نظر منتشر شده
۱۳۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 383058
زالی: پایه "حقوق" پزشکان پایین است/ به تعیین سقف درآمد برای پزشکان اعتقادی نداریم
بخش اجتماعی الف، 29 مرداد 95
تاریخ انتشار : جمعه ۲۹ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۳۶
رییس کل سازمان نظام پزشکی با بیان اینکه نیاز کشور به پزشک در حال نزدیک شدن به نقطه اشباع است، در عین درصد خطاهای پزشکی در ایران را پایین‌تر از نرم جهانی آن خواند.

به گزارش ایسنا،دکتر علیرضا زالی اشاره به عضویت بیش از ۱۱۵ هزار پزشک در سازمان نظام پزشکی کشور، گفت: از این تعداد ۶۸ هزار نفر پزشک عمومی بوده و مابقی پزشکان متخصص و فوق تخصص هستند. همچنین بیش از ۳۰ هزار دندانپزشک و حدود ۱۹ هزار داروساز نیز عضو سازمان نظام پزشکی هستند.

نیاز کشور به پزشک در آستانه "اشباع" شدن است
وی با بیان اینکه با توجه به شاخص‌های جهانی هنوز در کشور کمبود پزشک داریم، گفت: در مجموع با در نظر گرفتن مجموع فارغ‌التحصیلان کشور در دانشگاه‌های دولتی و آزاد و نیز افرادی که در خارج از کشور تحصیل کرده و برای تاییدیه مراجعه می‌کنند، به نظر می‌رسد در حال حاضر نیاز کشور به پزشک به نقطه اشباع نزدیک می‌شود و می‌توان گفت مشکلی از این نظر نداریم. آنچه بیش از کمبود پزشک با آن مشکل داریم، بحث توزیع نامتناسب و نامتوازن پزشکان در کشور است.

رییس کل سازمان نظام پزشکی کشور اظهار کرد: در بسیاری از کشورها از جمله کانادا، پزشکان متناسب با خوشه‌های جمعیتی توزیع می‌شوند که به نظر می‌رسد مناسب‌ترین مدل توزیع است. به طور مثال ۳۰۰ نفر تحت پوشش یک پزشک قرار می‌گیرند.

وی با بیان اینکه بازتوزیع پزشکان در کشور و بویژه در مناطق محروم طی سال‌های اخیر روند رو به بهبودی دارد، گفت: اما هنوز وضعیت در این زمینه مطلوب نیست و با نقطه آرمانی فاصله بسیار داریم.

هیچ منطقه‌ای در کشور نیست که پزشک مستقر نداشته باشد
زالی با بیان اینکه سالانه ۲۵۰۰ تا ۳۰۰۰ پزشک متخصص و فوق تخصص برای گذراندن طرح در اوایل مهرماه آماده می‌شوند، گفت: با اعلام نیاز مناطق محروم عمده این پزشکان به این مناطق اعزام می‌شوند. با توجه به این شرایط امروزه می‌توانیم ادعا کنیم که منطقه‌ای در کشور نیست که پزشک مستقر نداشته باشد، اما قبول داریم که هنوز هم با نقطه مطلوب فاصله داریم.

زالی اظهار کرد: چنانچه بخواهیم مشکل توزیع پزشکان مرتفع شده و شاهد حضور بیشتر پزشکان در مناطق محروم باشیم، باید به سمت تربیت و آموزش نیروهای بومی برویم. قطعا نیروهای بومی با توجه به آشنایی با اقلیم و فرهنگ منطقه تاثیرگذاری بیشتری دارند.

"قصورات" پزشکان ایرانی از میانگین جهانی پایین‌تر است
رییس کل سازمان نظام پزشکی در ادامه درباره قصورات پزشکی در کشور گفت: خوشبختانه ایران در زمینه قصورات پزشکی از نرم جهانی هم پایین‌تر است. درصد خطاهای پزشکی در کشورهای مختلف بین سه تا پنج درصد است که در برخی کشورها بیشتر و در برخی کمتر از این میزان است. در حال حاضر نرم جهانی خطای پزشکی سه درصد است که در کشور ما از این میزان هم کمتر است.

رییس کل سازمان نظام پزشکی کشور با بیان اینکه جمع‌آوری آمار دقیق قصور پزشکی در هر استان در دستور کار قرار دارد، گفت: آمار دقیق در این زمینه به تناسب هر استان تا پایان سال جاری احصاء می‌شود و قطعا در آن زمان می‌توان ارزیابی دقیق‌تری در این موضوع داشت.

وی با بیان اینکه بیشترین قصورات پزشکی در زمینه زنان و زایمان و پزشکان عمومی است، گفت: در زمینه زنان و زایمان با توجه به اینکه دو نفر (مادر و نوزاد) در معرض آسیب هستند، شکایت‌ها در این زمینه بالاست. در زمینه پزشکان عمومی نیز تعداد بالای آنها و نیز گستردگی توزیع آنها در کشور موجب شده که در رتبه‌های بالای شکایت قرار گیرند.

حقوق پزشکان با "حقوق‌های نجومی" برخی مدیران دولتی مقایسه نشود
زالی در ادامه در خصوص حقوق بالای پزشکان و تشابهات آن با حقوق‌های نجمومی برخی مدیران دولتی، گفت: اینکه بخواهیم بحث حقوق‌های نجومی را به جامعه پزشکی تسری دهیم، خطاست، زیرا مدل این دو کاملا متفاوت است. مدیران دولتی به کار اداری گماشته شده‌اند و حقوق متعارفی که برای آنها تعیین شده را باید دریافت کنند. اما پزشکان شبانه روز تلاش کرده و کار و حرفه آنها با جان و سلامت مردم سروکار دارد و قطعا زحمات و تلاش‌های بسیاری در این زمینه دارند و نمی‌توان حقوق آنها را با مدیران دولتی مقایسه کرد.

پایه "حقوق" پزشکان پایین است
وی افزود: از طرفی عمده درآمد پزشکان نصیب بیمارستان‌ها و مراکز درمانی و بهداشتی می‌شود و بخشی از آن را به پزشک می‌دهند. پایه حقوق جامعه پزشکان پایین است. عمده اعتراضات پزشکان هم به همین پایین بودن پایه حقوق است.

رییس کل سازمان نظام پزشکی کشور با بیان اینکه عمده بحث‌ها در زمینه حقوق پزشکان به موضوع کارانه‌ها مربوط می‌شود، گفت: متاسفانه بخش زیادی از کارانه‌ها هم جزو درآمد اختصاصی بیمارستان‌ها محاسبه شده و درصدی به نسبت کمتر آن به پزشک می‌رسد. برای همین درصد کم هم دولت ۲۰ درصد مالیات تعیین کرده که رقم نامتعارفی است. در کنار همه این مسائل، مهم آن است که عمده پزشکان کارانه خود را هر رقم که باشد، حدود هشت ماه تا یک سال است که دریافت نکرده‌اند. پزشکانی هستند که یک سال است کارانه نگرفته‌اند و این امر برای آنها بسیار مشکل‌ساز شده و معوقات مراکز درمانی به پزشکان بسیار بالا رفته است.

به تعیین سقف درآمد برای پزشکان اعتقادی نداریم
زالی با بیان اینکه اعتقادی به تعیین سقف برای درآمد پزشکان نداریم، گفت: پزشکان در شهرستان‌ها و مناطق محروم دو تا سه شیفت در شبانه روز کار می‌کنند و طبیعی است برای ادامه کار و خدمت در این مناطق باید انگیزه مالی برای آنها ایجاد شود. قطعا نبود انگیزه مالی موجب توقف یا کاهش این خدمات می‌شود که در درجه اول ضرر آن متوجه مردم خواهد بود.
۱۳۹۶/۰۱/۰۳ ۱۰:۱۵
 
