توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 288662
خبر فانی از زمان صدور احکام جدید فرهنگیان
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۲۲:۲۱
وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه لازمه توسعه توجه به آموزش است، گفت: در دولت هشتم، سهم آموزش و پرورش از بودجه کشور بیش از ۱۵ درصد بود که متأسفانه در
دولت‌های نهم و دهم این سهم به ۹.۱ درصد کاهش یافت .

به گزارش ایسنا، علی اصغر فانی در آیین گشایش گردهمایی دو روزه شورای معاونان و مدیران کل آموزش و پرورش سراسر کشور در تبریز، با بیان این مطلب اظهار کرد: خوشبختانه در دو سال گذشته سهم آموزش و پرورش در بودجه کشور ۲.۱ درصد افزایش یافته و در حال حاضر این سهم به ۱۱.۲ درصد رسیده است.

وی با اشاره به حق الزحمه دریافتی ۹۷۰ هزار فرهنگی کشور گفت: متأسفانه دریافتی آن‌ها متناسب با تلاش آنها نیست و احکام جدید حقوق معلمان بر اساس طرح رتبه بندی از اول مهر سال جاری صادر می شود.

فانی عنوان کرد: علاوه بر بودجه سالانه، ۲۵ هزار میلیارد ریال نیز برای اجرای طرح رتبه بندی معلمان در سال جاری و ۳۵ هزار میلیارد ریال برای سال آینده در نظر گرفته شده است .

وی با اشاره به برگزاری اجلاس جهانی آموزش در اردیبهشت ماه سال جاری در کره جنوبی گفت: بر اساس تصمیمات این اجلاس سهم آموزش و پرورش ایران از بودجه عمومی تا سال ۲۰۳۰ باید به ۲۵ درصد برسد.

فانی در خصوص رسیدن سهم آموزش و پرورش از GDP (تولید ناخالص داخی) به شش درصد تولید ناخالص کشور، گفت: این موضوع از مصوبات اجلاس جهانی کره جنوبی است و در برنامه ششم توسعه باید به این موضوع توجه شود.

فانی خاطرنشان کرد: سند تحول بنیادین آموزش و پرورش در برنامه ششم اجرا می‌شود که لازمه تحقق کامل آن تعریف منابع اعتباری پایدار است.

وی اظهار کرد: ۲۵ درصد نیروی انسانی دوره متوسطه اضافه هستند و این در حالی است که در دوره ابتدایی با کمبود نیرو مواجه هستیم و با توجه به سه ساله شدن دوره تحصیلی متوسطه درصدد استفاده از دبیران متوسطه دو در دوره متوسطه یک یا دوره ابتدایی هستیم.

وزیر آموزش و پرورش گفت: ۳۸ هزار معلم در سال جاری بازنشسته می‌شوند ، در حالی که یک نیروی جدید هم به نظام آموزش و پرورش کشور اضافه نمی‌شود.

فانی افزود: واحدهای مسکن مهر بدون پیش بینی مدرسه و فضای آموزشی برای دانش آموزان احداث شده اند، و تنها برای دو شهر جدید پرند و پردیس در تهران نیازمند ۲۵۰ مدرسه هستیم .

گفتنی است، این گردهمایی دو روزه به منظور شناسایی نیازها و ایجاد هماهنگی بیشتر برای شروع سال تحصیلی جدید برگزار می شود.
 
کلمات کلیدی : آموزش و پرورش+معلم