدت های تحصیلی زیاد شده است، کار خیلی ها گیر 100 تومان و 200 تومان است و به خاطر نداشتن همین رقم های ناچیز، کودکان برای همیشه با تحصیل خداحافظی می کنند. نمی دانم از علی، پدر سه بچه بگویم که هنگام صحبت با این او سنگینی غصه و شرمندگی را بر دوشش احساس می کردم که باید دعا کند یکی از مددجویان بهزیستی به رحمت خدا برود تا نوبت به او برسد و فرزندش را به مدرسه بفرستد یا از خواهر و برادرای یتیم کپرنشینش بگویم که اندر خم هزینه های تحصیلشان مانده اند.

 
کلمات کلیدی : آموزش و پرورش+معلم
 
۱۳۹۴-۰۴-۲۴ ۲۳:۵۲:۴۲
برادر طلبه بسیجی و تلاشگر و جهادگر، سلام و تشکر
افسوس و بغض در گلو و تاسف و تاثر خود را بشکل نفرین بدرقه راه کسانی کن که در 8 سال دو دولت قبل 800 ملیارد دلار در آمد ایران اسلامی عزیز را چپاول و غارت کردند و هیچ سهمی از این درآمد ملی نصیب هیچکدام از ایرانیان نشد و تنها فقر و تنگدستی و محرومیت و اندوه و شرمندگی و سرافکندگی نصیب تمامی مردم ایران شد (3046055) (alef-13)
 
ميلاد
۱۳۹۴-۰۴-۲۵ ۰۰:۵۱:۳۴
دوست عزيز من ١٨ سال قبل زماني كه أن منطقه سرباز بودم اين صحنه ها را ديدم .درد أور است (3046166) (alef-13)
 
دبیر زبان انگلیسی
۱۳۹۴-۰۴-۲۵ ۰۱:۲۰:۴۴
به عنوان کسی که عمرم را در راه تعلیم و فرهنگ گذرانده ام با شما موافقم . حق تحصیل برای همه باید وجود داشته باشد . اما چرا ما این خواسته های به حق مان را از وزیر طلب میکنیم . بودجه اموزش وپرورش محدود است و وزیر کاری نمیتواند بکند . بهتر است همه با هم این خواسته که اموزش و پرورش باید تعمیر ، ترمیم ، و باز سازی شود را از حاکمیت بخواهیم . چرا که تا زمانیکه نگاه حاکمیت به مقوله اموزش و پرورش تغییر نکند هیچ وزیری نمیتواند کاری انجام دهد (3046205) (alef-11)
 
علی
۱۳۹۴-۰۴-۲۵ ۰۴:۳۳:۴۷
در این نمونه مدارس تدریس و فقر دانش آموزان و نبود شرایط مناسب تدریس رو لمس کرده ام. عدالت آموزشی گمشده ما جنوب استانی هاست. تا فکر و اقدام عملی عاجلی برای این وضعیت نشه، افزایش جمعیت این روستاها ظلم بزرگی به فرزندان این خانواده هاست.به خدا حق این مردم محروم ادا نشده. فقر شدید این روستاها رو بذارین کنار معضلاتی عدیده از جمله خشکسالی، بیکاری، مواد مخدر و..... تا عمق فاجعه رو درک کنید. کاش این پیام رو به جناب آقای توکلی میرسوندین.یک بار با اعضای کمیسون آموزش مجلس یه سفر کوتاه به جنوب کرمان داشته باشن تا فاجعه رو با چشم ببینن ، هر چند شک دارم نمایندگان محترم عضو کمیسیون تا حالا چنین جاهایی رو تو عمرشون دیده باشن. (3046411) (alef-11)