۱۳۹۵/۰۴/۱۴ ۱۵:۲۷
 
۱۳۹۵/۰۳/۲۳ ۱۵:۵۹
 
۱۳۹۵/۰۳/۲۳ ۱۴:۱۹
 
۱۳۹۵/۰۳/۱۵ ۱۱:۱۷
 
۱۳۹۵/۰۳/۱۲ ۲۱:۰۷
 
۱۳۹۵/۰۳/۱۲ ۱۴:۲۰
 
۱۳۹۵/۰۳/۱۱ ۱۵:۲۵
 
۱۳۹۵/۰۳/۱۰ ۱۵:۲۸
 
۱۳۹۵/۰۲/۳۱ ۱۳:۵۶
 
 
کلمات کلیدی : زیر میزی پزشکان+زیرمیزی+تعرفه پزشکی+حقوق پزشکان+علیرضا زالی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۹ ۱۷:۵۰:۱۳
فقط يك اقليت جراح حقوق های بالا می گیرند, پزشک عمومی در منطقه محروم, کل دریافتی اش, اعم از پایه و کارانه 3 میلیون و هشتصد تومان است. همه جامعه پزشکی, اعم از پزشک عمومی, متخصص غیر جراح, پرستار...., در طرح تحول کار می کنند تا وزارت بهدا شت, حقوق های بالا ان اقلیت نورچشمی را بدهد. (3892085) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۹ ۲۰:۱۴:۴۱
عجب بازیگران خوبی هستن این پزشکا بخدا شماها باید بازیگر میشدین خیلی عالی نقش بازی می کنید به جان خودم اسکار میگرفتین به نظر من نیم نگاهی به بازیگری داشته باشید (3892275) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۹ ۲۰:۱۷:۲۲
عزیزم شما کدوم منطقه ای اخه؟ من کدکن نیشابورم ۷ تومن میگیرم، دوستام تو سیستان بلوچستان ۱۲ تومن! دقیقا کجایی عزیزم؟؟؟ (3892277) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۳۱ ۱۳:۴۳:۲۵
سلام
کجای سیستانی که ۱۲ میگیری؟
ی چیزی شنیدید و همینجور میگید (3894994) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۹ ۲۰:۳۲:۳۶
تورو خدا چرا دروغ می گید
اینی که میگید برای دوره طرح آموزش رایگانه
بعد از اون خیلی میره بالا
الان دوست من پزشک خانواده است 15 میلیون میگیره (3892299) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۳۰ ۲۰:۱۸:۳۸
شما الان راست می گید؟
من در سیستان حقوقم ۸.۵ هست.
شما یه چیزی شنیدی فقط (3893972) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۹ ۲۰:۴۶:۵۵
حیفم اومد به عنوان یک آگاه جوابتونو ندم.الان یک نفر که در دانشگاه علوم پزشکی بصورت قراردادی استخدام شود فقط ۶میلیون حق نداشتن. مطب می گیرد.۶میلیون هم حقوق.
در طرح پزشک خانواده حقوق پزشک عمومی حدود۱۲میلیون است.
اگر یک پزشک عمومی بخواهد کار پوست انجام دهد یا یک دنداپزشک می توانند ۴۰۰میلیون وام۴٪می دهند. حالا به کدوم مهندس چنین وامی می دهند؟؟؟؟؟؟
کدوم ۳میلیون؟؟؟کی رو فریب میدید خودتونم می دونید دروغ می گید.
الان از نونوا تا کارگر و مهندس میگن ما کار کنیم دکتر بخوره؟؟؟؟؟ (3892328) (alef-11)
 
Spain
۱۳۹۵-۰۵-۲۹ ۲۲:۲۵:۵۱
من فقط دو سوال دارم
1- چرا همه جای دنیا حقوق پزشکان- کم یا زیاد- به هر حال خیلی کمتر از مدیران است؟ چون اعتقاد دارند پزشک هر چقدر هم خوب از لحاظ اقتصادی چیزی به جامعه اضافه نمی کنه همه تولید و رشد آن ناشی از عملکرد مدیر و نوآور است
2- فرض کنیم 115 هزار عضو نظام پزشکی اند شما یه دکتر پیر که سالها است اصلا کار نمیکنه یا فعالیت بسیار محدودی داره را هم جزء نظام می دونید حال آنکه در آلمان با جمعیت مشابه ایران تعداد پزشکان فعال 350 هزار نفر اعلام شده (کل پزشکان بیشتراند تعدادی بازنشسته و تعدادی در مشاغل غیرپزشکی اند که غیرفعال از لحاظ پزشکی هستند) که ضمنا آمار آلمان مطابق استاندارد جهانی هر 1000 نفر حداقل 4 پزشک است حالا ما چقدر عقبیم و چه کسانی با ظرفیت محدود، قحطی پزشک ایجاد کردن به نحوی که مطب ها و بیمارستان ها و کلینیک های شلوغ و بلکه قیامته و منافع اینها به قحطی پزشک وابسته است اگر سالانه فقط 2 درصد پذیرش کنکور را پذیرش پزشکی کنیم یعنی 20 هزار نفر تازه 20 سال طول میکشه به استاندارد امروز آلمان برسیم اونهم به شرطی که جمعیت فیکس و ثابت باشه (3892435) (alef-13)
 
پزشک
Germany
۱۳۹۵-۰۵-۳۰ ۰۰:۲۶:۱۱
از سایت الف درخواست دارم به جای پرداختن به این موضوع تکراری گزارشی راجع به وضعیت زندگی رزیدنتها منتشر کنه و 9 همکاری که امسال زیر بار سنگین رزیدنتی فوت کردند.
و سه رزیدنت عزیزی که همین هفته فوت کردند و هیچ کس نیست به داد ما برسه که زیر بار ظلم و فشار کار و شیفتهای 48 ساعته استرس همگی له شدیم و جیب اساتید پر کردیم و مردم به رایگان درمان کردیم!
اگه سه تا فوتبالیست یا بازیگر جوون الان پشت سر هم مرده بودند الان غوغا میشد اما سه تا از ما پزشکان رریدنت ارست کردند و رفتند و برای هیچ کس اهمیتی نداشت. (3892534) (alef-11)
 
عابدیان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۳۰ ۰۶:۲۶:۴۹
برادرجان معلومه خبر ندارید از حقوق های پزشکان
خبر از پزشکان عمومی شاغل در جای جای استان گلستان خبر بگیرید قطعا هیچیک کمتر از 11 میلیون تومان نمیگیرند
در مناطق روستایی که فاصله تا مرکز شهرستان حتی به 2 کیلومتر هم نمیرسد (3892671) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۳۰ ۰۹:۱۲:۱۲
کمه ؟!!! نزدیک 4 میلیون حقوق کمه !!! (3892841) (alef-3)
 
۱۳۹۵-۰۵-۲۹ ۱۷:۵۰:۱۶
دکتری که شبانه روز دو تا سه شیفت کار می کنه قطعا درصد خطای بسیار بالایی خواهد داشت. باید هشت ساعت کار کنن. اگه دکتر کم داریم یا پذیرش رو بیشتر کنن یا از خارج وارد کنن. (3892086) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۹ ۲۰:۴۲:۴۰
راهش پذیرش مجدد پزشکی از لیسان های فنی مهندسی هست دانشجویان مهندسی بسیار از پزشکان نخبه تر هستند و بدلیل هوش ریاضی و طراحی بالای فارغ التحصیلان مهندسی در پیشرفت علم پزشکی در ایران میتونه موثر باشه باید از ظرفیت فارغ التحصیلان مهندسی و فنی استفاده بشه. (3892321) (alef-11)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۹ ۲۳:۴۴:۴۲
در هيچ جاي دنيا امكان ندارد پزشكي ٨ ساعت كار كند چون بيمار متعلق به يك پزشك هست و نوع درمان و مسووليت حقوقي آن بيمار براي يك پزشك هست نميشود بيماري ٨ سلعت زير نظر يك پزشك باشد ٨ ساعت بعد زير نظر يك پزشك ديگه و هر ٨ ساعت روش درمان هم عوض بشود!!! اين نظر شما نشون ميده اطلاعاتتان از جامعه پزشكي در حد صفر فارنهايته! (3892498) (alef-11)
 
