نظر منتشر شده
۱۲۰
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 357822
نامه اعتراضی رئیس نظام پزشکی به جهانگیری؛
رشد ۱۰ درصدی تعرفه های پزشکی باعث نارضایتی آحاد جامعه پزشکی شده است
بخش خبری الف، 10 خرداد 95
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۲۸
رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران در نامه ای به معاون اول رئیس جمهوری اعتراض خود را در مورد رشد ۱۰ درصدی تعرفه های پزشکی و نارضایتی آحاد جامعه پزشکی کشور اعلام کرد.

متن نامه دکتر علی رضا زالی رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران به اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری، به شرح ذیل است:

برادر گرامی جناب آقای دکتر جهانگیری
معاونت محترم اول ریاست جمهوری
با سلام و احترام
پیرو مکاتبات قبلی در رابطه با تعرفه های تشخیصی و درمانی و به دنبال اعلام شب گذشته رسانه‌ ها در مورد رشد ۱۰ درصدی! تعرفه‌های پزشکی بخش دولتی و خصوصی که موجب بهت‌زدگی جامعه پزشکی کشور و ارائه‌ دهندگان خدمات سلامت گردیده است، در همین فاصله کوتاه این سازمان در معرض اعلام نارضایتی آحاد جامعه پزشکی کشور قرار گرفته است، اگر چه اینجانب از دیدگاه مترقی حضرتعالی نسبت به بخش خصوصی و نیز امعان نظر ویژه جنابعالی نسبت به جامعه خدوم پزشکی اطلاع موثق دارم ولی به دلیل آنکه مصوبات هیأت وزیران عرفاً توسط معاونت محترم اول ریاست جمهوری ابلاغ می‌گردد لهذا حضرتعالی مخاطب این نامه قرار گرفته‌اید.

سازمان نظام پزشکی همانطور که بارها اعلام نموده است در آبان ماه سال گذشته قبل از تصویب بودجه دولت در کوتاه‌ترین زمان ممکن با رعایت ملاحظات اقتصادی کشور و در عین حال چالش‌های نظام ارائه خدمات سلامت بسته تفصیلی رشد تعرفه‌ها را به وزارت محترم بهداشت اعلام نمود. در شورای‌عالی بیمه و کمیسیون‌های مربوطه و جلسات سازمان برنامه و بودجه اینجانب و همکارانم بصورت تفصیلی و متقن از بستة پیشنهادی تعرفه‌ای نظام پزشکی دفاعیات لازم را به عمل آورده، متأسفانه فاصله قابل توجه بین نرخ رشد اعلامی دولت و بستة پیشنهادی سازمان نظام پزشکی نگرانی جامعه پزشکی کشور را بدون تردید تشدید خواهد نمود.

از آنجا که ما همواره در معرض اعلام سناریوی نخ نما و پوپولیستی سنوات اخیر که انقباض تعرفه ها در جهت حفظ حقوق مردم است، بوده‌ایم از همان ابتدا در بسته پیشنهادی نظام پزشکی سازوکارهای مربوطه جهت کاهش پرداخت از جیب مردم بصورت ادغام‌ یافته ارائه گردید.

همانطوری که بارها اعلام نموده‌ایم سناریوی شکست خورده سرکوب تعرفه‌ای و عدم توجه به واقعیات اقتصادی نظام سلامت تجربه تلخ حداقل دو دهه اخیر در کشور بوده است، از طرف دیگر در آغاز شکل‌گیری دولت تدبیر و امید و شکل گیری گفتمان قیمت تمام شده خدمات پزشکی پس از ۱۹ سال از الزام قانون مربوطه و حصول قیمت واقعی تعرفه‌ها در دستور کار شورای عالی بیمه قرار گرفت که استراتژی روشن و منطقی برای جبران عقب‌ماندگی‌های سنواتی در این زمینه در هر دو بخش دولتی خصوصی بوده است. اجماع نظر کارشناسی وزارت بهداشت و نظام پزشکی و وزارت رفاه در آغاز این مسیر متدولوژی قیمت تمام شده به عنوان راهکار اساسی و منطقی جهت جبران چالش‌های تعرفه ای بیست سال اخیر بوده است و قرار بود با رشد منطقی و شیب متوازن در یک فاصلة زمانی سه تا پنج ساله این امر محقق شود امروز که در فاصله زمانی ۳ سال پس از اتخاذ چنین استراتژی قرار داریم، مصوبات سال قبل و سال جاری هیئت وزیران به شدت ما را از این مسیر منحرف و دور ساخته است. همانطوری که متواتراً اعلام شده است، عدم رشد منطقی و عادلانه تعرفه ها مشکلات متعددی را فراهم ساخته است که اهم آن ایجاد موج فزاینده دلسردی و یأس در جامعه پزشکی به ویژه در حوزه سرپایی، بروز کاستی در کیفیت ارائه خدمات در بخش‌های دولتی و خصوصی، کاهش انگیزه جامعه پزشکی در بخش‌های دولتی و خصوصی، اختلال در انتظام تعرفه ای، بروز تشتت تعرفه‌ای، تعمیق بی عدالتی پرداختی در جامعه پزشکی، ورشکستگی بخش‌های خصوصی حوزه سلامت می باشند. از طرف دیگر از ابتدای سال جاری جامعه پزشکی در هر دو حوزه سرپایی و بستری در بخش خصوصی با رشد هزینه‌های اجتناب ناپذیر مواجهه بوده که قطعاً به مراتب بالاتر از ۱۰ تا ۱۲ درصد!! بوده است، کافیست به رشد مالیات و رشد پرداخت دیات در همکاران جامعه پزشکی توجهی شود و فاصله قابل توجه بین هزینه‌ها و درآمدهای ارائه دهندگان خدمات و موسسات نظام سلامت مشخص خواهد شد.

از آنجا که از آبان ۹۴ تاکنون سازمان نظام پزشکی به نیابت از جامعه پزشکی در یک ماراتون کسالت‌آور و زمان بر جهت تحقق استراتژی قیمت تمام شده خدمات و حرکت منطقی به سمت واقعی‌تر شدن تعرفه‌ها تمام تلاش خود را مصروف کرده است، اعلام شب گذشته تعرفه ها که به مثابه تیر خلاص در اقتصاد نظام سلامت کشور خواهد بود، انتظار حمایت سازمان نظام پزشکی از چنین تعرفه‌هایی چه در بخش دولتی و خصوصی غیرمنطقی خواهد بود و از نظر ما مقبول نمی‌باشد و بدیهی است از عوارض مترتبه مسبوق‌الذکر، این سازمان تبری خواهد جست. امید است با بازنگری در رشد تعرفه ها بار دیگر شاهد تحقق مؤلفه‌های تدبیر و امید در حوزة اقتصاد سلامت کشور باشیم.
۱۳۹۶/۰۱/۰۳ ۱۰:۱۵
 
