نظر منتشر شده
۱۲۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 425101
وزیر بهداشت:
برخی از اقدامات دولت در حوزه سلامت «خوششان» نمی‌آید/ نمیدانم چه کسانی پشت آنها هستند که علیه جامعه پزشکان کار می‌کنند
بخش خبری الف، 27 آذر 95
تاریخ انتشار : شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۵۶
دکتر حسن هاشمی وزیر بهداشت،با اشاره به برخی اقدامات و دستاوردهای دولت در حوزه بهداشت و سلامت عمومی گفت: در این میان هستند کسانی که از این اتفاقات خوششان نمی آید و راضی نیستند.

به گزارش ایسنا، وزیر بهداشت ادامه داد: این دولت دو برابر گذشته تخت بیمارستانی ساخته است و آنها را تحویل خواهد داد. بیش از دو میلیون متر مربع نیز فضای درمانی بازسازی و تجهیز شده است. همچنین دو هزار میلیارد تومان تجهیزات از شرکت‌های دانش بنیان خریداری شد.

وی اضافه کرد: در این میان هستند کسانی که از این اتفاقات خوششان نمی آید و راضی نیستند، نمیدانم چه کسانی پشت آنها هستند که علیه جامعه پزشکان و خدمتگزاران و گاهی خلاف منافع ملی کار می‌کنند. ولی موثر نیست، چرا که مردم جامعه پزشکی را واسطه بین خود و خدا می‌دانند.

وزیر بهداشت افزود: طرح تحول نظام سلامت در این دوره از دولت، توسط دکتر روحانی آغاز شد و ادامه دارد. در جلسات دولت نیز شخص رییس جمهور بیش از هرکسی از این طرح دفاع می‌کند. ایشان گفتند دو هفته قبل نیز خدمت رهبری بودند و ایشان باز هم از طرح تحول حمایت کردند و گفتند دولت با این طرح ارائه نوعی یارانه غیر نقدی را آغاز کرده و همچنان ادامه می‌دهد.

وی که در مراسم افتتاح بیمارستان خصوصی عرفان نیایش که عصر امروز برگزار شد،سخن می‌گفت، در ادامه اظهار کرد: در این دولت،به حوزه سلامت نگاه متفاوتی وجود دارد و دولت بخش خصوصی را یک فرصت می‌بیند.

او ادامه داد: من معتقدم اگر بخش خصوصی را تقویت کنیم، می‌توانیم سلامت ایرانیان را تضمین کنیم. وظیفه دولت تصدی گری، بیمارستان سازی و اداره آن نیست، بلکه دولت باید به بیمه کارآمد و خرید خدمت توجه کند. البته این دیدگاه، خلاف آن چیزی است که در طول ۳۵سال گذشته و قبل از آن دنبال شده است. کمک اعضای برجسته اجرایی نیز در این مسیر برای رسیدن به هدف مؤثر است.

هاشمی با تاکید بر ضرورت همراهی دولت با بخش خصوصی، ادامه داد:بخش خصوصی در حوزه صنعت سرمایه گذاری می‌کند که بازگشت آن تضمین شده است، ولی در حوزه سلامت نرخ را دولت تعیین می‌کند. این موضوع یکی از دلایل عدم رونق بخش خصوصی است.

وزیر بهداشت در ادامه تصریح کرد: کسانی که در بخش خصوصی در زمینه هایی مانند بیمارستان سازی و تجهیزات و ... سرمایه گذاری می‌کنند عاشق کار خود هستند. اگر به اندازه راه، ریل، خودرو و ساخت کارخانه به این حوزه توجه شود، ارائه خدمت در حوزه سلامت در کشور دگرگون می شود.
 وی با اشاره ضرورت حمایت بخش های اقتصادی از حوزه سلامت، اظهار کرد: اجازه دهید یک دهم درصد فاینانس‌ها به حوزه سلامت بیاید. رقبا و همسایگان ما از این مسیر به توفیقات زیادی دست پیدا کرده‌اند. اگر سرمایه گذاری در حوزه سلامت تشویق شود و دولت نیز همراهی کند، این حوزه میتواند یکی از اقتصادی ترین بخش‌ها باشد. کافی است دولت حمایت کند و دست خارجی‌ها در این زمینه بازگذاشته شود.
۱۳۹۶/۰۲/۱۳ ۰۸:۱۳
 
۱۳۹۶/۰۱/۰۳ ۱۰:۰۹
 
۱۳۹۵/۱۰/۱۷ ۰۲:۴۴
 
۱۳۹۵/۱۰/۰۲ ۱۶:۳۳
 
۱۳۹۵/۰۹/۲۵ ۱۸:۴۰
 
۱۳۹۵/۰۹/۲۵ ۰۱:۵۸
 
۱۳۹۵/۰۸/۲۰ ۱۲:۲۴
 
۱۳۹۵/۰۸/۱۰ ۱۷:۴۳
 
۱۳۹۵/۰۸/۰۴ ۱۵:۰۸
 
۱۳۹۵/۰۶/۰۴ ۱۲:۳۱
 
 
کلمات کلیدی : وزیر بهداشت+طرح تحول+نظام سلامت
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۷ ۲۰:۰۱:۴۱
کل بیت المال را خرج بخش مربوط به خودتون کنید که هنر نیست. (4070346) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۷ ۲۲:۲۶:۵۱
کل بیت المال خرج سلامت مرذم بشه کمه (4070583) (alef-13)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۷ ۲۳:۴۵:۰۰
منم موافقم خرج سلامت بشه نه حقوق پزشکان (4070668) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۸ ۱۱:۵۳:۴۱
این آقا صبح تا شب حقوق پزشکان رو با آمریکا مقایسه میکنه.آخه ما چیمون مثل اوناست که این یکی باید باشه.بقیه مثل گیاه زندگی میکنن و حقوق میگیرن.
آخه مرد ناحسابی مالیات آمریکا بین 35 تا 50 درصد دستمزد پزشکانه.شما این رو نمیبینی. (4071235) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۸ ۱۳:۱۳:۰۶
موضوع این نیست!
بلکه متاسفانه بدلیل عدم اجرای مقدمه اصلی این طرح یعنی نظام ارجاع ، افراد سالم و بیشتر متولین سالم بدون دلیل فقط برای اطمینان خاطر!؟ مورد اقدامات پزشکی گرانقیمت بطور رایگان قرار میگیرند چون در شهرهای بزرگ زندگی میکنند و برعکس این فرصت ولو غلط برای فقرا که در شهرهای کوچک و روستاها زندگی میکنند وحود ندارد
نظام ارجاع اگر اجرا میشد هم عدالت درمانی ایجاد میشد و هم هزینه اجرای طرح تحول به نصف کاهش می یافت ولی متاسفانه سیاسیت بازی در سلامت و عجله برای خودنمایی دولتیون باعث شکست این طرح پرهزینه و ایضا ورشکستگی بیمه ها و نهایتا تحمیل هزینه های چند برابر شده به مردم میشود.
ظاهرا کارکرد انتخاباتی عرصه سلامت که وزیر در یکی از مصاحبه هایش اعتراف کرد جواب عکس داد در این طرح! (4071333) (alef-13)
 
