توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 416297
اتباع ۸۰ کشور در میان زائران اربعین حسینی
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۴۲
المنار با بیان اینکه بیش از ۲۰ میلیون زائر سالار شهیدان در پیاده روی اربعین شرکت کردند، به تشریح مراسم پیاده روی در دیگر نقاط جهان توسط جامانده ها از این مراسم عظیم پرداخت.
 
به گزارش مهر، شبکه لبنانی المنار در گزارشی به بیان جزئیات و ابعاد حماسه عظیم پیاده روی اربعین حسینی در عراق پرداخت.
المنار در این رابطه می نویسد: شمار زوار سالار شهیدان در اربعین امسال بیش از ۲۰ میلیون نفر بود و این مراسم معنوی از سال های گذشته باشکوه تر برگزار شد. همچنین در طول مسیر ۸۰ کیلومتری نجف تا کربلای مقدس، حدود ۳۰ هزار موکب، حسینیه و مسجد برپا شد که به زائران اباعبدالله الحسین علیه السلام خدمت رسانی می کرد.
المنار می افزاید: حدود ۱۰۰ هزار نیروی امنیتی عراق برای محافظت از زائران سالار شهیدان به حالت آماده باش درآمدند. در میان زوار امام حسین علیه السلام بیش از یک میلیون زائر از ۸۰ کشور جهان به غیر از ایران حضور داشتند. این در حالی است که از ایران نیز ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر عاشق سالار شهیدان در میان موج زائران ایشان حضور داشتند.
این شبکه لبنانی تصریح می کند: ۲۵۰۰ اتوبوس عراقی نیز در مرزهای این کشور به زائران خدمت رسانی می کرد. عراق در طول این مدت یعنی از اواخر ماه محرم الحرام به بزرگترین میزبان در جهان تبدیل شد و مردم این کشور علاوه بر تامین غذای زائران، اقدامات نظافتی مانند تمیز کردن کفش آنها را نیز انجام می دادند؛ تا جایی که افراد فقیر که دستشان خالی بود، برای اطعام عاشقان امام حسین علیه السلام از دیگران پول قرض می گرفتند تا از این توفیق بزرگ محروم نشوند.
راهپیمایی اربعین در دیگر کشورهای جهان
المنار تاکید می کند: در «پاکستان» مردم علیرغم تهدیدات گروه های تروریستی همانند سال های گذشته اقدام به زنده نگه داشتن مراسم اربعین سالار شهیدان کردند. همچنین در «بحرین»، صدها نفر از مردم و شهروندان این کشور با برگزاری راهپیمایی در مناطق مختلف، اربعین حسینی را زنده نگه داشتند که مهم ترین آن نیز تحصن مردم و شیعیان در برابر منزل آیت الله عیسی قاسم رهبر شیعیان این کشور در الدراز و اعلام همبستگی با ایشان بود. زیرا آل خلیفه در اقدامی ظالمانه حدود ۵ ماه پیش تابعیت شیخ عیسی را سلب کرد و در صدد اخراجشان از بحرین است.
المنار در ادامه می افزاید: مردم و عاشقان امام حسین علیه السلام در بعلبک «لبنان» نیز در روز اربعین پیاده روی کردند. همچنین مسلمانان «انگلیس» در لندن پایتخت این کشور با برگزاری راهپیمایی پرچم های امام حسین علیه السلام را در دست گرفته و تاکید کردند که پیام اهل بیت پیامی انسان دوستانه است. در کشور «سوئد» نیز مردم با انجام پیاده روی اربعین شعار هیهات منا الذله را سر دادند.
شبکه لبنانی المنار در پایان بیان می دارد: در کشور «استرالیا» نیز مردم از کشورهای عراق، لبنان، ایران، افغانستان، پاکستان، هند و دیگر اتباع خارجی با حضور گسترده خود در شهر سیدنی به صورت نمادین پیاده روی کردند و مسیری ۷ کیلومتری را تا حسینه نبی اکرم (ص) پیمودند. آن ها تاکید کردند که پیام این پیاده روی امنیت و صلح برای مردم استرالیا و مخالفت با افراط گرایی و تروریسم است.
 
کلمات کلیدی : زائران اربعین+پیاده روی اربعبن
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.