وحید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۳۰ ۰۰:۴۹:۳۱
خوب وارد کنید. مگر کسی جلوی واردات شما را گرفته. ترجیحا از آلمان وارد کنید. (3892555) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۳۰ ۰۹:۰۸:۲۴
از یک طرف میگه پزشی اشباعه و از طرف دیگه میگه پزشکان 2 شیفته کار میکنند.مافیای پزشکی قدرتمنده.نظام مهندسی هم یه عده بساز بفروش دو قشر مهندسین جوان و قدیمی را انداختند بجون هم.فرق فکر و عقیده را ببینید.
مشکل عدم مدیریت رشته های مهندسی مثل پزشکی هستش و الان هر شهری تو نقطه دور افتاده رشته مهندسی داره. (3892834) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۵-۳۰ ۱۰:۴۵:۵۹
این رییس سازمان نظام پزشکی بهتره کمی هم بجای جیب پزشکان نگران حال بیماران باشه.پزشکی که بالاترین حقوق را در جامعه داره و بالاترین نرخ ویزیتها رو میگیره چرا باید روزاانه بین 50 تا 60 مریض رو ویزیت کنه؟
برخی پزشکان متخصص و فوق تخصص که خودم شاهدش بودم سه تا مریض رو یکجا ویزیت می کنند و حتی در چند مورد دیدم که داروخانه داروها رو گفته برو به دکتر نشون بده و دکتر گفته ببخشید داروهای مریض قبلی رو برای شما نوشتم و برو عوضش کن!!!!!
در ضمن از کدام پزشک جناب رییس داره دفاع میکنه؟از پزشکی که به بیماران سرطانی هم رحم نمیکنه و داروهاش رو زیاد مینویسه تا وقتی شیمی درمانی میشه مقداری از داروها رو اون پرستاری که سرمها رو میزنه کش بره و بعدا با نرخ آزاد برای بیمارانی که دارو رو نتونند پیدا کنند بفروشند و سودش رو با پزشک تقسیم کنند؟وجدان خود رو هم اینجوری راحت میکنه که این بیمار بیمه تکمیلی داره و در واقع دارم از دولت میدزدم! ولی غافل از اینکه بیمه ها هم اومدن سقف برای بیمه تکمیلی تعریف کردن و الان اون بیمار بیچاره داره بقیه هزینه های درمان رو خودش میپردازه چون بخاطر خرید داروهای زیاد که توسط پزشک بی وجدان تجویز شده بود سقف بیمه ایش پر شده و آزاد باید بخره!!!این نوع پزشکان واقعا نیاز به حمایت دارن؟اینا شرافت و آبروی همه پزشکان رو هم بردن. (3893040) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۰۵-۲۹ ۱۷:۵۱:۲۸
کسی دیگه پزشک نشه که انحصار سر جایش بماند و همه چی واس ماس فقط نمیدانم چرا یک فرد مدیر و کاردان رئیس نمیشود و ایشان هنوز رئیس هستند (3892089) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۳۰ ۰۷:۰۷:۲۲
برای اینکه نظام پزشکی رو خود پزشکان انتخاب میکنند تا بهتر مدافع منافعشون باشه. ایشون هم که به خوبی از منافع پزشکان دفاع میکنند. (3892682) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۳۰ ۰۷:۱۳:۳۸
جالبه که آقای زالی نمیگویند چون پزشکان سر و کارشان با جان مردم است باید اخلاقی تر و درست رفتار تر و سلیم النفس تر از بقیه اقشار جامعه باشند (که نیستند متاسفانه و معمولا متکبر و پول پرست و حتی با مریض هم بدرفتار هستند) بلکه میگوید چون سر و کارشان با جان مردم است باید پول بیشتری بگیرند!! (3892685) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۹ ۱۷:۵۵:۴۹
من متخصص عفوني و همسرم كه پزشک عمومی است, در مجموع 6/900 دریافتی داریم. البته نسبت به سایر هموطنان درامد خوبی است.,اما مردم درامد های بالا را به همه تعمیم ندهند, (3892095) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۹ ۱۹:۴۵:۵۸
البته به نظرم آقای دکتر از صفرهای زیادی ظرفنظر فرمودن (3892248) (alef-3)
 
دکتر محمد
Romania
۱۳۹۵-۰۵-۲۹ ۲۰:۱۷:۴۶
خالص دریافتی سالانه شما چقدر است؟ (3892278) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۹ ۲۰:۳۳:۲۴
کارانه شما چه میزان است
چند ساعت کار می کنید ؟ (3892302) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۹ ۲۰:۳۶:۳۸
آقای روحانی برای اینکه خیال اینا راحت بشه کارهای زیر را در اسرع وقت انجام بدهید
1- تامین اجتماعی و کلی سازمانها را بفرشید و در ده ماه آینده صرف کارانه پزشکان کنید
2- همانطور که این پزشکان سهامدار بیمارستانها هستند برای چاههای نفت هم سند تهیه کنید و به نام این پزشکان کنید
3- رییس بانک مرکزی رو هم یک پزشک بگذارید تا کارانه پزشکان را تامین کند
4 - به نیروهای مسلح دستور بدهید که چند تا سلاح هم در اختیار پزشکان قرار دهند
5- هر چی دارایی نقدی داریم در اختیار پزشکان قرار بدهید
6- کمیته امداد و بهزیستی را هم مامور رسیدگی به این قشر ضعیف کنید (3892311) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۹ ۲۰:۴۱:۱۳
روزی۴۰تا بیمارفقط ببینین میشه۸۰۰هزارتومن!!!دروغ چرا؟؟؟؟؟ (3892318) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۹ ۲۰:۴۱:۳۵
آقای زالی از خدا بترسید
1- در چهارشنبه این هفته خود وزیر بهداشت به کم بودن پزشک و دروغگویی در زمینه بیکاری پزشکان اعتراف نمود
2- مردم عادی دیگر توان پرداخت به پزشکان را ندارند - ویزیت 5 دقیقه ای یک دکتر از حقوق روزانه کارگر بیشتر شده
3- انحصار طلبی جنابعالی و سایر مسئولین وزارت بهداشت باعث کمبود دکتر شده است - جناب روحانی از خواب برخیزید و با این مافیا انحصار طلب مقابله کنید
4- کارانه پزشکان بسیار زیاد تر از این حرفی است که می زنید
5- اگر دروغ نمی گویی حقوق و کاراه پزشکان را شفاف بیان کنید
6- هنوز هم پزشکان متخصص زیر میزی می گیرند و شما خودتان را به ندیدن زدید

آقای روحانی مردم به خاطر همین طرح تحول که سبب افزایش قیمت بنزین از 400 به 1000 و پرداخت کارانه به پزشکان شد از شما ناراضی هستند حالا این طرح را نقطه قوت می دانید - قضیه نخ بخیه را با وجود پرداخت میلیاردها تومان پول یادآوری می کنم (3892319) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۳۰ ۰۱:۱۲:۵۶
عجیب است الان پزشک عمومی در بخش دولتی بین 10 تا 15 میلیون دریافتی دارد. (3892576) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۳۰ ۰۲:۰۹:۰۲
تشریف بیاورند بنده در مقابل یک شیفت کار دو برابر به ایشان حقوق میدهم ....دکی جان شاید ما بیمار باشیم ولی هالو نیستیم (3892616) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۳۱ ۰۹:۳۰:۳۴
احتمالا ایشون خرید ماشین و آپارتمان و کالای اقساطی دارند پس از پرداخت اقساط دریافتی خالص شون رو می فرمایند. (3894508) (alef-11)
 
۱۳۹۵-۰۵-۲۹ ۱۷:۵۷:۳۸
مثل اینکه مشکل دارین که هی ......میکنین!!!محض اطلاع جنابعالی که خیلی بهتر از من میدونی درامد ساده ترین جراح تو این کشور از حداقل 50 میلیون شروع میشه تا جراحانی که تعدادشان کم هم نیست و درامدهای 200 و 300 و تا700 میلیون در ماه دارند که بیشتر این درامد هم ماهیانه با تبدیل به ارز از کشور خارج میشه. (3892097) (alef-11)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۹ ۲۰:۴۱:۰۷
دوست عزیز من جراحم و در منطقه محروم هستم که با ۳ جراح دیگر در آن مناطقیم.با سند به شما ثابت میکنم که در آمد ما هر کدام بین ۹ تا ۱۱ میلیون است که آن را هم اکنون ۹ ماه است نداده اند .اگر شما وسایت الف (که بارها خواستم با ایمیلم تماس بگیرند تا ثابت کنم ایران فقط درآمد تهران نیست)ثابت کردید ما درآمد حتی ۲۰ میلیونی داریم در جلوی همه مردم ایران عذرخواهی میکنیم ولی اگر صداقت دارید و میخواهید با واقعیت جلو برویم اعلام کنید تا با هزینه خودمان همراه با خبرنگار الف بیایید و ببینید جراحان در مناطق محروم چقدر کار و چقدر درآمد دارند..؟!! (3892317) (alef-11)
 