۱۳۹۵/۰۵/۲۹ ۱۷:۳۶
 
۱۳۹۵/۰۴/۱۴ ۱۵:۲۷
 
۱۳۹۵/۰۳/۲۳ ۱۵:۵۹
 
۱۳۹۵/۰۳/۲۳ ۱۴:۱۹
 
۱۳۹۵/۰۳/۱۵ ۱۱:۱۷
 
۱۳۹۵/۰۳/۱۲ ۲۱:۰۷
 
۱۳۹۵/۰۳/۱۲ ۱۴:۲۰
 
۱۳۹۵/۰۳/۱۱ ۱۵:۲۵
 
۱۳۹۵/۰۲/۳۱ ۱۳:۵۶
 
 
کلمات کلیدی : تعرفه پزشکی+زیر میزی+زیرمیزی+پزشکان
 
محمد مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۰ ۱۵:۳۲:۱۵
اقای رئیس نظام پزشکی اگر آقای دکتر بنز سوار ناراضی هستند کارگر محتاج نان شب چه بگوید ؟ او باید راضی باشد ؟ جامعه پزشکی پر مدعا و پر هزینه و کم بازده است فکری به حال این موضوع بکنید (3732893) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۰ ۱۶:۰۰:۳۲
پس جامعه کارگری , کس و کار ندارد?نه ریسی نه اتحادیه ای نه صنفی?چرا دست های پنهان نمیگذارند کارگران صاحب اتحادیه و سندیکا شوند? (3732967) (alef-11)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۰۷:۴۴:۱۰
کارگران معترض معدن را شلاق نزنند داشتن اتحادیه پیش کش (3733989) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۰:۰۰:۱۵
رئيس نظام پزشكي نسبت به افزايش ١٠ درصدي تعرفه پزشكان اعتراض كرد !!
كارگر : داد از بي كسي !!
كارمند : صد داد از بي كسي !!! (3734229) (alef-11)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۳-۱۰ ۱۶:۰۱:۰۶
وقتی عرضه و تقاضا برابره میشه ازادسازی را انتظار داشت نه مثل انحصار پزشکان ایرانی و توقع بازار ازاد تعرفه (3732969) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۰ ۱۶:۰۲:۵۰
هر صنفی ریس انجمن و اتحادیه اش از حقوق و حق اعضای خود دفاع میکند, الا صنف کارگران, (3732972) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۰ ۱۷:۱۹:۴۲
پزشکا گناه دارن آدم اونقدر دلش براشون میسوزه که میخواد کلیشو بفروشه پولشو بده به این قشر فقیر (3733125) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۰ ۲۰:۲۲:۰۴
یه حساب بانکی اگه اعلام کنن مردم میتونن بهشون کمک کنن (3733412) (alef-11)
 
امیر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۰ ۱۷:۲۵:۳۵
با مدرک لیسانس و فوق لیسانس مهندسی از دانشگاه صنعتی شریف ماهیانه فقط 1330 حقوق میگیرم. کجاست فریادرس جامعه مهندسین؟؟ از خط فقر به خط مرگ رسیدیم بخدا... (3733135) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۱۰ ۲۰:۲۶:۰۹
بعضی پزشکان خون آحاد مردم رو به شیشه کرده اند. ای عجب! باز هم ناراضی اند؟ (3733421) (alef-11)
 
هیات علمی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۰:۳۳:۴۸
دریافتی من استاد با 10 سال سابقه کار در پیام نور 2میلیون و بالاترین دریافتی همکاران 3 میلیون هستش ... بعد یه دندان پزشک که کمتر از بنده هم درس خونده و اهمیت کاری اون از بنده و امثال بنده هم کمتر نباشه بیشتر هم نیست ... چرا اختلاف 100 برابری باید باشه ... چرا برا پر کردن یک دندان باید حدااقل 300 هزار تومان پرداخت بشه و یک ماه بعد هم موادش کنده بشه ... اون کارانه ها ی میلیاردی و... از کیس کیه ... آقا پزشک خوب وارد کنید از پاکستان و هند ... (3734290) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۱۰ ۱۵:۳۲:۳۸
به نظر بنده این اعتراض نظام پزشکی نوعی فرار رو به جلو برای کم کردن از بار اعتراضات مردم است. (3732895) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۰ ۱۶:۰۸:۱۵
این نظر شما درسته البته میخان یه چیزی هم توی دست داشته باشند که سالهای اینده با استناد بهش دوباره تعرفه ها رو چند برابر بکنن این دوستان بسیار زرنگتر از اون چیزی هستن که من و شما فکر می کنیم کلا مافیای قویی هم درست کردن (3732982) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۵-۰۳-۱۰ ۱۵:۳۵:۲۰
پارسال سه بار تعرفه ها افزایش یافت. واقعا تا ده سال آینده نیازی به افزایش تعرفه ها نبود. آیا ویزیت دو دقیقه ای باید مساوی یک روز کار کارگری یا کارمندی باشه؟ (3732908) (alef-13)
 
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۰ ۱۸:۳۷:۴۱
بدبخت بازنشستگانی که با هزار درد پول پرداخت حتی ویزیت را هم ندارند.......چه کنند ؟ انصاف انصاف ! (3733246) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۰ ۱۵:۳۸:۳۱
رشد در حوزه پزشکی باید در حد 200 تا 300 درصد باشه اخه دوستان خیلی درس خوندن
من از مسئولان میخام طبق سنوات گذشته 200 تا 400 درصد افزایش دستمزد برای پزشکان در نظر بگیرند بالاخره نمیشه که کسی که این همه زحمت کشیده هر سال حقوقش ده بیست برابر نشه. (3732919) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۰۳-۱۰ ۱۵:۴۸:۴۳
خوب حالا حساب کنین متخصصی که برای هر ویزیت سی هزار تومان میگیره و هر 5 دقیقه یک نفر رو ویزیت کنه و از ساعت 4 عصر تا 12 شب مریض ببینه در روز تقریبا 3 میلیون تومان در میاره و در ماه هم 90 میلیون تومان در میاره. با افزایش ده درصد از امسال ماهی 9 میلیون تومان به درامدهاش اضافه میشه در حالیکه یک حقوق بگیری که ماهی یک میلیون در میاره با افزایش 12 درصدی، صد و بیست هزار تومان به حقوقش اضافه میشه. (3732935) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۳-۱۰ ۱۵:۵۱:۳۷
من موندم این پزشکا چقدر لابیشون قویه .
با اینکه تعدادشون تو مجلس نصف شده ولی هنوز قدرتمندن. (3732939) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۰ ۱۵:۵۳:۰۳
دست پیش گرفتن پس نیفتن باید 40 درصد کم میکردن (3732942) (alef-11)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۳-۱۰ ۱۵:۵۳:۰۸
تعرفه ها تا بیست سال هم اگه دست نخوره اینها اصلن تورم رو حس نمیکنن. (3732943) (alef-11)
 
فواد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۰ ۱۵:۵۳:۱۸
مرفه ترین قشر شما هستید با این درآمدهای نجومی اکثر پزشکان از پول زیاد به بازارهای سرمایه گداری مثل ساخت و ساز و طلا و بورس و ارز روی آورده اید البته قبول دارم که بعضی دیگر خصوصا پزشکان عمومی درآمد آنچنانی ندارند ولی از سایز قشرهای احاد مردم وضعیت مناسب تری دارید پس این ناله و شیون از بهر چه چیزیست؟؟؟؟ (3732946) (alef-11)
 