امیر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۸ ۱۳:۲۲:۰۷
انصاف هم خوب چیزی است اگر بیمار سرطانی یا بیمار خاص دیگری داشتید می دانستید الان تقریبا هیچ هزینه ای این عزیزان نمی دهند فامیل ما آمپول 15 میلیونی را صد و پنجاه هزار تومان تزریق می کند اگر قبل بود باید کل فامیل خانه هایشان را می فروختند تو را به خدا به خاطر سیاست کارهای اصولی وزیر بهداشت و امور خارجه را زیر سوال نبرید آنها بهترین وزیران این چندین سال هستند اگر طبق معمول الف منتشر کند الف هم شده 20: 30 مخالف صد در صد دولت (4071350) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۹ ۰۹:۱۱:۳۳
با شما خانواده بیمار سرطانی همدردی می کنم ولی سئوالی دارم اگر به شما یا بیمارتان اعلام می شد که با یک ازمایش ساده و رایگان (که برای بعضی سرطانها وجود دارد) می توانید قبل از ایجاد سرطان شروع انرا تشخیص و با هزینه بسیار ناچیز بطور کامل درمان کنید( مشروط به اینکه این خدمات را حق خود از حکومت بدانید) ایا از فردی که امکان انجام این ازمایش ساده را فراهم نکرده راضی می شدید ولو اینکه این فرد برای رضایت شما چند میلیون از بیت المال برای درمان بیمار شما تحویل شما دهد درصورتیکه می دانید این درمان دیر هنگام سرطان را درمان نمی کند فقط مدتی طول عمر (البته با تحمل مریضی سخت)بیمار را زیاد میکند ایا این فرد را خیر خواه خود و بیت المال می دانستید؟ (4072491) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۸ ۰۰:۱۰:۵۴
40 درصدش بره تو جیب پزشکا خوبه؟ (4070701) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۸ ۰۰:۱۲:۲۸
"همچنین دو هزار میلیارد تومان تجهیزات از شرکت‌های دانش بنیان خریداری شد."

مگه شرکت وارداتی دانش بنیان هم داریم؟!!! مگه میشه!!! (4070704) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۹ ۰۸:۴۰:۱۵
با این نظر که افراطی هم بنظر می رسد تا حدودی موافق هستم ولی مشروط به این که در حوزه سلامت (زیر بنای سلامت)هزینه شود. ما همیشه عادت داریم دنبال معلول بگردیم و معلول بیمار را درمان کنیم و از علت (بیماری) غافلیم در صورتیکه یک درصد سرمایه گذاری در بر طرف نمودن علت بیش از صد در صد بازدهی دارد مثال ساده آن واکسن (مثلا هپاتیت که بصورت آزاد هزینه سه نوبت تزریق آن حدود 200 هزار تومان است ولی اگر همین فرد هپاتیت بگیرد میلیونها تومان هزینه درمان نیاز دارد که در نهایت نیز سلامتی فرد بصورت کامل برگشت نخواهد کرد) اقای وزیر هم همانطور که در این مصاحبه نیز فرمودند اعتقادی به سلامت ندارند و منظور ایشان فقط درمان معلول است. این تفکر بسیار سطحی است حیف حیف حیف (4072455) (alef-11)
 
۱۳۹۵-۰۹-۲۸ ۰۲:۵۶:۰۷
در طرح تحول سلامت حق مطب از پزشك سلب شده و عنوان كردند دولت هزينه كاركرد پزشك رو پرداخت ميكنه در مناطق محروم كار بيست و چهار ساعته به مدت ٢٤ روز در ماه!! اجباري شد با كاري حداقل ٤ برابر استاندارد قانون كار! حالا مثلا اگر قرار باشد بيست ميليون هم پرداخت بشه اگر تقسيم بر ٤ كنيد ميشه ٥ ميليون، و اين كارانه بيش از يازده ماه است پرداخت نشده! در همين منطقه داروخانه بيمارستان ماهي ٤٠ ميليون و سوپرماركت بيمارستان ماهي ١٥ ميليون درامد خالص داره و البته فروشنده و صاحب سوپرماركت شبها هم در منزل در حال استراحت هستند! انشاءالله اين طرح سلامت به زودي شكست بخورد (4070802) (alef-11)
 
یکی از قشر ضعیف
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۸ ۰۸:۳۱:۳۶
آقا یا خانم محترم چرا بیخود و بی سند حرف می زنید من شخصاً حاضرم دستان مردی را که برای مردم پایین دست زحمت می کشد را ببوسم. این وزیر حرف نداره بروید ببینید در بخش سلامت چکار کرده. اصلاً با سالهای قبل قابل مقایسه نیست. مادر من از دیسک شدید ستون فقرات رنج می برد که در سالهای قبل توان عمل جراحی سنگین ایشان را نداشتیم ولی به همت این مرد عمل جراحی ای که برای آن نزدیک به 20 میلیون را بیمارستان خصوصی طلب می کرد فقط با حدود 300 هزار تومان در بیمارستان دولتی با بهترین پزشک و بهترین رسیدگی برایمان انجام دادند. من دستان این وزیر را می بوسم. (4070950) (alef-11)
 
احمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۸ ۱۰:۲۸:۲۹
شکی نیست که سیستم سلامت ارتقا پیدا کرده است. یادتان بیاید که در دولت قبل بیماران را مکرر سر راه یا در بیابان میزاشتند.

حق بعضی از کسانی که کفران میکنند همان دولت قبل است که تیشه به ریشه همه چیز بزند و خیال آنهارا راحت کند.