نوید
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۵-۲۹ ۲۱:۴۷:۲۲
شما فکر میکنی تخصص کشکه؟مرض نداشته که تخصص بگیره اندازه کاری که میکنه میگیره،شما اگه میتونی برو تخصص بگیر (3892400) (alef-11)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۹ ۲۳:۴۸:۵۳
جراح در بيمارستان ما ٢٠ روز ٢٤ ساعت كار ميكنه حدودا ماهي ١٠ تا ١٢ مليون داره واقعا متاسفم كه جهل عمومي اينقدر زياده!!! (3892500) (alef-11)
 
Canada
۱۳۹۵-۰۵-۳۰ ۰۴:۳۰:۲۲
من یک جراح با بیمار زیاد و هجده سال سابقه کار هستم حقوق هیئت علمی من دو میلیون تومان و در آمد من از مطب و جراحی به زور به بیست و پنج میرسد یعنی اگر تا دوازده شب توی مطب ننشینم این مبلغ را نمیتوانم در بیاورم بیخود روحیه مردم رو خراب نکنید . (3892660) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۵-۰۵-۲۹ ۱۸:۰۳:۴۶
بابا ما نخواهیم خدمتگذاری همچون ایشان چکار کنیم؟ چرا دست از سر مردم برنمیدارید بخدا خجالت بکشید از کارگرانی که ماهها حقوق نگرفته اند (3892104) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۹ ۲۱:۰۵:۴۵
اینا براشون کارگر مهم نیست
وزیر بهداشت با راحتی تمام میگه که حقوق پزشک از کارگر کمتره !!!!!!!!!!!!!
رییس جمهور هم نمی دونم به چی وزرا نظارت داره

آقای روحانی کارگران دارن از گشنگی میمیرن - اینو معاون وزیر میلیاردر شما تایید کرده - باور کن - به پیر و پیغمبر که دروغ نیست
واقعیته (3892347) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۹ ۱۸:۰۴:۴۹
چقد دوس دارین؟؟
ماهی صد؟دویست؟سیصد؟.‌‌‌...چند صد میلیون کافیه؟؟!!! (3892105) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۳۰ ۰۹:۵۶:۴۳
چاه هاي نفت رو هم كه به اسمشون بزنن باز هم ميگن كمه و ما داريم زحمت مي كشيم!!! انگار بقيه مردم زير باد كولر خوابيدن و فقط مي خورن و مي خوابن! (3892932) (alef-11)
 
مردم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۹ ۱۸:۰۶:۰۴
الهی بمیرم .
همین ودیگر هیچ (3892106) (alef-11)
 
۱۳۹۵-۰۵-۲۹ ۱۸:۰۶:۰۸
برای همراهی یکی از بستگان به بیمارستانی در تهران رفته بودم و تا عصر انجا بودم و یکی از متخصصین زیبایی فقط 5 عمل در لیست داشت که با توجه به گفتگو با همراهان بیماران،هر کدامشان فقط بابت دستمزد جراح نفری 8 میلیون داده بودند و به گفته نگهبان انجا هفته ای 3 روز فقط در همان بیمارستان و باقی روزها در سایر بیمارستان ها و سر جمع هفته ای بین 30 تا 40 عمل انجام میدهند یعنی حدود 300 میلیون فقط بابت عمل و درامد مطب هم جدا.اما وقتی از همین افراد برای عملکرد سالیانه حدود 20 میلیون مالیات طلب میشود انوقت هوارشان به اسمان بلند میشود. (3892107) (alef-13)
 
رتبه تک رقمی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۹ ۱۸:۰۸:۳۵
مقاله طنز بود؟ جدی که نبود؟ (3892111) (alef-11)
 
عباس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۹ ۱۸:۱۱:۵۶
تا جایی که ما می دانیم فاصله ی پزشکان و نجومی ها چندان زیاد نیست (3892119) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۵-۰۵-۲۹ ۲۰:۱۴:۲۴
بیشتر منظورتون بود فاصله نجومیها و پزشکان (3892274) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۹ ۲۱:۱۴:۱۹
اتفاق خیلی زیاده - نجومی ها نهایته صد میلیون گرفت اینها تا چهار صد میلیون هم داشتن
یه فرق دیگه داره که حلال می دونن
دومیش هماینه که اصلا باهاش مقابله هم نشد
زیر میزی هم میگیرن و خودشونرا شرفتمند و کارشون را مقدس میدونن (3892357) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۹ ۱۸:۱۲:۴۰
هاضمه قوي داريد لطفا ملت ايران را يكجا قورت بدهيد (3892120) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۹ ۲۱:۳۹:۱۸
من پیشنهاد می کنم وزارت نفت و وزارت پزشکان رو در هم ادغام کنن که درامد نفت مستقیمتر به حسابشون واریز بشه واقعا این پزشکان نخبه ما حیف هستن (3892391) (alef-3)
 
Denmark
۱۳۹۵-۰۵-۲۹ ۱۸:۱۶:۰۷
دولت باید مدافع حقوق ملت و تنظیم تعرفه خدمات باشد
سازمان نظام پزشکی یک تشکل صنفی است که فقط منافع پزشکان رو تامین می کند! (3892125) (alef-11)
 
Portugal
۱۳۹۵-۰۵-۲۹ ۱۸:۱۷:۲۲
طفلی پزشکا محتاج نون شب شدن. آقای زالی شما از جامعه خبر داری که پایه حقوق مهندسها اساتید دانشگاه کارگران و . . . چقدر است؟ (3892126) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۳۰ ۱۱:۰۲:۴۵
سلام مهندسين هم مي رفتن پزشكي ميخوندن كه انقدر طلبكار پزشكها نباشن مگه نمي دونستن همه جاي دنيا پزشكان درامد بالاتري از ساير حرفه ها دارن؟ (3893081) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۹ ۱۸:۲۲:۲۵
منم سود میبردم تمایلی برای داشتن سقف نداشتم .
احتمالا نوبخت که بررسی بکنه 100 درصد به ان اضافه میکند !!!!!! (3892131) (alef-11)
 
سید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۹ ۱۸:۲۴:۰۲
ایشان درست می گویند. حقوق پزشکان را نباید با حقوق های نجومی برخی مدیران مقایسه کرد چون حقوق عمده پزشکان خیلی بیشتر از ارقام حقوقهای نجومی و گاهی بالای 10 برابر حقوق های نجومی بعضی از مدیران است. (3892134) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۵-۲۹ ۱۸:۲۴:۴۹
چون کار پزشکان با جان مردم سر و کار دارد باید پول پارو کنند ؟! (3892138) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۹ ۲۰:۵۳:۱۶
از دولت محترم درخواست دار متناسب با فعالیت مهندسان که باعث تولید برق و نفت و ... می شوند مثل پزشکان کارانه برقرار کنند
مهندسین هم در سکوهای نفتی روز و شب ندارند ولی ... (3892337) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۳۰ ۰۰:۳۰:۰۷
البته بقیه مشاغل هم با جان و سلامتی مردم سروکار دارند. مهندسین، قضات، نیروهای انتظامی، راننده های وسایل نقلیه و .. اینکه این افراد با جان و سلامتی مردم سروکار دارند مشابه پزشکان حق مطالبه بیشتری را نمایند، به مضاق همین پزشکان خوش می آید یا اینکه فریاد داد خواهی سر میکنند.
چون فردی مسولیت جان کسی رادارد پس از موقعیت خود باید سو استفاده نماید؟ آیا این به نوعی تعبیر به باج گیری نمیشود؟
جالب اینکه این افراد شاگردان اساتید بزرگ پزشکی در حیطه های علم و معرفت و اخلاق هستند و این طور بی اخلاقی میکنند! وای به حال افرادی که با شاگردان این قشر سر و کار داشته باشند! (3892538) (alef-11)
 
صالح آبادی
Germany
۱۳۹۵-۰۵-۲۹ ۱۸:۲۹:۲۸
دمش گرم احمدی نژاد که حکم شو امضاء نکرد (3892145) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۵-۲۹ ۱۸:۳۰:۵۹
آخرش همش برای ورثه است (3892148) (alef-11)
 
کرم زاده
Germany
۱۳۹۵-۰۵-۲۹ ۱۸:۳۲:۲۱
ابوعلی سینا پزشک بود ؛ اینا هم پزشکن !!!!
شب و روز حرفشون پوله (3892149) (alef-11)
 
خسرو گار س چی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۹ ۲۱:۲۵:۳۸
با سلام و احترام

ابوعلی سینا به لحاظ زمانی خیلی دور می باشد ....... که هیچکدام از ما نمی توانیم او را به خوبی درک کنیم ....... یک مقدار به لحاظ زمانی پزشک مرحوم آقای دکتر محمد غریب را که سریال وی از سیما چندین نوبت پخش شد را مرور کنیم و آقایان پزشکان نیز با عرض معذرت آن ها نیز مرور نمایند ، فکر نمی کنم حرف ها و سخنان امروزی زده بشود ......و اگر امروز این حرف ها مطرح می شود ......یک دلیل از صد ها دلیل آن این است که بعضی از پزشکا ن امروزی دیگر اعتقادی به عملکرد پزشک مرحوم آقای محمد غریب متاسفانه اعتقاد ندارند .........