Spain
۱۳۹۵-۰۳-۱۰ ۱۵:۵۵:۵۷
سلام... ببخشید همه در این شرایط باید هم دیگه رو درک کنند خصوصا پزشکها که با سلامتی مردم در ارتباط هستند... مردم همون تعرفه های قدیم رو ندارند که بدهند همین ۱۰ درصد هم باور کنید روشون فشار میاد .... من عذر میخوام که این حرف رو میزنم اما اگر پزشکان ما که وظیفه شون در درجه اول حمایت و مداوای بیماران هست بخواهند اینجوری چرتکه بندازند باید مثل آقای ترامپ بساز و بفروش میشدند... همه باید درک کنیم که فعلا شرایط سخته , اون هم برای همه ... (3732954) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۰ ۱۸:۱۰:۴۰
موندم اون قسمی که موقع فارغ شدن میخورنو کجا باید عمل کنند؟! قسمتی از آقایون واقعاً چنان پردرآمد هستند که بزرگانشون سهام دار چندین بیمارستان و صاحب چندین ملک در اطراف کشور ... هستند، گرچه که پزشکان عمومی و خصوصاً افرادی که طرح تمون نکردند در فشار هستند، ولی افزایش تعرفه باید بر حسب درآمد مد نظر باشه.
ایرادی نداره، افزایش بدن، موافق هستند همه مردم! به شرطی که مثل فرانسه هم ازشون مالیات بگیرن! 50% وقتی مالیات بدن، و در صورت تخطی برخورد سخت بشه، قطعاً منصفانه هست.ولی بر حسب درآمد، پزشکی که هر چند ماه درآمد به اندازه خرید یک واحد مسکونی نصیبش میشه، قطعاً باید مالیات خیلی سنگین تری بده به نسبت پزشکی که در بدترین نقطه کشور، ماهی 2میلیون درآمد داشته باشه. (3733205) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۰ ۲۰:۵۴:۱۷
بعنوان یک شهروند حرف شما کاملا درسته
اما بعنوان یک پزشک متخصص تازه فارغ التحصیل عرض میکنم که علاوه بر فرهنگ مصرف گرایی واقتصاد بیمار دلال محور کل جامعه، محرومیت شدید در حین سنوات تحصیل (بخصوص دوره دستیاری) و بیگاری کشیدن توسط اساتید (بخوانید اساتید نماها) و دیدن تکاپوی شدید اساتید در بخش خصوصی و عدم اهتمام به اموزش....همگی باعث میشه مسایل مالی بجای اینکه اصلا مطرح نباشه یا در اولویت های اخر یک پزشک باشه، به صدر جدول اولویتهای پزشکان صعود کند.....دنبال توجیه نیستم و خودم همیشه با این دید مبارزه میکنم وشرمم می اید بعلت تعرفه پایین یک روش تشخیصی غیر اورژانسی را مانند خیلی از اساتید و همکاران انجام ندم (که با وجود به صرفه نبودن انجام میدم)، ولی در ریشه یابی و حل یک معضل (طغیان دید مادی در درصد قابل توجهی از پزشکان) باید ریشه یابی کرد و فقط به نکوهش وانتقاد از پزشکان اکتفا نکرد (از مریخ که نیامدیم فرزندان این ملتیم) (3733450) (alef-11)
 
دکتر فرد
United States
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۳:۴۳:۵۷
نظرتان اشکالات زیادی داشت، کل سیستم درمان مورد بحث هست، من مطمئن هستم شما هم از پروتکل های درمان پیروی می کنید، و اندیکاسیون در نظر می گیرید (3734659) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۲۳:۱۲:۴۱
دکتر عزیز متن را با دقت بخوانید، بحث اندیکاسیون و عدم اندیکاسیون نیست، بحث عدم انجام یک تست تشخیصی (با اندیکاسیون اما غیر اورژانس ) درخواستی همکار دیگر بعلت تعرفه پایین ان که اگرچه غیر قانونی نیست اما به نظرم دور از شان پزشک است (3735586) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۰ ۱۵:۵۶:۲۶
پزشکان قناعت داشته باشند مردم گناه دارند به خدا پیر مرد روستایی برای نداشتن پول ویزیت بیمار به خانه برگشت چرا به فکر مردم نیستید (3732956) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۰ ۱۶:۳۹:۵۳
پزشکان هندی قبلا اینجا بودن خیلی هم عالی بودن باید ملت بخوان که اونها برگردن (3733043) (alef-3)
 
وکیلیان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۰ ۲۱:۵۸:۰۶
مدتهاست که بساز و بفروش شده اند....
ترامپو میزارن تو جیبشون... (3733553) (alef-11)
 
روداریان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۰ ۲۲:۰۱:۵۵
"..سناریوی شکست خورده سرکوب تعرفه‌ای.." !!!!
بابا عجب رویی....تازه تعرفه هاشونو تا چهار برابر زیاد کردن .... (3733562) (alef-11)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۳-۱۰ ۱۵:۵۷:۴۱
پس چرا تعداد پزشکان رو متناسب با نرخ رشد جمعیت زیاد نمیکنن؟
سالی ششصدهزار نفر کنکور میدن و فقط دوهزار و پانصد نفر پزشک میگیرن و هر سال هم کمترش میکنن.
هر چه دست کمتر درامد بیشتر. (3732959) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۰ ۱۶:۴۳:۳۰
بجاش پذیرش رشته های بدون بازارکار کارشناسی وزارت بهداشت تا دلتان بخواد هر سال چهل پنجاه درصد افزایش داده میشه فرض کن مثلا لیسانس مدیریت خدمات بهداشتی از دانشگاه علوم پزشکی گرفتی مثلا با این وزارت بهداشت پزشک سالار هیچ اشتغالی نداری چون تمام مدیران بیمارستان ها پزشکان هستن اکثر کارشناسی های وزارت بهداشت براشون بازار کار نیست ولی پذیرششون هر سال زیادتر میشه ولی پذیرش رشته پزشکی عمومی که بازار کار عالی دارد هر سال کمتر میشه!!! آخه چرا مدرکی میدی دست بچه مردم که بعدش بیکار بگرده؟؟؟ (3733051) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۰ ۱۷:۰۱:۱۲
پزشکی شغل حساسی هست.باید افراد باهوش بخونن (3733094) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۱۰ ۱۸:۰۷:۵۸
بهانه خوبیه ولی دیگه نخ نما شده.
در ضمن کسی که فرق پای چپ و راست رو تشخیص نمیده با هوش نیست نابغه است. (3733202) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۰ ۱۹:۵۰:۳۳
افراد باهوش میرن رشته ریاضی قیزیک و... اگر تشویق بشن و ظرفیت هم زیاد بشه که عده بیشتری پزشکی بخونن مشکل کشور حل شده و زیاده خواهی کم میشه (3733366) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۱۰ ۲۰:۳۰:۱۰
حیف که از هوش این عزیزان استفاده نمیشه و اکثرا با مدارک و سواد عالی یا می روند اونور آب و یا دق می کنند. (3733425) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۰ ۲۱:۰۴:۵۱
اگر هوش درست و حسابی داشته باشند نیاز به افزایش ظرفیت نیست و به راحتی میتونند در جمع این دو هزار نفر قرار بگیرند.
وبا همین هوش تا فوق تخصص بروند (3733466) (alef-11)
 
