توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 354565
اکوادور سفیر خود در برزیل را فرا خواند
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۲۱
دولت اکوادور روز چهارشنبه سفیر خود در برزیل را به دلیل اوضاع نابسامان سیاسی این کشور که منجر به تعلیق موقت «دیلما روسف» رئیس جمهوری شد ، فراخواند .

به گزارش ایرنا و به نقل از خبرگزاری اروپاپرس ، «گییائومه لونگ» وزیر خارجه اکوادور در این مورد گفت :سفیرمان در برزیل را فراخواندم تا که با وی برای بررسی وضعیت سیاسی آن کشور تبادل نظر کنیم .

پیشتر ونزوئلا و ال سالوادور نیز سفیران خود را از برزیل به دلیل فرایند استیضاح علیه روسف فراخوانده بودند. رئیس جمهوری تعلیق شده برزیل برکناری خود را یک 'کودتا' نامید.

بر پایه این گزارش ، مجلس سنای برزیل ۲۳ اردیبهشت ، در حالی‌ که ۵۵ نماینده از کل ۸۱ نماینده به استیضاح روسف رای مثبت دادند ، رئیس جمهوری را به طور موقت از قدرت بر کنار کردند.

در پی این اقدام ، «میشل تمر» که معاون رئیس جمهوری بود ، به قدرت دست یافت . اکنون روسف ۱۸۰ روز دارد تا در مورد اتهام فساد مالی‌ که به وی زده شد ، مورد تحقیق قرار گیرد.
 
کلمات کلیدی : اکوادور ، سفیر ، برزیل
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.