ممنون از وزارت بهداشت که باعث شد بعد از عمل اورژانسی کیسه صفرا نگرانی بابت مخارج آن نداشته باشم. (4071126) (alef-3)
 
مشهدی
Romania
۱۳۹۵-۰۹-۲۸ ۱۱:۲۱:۳۶
نمیدانم فرزند دارید یا نه
ولی اگر داری بچه ات را بردی دکتر و گفت سریع باید عمل بشه و تو جیبت اونقدر نباشه اون وقت میفهمی که اگر همه بودجه را به بهداشت بدن بازم کمه . یا نه الحمد الله داری و مشکلی نیست (4071193) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۹-۲۷ ۲۰:۰۲:۳۴
بحث حقوق نجومی هست چرا جوابگو نیستید (4070348) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۷ ۲۳:۵۰:۳۲
متاسفانه وزیر بهداشت اصلا پاسخگو نیست و مدام به منتقدانش حمله میکنه ! جناب هاشمی هیچ کس پشت این انتقادها نیست ! طرح شما اگر طرح خوبی هم باشه دلیلی نداره که ایراد نداشته باشه ! حداقل الآن بخشی از ایرادهاش مشخص شده . آقای پزشکیان هم که طرفدار دولته از طرح شما حمایت نمیکنه ! منافع داره ! پشت پرده داره؟! (4070675) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۹ ۰۹:۱۹:۳۹
ما پزشکان(البته نه از مدل نجومی اش)از این طرح انتقاد داریم بطور کلی و خلاصه بگویم در بین کارشناسان سلامت کسی طرفدار این طرح نیست و اگر از طرف انها صحبتی در تایید یا رد ان مطرح نمی شود برمی گردد به شیوه مدیریت جناب وزیر که هیچ حرف انتقادی را حتی از دوستانش نمی پذیرد مشابه این طرح در هیچ کجای دنیا موفق اجرا نشده واقعا من در آوردی است با هزینه زیاد محصول بسیار کم بازده دارد (4072503) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۸ ۰۰:۲۷:۱۳
نه تنها جوابگو نیستند از رهبری هم خرج اهداف خودشون می کنند... (4070724) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۸ ۱۰:۳۴:۳۱
قرار نیست بی انصاف بشیم و یک مسئله بی ربط را هی کش بدیم.
محدودیت حقوق نجومی مال بخش دولتی است نه پزشکان. (4071130) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۷ ۲۰:۰۲:۳۷
یعنی نمی دونی چرا مردم از پزشکها خوششان نمی آید؟ (4070349) (alef-13)
 
شهروند
Germany
۱۳۹۵-۰۹-۲۷ ۲۰:۰۷:۴۶
نمیدانم چه کسانی پشت آنها هستند که علیه جامعه پزشکان کار می‌کنند ؟

جواب : مردمی که از بی عدالتی در کارانه پزشکان ، پرداخت های نجومی در بیمارستان و عدم رسیدگی صحیح و اصولی به بیماران به ستوه آمده اند و در حال اعتراض مدنی به پزشک سالاری در وزارت بهداشت و درمان می باشند و درمان محوری به جای پیشگیری را برای جیب پزشکان مناسب می دانند نه مردم.

پشت همه این مسائل مردم بینوا هستند که فریاد رسی جز خدا ندارند چرا که امروز رووسای بیمارستان های خصوصی قوانین دولتی را برای پر کردن جیب خود و بیمارستان هایشان تغییر می دهند و به نام مردم و به کام پزشکان قدم بر می دارند.
(4070355) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۷ ۲۰:۰۸:۲۳
اون عاملی که علیه جامعه پزشکان کار میکند ، غرور کاذب بعضی از آقایون پزشک و کارانه های نجومی یواشکی اونها است و الا کسی با پشکا پدر کشتگی نداره (4070356) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۷ ۲۰:۰۹:۱۸
شما تو وزرا خدای انتقاد پذیری هستی دکتر |: (4070359) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۷ ۲۰:۰۹:۳۶
این طرح فقط برای شما و هم صنفی های شما خیلی خیلی بود، چون باعث شد پول هنگفتی به این بخش تزریق شود و جیب شما و همکارانتان خوب پر شود، صنعت رو ورشکسته کردید، باعث ایجاد رکود و بیکاری شد، بیمه ها رو ورشکسته کرد، تمام کادر درمان رو به جان هم انداخته است از پزشک و ماما و پرستار و بهیار و غیره همه دنبال سهم بیشتر از این پول هنگفت تزریق شده هستند، اما چون قدرت پزشکان بیشتر بود سهم بیشتری نصیب این قشر شد، و به همین دلیل باعث نارضایتی دیگر اعضاء کادر درمان شد، چی همه دستاورد داشته این طرح (4070361) (alef-13)
 
پرستار بیمارستان امام حسین ( ع )
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۷ ۲۰:۱۴:۳۵
حسن آقای هاشمی !
پاشو بیا یه بیمارستان دولتی و ببین چه خبره !
چرا این کارو نمیکنی ؟!
مگه وزیر بهداشت نیستی ؟!
کارانه پرسنل 8 ماهه عقب افتاده
اضافه کارشون 3 عقب افتاده
چرا از اینکه حضور پیدا کنی و درد پرسنل رو از نزدیک بشنوی ، واهمه داری ؟!
مگه در طرح تحول ات ، قرار نبود بیمار و همراش برای نیازهای درمانی اش پاشو از بیمارستان بیرون نذاره ؟!
بیا ببین چه خبره !!! (4070369) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۷ ۲۳:۱۵:۵۳
شما چی می گی بعضی کامنت گذارا چی می گن!! بعضی کامنت گذارا می گن شما دارید پول پارو می کنید اما شما می گید کارانه پرسنل 8 ماهه عقب افتاده ! (4070641) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۷ ۲۳:۵۳:۲۳
کامنت گزارها نمونه همه مردم نیستن.کارانه ها عقب میفته چند ماه چند ماه.بعد ۶ ماه یادشون میفته بگن اینجور راه رفتی و اونجور رفتی پس ۳۰ درصد کسری.این بندگان خدا جوری وانمود میکنن انگار همه از پزشکا متنفرن.والا من خیلی از روزا بیمارام لطف میکنن غذا میارن و میدن به منشیم.کارشون هم باهام تموم شده و دیگه کاری دستم ندارن.بعضی از خبر گزاری ها میخوان دولت رو غیر مستقیم بزنن گیر دادن به بهداشت. (4070678) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۸ ۰۸:۰۲:۰۸
ما که ندیدیم.ما هم توی همین جامعه هستیم.خوبه نگفتی واسه خودت غذا آوردن و خودت پول نداری غذا بخوری!!!!آره الکی گیر دادن.حقوق پزشکا هم در طرح تحول سلامت یه دفعه ده برابر نشد.بابا لااقل در حدی وجدان داشته باشید که دیگه کامنت طلبکارانه نذارید. (4070918) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۸ ۰۸:۰۲:۵۹
آقاي دكتر كمي چشم خودتون رو باز كنيد ويزيت پزشك عمومي با حقوق يك روز كارگر برابر است و هر روز حداقل صد مريض را ويزيت مي كنيد .
حالا درآمد شما از كارگران به فرموده وزير بهداشت كمتر است ؟!!!!!!!!!!!!!! (4070920) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۸ ۰۷:۵۹:۴۳
خدایی حق دارن ها.یه پرستار حقوق 5 میلیونی داره.یه مهندس 1 و نیم میلیون.اونوقت پرستارای عزیز نگران کارانه ی 20 تا 30 میلیونیشون هستند و می گن چرا به ما کارانه نمی دن.متاسفم برای جامعه ای که هیچ کس نیست جلوی اقدامات بی منطق بعضیهارو بگیره. (4070914) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۸ ۰۵:۴۱:۰۷
علت عقب افتادن کارانه تون اینه که پول بیشتر از توان کشور طلب کرده اید و کشور هم زیر بارش مانده است. هر کشوری توانی داره ولی طمع بی انتها است که طمع در ایران با قانون هم همراه شده و این فاجعه رو به بار اورده (4070830) (alef-11)
 