امیر
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۰۰:۰۶:۱۰
من برادرم پزشکه تخصص هم گرفته واقعا رشته پر دردسر یه واقعا زندگی و آسایش نداره . تو کل تحصیل دوازده سیزده سالش هم همش درگیر بوده ساعات کارش قابل مقایشه با کارای دیگه نیست . زمان حضورش تو بیمارستان شب و نصف شب حداقل چهار برابر من تو سر کار خودمه . بی انصافی هم خوب نیست (3733778) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۰۱:۳۱:۵۲
همه چیزهایی که گفتید قبول حالا باید کل مملکت رو به نام ایشون بزنیم ؟چرا نمی خواهید متوجه بشوید تفاوت در آمد پزشکان ده ها برابر مزیتشون هستش (3733879) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۶:۳۳:۳۲
برادر من، ما نمی گیم یک پزشک مثل مردم عادی حقوق زیر 3 میلیونی بگیره، بلکه می گیم به درآمدهای بالای 100 میلیونی خودشون قانع باشند و بیشتر از این به مردم فشار نیارند. (3734964) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۰۰:۰۷:۱۳
من خودم ریاضی خوندم، الانم مثلا فوق لیسانس دانشگاه تهران گرفتم! اصلا خودمو کار ندارم! همین اساتید محترم برق، مکانیک و سایر شاخه های مهندسی چه گلی به سر مردم زدند؟! که اینقدر دسته گل واسه خودشون می فرستند ؟! (3733781) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۰۲:۵۸:۳۴
بجث سر چیز دیگه ای بود اگر بحث هوش باشه بچه های مهندسی بسیار باهوشتر هستند و درسهای به مراتب سخت تری رو هم پاس کردن (3733921) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۰۹:۴۸:۱۵
بالاخره در تجربی و انسانی و ... هم افراد زحمت می کشند ولی این واقعیت جامعه است که 99 درصد تیزهوشان ، دبیرستان می روند ریاضی فیزیک که اصولا درس ها هم ریاضیات و فیزیکه اینقدر پیچیده است که باهوش نباشی نمی توانی، به اون معنا تجربی باهوش نداره فعلا (3734210) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۴:۳۶:۲۸
این امارها رو از کجا دراوردی؟؟؟
معلومه سمپادی نبودی.من تیرهوشان کرج خوندم خودم و تقریبا همه هم کلاسی هام پزشکی و دندان و دارو قبول شدیم یه کلاس ریاضی داشتیم یه کلاس تجربی.
اون کلاس ریاضیم همه شریف و تهران برق و مکانیک اوردند و خیلی از ما موفق ترند و همه یا شغل عالی دارند یا یه دانشگاه امریکایی اروپایی دارند ادامه تحصیل میدند.
شما خودت که متاسفانه توانایی نداشتی که نه در رشته ریاضی و نه در تجربی موفق بشی فرافکنی نکن .
تازه اگه فکر میکنی هوشت مونده رو زمین همین الانم میتونی بری کنکور تجربی بدی. (3734768) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۰۹:۵۳:۱۳
چقدر دولت ساده است بابا تعرفه را ده برابر کن اما بنابر استانداردهایی جهانی باید تعداد پزشک به ازای هر ده هزار نفر ، 60 نفر باشه دیگه از کوبا که پرت تر نیستیم پذیرش پزشکی را بکن 10 تا 20 هزار نفر و تعرفه را هم آزاد کن ببین چقدر مشکلات بهداشت و درمان حل میشه پزشک خاص را خود مردم هر چقدر دلشان خواست می دهند پزشکان معمولی هم با ارقام نازل خدمت خواهند داد با بیشترین تلاش (3734216) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۰ ۱۷:۰۸:۰۲
آخر طفلی این پزشکان نه که دود چراغ میخورند واسه درس خوندن، گناه دارن بازارشون کساد بشه و حقوق 400 میلیونی تومنی شان یک ریال کم بشه (3733112) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۰۰:۴۰:۴۷
حالا انقدر زیادش میکنن که تو هم قبول بشی. خوبه؟ (3733822) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۱۰ ۱۶:۰۲:۵۰
این افزایش تعرفه میتونه موجب افزایش فاصله طبقاتی بشود. چون پزشکان عموما جز طبقه بسیار مرفه و ثروتمند جامعه اند. (3732971) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۱۰ ۱۶:۰۹:۲۷
اگر کارانه های پزشکان برداشته شود یا به روال قبل از طرح تحول سلامت برگردد، میشود مبلغ بسیار خوبی به تمام کارگران و کارمندان کمک کرد و بدین ترتیب فاصله ها کم میشود. (3732985) (alef-11)
 
کاوه
۱۳۹۵-۰۳-۱۰ ۱۶:۱۰:۰۲
به پزشکان بگویید قبول نرخ ویزیت دو برابر شود ولی تعداد ظرفیت پزشک متخصص ده برابر شود و به پرستارها و تکنسینهای اتاق عمل هم اجازه داده شود در طول یک زمان مثلا 8 ساله و در حین خدمت و بدون کتکور با گذراندن واحدهای تخصصی مدرک تخصص پزشکی بگیرند باور کن که می دانند که درامدشان به شدت با فزونی عرضه بر تقاضا کاهش خواهد یافت و قبول نمی کنند و حاضرند اصلا تعرفه هایشان گران نشود این یک سیاستی است که با زرنگی خاص دو گروه قوی در کشور مانند سازمان نظام پزشکی و کانون وکلا اعمال کرده اند تا با کمبود عالمانه ظرفیت تخصص پزشکی و کاراموزان وکالت بتوانند دستمزدهای دلخواه را به جامعه تحمیل کنند (3732987) (alef-11)
 
پزشک عمومی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۰ ۱۶:۴۴:۵۳
اگر بیمه ها به وظیفه خود برای پرداخت 70درصد تعرفه عمل کنند نیازی به افزایش نیست ( درحال حاضر تنها 30درصد انهم بعد از 10ماه تاخیر پرداخت میشود) (3733053) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۰ ۱۶:۴۶:۰۷
من کاری ندارم ولی اون اقایی کهگفته روزی سه ملیون و ماهی نود ملیون یعنی جمعه ها را هم حساب کرده تعطیلی هاهم حسابکرده بقیه صحبت هاتون هم همینجوره اخه اقای عزیز کجا صدتا مریض را ویزیت می گنن و میشه ویزیت کرد (3733056) (alef-11)
 
Netherlands
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۱:۰۷:۲۹
تازه اون آقا کارانه های چند ده میلیونی و حق العمل ها و حقوق های چند ده میلیونی بیمارستان و معرفی بیمار به داروخونه یا پروتز ساز و غیره رو در نظر نگرفته. (3734380) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۰ ۱۶:۴۹:۰۳
اقایون یه ذره هم بگید این همه پولهم که خرج ورزش میشه از کجاس بهکجا میره فقط بند کردن به پزشکان و کاری به هیچ شغل دیگه مثل بازاریها دلالها قاچاقچیا و..... ندارن (3733064) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۰ ۱۷:۰۴:۲۴
افزایش حقوق کارگر 14 درصد هست که نسبت به حقوقش بین 100 هزارتومان تا یک میلیون تومان افزایش پیدا میکنه(از کارگر ساده تا حرفه ای ترین کارگر)

افزایش 10 درصدی تعرفه دستمزد یک پزشک که در ماه حداقل 100 میلیون تومان درآمدش هست باعث افزایش حقوق حداقل 10 میلیونی برای اونها میشه
از چی ناراضی هستند؟ (3733100) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۰ ۱۷:۵۳:۴۹
به هر طریقی شده بچه هاتون رو بفرستین پزشکی بخونن پول و سعادت و ...همه در پزشکی است یک لابی قوی هم دارن ازشون حمایت میکنن. شده بفرستید خارج درس بخونن این کارو بکنید بقیه رشته ها کسی ازشون حمایت نمیکنه و فقط اتلاف وقته (3733189) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۰ ۱۷:۵۵:۴۴
واویلا یعنی میگه ده درصد افزایش کم هست؟
فقط یک ویزیت فوق تخصص با تعرفه جدید حساب کنیم چقدر میشه؟ (3733191) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۰ ۱۸:۱۴:۳۸
میفرمایند مالیات و دیات پزشکان در این سال ها افزایش یافت .بابا جان هنوز کو تا سیستمی پیاده شود که غیر از صنف حقوق بگیران بقیه از جمله شما پزشکان محترم مالیات واقعی در امد را بپردازید . 2-- پزشک اگر اشتباه فرماید و از هر چند اشتباه یکی را شما سازمان محترم نظام پزشکی به ضرر پزشک ؟؟؟؟ رای بدهید جریمه اش را مردم ضرر دیده از اشتباه پزشکان محترم با افزایش تعرفه ها باید جبران کنند ؟ یعنی مردم هم چوب را به خورند وهم..... را ؟ (3733210) (alef-11)
 