نتیجه : به دلیل این نوشتار کوتاه است که دیگر آقای محمد غریب به سادگی بوجود نمی آید ......... با تشکر - گار س چی (3892374) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۹ ۱۸:۳۳:۰۲
کاش حساسیت روی درامد فقط به پزشکان محدود نمیشد و شامل طلافروشان و کاخانه دارها و فوتبالیست و بازیگر هم میشد.چون قسم میخورم هیچکدوم از اینا یک دهم یک پزشک برای جایگاهشون حمت نکشیدن (3892151) (alef-13)
 
محمد رضا
Germany
۱۳۹۵-۰۵-۲۹ ۱۸:۳۴:۱۷
محتاج و غنی بنده این خاک درند
آنان که غنی ترند محتاج ترند (3892155) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۵-۲۹ ۱۸:۳۶:۰۶
او گمان میکند که ثروتش به او عمر جاوید میبخشد
قرآن کریم (3892159) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۹ ۱۸:۳۸:۰۸
جناب زالی بفرمایند پزشکی که به منشی اش ماهی 500 هزارتومان می دهد پایه حقوقش چقدر باید باشد؟ (3892162) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۹ ۱۸:۴۰:۱۲
آقای زالی ما شما را پزشک نمی دانیم تاجر درد و بیماری می دانیم. (3892166) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۹ ۱۸:۴۱:۰۰
پیشنهاد می کنیم به جای واژه پزشک من بعد از واژه "تاجران بیماری" استفاده شود. (3892168) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۹ ۱۹:۴۸:۳۷
آفرین پزشک کلمه مقدسی است من هم موافقم (3892252) (alef-3)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۳۰ ۰۹:۰۷:۵۰
احسنت (3892833) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۹ ۱۸:۴۱:۳۱
جناب زالی لطفا پاسخ گوی مرگ آقای کیارستمی باش نه افزایش حقوق پزشکان (3892169) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۹ ۲۰:۴۴:۲۲
پاسخ اگه می خواستن پاسخ بدن که مسئول نمی شدن
ایشون فقط وظیفه پیگیری پول را بر عهده دارد - روزی چند ده نفر میمیرن مگه مهمه
تاجره - فقط پول براشون مهمه
ماشیناشون و خوه هاشون رو بینید (3892325) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۹ ۲۰:۴۵:۴۹
روحانی مچکریم
شما فقط بلد بودید به پزشکان میلیاردی کارانه بدی
به مدیران میلیونی حقوق و وام
و یارانه مردم بیچاره را قطع کنی
چه کاری برای مردم کردی ؟
اصلا می دونی مردم کیا هستند (3892326) (alef-11)
 
پرسنل دیپلم بیمارستان دولتی
Germany
۱۳۹۵-۰۵-۲۹ ۱۸:۵۹:۵۱
حاضرم با ایشان مناظره کنم ( به شرط پخش مستقیم از رسانه ملی ) (3892193) (alef-11)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۹ ۲۲:۳۲:۱۴
من یک جراحم و حاضر به مناظره با پخش مستقیم با شما و هر کس دیگر هستیم.چرا رسانه ملی نمی آید وبا ما در مناطق محروم مصاحبه نمیکند و اسناد مارا نمیبیند؟؟؟شما فقط همین چند پزشک کلانشهر ها را میبینید که تازه آن را هم خودتان باعث هستید .وقتی پزشکی نوبت جراحی ۶ ماهه یا نوبت ویزیت چند ماه بعد را میدهد و خود شما میروی و حاضر نیستی به جراح سیستم دولتی یا درمانگاه دولتی مراجعه کنی نتیجه اش همین است...اکنون ماجراحی کیسه صفرا را انجام میدهیم و بیمار پس از ترخیص ۵۰ هزارتومان میدهد ولی همین شما میروید تهران یا کلانشهر ها وحاضرید میلیون بدهید.ضمنا حق العلاج من از جراحی کیسه صفرا ۱۵۰ هزار تومان است که ۹ ماه بعد با کسر ۲۰ درصد مالیات میدهند.اگر صدا و سیما شهامت دارد آماده مناظره با مدرک هستیم.... (3892441) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۳۰ ۰۰:۱۱:۴۶
تو اگر عرضه داشتی تو این دوره زمانه مدرک گرایی مدرک بالاتری میگرفتی. (3892525) (alef-3)
 
مهراب
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۹ ۱۹:۲۴:۳۰
بالاترین حقوق و دریافتی در ایران را پزشکان و کارمندان وزارت نفت دارند

پزشکان ماهانه=50000000تا80000000تومان

کارمند وزارت نفت ماهانه=15000000تا25000000 (3892214) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۵-۲۹ ۲۰:۰۱:۰۲
پزشکان هنوز نتوانسته اند شکاف درآمدی بین خودشان را حل کنند چه برسد به سایر مشاغل. خیلی بی معنی است که درآمد یک پزشک دهها برابر پزشک دیگر و صدها برابر سایر مشاغل باشد. بد نیست وضعیت خود را با کشورهای پیشرفته مقایسه کنیم و نسبت درآمدها را در آنجا مقایسه کنیم. این درحالی است که بیشتر عکسها و آزمایشات و اعمال جراحی فقط برای کسب درآمد انجام میشود و نه بر حسب ضرورت. وضعیت فعلی غیر قابل تحمل است. مدیریت بهداشت ودرمان باید در اختیار افرادی غیر از پزشکان باشد چون آنان همیشه سنگ خود را به سینه میزنند و از وضعیت اقتصادی جامعه بی خیرند. (3892263) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۹ ۲۰:۰۸:۰۰
حرفه ها را با قانون مندی و ضابطه مندی پویا و رضایت بخش سازیم
---
باید با تعیین محدودیتهای علمی تعداد ویزیتها و عملهای جراحی روزمره و هفتگی پزشکان و ضابطه مند و قانون مند ساختن تعامل آنان با بیماران برای در آمد آنان و بنفع جان وروان بیماران چهار چوب قانونی کار آمد ایجاد کرد. (3892269) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۹ ۲۰:۱۳:۲۱
خسته شدیم. حقوق حقوق ... آخرین ته مانده این جام تهی هم تقدیم شما پزشکان. خون ملت و شیشه شما (3892273) (alef-3)
 
سید
United Kingdom
۱۳۹۵-۰۵-۲۹ ۲۰:۱۹:۲۷
همین الان نگران این هستند که به اندازه کافی پزشک داشته باشیم و انحصارشون کمرنگ بشه تا به چپاول ملت ادامه بدن...مشکل نظام پزشکی و وزارت بهداشت اینه که از وزیر تا ابدارچی همه پزشک هستند و طبیعتا به یکه تازی های مالی ادامه میدن ... (3892281) (alef-11)
 
رضا
United Kingdom
۱۳۹۵-۰۵-۲۹ ۲۰:۲۴:۱۸
دلم برا کارگربیماری کباب میشه که نصف حقوقشو باید بده به یک پزشک درحالی که این پول کمتر از یک درصد درامد ماهیانه پزشکه!! (3892287) (alef-3)
 