حسینی املشی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۷ ۲۰:۱۶:۲۵
مرحوم دکتر قریب پزشک بود ؛ برخی دیگر هم پزشک ان !!!!!!!!!!!!!!
متاسف ام !
هم و غم و دردشون فقط پوله !
متاسف ام ! (4070371) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۷ ۲۰:۱۷:۱۷
بعد این ها مخالفان را متهم به توهم توطیه می کنند! (4070374) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۷ ۲۰:۱۷:۴۵
از رئیس سازمان محیط زیست کشور ناامید گشته‌ایم وزیر بهداشت لطف کنند برای همدردی هم که شده چند روزی در جنوب کشور مثل ما خوزستانی‌ها در میان ریزگردها زندگی بکنند شاید در معنا و مفهوم آرامش روانی مردم تجدیدنظر بکنند. (4070377) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۷ ۲۰:۱۸:۵۱
تنها وزیر دولت یازدهم که وارد بازی‌های سیاسی و موضع‌گیری‌های مغرضانه نشده بود وزیر بهداشت بود که ایشان را هم آلوده به این پلشتی‌ها و سیاسی‌کاری‌ها کردند. قبل از دولت فعلی صادرات سرم داشتیم ولی در دولت کنونی کار به واردات سرم از کشورهای همسایه مثل ترکیه رسیده است. (4070379) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۷ ۲۰:۲۰:۵۴
هرکس در سال۹۶ کاندید شود، هدفش تخریب روحانیست! هرکس از طرح تحول سلامت انتقاد کند، هدفش کار علیه جامعه پزشکی است! هر کس از برجام انتقاد کند، هدفش ناامیدی مردم است!و هرکس .....( این است منطق داماد لرستان و عروس اذربایجان) (4070384) (alef-13)
 
حمید رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۷ ۲۰:۲۱:۳۴
مردم ؛ دکترها رو واسطه بین خود و خدا میدونند ؟!!!!!!!!
عجب !!!!!! (4070385) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۹-۲۸ ۱۱:۱۰:۵۲
بله شفا دست خداست و پزشک وسیله ی این امر. (4071181) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۷ ۲۰:۲۱:۵۱
با شنیدن اظهارات آقای وزیر بهداشت بسیار غمگین شدم و تازه پی بردم دریافت‌های نجومی مدیران اشرافی دولت چگونه آنها را به عنصری متفاوت با توده‌های مردم بدل می‌کند، مردم دردکشیده از خدمات نامناسب بهداشتی و درمانی با چنین ادبیات وزرای دولت مجبورند درد دیگری را علاوه بر درد جسمی تحمل کنند. (4070387) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۷ ۲۰:۲۲:۲۳
ادب یک دولت از کلام مردان کابینه آن نمایان است، کافی است از ابتدای شکل‌گیری دولت به ادبیات آقای زنگنه، آقای نوبخت، وزیر صنعت و دیگر وزرای دولت توجه می‌کردیم. هر جایی که سخن از مردم و حق مردم چه در مورد وام ازدواج یا قیمت خودروی داخلی و فیش‌های نجومی و... و در اواخر هم بحث بهداشت و درمان بوده است، وزیران دولت محترم با لحنی اهانت‌آمیز پاسخ می‌دادند. وزیر بهداشت به عنوان یک پزشک چطور توانست از ادبیات زننده استفاده کند و به مردم ایران توهین کند؟ (4070389) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۷ ۲۰:۲۳:۴۳
به عنوان کارمند یکی از بیمارستان‌های تبریز وقتی وزیر بهداشت در 95/3/30 درمجلس شورای اسلامی بحث کارانه را مطرح کرد که 20تا 30 درصد پزشکان کارانه می‌گیرند خنده‌ام گرفت! چرا که کمتر از 50 درصد تا 80درصد قراردادی نداریم! یک پزشک پاتولوژی در ماه کمتر از 45 میلیون فقط کارانه می‌گیرد. ولی کارمندان و پرستاران 6 درصد کارانه بین 700-800 هزار تومان! یعنی تفاوت از زمین تا آسمان است و متأسفانه برخی رؤسای بیمارستانها برای جذب پزشکان مسابقه می‌گذارند که بیا بیمارستان ما تا چند درصد از آن بیمارستانی که هستی کارانه بیشتری پرداخت می‌کنم! برخی پزشکان در نوبت شیفت شب خود علاوه بر 600 هزار تومان اضافه کاری در همان شیفت اقدام به عمل جراحی می‌نمایند و بین 20 تا 80 میلیون هم کارانه دریافت می‌کنند! (4070395) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۷ ۲۰:۲۳:۵۷
از وزیرمحترم بهداشت واقعا متأسف هستم که به رغم همه اطلاعات و مسائلی که رو شده با این شدت و غلظت درصدد توجیه کار غلط برخی از مدیران دولتی برآمده است. (4070396) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۷ ۲۰:۲۶:۰۴
یک فرهنگی هستم که فرزندم مبتلا به «فنیل کتونوری» منجر به تشنج و عقب‌ماندگی مغزی است. هزینه‌ ماهانه او بالغ بر یک و نیم میلیون تومان است (پرستار، لوازم بهداشتی، داروئی، توانبخشی و...) واقعا خسته و کم توان شده‌ام و آرزو دارم وزیر بهداشت و رئیس بهزیستی این هزینه را درک کند. (4070399) (alef-13)
 