United Arab Emirates
۱۳۹۵-۰۳-۱۰ ۱۸:۲۲:۲۱
متاسفم براي اين ديدگاه نامناسب.
توي اين سالها تورم از ٥٠ درصد تا ٢٠ درصد بوده و هر سال با هزار منت كمتر از اين ميزان به تعرفه اضافه شده.
چرا بي كفايتي بيمه ها رو بايد قشر فرهيخته و زحمت كش پزشك از جيبش تامين كنه.
ويزيت ساده بزشك متخصص توي دوبي ٥٠٠ درهم هست يعني حدود ٥٠٠ هزار تومان و اكثر افراد عادي اونجا بيمه نيستند و اين هزينه رو با كمال ميل پرداخت مى كنند و تازه كيفيت خدمات بزشكي هم كمتر از ايران است.
شاهد اين مدعا هم سيل توريست هاي پزشكي هست كه به وفور در شهرهاي بزرگ مثل اصفهان، شيراز، مشهد و تبريز ديده مى شه. يعني هزينه هاي سفر و هتلينگ و بليت هواپيما و ويزيت در ايران باز هم به اندازه ى ويزيت در كشور خودشون نمى شه. (3733223) (alef-11)
 
مسعود سعیدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۰۱:۰۵:۴۴
تو دبی دولت سالانه سیصد چهارصد میلیون تومان به پول ما به مردمش کمک هزینه خرید لوازم منزل میده حالا پنج میلونش را هم بده دکتر ککش هم نمیگزه ، ولی اینجا یک مشت بدبخت فلک زده دور هم جمع شدند اسمش را گذاشتن ملت ایران ، يک مشت تاجر و مالک هم دور هم جمع شدند اسمش را گذاشتند جامعه خدوم پزشکی (3735682) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۰ ۱۸:۳۹:۳۳
پیشنهاد میدم پزشک از هند وارد بشه با تعرفه دولتی و پزشک ایرانی با تعرفه ازاد اصلا با 200 درصد رشد من یکی قول میدم اجازه ندم پزشک ایرانی حتی به مرده من دست بزنه (3733248) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۰ ۱۸:۵۲:۳۲
دکتر عزیز لطفا با جامعه پیش بروید، در کشوری که دولتش پول ندارد و دستش در جیب خالی مردم است و تنها فکرش شده مالیات و بالا بردن قیمت، ساز شما یک ساز ناکوک است که جان هموطن خود را فدای رفاه بیشتر میکنید.
بنده شخصا با رفاه شما عزیزان هیچ مشکلی ندارم و امیدوارم که روز بروز وضعتان بهتر شود اما حرف بنده این است که وضعیت کشور و مردم را ببینید و توقع خود را کنترل کنید، بخصوص اگر برای جان هموطنانتان ارزشی قائل هستید. (3733267) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۰ ۱۸:۵۶:۵۲
حرفهای این آقای زالی دیگه واقعا داره خسته کننده میشه، چه راحت به رئیس جمهور و معاون اول رئیس جمهور نامه می زنند تعرفه ها پائین است، یکبار وزیر بهداشت محترم با زرنگی تعرفه ها رو 400 تا 700 درصد رشد داد این آقایان رو بد عادت کرده و توقع دارند هر سال همین مقدار افزایش پیدا کند، کل بودجه طرح تحول سلامت رو که یکجا این پزشکان محترم بلعیدن هنوز کم است. واقعا انسان می مونه از صحبتهای این آقا گریه کنه یا بخنده (3733279) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۱۰ ۱۹:۱۴:۲۷
داستان پزشکان دقیقا مشابه داستان خودروسازهاست:
۱-انحصار-تعرفه بالای هر دو!
۲- کیفیت کم
۳- گرانفروشی و کم فروشی
۴-مافیایی بودن و پشتیبانی دولت

هر دو گروه باید از سوی مردم تحریم شوند (3733309) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۰ ۱۹:۴۵:۱۷
لطفا بفرمائید عدالت را کجا میفروشند ، اگر مسئولین به مردم توجه نمیکنند لااقل

خودما هوای همدیگررا داشته باشیم ، بخدا پول همه چیزنیست ، وجدان،شرافت

نوع دوستی خیلی بهتراست . (3733355) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۰ ۲۰:۲۰:۴۳
تعرفه ها رو برگردونید به قیل از این فرار به جلوها هم نکنید این رفتارها خیلی قدیمی و کلیشه ای شده (3733409) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۰ ۲۰:۲۲:۱۱
متاسفانه روحیه ی کمک به بیمار در جامعه پزشکی جای خودشو به زراندوزی داده.
اینم یکی از نشانه های بیمار بودن جامعه ماست.
به حق نزدیکتره که پزشکان و جراحان دستمزد خودشون رو بجای مقایسه با درآمد جامعه ی غرب با جامعه ایرانی تطبیق دهند .
شایسته است که پرداختها به نسبت باشه.
مثلا ویزیت پنج تا ده دقیقه ای یک پزشک به نسبت بیست و پنج درصد مزد روزانه یک کارگر یا یک فرهنگی باشه.
اینجوری با افزایش حقوق اقشار کم درآمد حقوق پزشکان هم به نسبت معین افزایش پیدا میکنه. (3733413) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۰ ۲۱:۲۵:۵۶
به کجا داریم می ریم واقعا .....
دهه چهل واقعا وضع مردم بهتر نبود.... (3733495) (alef-11)
 
کمال
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۰ ۲۱:۲۹:۱۹
من مخالف پزشک وپزشکی امروزه هستم چنانکه از روایات و احادیث بر می اید بایستی با حجامت داغ کردن گیاهان دارویی و روزه گرفتن و.........بیاریها را درمان کردنه با سی تی اسکن و سی سال درس خواندن و ....... (3733500) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۰ ۲۱:۳۹:۱۵
من با یکی از نظرات موافقم که گفتند پزشکان با این درآمدشان تا ده سال دیکه هم نباید افزایش درآمد داشته باشند در این وضع خراب که خیلیها درآمدشان کمتر هم شده.انصاف نیست اینقدر تافته جدا بافته باشند . (3733511) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۰ ۲۱:۴۲:۵۲
از بستگان نزدیکم چندین نفر متخصص هستند باور کنید از ریخت و پاش و پارتی و سفرهای اروپاشون ...بچه هام انگشت به دهان ماندن. بخدا فاصله درامد ماهیانه صدمیلیون تومان با درامد 800هزارتومان عدالت نیست. (3733520) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۰ ۲۱:۵۳:۱۶
فعلا دولت محترم تا فرا رسیدن انتخابات ریاست جمهوری در افزایش قیمت ها شدیدا دست به عصا هستند ، انتخابات که تمام شد قیمت ها رشد افسار گریخته خواهند کرد !!!!!!!!!!!! (3733543) (alef-11)
 