عباس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۹ ۲۰:۳۹:۰۶
سقف درامدی باعث کاهش هزینه های غیر ضروری در حوزه درمان می شودودر نهایت به نفع منابع ملی کشور است
خیلی ضروری است به عنوان کسی که درارتباط نزدیک با این قضیه هستم (3892313) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۵-۰۵-۲۹ ۲۱:۰۵:۴۷
به اون پزشک بگید بیاد منطقه محروم ما ماهی 12 بهش میدن (3892348) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۹ ۲۱:۱۰:۳۰
به خاطر این مسئولینی که برای درآمد خودشون محدودیتی و سقفی قائل نیستند باید جناب رییس جمهور و وزیر بهداشت را شاکر باشیم
فیش های نجومی برای اینها نیست
فوق نجومی برای اینهاست (3892354) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۹ ۲۱:۱۵:۵۲
آقای دکتر اگه شما رییس سازمان نظام پزشمکی باشد که اصلا پزشکان ایران قصور نکردند
اگر در کشورهای دیگر هم شما مسئول بودید که کل پزشکان جهان قصور نداشتند
بخیه رو هم من کشیدم (3892359) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۵-۲۹ ۲۱:۲۶:۴۸
آقای زالی لطفا بجای حمایت از پزشکان از ملت ایران عذرخواهی کنید که بخیه صورت یک دختر بچه را بخاطر نداشتن پول کشیدند . همینهائی که سنگ آنها را به سینه زده اید . (3892375) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۹ ۲۱:۲۹:۴۰
جای تاسف دارد (3892380) (alef-3)
 
United Kingdom
۱۳۹۵-۰۵-۲۹ ۲۱:۳۶:۵۲
استرس و زحمتی که یک مهندس مثلا در پروژه های احداث پالایشگاه تحمل میکند بسیار بیشتر از یک پزشک هست و از طرفی مهندسان از نظر نخبه بودن بالاتر نباشند حداقل برابر پزشکان هستند... برد پزشکان اینست که با مردم مستقیم در ارتباط هستند و متاسفانه مردم عادی اهمیت یک مهندس رو کمتر درک میکنند هر چند این موضوع فقط در ایران هست و در کشورهای پیشرفته اهمیت مهندسی در رتبه اول هست... همین هست که هیچ پزشکی در اندیشه مهاجرت از ایران نیست ولی مهندسان چرا... البته پزشکی در اروپا یا آمریکا آنچنان خواستنی هم نیست و از داخل کشورها تامین شده اند... (3892389) (alef-11)
 
آریو سوئد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۹ ۲۱:۴۱:۲۱
یکی از ماموریتهای پزشکان حمایت روحی از بیماران و درست جواب دادن به سؤالات بیماران و همراهان آنان است. متاسفانه باید عرض کنم که پزشکان ایرانی در برخورد با بیماران خود اینطور نیستند و مثل اربابان قدیم با بیماران برخورد میکنند. پزشکان ایرانی از حالت روانی متعادلی برخوردار نیستند برای اینکه همه به پول فکر میکنند. درآمد پزشکان در ایران ۸ برابر درآمد پزشکان در سوئد است در صورتیکه اصلا شایسته درآمدهای اینچنینی نیستند. (3892393) (alef-11)
 
م ل اراکی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۹ ۲۱:۴۹:۱۹
چه کسی گفته که "قصورات" پزشکان ایرانی از میانگین جهانی پایین‌تر است؟ آیا تحقیقات بی طرفی در این زمینه شده است؟ اصلا اجازه تحقیقات بی طرف را میدهند؟ به گفته پزشکان بدونه مرز پزشکان ایرانی اخلاق خوبی ندارند و با بیماران بدرفتاری میکنند. بیماران را غارت میکنند و به همراه پزشکان آلبانی و هندی جزء رانتخوارترین و .... پزشکان دنیا هستند. (3892402) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۹ ۲۲:۰۹:۵۳
در آمد سالانه یک پزشک فوق تخصص را با در آمد سالانه یک فوتبالیست لیگ برتر مقاییسه کنید ببینید یک پزشک با آنهمه زحمت و احساس مسئولیت آیا نصف در آمد یک فوتبالیست را دارد ؟ (3892423) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۳۰ ۰۹:۵۸:۵۱
لطفا با حقوق یک معلم یا حتی با هم صنف خودش یعنی حقوق یک پرستار هم یک مقایسه ای بکنید (3892941) (alef-3)
 
من
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۳۰ ۱۵:۴۸:۱۳
به اندازه کافی پرستارا پررو تشریف دارن.لطفا با پزشکها مقایسه اش نکنید (3893577) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۳۰ ۰۹:۵۹:۱۵
پس یا ازدرآمد پزشکها خبرنداری (3892943) (alef-3)
 
معترض
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۳۰ ۱۰:۰۰:۵۲
پزشکی شده یجور کاسبی و رفتار پزشکان هیچ سنخیتی با یک انسان تحصیلکرده ندارد.
ما ملت ایران خواستار کاهش چشمگیر دستمزد پزشکان هستیم. (3892949) (alef-3)
 
علوی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۳۰ ۱۸:۱۴:۴۸
مردم را مسخره کردی ؟! کدام زحمت؟! ۵ دقیقه مریض را معاینه می کنه ۴ قلم دارو می نویسد با خط بد، ۴۰،۰۰۰ تومان ویزیت میگیره، ۵۰ تا مریض را در یک روز ویزیت میکنه، میشه روزی ۲ میلیون، تومان، یک کارگر بیچاره یک ماه کنار دستگاه های پرسر و صدا و خطرناک که هرلحظه ممکنه دستش قطع بشه، سختی میکشه حقوق یک ماهش میشه ۹۰۰ هزار تومان،یک پلیس یک ماه در بیابان در جاده ها در سرما و گرما زیر برق آفتاب تحمل میکنه حقوقش ۱۵۰۰ میشه، یه معلم یک ماه کنار تخته گچ میخوره با حقوق ۱۶۰۰ ، واقعا پزشک ها شورش را در آوردند، بله فاصله و تفاوت حقوق ها باید باشه، اما فاصله معقول و عادلانه ، نه اینکه یکی در نوک قله اورست باشه و یکی در ته چاه. این نه با عقل سازگاره نه با منطق، نه با انسانیت و اخلاق، نه با عرف بین الملل، و نه با دین، فقط خودخواهی و خود بزرگ بینی و مستی پول و ثروت اندوزی و غافل بودن از عواطف انسانی است. (3893838) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۵-۲۹ ۲۲:۱۳:۵۱
مشکل اصلی مملکت اقتصاد بی برنامه شه درامدها اصلا شفاف نیستن از طرفی بالایی ها کم اختلاس نمیکنند بنا باشه پولها اختلاس بشه بهتر بره تو جیب پزشکان (3892427) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۵-۲۹ ۲۲:۴۴:۵۰
با سلام
من یک پرستار هستم در یک شهر کوچک مرزی
متخصص زنان اینجا میانگین 30 م به بالا میگیرد مطمن هستم در شهر های بزرگ این رقم بیشتر می باشد.کارانه من در بهترین حالت اگه رییس روسا راضی باشند 1 م می باشد.یک روزی با چندتا متخصص بحثم شد اونا میگفتن این 1 م هم که میگیری از صدقه سر ما هست منم بهشون گفتم شمایی که مریض بستری میکنید و اوردر دارویی میدهد اگه من و امثال من نباشند عمه تون به مریض ها رسیدگی میکنه و دستورات دارویی شما رو اجرا میکند و شب و روز بالا سر مریض هستیم. کادر درمان در زمان بستری بیماران با هم کار میکنند و در طول یکدیگر برای پیشبرد سیر بهبود ی فعالیت دارند ولی متاسفانه سهم دریافتی پرسنل پرستاری که 90 درصد زمان با بیماران هستند در کمترین حد خود قرار دارد.با تشکر (3892455) (alef-11)
 
سارنگ
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۹ ۲۲:۵۲:۲۲
هیچ جای دنیا و هیچ دولتی به این حضرات از خود متشکر نخوت زده همچین پولی نمیدن. (3892465) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۹ ۲۳:۱۴:۰۲
کل بودجه مملکت رو دادن به وزرات بهداشت و پزشکان، با این وجود هر موقع صحبت می کنن از کمبود پول می نالن، کل صنایع و بیمه ها رو وزیر بهداشت با طرح تحول پزشکان نابود و ورشکسته کرد باز هم از بی پولی می نالند، جدیدا هم که باز دوباره هشت هزار میلیارد تومان مجلس در قالب متمم بودجه داره به جیب پزشکان سرازیر میکنه، با این هشت هزار میلیارد تومان چقدر شغل میشه ایجاد کرد، هر مقدار پول به وزارت بهداشت تزریق میشه باز هم کسری دارند و دولت هم تمام بخشهای دیگه رو تعطیل کرده در حال تخصیص بودجه اون بخشها به وزارت بهداشت است (3892476) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۹ ۲۳:۴۰:۵۶
راست میگه تو هر روستایی تحصیلات تکمیلی زدن ولی همیشه پزشکی در حال اشباع هست (3892494) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۹ ۲۳:۵۳:۱۹
من هر موقع آقای زالی رو می بینم و اظهار نظرهای ایشون رو می خوانم یاد فیلم پدرخوانده می افتم (3892503) (alef-11)
 