تبریزی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۸ ۰۹:۱۸:۳۷
هر ماه سه میلیون به نماینده ها می دن تا "مثلا"! به نیازمندان کمک کنن. می تونین از نماینده های مجلس 1.5 میلیون ماهانه دریافت کنید! (4071018) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۷ ۲۰:۲۶:۳۷
این دولت هیچ اقدام خاصی در حوزه سلامت مردم انجام نداده .
مردم در بیمارستان های دولتی سرگردان اند .
درست و حسابی خدمات درمانی دریافت نمیکنن
همه کار بیمار رو میسپارن به انترن و رزیدنت سال پائین
مردم شدن ... آزمایشگاهی حضرات (4070400) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۷ ۲۲:۰۲:۰۴
حقا که راست می گید، من خودم چهارشنبه هفته پیش به چشم دیدم این رو در بیمارستان لبافی نژاد. (4070530) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۷ ۲۲:۰۵:۴۳
جناب وزیر، آنچه از شما به یادگار ماند، افزایش چهار تا شش برابری هزینه های درمان در سالهای وزارتتان است. حق بیمه تکمیلی برای هر نفر 19 هزار تومان در سال 92 بود، در سال 93 ، 35 هزار تومان.امسال ....
چه شد آن همه وعده و وعید ساخت بیمارستان. این چه سیستمی است که از بیمار تا شرکت های بیمه تا پرستار و ... همه ناراضی اند. از طرفی صحبت از کمبود پرستار و پزشک است و از طرفی آن همه پرستار بیکار. (4070536) (alef-13)
 
مردم
Spain
۱۳۹۵-۰۹-۲۸ ۱۷:۳۴:۰۳
برادر دلواپس فرمایشاتتون درست نیست
بنده از خدمات رایگان مربوط به تصادفات هفته گدشته جهت بیمارم استفاده کردم‌و بسیار خدمات قابل قبولی ارایه شد
دستشون درد نکنه (4071734) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۷ ۲۰:۲۶:۴۲
به نظر می‌رسد جای وزیر بهداشت در اهدای لوح لیاقت و شجاعت خالی بود و این نشان داد که این مدال‌ها مربوط به کارنامه افراد نیست بلکه مربوط به کارکردهای محرمانه آنهاست. در ضمن وقتی تمام کارهای دولت قبل، از دید رئیس جمهور مورد اشکال است پس چرا اکثر آنها توسط ایشان در حال به روزرسانی و اجراست. نمونه‌اش همین اهدای مدال‌هاست! (4070401) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۷ ۲۰:۲۷:۳۳
در بیمارستان ابن‌سینا واقع در میدان صادقیه تهران برای تزریق 2 عدد آمپول معمولی با اینکه سرنگ هم با خودم بود، مبلغ 8 هزار تومان پول از بنده گرفتند. آقای وزیر بهداشت کی می خواهد به این بی‌سر و سامانی در حوزه مدیریتی خود رسیدگی کند.. (4070404) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۷ ۲۲:۱۱:۰۸
خوب گرفته از من آمپول را که سذنگ و پد الکل رو خودم گرفته بودم برای هرآمپول 5000 گرفتن
برای تزریق واکسن آنفلوانزا 8000 تومن گرفتند (4070548) (alef-13)
 
ارش
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۷ ۲۳:۳۵:۳۴
به نظر خودت چقدر بايد ميپرداختي؟ كرايه ي تاكسي ونك تا تجريش ده هزار تومنه. يه كم انصافم خوبه (4070658) (alef-13)
 
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۸ ۰۷:۱۳:۳۰
پزشک عزیز ما پایین شهریا این مسیرارو 1000 1500 میریم. (4070868) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۸ ۰۸:۴۹:۳۰
چطور حقوق ماهانه ما ۸۰۰ تومنه کسی به فکر انصاف نیست ولی ما باید به فکر همه باشیم ؟! (4070975) (alef-3)
 
خاقانی
Romania
۱۳۹۵-۰۹-۲۸ ۱۶:۴۹:۲۳
خب کم گرفته که (4071667) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۷ ۲۰:۲۹:۳۲
وزیر بهداشت بخشنامه صادر کند عکس‌های تبلیغاتی زننده و دور از شئونات اخلاقی و شرعی را از در و دیوار داروخانه‌ها جمع کنند. (4070407) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۷ ۲۰:۳۲:۱۲
در شهر رودبار 5 دستگاه دیالیز توسط خیری به بیمارستان شهر اهدا شد اما حالا بعد از گذشت چند سال وزارت بهداشت حتی برای ترمیم دستگاه اقدامی نمی‌کند! آیا وزارت بهداشت تعهدی ندارد؟ چرا باید بیماران دیالیزی با درد زیاد و با دستگاه‌های فرسوده و کمترین امکانات پزشکی و بهداشتی دیالیز شوند؟ (4070411) (alef-13)
 
خ - ه از ک - ه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۷ ۲۰:۳۳:۵۶
این سئوال برای مردم مطرح است که چه کسانی پشت شما هستند که اینطوری دارید کارانه های نجومی دهها میلیونی برداشت میکنید از کیسه بیت المال مردم (4070413) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۷ ۲۰:۴۴:۱۱
سلام طرح تحول سلامت در شهرستانها به ضرر بخش خصوصي تمام شد (4070421) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۹-۲۷ ۲۰:۴۴:۴۲
مردم مظلوم ایلام که همچنان برای درمان های مهم می بایست به تهران یا اصفهان یا کرمانشاه مراجعه کنند، خب دولت بفرمایند این تخت ها و هزینه های دهها هزار میلیاردی را چکار کرده است؟ قطعا خرج جیب همان پزشکان و همان بیمارستان های شده است البته با نام جدید طرح سلامت! (4070422) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۶ ۱۷:۰۵:۵۶
شما مشکلت تو ایلام اینه که رییس دانشگاه و بیمارستانهات اصلا پزشک نیست (4102414) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۷ ۲۰:۴۶:۴۵
جناب وزیر طرح نظام سلامت یا طرح جیب پزشکان (4070426) (alef-13)
 
سعید راد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۷ ۲۰:۵۸:۲۷
علیه جامعه پزشکان هیچکس، اما علیه پزشکان نجومی، همه. (4070437) (alef-13)
 