مهران
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۰ ۲۲:۰۰:۵۴
واقعا جای تاسف داره برای جامعه پزشکی. بعد از طرح تحول سلامت دریافتی پزشکان بین 3تا5 برابر افزایش پیدا کرد،طوری که حتی متخصصین معمولی بین 30تا 50 میلیون فقط از بیمارستانهای دولتی میگیرند،حالا بماند که چقدر از بیمارستانهای خصوصی میگیرند. واقعا اینکه میگند طمع آدم حد نداره درسته!!!!این اعداد و ارقام مستند هست (3733558) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۰ ۲۳:۱۷:۱۹
افزایش تعرفه ها لزوما به این معنا نیست که مردم باید پول بیشتری بدن
این بیمه ها هستن که باید بخش بیشتری از هزینه ها رو پرداخت کنن اما ما فقط به پزشکا ایراد میگیریم درحالی که مشکل اصلی ما بیمه ها هستن و کسی هم اعتراضی بهشون نمیکنه (3733712) (alef-11)
 
مسعود سعیدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۰۱:۰۹:۵۰
بیمه که دستگاه پول چاپ کنی نداره ، اون هم باید از ملت بگیره بده به دکترا ، بیمه ها بدبخت تر از مردم ، مردم بدبخت تر از بیمه ها
هر کی از راه میرسه یک قانون میده و بار زوری میگذاره رو شونه بیمه ها که چطور بشه ؟ (3735684) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۰ ۲۳:۲۸:۳۰
عزیزان،شما چرا بدون فکر صحبت میکنید و عده ای نقش ماشین حساب پزشکان را بازی میکنند.تمام وسایل پزشکی از خارج میاد با اون هزینه سرسام آور.اگر تعرفه به نسبت هزینه و تورم محاسبه نشود اونوقت شما مردم باید هزینه آن را بطور ازاد از جیب خود بپردازید. (3733726) (alef-11)
 
Belarus
۱۳۹۵-۰۳-۱۰ ۲۳:۴۶:۱۲
مشخصا فرار به جلو هست این حرفها (3733752) (alef-13)
 
Belarus
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۰۰:۰۰:۰۹
این آقا رییس سابق دانشگاه علوم پزشکی بهشتی هستش
ایشون روحیاتش دقیقا شبیه بساز و بفروشها هست نه یک پزشک
البته نه فقط ایشون که تقریبا درصد خیلی زیادی از پزشکان متخصص هیات علمی که هفته ای یکبار هم بیمارستان نمیان ولی ماهی حدود صد میلیون کارانه میگیرن
چطور؟
مهر ایشان دست رزیدنتها(دانشجویان تخصص) هست و اونها به جای استاد مریض میبینند
پول هم پایان ماه میره به جیب استادی مثل دکتر زالی که شاید ماهی یا هفته ای یکبار به بیمارستان سر میزنند
آقای دکتر تکذیب بفرمایید درآمد یکی مثل خودتان را (به طور میانگین)
حدود پانزده میلیون تومان حقوق در ماه
حدود صد میلیون تومان کارانه در ماه
حدود هشتاد میلیون تومان درآمد مطب در ماه (3733769) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۰:۰۰:۱۶
بنده دوبار به مطب همين دكتر دومي كه اشاره فرموديد اشاره كردم و هر بار پس از صرف كلي وقت و شنيدن اظهار نظر دستياران ايشون مجبور به مراجعه به پزشكان ديگر شدم! تا دلتون بخواد اندوسكپي و ركتوسكپي و ... تجويز ميكنن و سر همين هم ملتي رو بيچاره كردن من واقعا به مردم توصيه ميكنم با دوري از استرس حتي الامكان و قناعت، ورزش و كم خوردن مواد شيرين و چرب و تماشا نكردن تلويزيون و ماهواره و كنار گذاشتن لوازم الكترونيك به فكر سلامت خودشون باشن!

البته بايد اشاره كنم برخي از پزشكان واقعا انسانهاي شريفي هستند و نبايد زحمات اونها ناديده گرفته بشه. (3734230) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۴:۲۸:۵۵
چی میگی دکتر زالی فوق تخصص جراحی مغز و اعصابه!اندوسکوپی و کلونوسکوپی چیه دیگه؟واجبه اینقدر دروغ بگین و تهمت بزنید؟؟
ایشون سالهایی که ریاست دانشگاه بر عهده داشت طبابت فقط خصوصی میکرد.
و دوران ایشون دوران شکوفایی دانشگاه شهید بهشتی بود. (3734752) (alef-11)
 
دکتر فرد
United States
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۰۰:۴۳:۵۵
من می گم نصف کنند، سه هزار تومان با دفترچه نیروهای مسلح ویزیت می شود، زیاد هم هست ، کم کنند تا عقده های جامعه تسلی پیدا کنند!! (3733823) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۰۳:۰۰:۴۲
اولا که بحث همه جامعه است ثانیا اون مابقی 3000 تومن رو بیمه باید پرداخت کنه که قبلا از جیب اون فرد کسر شده و پولش هم به جیب مبارک شما ریخته میشه
مغالطه نفرمایید مردم حواسشون هست (3733922) (alef-11)
 
دکتر فرد
United States
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۲:۵۲:۰۲
بقیه اش می شود، پنج هزار تومان، نصف مال پزشکه، بیمه 10 ماه دیر پرداخت می کنند، کلیه بیمارستانها با پول نسیه بقیه بیمارستان می چرخانند،هر بیمارستان دویست پرستار و پرسنل دارد، الان همه شان دارند ورشکست می شوند، شش ماه حقوق ندادند (3734553) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۵:۲۲:۵۶
بقیه اش حدود 7 الی 8 ماه با کلی مالیات....تعدیل...و کسورات میدن...تاز اگر دریافتی کل سال (هرگونه دریافتی ) از 96 ت بیشتر بشه مالیات جدید بهش بسته میشه (3734859) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۰۷:۳۱:۳۶
شما به دفترچه چه کار داری؟!! مگه پولو از بیمه نمیگیری؟!! (3733976) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۰۸:۳۵:۲۷
فکر میکنی کی هستی که به جامعه ایران انگ عقده میزنی. این جامعه اگر شهید نمیداد شما نمیتونستی با پول مالیات کارگر و کارمندش بری مجانی درس بخونی و پزشک بشی و ماهی 500 میلیون در بیاری و به مردم انگ عقده ای هم بزنی. (3734073) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۰:۳۱:۱۱
خوب تو چرا نخوندی الان که رشته پزشکی انقدر راحته و کم هوشا می رن دکتر می شن و پونصد میلیون در میارن تو هم برو بخون و هفت سال بعد پولدار شو !!!! (3734285) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۰:۰۲:۰۷
دکتر برو دکتر (3734234) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۰۷:۵۵:۴۰
چی میگی آقای دکتر،ویزیت متخصص قلب با برگ ارجاع هزاروصد تومان... (3734004) (alef-11)
 
دکتر فرد
United States
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۲:۵۳:۳۷
من در مورد بخش خصوصی می گویم، بخش دولتی که وظیفه دولت هست باید رایگان باسد، که همین رقم که می گویید ، تقریبا رایگان هست (3734557) (alef-3)
 
کامران
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۰۷:۵۶:۵۰
با سلام واقعا جای شرم دارد
سال 93 که تعرفه ها 300 برابر شد به بهانه واقعی شدن تعرفه ها وحذف زیر میزی وارتقا کیفیت خدمات کدام یک انجام شد (3734007) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۰۸:۱۶:۱۸
یکی از آشنایان ما متخصص مغز و اعصاب است و حدود چهار یا پنج سال است که مدرک تخصص گرفته و شروع به کار کرده و هنوز چهل سالش هم نشده. در این مدت نصف سهام یکی از بیمارستانهای تهران را خریده و خانه و زندگی خیلی خیلی سطح بالایی دارد به طوری که اگر همین امروز دست از کار بردارد تا دویست سال آینده خود و خانواده اش تامین هستند. (3734032) (alef-11)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۰۸:۴۹:۲۸
قبلا 70 درصد هزینه ها را بیمه پرداخت می کرد و 30 درصد مردم ، الان برعکس شده است !!! هزینه های سونوگرافی 15 تا 20 هزار تومان بود ، مدتی است 4 برابر شده !!! نمی دانم اعتراض خود را به چه کسی بگوییم! (3734103) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۰۹:۰۳:۱۴
واقعا اگر 10 درصد کم بشه باز هیچ تغییری در وضع زندگی پزشکان ندارد .واقعا با دستور نمیشه چون پرشکان باهوشن و طور دیگه مریض هار درمانده رو تیغ میزنند تنها راه افزایش دانشجو و به تبع رقابت و حق انتخاب برای بیماران راه علاجه. درآمد زیر صدمیلیون تومان برای یه متخصص معنی نداره (3734129) (alef-11)
 