به آفرید
Romania
۱۳۹۵-۰۵-۳۰ ۰۰:۰۷:۰۱
چرا باید این پزشک محترم سه شیفت کار کنه؟
مگه نگفتین از نظر پزشک اشبا شدیم؟
حرف با عملتون نمیخونه اقای عزیز (3892520) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۳۰ ۱۶:۴۸:۵۸
سه شیفت کار کردن به نوعی اغراق و گزافه گویی است یعنی در هشت ساعت سوم که معمولا" بخش عمده مردم در استراحت و خواب بسر می برند پزشکان محترم شیفته خدمت در خواب هم بیماران بخت برگشته را جراحی میکنند؟انهم بدون چشم داشت به سهم کارانه از در آمد که یک سال هم معوق است؟!! (3893726) (alef-11)
 
محمد جعفر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۳۰ ۰۰:۴۰:۱۳
خدایا منو بردار نبینم و نشونم این حرفا رو.
سرمو بکوبم به دیوار کمه. (3892546) (alef-3)
 
United Kingdom
۱۳۹۵-۰۵-۳۰ ۰۱:۵۶:۲۳
ما به احمدی نژاد رای خواهیم داد. (3892609) (alef-3)
 
United States
۱۳۹۵-۰۵-۳۰ ۰۲:۱۳:۳۷
شرم آوره واقعا (3892620) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۵-۳۰ ۰۲:۱۸:۵۸
بیاین فرار مغزها کنین.همتون برین خارج.ببینم اونجا هم از این حرفها میزنین.از بدبختی این مملکته که به جای اینکه به پیشگیری توجه کنه.فقط دنبال پزشک معالجه. (3892622) (alef-11)
 
کامران
Germany
۱۳۹۵-۰۵-۳۰ ۰۵:۵۶:۲۰
چی میگه اصل اطلاع نداره. تعداد پزشک در حد اشباع رسیده!؟ در المان حدودأ 82 میلیون زندگی میکنن و حدود 380.000 پزشک دارن میگن کم داریم باید بیشتر باشن. در ایران 80 میلیونی فقط 115.000 پزشک داریم !!! واین آقا میگن در حد اشباع است. دنبال بازار سیاه درست کردن پزشک که فی رو ببره بالا. یک امار جهانی را بگیر در باره نسبت پزشک با تعداد جمعیت بعد راست و حسینی بگو. خیلی خیلی کم داریم پزشکها باید دوبرار فعلی باشن تا در حد قابل قبولی باشد. یعنی به ازاء هر 240 نفر یک پزشک نیاز است. در ایران ما نیاز به 330.000 پزشک داریم برای وضع رضایت بخش. ایشان صحبت از اشباء میکنند!!! (3892667) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۳۰ ۰۷:۱۴:۰۱
من با حرف ایشون اصلا موافق نیستم اولا پایه حقوق پزشکان خیلی بالاتر از سایر کارمندان دولته ثانیا در رشته پزشکی پایه حقوق تعیین کننده خالص دریافتی نیست بلکه پرکیس و کارانه هر کدوم از پزشکان سر از 100 تا 200 میلیون و بیشتر در میاره.تا راس هرم علوم پزشکی پزشکان هستند همین اشه و همین کاسه .تغییر در راس مدیریت و انتخاب مدیرانی لایق که پزشک نباشن شاید بتواند مفر نجاتی برای علوم پزشکی باشه تا شاید سایر رشته های علوم پزشکی هم به حقوق حقه خودشون برسن (3892686) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۳۰ ۰۸:۰۹:۲۸
آقا بیا حقوقامون عوض ماهی 2 ملیون هم دستی میزارم روش ....... (3892733) (alef-3)
 
برزو
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۳۰ ۰۸:۴۰:۳۵
الکی میگه داره اشباع میشه تا مردم دیگه بچه هاشونو نفرستند تجربی.
از الان تا صد سال دیگه هم نه حقوق پزشک ها پایین میاد نه چیزی.
بیماری ها هم روز به روز داره زیاد میشه جمعیت دهه شصتی هم کم کم دارن به سن پیری و بیماری و مریضی میرسن.
پزشک ها در آینده کار و بارشون سکه میشه. (3892782) (alef-11)
 
رحیم
۱۳۹۵-۰۵-۳۰ ۰۸:۴۸:۰۶
مشک آن است که خود ببوید نه آنکه عطار بگوید (3892800) (alef-3)
 
United Arab Emirates
۱۳۹۵-۰۵-۳۰ ۰۹:۲۲:۲۷
به جاي اين همه دفاع بي مورد از پزشكان بر عملكرد آنها رسيدگي كنيد.
وقتي كه براي ويزيت بيمار مي‌گذارند كمتر از دو دقيقه است. حتي پزشك فوق تخصص. در برابر سوال بيمار ناراحت و عصباني ميشوند و... (3892862) (alef-13)
 
شهروند
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۳۰ ۰۹:۴۳:۰۰
برخی از رشته های پزشکی ظاهراً انحصاری هستندمثلا دیگه ایام قدیم که نیست که امکان تحصیل دانشجو در رشته های پزشکی نباشه وناچار باشیم دریک شهرستان فقط یک پزشک باشدچه دلیلی داره که کارهای درمانی ودندانپزشکی این همه بالاباشه؟باباشرایط را مهیا کنید مراکز درمانی وپزشکی مثل سوپر مارکت ها باشه هرکی بهتر باشه وارزون تر باشه ومقررات رو هم رعایت کنه. (3892903) (alef-13)
 
احمد
Germany
۱۳۹۵-۰۵-۳۰ ۱۰:۰۸:۲۹
توخیلی از شهرها پزشکان بس که پول زیاد از مردم میگیرن دارن با پول این ملت برج میسازن (3892974) (alef-3)
 
حسینی
۱۳۹۵-۰۵-۳۰ ۱۲:۰۴:۴۲
مگه خون پزشکان رنگین تر از بقیه مردم است ، اره دیگه چون جون مردم رو برای خود نردبان ترقی قرارداداند (3893184) (alef-11)
 
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۳۰ ۱۳:۲۶:۱۴
مدیران دیگر ازدکترزالی یادبگیرندهیچوقت نمی گویند حقوق کارکنان جزءماپایین است چون درامدخودشان بالاست (3893329) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۵-۳۰ ۱۴:۲۳:۱۵
من اگر مسئول بودم ، حق هزینه های تحصیل را از پزشکان می گرفتم و مدرکشان را باطل می نمودم وآنوقت حق نان را برای کشاورزان خوب تعیین می کردم . هر کیلو گندم برای پزشکانی که مدرک آن ها باطل شده است را پنجاه هزار تومان قرار می دادم. (3893413) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۳۰ ۱۶:۳۷:۰۸
این صحبت شرم آوراست حتماسقف لازم است انهم سقف معقول ودنیاپسندومتناسب بادرامدمردم (3893690) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۳۰ ۱۶:۵۷:۵۶
در کشورهای پیشرفته سیستم درمان بسیار گران است و هرکسی وارد این سیستم شود اعم از پزشک و پرستار از درآمد بالایی برخوردار خواهد شد ولی تفاوت آن سیستم با ایران در این است که در کشورهای پیشرفته نظام قضایی در مورد اشتباهات پزشکان تصمیم میگیرد و قانون از حق بیمار حمایت می کند و اگر پزشک اشتباهی کند که منجر به فوت یا نقص عضو بیمارگردد باید جبران خسارت نماید ولی در ایران در صورت خطای منجر به فوت یا نقص عضو بیمار به واسطه اقرار نامه ای که قبل لز عمل از وی دریافت میکنند بیمار یا بستگان وی حق اعتراض یا شکایت ندارد و در صورت شکایت بیمار این شکایت در مجموعه نظام پزشکی که عده ای از همان پزشکانی که آن عملها را انجام می دهند و توسط سایر پزشکان انتخاب شده اند به شکایت رسیدگی می کنند بنابراین پر واضح است که سازمان نظام پزشکی هیچگاه رسیدگی عادلانه ای به شکایات بیماران نخواهد داشت بنابراین بهترین کار محول نمودن دفاع از حق بیمار به توسط قانون است تا پزشکان و به خصوص جراحان نتوانند از لابی قدرتمند سازمان نظام پزشکی برای کسب درآمد های میلیاردی بدون قبول مسئولیت استفاده نمایند.برخی از این آقایان جراح چند جراحی را در یک زمان انجام می دهند وبه قول یکی از همین آقایان خودشان بر جراحی ها نظارت میکنند و عمل اصلی را جراحان تازه کار یا رزیدنتهای جراحی انجام می دهند وپزشک مسئول فقط آن کال است و گاه حتی به اتاق عمل سر هم نمی زند. در این عملها اغلب یکی از بیماران دچار مشکل می شود زیرا جراح اصلی در اتاق عمل حضور ندارد .حال اگر قانون از حق بیمار حمایت کند حداقل فایده آن این است که آقای جراح خود را مسئول می داند که بالای سر بیمار در حال جراحی حضور داشته باشد حتی اگر پزشک دیگری عمل کند. (3893739) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۳ ۰۹:۱۴:۰۹
دوست عزیز ای کاش راجع به مالیات حداقل 40 درصدی پزشکان در کشورهای پیشرفته هم سخن میگفتید. در ایران فقط قشر کارمند بدبخت مالیات میدهند . پزشکان در ایران چقدر مالیات میدهند؟ (3900318) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۳۰ ۱۷:۵۲:۱۱
ما هم معتقدیم مثل کشورهای پیشرفته هرچه درآمد افزایش می یابد مالیات هم باید افزایش پیدا کند تا جائی که برای فرد مقرون به صرفه نباشد... (3893816) (alef-13)
 