علوی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۷ ۲۱:۰۳:۱۵
مغلطه نکنید و از رهبری مایه نگذارید، رهبری در هیچ جایی حقوق های نجومی را تایید نمی کند نه در مدیران نه در پزشکان و نه در هیچ جای دیگر. (4070443) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۷ ۲۱:۰۴:۳۷
آقای دکتر هاشمی من از شما خواهش میکنم طرح تحول رو متوقف نکنید چون مردم فقیر بسیاری پوشش داده شده اند.اما خواهشمندم که حقوق ما پزشکان رو به قبل از طرح تحول برگردانید و در عوض اجازه دهید ما هم مطب بزنیم.الان ۱۰ ماهه به بنده که متخصص قلب طرحی هستم پولی داده نشده.اگر فرضا من مطب داشتم حاضر بودم رایگلن در بخش دولتی کار کنم چون در واقع در حال حاضر هم در حال خدمت رایگان هستم.لطفا حقوق بخش دولتی رو به قبل برگردونید و اجازه دهید ما هم در بخش خصوصی کار کنیم.این حقوق های به ظاهر ۱۰۰ میلیونی هم که بخاطرش همه از ما متنفر شدن رو هم نخواستیم (4070448) (alef-13)
 
علوی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۷ ۲۲:۱۳:۳۲
آقای وزیر چه کار کردید که هم مردم از شماره ناراضی اند و هم پزشکان!!!!! (4070550) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۷ ۲۱:۱۹:۲۳
جریان طرح تحول هم شد حکایت یارانه دولت قبل
برداشتید همه رو شامل کردید
طرف با درامد بالای 5 میلیون داره از بیمه سلامت استفاده میکنه و ویزیت دو هزار تومنی میده
به نظر شما این نمیتونه ویزیت بده؟ (4070461) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۷ ۲۱:۲۱:۲۸
تجاری شدن پزشکی پیامد اجتماعی اش همین است آقای وزیر. و شما بر طرح تحولتان پزشکی ایران را صددر صد تجاری کردید. (4070462) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۷ ۲۱:۲۲:۴۶
آقای وزیر همه اقدام های شما به نفع پزشکان و در راستای تجاری کردن پزشکی است. انتظار دارید کسانی که هزینه های زندگی شان را باید خرج جیب پزشکان کنند برای شما دست بزنند. (4070464) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۷ ۲۱:۲۳:۲۷
آقای وزیر بلایی که شما سر نظام سلامت آورید دقیقا معادل سیاستهای تعدیل ساختاری بود که در گذشته انجام شد. (4070467) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۷ ۲۱:۲۴:۲۶
جناب هاشمی نمی توان با فقیر کردن جیب مردم جیب پزشکان را پر پول کرد و انتظار داشت که آنهایی که با پولشان کیسه پزشکان پر شده برای شما و همکاران پزشکتان دست بزنند (4070470) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۷ ۲۱:۲۵:۰۳
آقای هاشمی. شما وزیر مردم نیستید. شما که مدام از نظام پزشکی و پزشکان حمایت می کنید وزیر پزشکان هستید. (4070472) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۷ ۲۱:۲۵:۲۷
پاشنه آشیل دولت روحانی، وزارت آقای هاشمی است. (4070474) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۷ ۲۱:۳۱:۴۲
ایشان خودشان پزشک هستند و وزیر پزشکان نیز هستند وبه هرکس که به پرداخت کارانه های افسانه ای ازبیت المال متعلق به فقرا ومستضعفان به پزشکان ثروتمند اعتراض میکند ، انگ مخالفت با پیشرفت کشوررامیزند!!!
درودبرسایت الف بخاطر تلاش برای مبارزه با مفاسد وانحرافات (4070481) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۷ ۲۱:۳۷:۵۲
چرا قبل از اینکه شما وزیر شوید کسی از بیمارشدن نمی ترسید ولی الان تمام نگرانیمان شده که آبرویمان در بیمارستان های شما نرود. (4070490) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۸ ۰۷:۰۰:۰۱
چرا دروغ؟ واقعا در زمان تحمدی نزاد و قبلش همه چیز مجانی بود و کسی از بیماری نمیترسید؟ (4070854) (alef-11)
 
سید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۷ ۲۱:۴۰:۰۳
آنچه عیان است چه حاجت به بیان است . شما لیستی از دریافتی های پزشکان و همچنین هزینه های و میزان بوجه دریافتی قبل و بعد از اجرای طرح سلامت منتشر نمائید تا تمام مسائل حل شود . (4070495) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۹-۲۷ ۲۱:۴۱:۱۴
با طرح تمول پزشکان،بیت المال را برای پزشکان اختصاصی کردید وبرای بقیه امور کشور تنگنای مالی دارید،نه بودجه عمرانی،نه فرهنگی،نه تولید،نه بودجه ای برای اشتغال،... (4070498) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۶ ۱۷:۰۶:۳۷
بگو تمول رادیولوژیست و جراحی زنان.نگو پزشکان (4102415) (alef-11)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۷ ۲۱:۴۱:۳۳
باسلام
طرح تحول سلامت امر پسندیده ای است لکن به شرط اینکه بیمه ها به اندازه کافی اعتبار داشته باشند که بدهکاری خود را به مراکز درمانی به موقع پرداخت نمایند نه اینکه بر اساس فرموده نماینده بیمه سلامت در برنامه تلویزیون باگذشت نه ماه از سال ۱۳۹۵ تا تبرماه بیمه بدهی خود را به بخش درمانی پرداخت نموده یعنی حدود ششماه به مراکز درمانی بدهکار می باشد و به همین دلیل اغلب مراکز درمانی خصوصبی وپزشکان از پذیرش بیماران با دفتر چه بیمه خودداری می نمایند ودود ایننگونه عملکرد به چشم بیماران درمانده می رود و پزشکان ومراکز درمانی پول خدمات خود رابه نحوه احسن دریافت می نمایند وکسی هم از آنها بازخواست نمی کند که چرا با بیمه هاقرارداد نمی بندند.
لدا پشنهاد می گردد وزارت بهداشت ودرمان افزایش تعرفه ها خدمات پزشکی برای آندسته از پزشکان ومراکز درمانی خصوصی که از پذیرش بیماران با بیمه خودداری می نمایند ممنوع کند وبرای آنها تعرفه کمتری پیش بینی نماید آن زمان خواهیم دید که مردم و بیماران از طرح تحول سلامت .و عملکرد وزیر محترم راضی خواهند یا خیر . (4070499) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۷ ۲۲:۱۴:۳۷
بیمه ها پولی ندارند
تعرفه ها 300 درصدی رشد داشته و بودجه ای نمونده
بعد از انتخابات سال آینده همه چیز مشخص میشه
ایشون هم میدونستن و گفتن صد در صد وزیر نمیشن !!! (4070552) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۷ ۲۱:۴۱:۴۰
ما که حرفی نمی زنیم. بازم آقای دکتر توکلی سانسور می کند . نمی دانم ایشان از چی آقای وزیر دفاع می کند؟ (4070501) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۷ ۲۱:۴۴:۱۸
دست وزیر محترم درد نکند خسته نباشی مردم قدر زحمات شما را می دانند اما رسانه ها ودر صدر آنها صدا سیما با جناح بازی آنها را کم رنگ جلوه می دهند! (4070508) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۷ ۲۲:۱۷:۰۵
یعنی همه کسایی که تو همین نوشتار نظر دادند مردم نیستند!! و شما وزیر محترم مردم را می شناسید یک سر به بیمارستانهای دولتی بزنید تا ببینید نظر واقعی مردم چیه ؟ یا یک طرح پژوهشی برای درک سهم مردم از سلامت انجام بدهید
تعریف مردم رو هم بنویسید تا همه متوجه بشن منظورتون از مردم چی کسانی هستند (4070557) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۸ ۰۷:۰۱:۱۵
خودتان هم میدانید که برخی شغلشان کامنت گداشتن بمزد و ساعتی هست (4070855) (alef-3)
 