امیر
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۰۹:۰۸:۲۹
تا زمانی که عرضه پزشک متخصص در کشور بر تقاضا فزونی نیابد این پزشکا هستند که نرخ تعیین می کنند باید مسئولینی که در سالهای قبل مانع افزایش تربیت پزشک متخصص یا دندانپزشک شده اند در پیشگاه مردم ایران پا سخگو باشند چون منافع صنفی را بر منافع مردم ایران ترجیح داده اند (3734141) (alef-11)
 
دکتر فرد
United States
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۳:۲۴:۴۰
عرضه و تقاضا در مورد این مساله صدق نمی کند، کالا با خدمات و خدمات تخصصی فرق می کند، شما لطف کنید بهترین سیستم های درمانی را بررسی کنید مثل NHS آنگلیس، یا آمریکا یا فرانسه، و همان سیستم را اینجا پیاده کنید، کشورهایی مثل مالزی این کار را کردند، و تا حدودی از ما موفق تر هستند (3734620) (alef-13)
 
دکتر فرد
United States
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۳:۴۱:۲۳
از همه دوستان و هم صحبتان عرض خواهی می کنم که درد دل زیاد دارند، انشاءالله که مشکلات بهداشت و درمان حل شود، اما همه مشکلات ربطی به پزشکان ندارد، این گروه بخشی از کل جامعه بهداشتی و درمانی است، با مدیر بخش تعاملی سایت وزین الف قبلا تماس گرفته بودم و گفته شده اینجا مردم هر حرفی می زنند و حق شان هست، اما کسی اهل استدلال نیست، تقریبا مجادله هست، با این کامنت ها که من و شما می گذاریم، مشکل حل نمی شود، فقط حرف هست.انشاالله همه همیشه سالم باشند.
تنها نکته ای که مانده این است که بهداشت و درمان ارزان کارایی ندارد، بیشتر کشورها بخش اعظمی از درآمدشان را چه درآمد ملی و چه درآمد خانواده را صرف بهداشت و نهایتا درمان می کنند، افزایش تعرفه و ایجاد فضایی رقابتی بیشتر به نفع پیشرفت جامعه درمان البته نهایتا کل جامعه هست تا ارزان کردنشان، البته باید سازمانهای حمایتی و دولت و مردم با پرداخت مالیات، فشارا روی اقشار ضعیف تر جامعه تعدیل کنند، بهداشت و درمان علم بسیار پیشرو و هزینه بر هست، ارزان سازی جلو ترقی و پیشرفت را می گیرد، این بلایا است که طی این سالها بر سر خدمات بهداشتی آمده است. هر کسی از دوستان هم لطفا جهت درمان و هزینه های بیماران، کمک مالی کنند، حداقل دعا کنند، آون آقایی که از خانواده شهدا هم دم می زد هم لطفا دعا کنند، که حداقل یک حرکتی کرده باشد.اینجا آدمهایی کار آزموده و کار بلد این کار زیاد هستند، می خوانند ولی چیزی نمی نویسنند (3734652) (alef-13)
 
رضا
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۰۸:۳۷:۲۹
مشکل اصلی در زمینه خدمات پزشکی فزونی تقاضا بر عرضه پزشک است مه متاسفانه با زرنگی خاصی در کشور مانع افزایش تریت پزشک متخصص شده اند و این امر زمینه ساز تعیین دستمزد انحصاری برای پزشکان بسیار بالاتر از تحصیلکرده های همتراز مانند دکتر های پرستاری می باشد (3735891) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۰۹:۱۳:۲۰
پیشنهاد میکنم آقای زالی فیش حقوقی(اصلی)+کارانه دریافتی+درامد ویزیت مطب+حق العمل برا یک ماهش رو منتشر کنه تا مردم بفهمن که ایشون زیاد حقوق نمیگیره. عمرا اگه اعلام کنه.
وزیر بهداشت هم اگه مال خودش رو در رسانه ها اعلام کنه خوشحال میشیم. (3734149) (alef-11)
 
دکتر فرد
United States
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۳:۲۱:۲۸
متاسفانه، یک وزیر باید زندگی و حقوق مناسبی داشته باشند، هر چقدر بگیرند، حق شان هست، میران سطح بالا در طبقه بندی اجتماعی باید حقوق بیشتری از آحاد جامعه بگیرند، من مطمئن هستم، فیش حقوقی ایشان و دیگر وزرا اصلا مناسب نیت (3734614) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۰۹:۲۲:۳۸
حال باید دید سکان‌داران نظام سلامت، کشتی بحران‌زده بهداشت و درمان را از توفان تهدیدات و خط و نشان‌های جامعه پزشکی به سلامت خارج می‌کنند یا اینکه دعوای درآمد و پول و اعتبار برخی پزشکان، شکاف بین مردم و پزشکان را عمیق‌تر کرده و باعث آسیب‌های جدی به پیکره جامعه پزشکان خدوم و مردم خواهد شد یا خیر. (3734169) (alef-11)
 
دکتر فرد
United States
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۳:۱۸:۳۷
اگر منظور وزیر بهداشت هست، مرد آبرو مند و محترمی است، اگر کاندید شود که علاقه ندارد، بهترین رییس جمهور ایران خواهد شد.با احترام به ایشان که توانست وقتی منابع ملی کم بود طرح پزشکی رایگان را راه اندازی کند. (3734610) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۰:۲۳:۴۲
ده درصد پزشکان از نظر عددی چقدر میشه و دوازده درصد کارمندان چقدر؟!! (3734268) (alef-11)
 
دکتر فرد
United States
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۳:۱۵:۵۸
منظورتان را واضح بیان می فرستم مایید؟ (3734608) (alef-3)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۰:۴۶:۲۱
دیشب تو برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو که همه پزشک بودن و یک نفر هم از نمایندگان 80 میلیون مردم نیومده بود آقای زالی با کمال صراحت در برابر دوربین علنا میگفن که این افزایش ده درصدی کمه و ما قانون رو اجرا نمیکنیم تا جاییکه مجری برنامه که خودش هم دکتر بود چندین بار بهش تذکر داد و در آخر جناب زالی گویا متوجه حرفش و محلی که توش قرار داره شد و تلویحا گفت قانون رو همه باید اجراکنن.
پزشکان خیلی قدرت گرفته اند. این از تبعات انحصار و تزریق پول زیاد است. (3734331) (alef-11)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۰:۴۹:۴۶
طبق آمار جهانی ایران سالانه 233 هزار نفر مهندس تولید میکند.
این در حالیست که در ایران با لابی قدرتمند پزشکان در جهت ایجاد انحصار فقط سالی حدود 4 هزار پزشک تولید میشود.
بهانه کاهش کیفیت در صورت افزایش کمیت هم خیلی نخ نما شده. (3734342) (alef-11)
 