رضا
United States
۱۳۹۵-۰۵-۳۰ ۲۲:۰۴:۵۸
اگر انقدر ناراحت هستید نرید پیش پزشک.اها یادم نبود که همتون محتاج پزشکایید (3894108) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۳۰ ۲۳:۴۳:۲۶
البته در گوشه و گنار کشور پزشکان محترم و باسوادی هستند که ناچارند دو شیفت یا بیشتر کار کنند و حق شان هست که درامد بالا هم داشته باشند و مراجعه مردم به ایشان به دلیل توانمندی شان هست معمولا این پزشکان حق ویزیت بالایی هم ندارند و برخوردشان انسانی است ولی متاسفانه عمده پزشکان اعم از انهاایی که مثلا با سواد هستند یا خیر انچنان غرق در غرور بی جای نخبگی شده اند که بیمارشان. را به چشم انسان نگاه نمی کنند وقت معاینه شان در حد چند دقیقه است به شرح حال درست توجه نمی کنند و چون از سالها پیش مدام دم از اشباع شدن می زنند تخصص را در انحصار دراوردهاند براستی این اموزش پزشکی. چگونه است. که فقط عذه محدودی پزشک متبحر. تربیت. می شوند وبقیه طبیب مدعی. و البته عده. معدود تری. طبیب. انساندوست البته روز به روز هم. بدتر از گذشته پزشکان این انتقاد وسیع جامعه را ناشی از فیلم و صدا وسیما می بینند در حالیکه صدا و سیما فقط به انعکاس اندکی از هزاران بسنده می کند این دقیقا رفتار بد پزشکان با مردم است که جامعه را منزجر می کند من که در بسیاری از موارد علیرغم اینکه بیمه کاملی هم دارم ترجیح می دهم بدون مراجعه به پزشک دردم را درمان کنم (3894196) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۳۱ ۰۹:۰۲:۰۶
پزشکان ناراحت هستند و مقایسه می کنند با اروپا و آمریکا خوب تشریف ببرید آنجا..چرا نمی روید..انگلیس تان ضعیف است.آنجا نمی توانید بچاپید.آنجا باید برای بیمار وقت بگذارید.آنجا باید تعهد داشته باشید.آنجا نمی توانید زیر میزی بگیرید.آنجا نمی توانید بیخودی برای دوست همکارانتان مشتری آزمایشگاه و ام آر آی و و و جور کنید و سودش را ببرید...چرا نمی روید اگر ناراحت هستید....خدایی راضی به ضرر شما نیستیم... (3894477) (alef-13)
 
۱۳۹۵-۰۵-۳۱ ۰۹:۴۱:۳۹
پزشک عمومی بدبخت کار مشخص یک ودویست حقوق میگیره که برای وزارت بهداری شرم اوره وره. (3894531) (alef-11)
 
ali
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۳۱ ۰۹:۴۷:۱۴
حقوق پایه کسانی را که به این پزشکان مراجعه میکنند . قابل تعمق است . (3894539) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۳۱ ۱۰:۲۴:۴۲
کارانه صد میلیونی و حقوق ده میلیونی پایین است؟ (3894612) (alef-11)
 
ا.م
United States
۱۳۹۵-۰۵-۳۱ ۱۱:۲۱:۳۶
حقوق و مزایای کار کردن در مرکز تحقیقات و نوآوری صنایع خودرو سایپا
گروه کارشناسان:
1.پرداخت حقوق :35.000.000 ریال
2.پرداخت اضافه کاری : ساعتی 150/000 ریال
3.پرداخت بهره وری هر سه ماه یک بار : تا سقف 40/000/000 ریال .
4.پرداخت پاداش با عناوین مختلف.
5.شارژ کارت خرید درمناسبت ها و روزهای خاص تقویمی مانند روز مهندس تا سقف 5/000/000 ریال .
6.اختصاص یک ساعت اضافه کاری تشویقی در هر روز به علت حضور یافتن به موقع در محل کار .
7.اختصاص یک ساعت مرخصی رایگان در هر ماه جهت انجام کارهای شخصی مانند حضور فرد به بانک .
8.پرداخت هزینه های آموزشی شخصی و ورزشی افراد در سال.
9.پرداخت کمک هزینه سال تحصیلی برای افرادیکه دارای فرزند دبستانی میباشند.
10.پرداخت کمک هزینه سفر در تابستان تا سقف 5/000/000 ریال.
11.پرداخت سکه به افراد در روز تولدشان.
12.سرویس ایاب و ذهاب از درب منزل به محل کار و بالعکس.
13.آموزش های دوره ای تخصصی در مرکز.
14.اختصاص روزی یک ساعت وقت صبحانه و ورزش.
15.ارائه دو نوع غذا ( رژیمی و غیر رژیمی ) و اختصاص زمان یک ساعت به آن.
16.ماموریت های خارج از کشور با عناوین کاری مانند چین ، کره ، آلمان ، جمهوری چک و ... و پرداخت هزینه های آن به دلار.
17.پرداخت هزینه سفر ماموریت خارج از کشور بعد از اتمام سفر تا سقف 25/000/000 ریال.
18.پرداخت هزینه خرید خودرو یا حواله یک دستگاه خودرو از محصولات سایپا.
19.بیمه تکمیلی و پرداخت مبالغ هزینه شده ی درمانی.
20.تعطیلات تابستانی به مدت یک هفته .
21.تعطیلات سال نو تا آخر روز سیزدهم بدون کسر از مرخصی.
22.پرداخت سود عملکرد سالیانه .
23.پرداخت کارت اعتباری تا سقف 5/000/000 ریال . ، عیدی ، پاداش تا سقف 50/000/000 ریال و مبالغ مختلف دیگر در پایان سال.
24.ارائه آجیل و شکلات به ارزش 5/000/000 ریال در پایان سال .
25.کم کردن یک ساعت از ساعات کاری در ایام ماه مبارک رمضان و ارائه ی ارزاق عمومی در این ماه.
....... (3894725) (alef-13)
 
احسان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۳۱ ۱۲:۰۱:۱۳
هر چیزی از حد متعارف بالا بره خراب میشه..برا یک پزشک عمومی باید هفت تومن و یک متخصص ده تومن و یک جراح پانزده تومن بیشتر تعریف نشه با توجه به تورم امروز. (3894813) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۳۱ ۱۲:۱۲:۵۱
آخه مدیرا به غیر از حقوق های نجومی خود از چیز دیگری خبرا دارند که ایشان خبر داشته باشد (3894836) (alef-11)
 
mahmood
Hong Kong
۱۳۹۵-۰۵-۳۱ ۱۹:۳۵:۴۸
شما که می فرمایید نزدیک به اشباع هست. خوب چرا دو سه شیفت کار کنن؟ بعدش دو سه شیفت در شبانه روز یعنی چند ساعت؟ آیا این تخلف نیست سه شیفت کار یعنی افزایش اشتباه.
چقدر مغلطه آقای مثلا مسئول؟ (3895512) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.