United States
۱۳۹۵-۰۹-۲۸ ۲۰:۱۹:۱۵
حتما مثل خودت که از طرح تحول پول میگیری (4072019) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۰۹-۲۷ ۲۱:۵۰:۲۱
آقای وزیر تا الان فکر نمیکردیم دکتر ها واسطه مردم با خدا باشند. مردم هم همچین فکری نمی کنند. مردم پیامبران و امامان و امام زادگان رو واسطه بین خود و خدا می دانند. (4070518) (alef-13)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۷ ۲۱:۵۲:۵۰
آقای وزیر چرا جوابگوی پرستاران زحمت کش نیستید وچرا تفاوت بین دریافتی یک پرستار بایک پزشک صدمیلیونی هست وچرا توجهی به نظر رهبر معظم انقلاب در مورد اجرای قانون نمیکنید (4070523) (alef-13)
 
کارشناس اقتصاد سلامت
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۷ ۲۲:۰۳:۲۵
آقای وزیر
تا زمانی که رویکرد شما و مجموعه وزارت بهداشت و سازمان نظام پزشکی بی توجی محض به منتقدین می باشد هیچ مشکلی حل نمی شود
آقای وزیر ایا برای 10 سال آینده و تعرفه پزشکی و توان مالی مردم ایران فکرد کردید ؟
آیا برای تامین منابع بیمه ای که توسط خود مردم به صورت مستقیم و غیر مستقیم تامین می شود و تناسب ان با تعرفه ها فکر کردید؟
آیا طرح تحول نظام سلامت به مسکن مهری دیگر که در ابتدا شیرین برای مردم و در آخر تلخ برای مردم ایران می شود تبدیل نمی شود ؟
آیا فکری به حال اختلاف طبقاتی ایجاد شده کادر درمانی با سایر مردم نموده اید و عواقب آن را می دانید؟
آیا به ورشکستگی بیمه ها و ناتوانی مردم در پرداخت دستمزدهای پزشکی فکر کردید ؟
آیا می دانید که پزشکان مطابق با این طرح برای افزایش منافع بعضا گرانترین درمان را پیشنهاد می نمایند ؟
یکی از اهداف طرح تحول سلامت برداشتن زیر میزی بود آیا زیر میزی رفع شد و مردم الان زیر میزی نمی دهند ؟ چگونه انتظار دارید یک متخصص به نام صاحب سبک هم اندازه یک جراح تازه کار دریافتی داشته باشد ؟ آیا برای این موارد راهکاری اندیشیده اید ؟
چرا یک برنامه بحث و بررسی کارشناسی بین کارشناسان وزارت بهداشت با نخبگان و منتقدین این حوزه برگزار نمی شود و چرا پژوهشی برای سنجش اثر بخشی این طرح انجام نمی شود ؟
مردم ایران برای اجرای این طرح یک درصد مالیات بر ارزش افزوده بالاتر ( از 6 به 8 درصد) و افزایش قیمت بنزین از 400 به 1000 را متحمل شدند آیا نمی شد که این طرح با هزینه کمتر اجرا شود ؟
آیا برای ارتقا اخلاق و مسئولیت پذیری کادر درمان که مواردی در رسانه ها علنی شد فکری نموده اید ؟ آیا تنها مانور دادن و توجه به وجه مالی درمان توانست در این زمینه موثر باشد ؟
آیا به بهداشت و پیشگیری از بیماری توجه دارید ؟ چرا مجموعه وزارت بهداشت اغلب انرژی خود را برای درمان اختصاص می دهد ؟
آیا دریافتی( نه حقوق) اساتید دانشگاه علوم پزشکی را با اساتد دانشگاه شریف مقایسه نموده اید ؟
در ایران مهندسین و کارگران هم در صنایع و معادن برای کشور سود و بهره وری دارند آیا باید به آنها و به ویژه در عرصه نفت هم بخشی از درامد را اختصاص داد و سپس گفت که به صورت قانونی دارآمد دارند ؟
هر شغلی در جایگاه خود مهم و حیاتی بوده و نبود هر شغلی وضعیت جامعه را خراب می کند اگر آشپز و نانوا در بیمارستانها و شهر نباشند آیا مردم زنده می مانند ؟ پس چرا باید شکاف درآمدی شدید وجود داشته باشد؟در سخنرانی خود بارها گفته اید که حقوق پزشکان از کارگران هم کمتر است که همگان می دانند که ویزیت یک پزشک عمومی بیش از 20 هزار تومان( حداکثر پنج دقیقه) و در آمد کارگران در حدود یک میلیون تومان درماه است ولی شما یا درآمد کارگران را نمی دانید و یا دریافتی پزشکان را بیان نمی کنید که شایسته یک وزیر نیست
آقای وزیر چرا به بحث ایمنی بیمار و اعتبار بخشی بیمارستانها توجه نمی شود ؟ در زمینه خطا و قصور پزشکی چه رویکردی را به جز طرفداری از هم صنفان خود پیاده کردید ؟
آقای وزیر مواردی بسیار زیادی وجود دارد که حقیقتا باعث نارحتی کارشناسان می شود . مطمئنا هیچ کارشناسی از ارایه خدمات به مردم فقیر ناراحت نیست ولی هزینه ها و مشکلات این طرح و عواقب آن نیز باید تحلیل می شد ولی متاسفانه رویکرد شما نشنیدن است و مطمئنا مثل سایر طرحها بعد از دوران وزارت شما تازه معایب طرح بررسی خواهد شد که دیگر دیر شده است .
امیدوارم سایت الف نظر مرا منتشر کند و پیشاپیش از پرگویی خود عذرخواهی می کنم (4070532) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۸ ۰۰:۰۱:۰۲
بسیار عالی
من خودم عضو هیات علمی تمام وقت دانشگاه دولتی وزارت علوم و دارای مدرک دکترا هستم در حالیکه اعضا هیات علمی تمام وقت دانشگاههای پزشکی علاوه بر حقوق، مبلغی در حدود هفت میلیون تومان اضافه بابت اینکه بیرون مجدد کار نکنند می گیرند. برای چه؟
مثل این است که به کارمندها یا معلمین هم مبلغی اضافه بدهند به شرط اینکه بیرون کار نکنند. مسلم است که تمام مردم این را خواهند خواست. (4070692) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۸ ۰۸:۰۶:۱۰
30 درصد تعرفه رو هم براي كارانه ميگيرن (4070923) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۹-۲۷ ۲۲:۱۴:۲۵
منظور جناب وزیر محترم اینست که مردم وقتی درد امانشان را می برد ودنیا برایشان هیچ است اول خدا را می شناسند وبعد دکتر معالجشان را بعضی ها که اینطور از پزشکان انتقاد می کنند گویا هنوز درد به سراغشان نیامده یا هنوز مریض لت وپار تصادفی نداشته اند اگر نه اینگونه گستاخ نسبت به پزشکان نظر نمی دهند (4070551) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۷ ۲۲:۱۶:۴۰
با این وزرای فعلی رای به دولت غیره ممکن است (4070556) (alef-13)
 