دکتر فرد
United States
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۳:۱۵:۰۸
خیر، الان تعداد دانشگاه های ما برای خیلی از کشورها عجیب و بالاست، دانشگاه پزشکی (کلا حرف بهداشتی شامل ماما، پرستار، پزشک، بهداشتکار،...) احتیاج به کار کلینیکی و بیمارستان دانشگاهی دارد، الان در ایران اشباع یا فوق اشباع هست و کیفیت هم پایین آمده است، متاسفانه! (3734605) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۷:۰۵:۳۵
عجب ضریب هوشی داری آقای دکتر. خوبه که خودش گفته بهونه کاهش کیفیت در صورت افزایش تعداد پزشک دیگه نخ نما شده اونوقت دوباره شما زیر کامنتش همون بهونه رو میاری؟ یعنی یه بهونه جدیدتر نداری بیاری؟ (3735047) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۰:۵۵:۴۴
سلام
مگه یک پزشک از یک دکتری برق باهوش تر ه ، مگه درس های پزشکی از برق سخت تر ه ، یک پزشک باید چند برابر یک دکتری برق باید بگیره
همین کار ها رو می کنند که تمام دانش آموزان دارن میرن رشته تجربی، و صنعت کشور رو به نابودی میره
تا خدمات مهندسی و پزشکی و رشته های انسانی همسان سازی نشه
هیچ کسی دنبال علاقه شغلی خودش نمیره (3734361) (alef-11)
 
دکتر فرد
United States
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۳:۱۱:۵۴
نه خیر خیلی هم زحمت کشیده است و محترم، دوتا از دوستان ما که الان در کمبریج درس می خوانند و قبلا شریف بودند، وقتی بهش می گویی برمی گردی ایران می گویند، خیر چون گوگل و ماکروسافت با حقوق بالا جذبشان می کنند و می روند آمریکا، مساله این است که الان مهندسین ما تعدادشان برابر کل آمریکاست، ولی از نظر معیارهای سازمان بهداشت جهانی ما هنوز با کشورهایی که بهداشت و درمان مناسب دارند فاصله داریم، تا حدودی رفع شده، اما فاصله هست، خودتان می دانید که تولید مهندس در ایران چقدر راحت شده است، دانشگاه آزاد، همین طور ظرفیت اعلام می کند، نه آزمایشگاه دارد نه استاد مناسب، الان کمبود دانشجو دارند، مثلا دانشگاه رودهن از 25000 دانشجو به 13000 رسیده است، کسی دیگر درس نمی خواند، یا ما به تعادل رسیده ایم، البته وضع بعضی دانشگاه های شهرستان در رشته های مثل داروسازی، دندان پزشکی و ... هم همین هست، شما نباید خودتان را با دانشجوی شریف یاMIT مقایسه کنید، آمار فارغ التحصیلی آنها و موفقیت شان ارائه می شود، رجوع کنید. (3734597) (alef-13)
 
Netherlands
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۰:۵۷:۰۶
نکته جالبش اینه که همیشه خودشون را با سلمونی ها و آرایشگرها و یا بنگاهی ها مقایسه میکنن. (3734368) (alef-11)
 
پزشک عمومی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۲:۳۴:۱۱
طبق آمار از 80000 هزار پزشک عمومی تنها 20000 هزار نفر مشغول به طبابت هستند . متاسفانه یک عده با چه نیتی دست به تخریب و ارقام درامد غیر واقعی میکنند البته مشخصه کدوم صنف با پزشک ها مشکل داشته از قدیم الایام . (3734518) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۴:۰۵:۴۳
همین 10 درصد هم مقدارش از کل حقوق یک استاد دانشگاه بیشتر میشه. لعنت بر بی عدالتی و بی عقلی. (3734691) (alef-13)
 
محمد علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۹:۵۰:۳۹
ایران بدلیل بی تدبیری مدیران،بهشت پزشکان شده است.آقایان هیچ جا نمی روند،چون امکان نداره درجای دیگه بتونن یک پنجم این پول را دربیارن.ممالک دیگه حساب کتاب داره،عدالت و... داره. (3735321) (alef-11)
 
mostafa
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۲۰:۱۶:۰۹
با سلام
باید وزارت بهداشت درمان به دو وزارت بهداشت و وزارت درمان تفکیک بشه (3735356) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۰۰:۳۵:۴۰
پیشنهاد می کنم پزشکان ناراضی از تعرفه ها تشریف ببرند خارج وتعدادی پزشک هندی وارد کنیم البته ضمن احترام به بخشی از پزشکان که البته تعداد بسیار محدودد در جامعه پزشکی هستند و هنوز برای انسان و جان وی ارزش قائل ند و شاید خودشان هم از این همه رفتار زیاده خواهانه و تفرعن جامعه پزشکی نفرت داشته باشند از بس گفته شده که اینها قشر غرهیخته هستند متاسفانه خودشان هم دچار توهم عجیبی شده اند اقایان اینجا اروپا و امریکا نیست در این جامعه حقوق کارگر یک میلیون مهندس با ده سال سابقه در اکثر ادرات حداکثر سه الی چهار میلیون و معلم با بیست سال سابقه کمتر از دو میلیون است شما مگر چه می کنید که انتظار دا ید درامد یک ماه مهندس که درسهای سخت تری را خوانده و مسئولیت و کار سخت تر هم دارد درامد یک روز تان باشد (3735661) (alef-13)
 
دکتر فرد
United States
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۰۹:۵۰:۲۲
فرق ما با شما این است، که هدف ما تبدیل ایران به اروپا ، و کشوری مثل آلمان طی پانزده سال هست، حداقل درزمینه بهداشت و درمان، تو الان فکر کردی پزشک هندی می آید ایران کار کند، می رود انگلیس چون بودایی و هندو هست و تو مسلمان هستی ، اتفاقا ما هم تو اروپا کار کردیم و هم بر اساس وظیفه انسانی در کشورهایی کمتر توسعه یافته شرق آسیا و آفریقا کار کردیم، متاسفانه موقعیت پزشک در آنجا بهتر از ایران هست، الان ما یک کشور هستیم که حداقل حقوق کارگر یک سوم چین و حداقل حقوق پرداختی پزشک یک دهم یک کشور اروپایی است، کسی نمی آید ایران کار کند، هم مشکلات فرهنگی داشته باشد و پول کم بگیرد و هم تو فکر کنی خارجی زیر دست تو کار می کند، متاسفانه ما از واقعیت های بازار کار جهانی خیلی فاصله داریم، حتی اگر می توانی کمکم کن، من کارآفرین حوزه پزشکی هستم، اگر می توانی چند پزشک خارجی وارد کن ، من حقوقش را تظمین می کنم، ما هم در محاسبات خود همیشه حقوق بالای پزشکان بخش اعظم هزینه مان هست، و منظور می کنیم. (3736002) (alef-11)
 
جهان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۱۰:۴۸:۳۲
دولت در برابر زیاده خواهی پزشکان بایستی تعرفه ها را کاهش می داد زیرا آنها افزایش تعرفه ها را با افزایش گوجه فرنگی مقایسه می کردند الان گوجه به یک چهارم قیمت کاهش یافته پس نعرفه ها نه تنها باید افزایش یابند بلکه به یک چهارم کاهش یابد. (3736115) (alef-11)
 
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۱۳:۵۴:۴۱
نرخ تورم 10.8 طبق اعلام دولت ولی تورم مصرف کننده بالای 75 درصد (3736410) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۱۸:۰۵:۴۴
نارضایتی نداردبه ماهم 12درصداضافه کردند (3736771) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.