kamal
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۷ ۲۲:۱۸:۵۷
تو رو خدا زودتر این طرح را متوقف کنید، تمام بیت المال داره میره تو جیب پزشکان، کارانه ماهانه برخی به 180 تا 200 میلیون هم میرسد، دانشگاه علوم پزشکی گلستان الان 7 ماه که اضافه کار نداده، یکسال که هزینه ای برای پژوهش نداده و............................. (4070562) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۷ ۲۲:۱۹:۴۲
چش موفقیت دولت تدبیرو ندارید ناراحتید.... خخخخ (4070567) (alef-13)
 
بنذه خدا. اصل
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۷ ۲۲:۳۳:۴۶
البته جناب آقای هاشمی هرچقدر هم دزحوزه بهداشت و درمان زحمت بکشند نمیتوانند رضایت همه مردم را بدست بیاورند بجز چندکشور مانند سوئد و انگلستان اغلب مردم دنیا حتی آمریکا اژ نحوه خدمات درمانی کشورشان ناراضی هستند‌ . اماماباید انصاف داشته باشیم در دولت قبل یادمان نرفته کار به بیمار دزدی هم رسید و بیماران را در بیابان نیز رها کردند. آقای هاشمی زحمات زیادی کشیده اند و کاربلد هم هستند لکن مشکلات درمان درکشور زیاداست باید بوی اعتماد کنیم و حمایت نماییم.ضمنا پولهای طرح سلامت به جیب پزشکان نزفته است.
از نظر بنده اقای هاشمی بهترین و شایسته ترین فرد برای وزازت بهداشت و درمان است (4070593) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۸ ۰۸:۰۵:۴۳
تو سوئد درآمد پزشكان چند برابر مردم عاديه ؟
آيا سلامت فقط درمانه و تو سوئد فقط به درمان توجه مي كنند ؟ (4070922) (alef-3)
 
۱۳۹۵-۰۹-۲۷ ۲۲:۴۶:۲۷
دکتر هاشمی خدا قوت، تو کار حوزه سلامت را با قدرت و توکل به خدا ادامه بده. ان شاءالله خداوند شر حسودان و بدخواهان ملت را به خودشان برمی گرداند.
اگر می خواستی مورد حمله قرار نگیری نباید با این استحکام کار می کردی. حملات ناجوانمردانه از موفقیت طرح تحول سلامت حکایت دارد. (4070604) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۷ ۲۲:۵۲:۵۲
رفتار زشت وتحقیر آمیز و از روی تکبر بسیاری از پزشکان با بیمار و پول پرست بودن پزشکان هست که مردم را از بسیاری از آنها بیزار کرده
خود من سالها بازیچه دست پزشکان بودم و میلیونها از جیب هزینه کردم تا اینکه خودم دردم را فهمیدم
جالبه که جدیدا از ترس مالیات فقط پول نقد قبول میکنند و کارت هم قبول نمیکنند (4070614) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۷ ۲۳:۱۰:۱۵
واقعا چه کسی پشت آقای وزیر است که حرف اینهمه مردم راگوش نمیدهد وبازحرف

خودش را میزند وبازهم طرفداری از پزشکان نجومی وزندگی اشرافی آنها...للعجب!! (4070632) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۸ ۰۰:۱۳:۰۳
عوام گرایی جواب میده! (4070705) (alef-3)
 
علیرضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۸ ۰۰:۰۷:۴۹
ایران به لطف شما شده بهشت دکترا. (4070698) (alef-3)
 
بنده خدا
Germany
۱۳۹۵-۰۹-۲۸ ۰۰:۱۵:۱۶
با درود و سلام
چند شب پیش پسرم را به کلینیک در شهر ساری برده ام. به ما گفتند پزشک خانواده شما از 8 تا 12 خدمات ارائه می کند. بخاطر اشتباهی که صورت گرفته بود پشت دفترچه خدمات بهداشتی درمانی مهر یکی از پزشکان محترم دیگر زده شده بود. سرتان را در نیاورم. براحتی 80 هزار تومان خرج کردم.
مرحبا به این وزیر
مرحبا به این دانشگاه علوم پزشکی مازندران
آقای دکتر قاضی زاده یک کاری خیلی خوب در دولت قبل صورت گرفت مجتمع طوبی از تمام استان مازندران مراجعه کننده دارد، همین هایی که در دانشگاه الان پست دارند 70 درصد و حتی بیشتر در دوره های قبلی هم پست داشته اند، چرا جناب وزیر همه چیز را نفی مطلق می کنند. امید است که به خود آییم و تخریب نکنیم. جناب وزیر محترم، آیا می دانید که چند ترم حق التدریس اساتید را نداده اند، شما را به خدا یک حساب سر انگشتی روزنامه نگاران بیایند از حسابداران دانشکده ها بپرسند. براستی پو سه ترم قبل با الان یک ارزش دارد؟
بیایید خلق خدا را گمراه نکنیم و کار منطقی و درست کنیم. (4070710) (alef-11)
 
علوی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۸ ۰۱:۳۰:۳۸
یک زمانی درد این بود که پزشک نداشتیم و از هند وارد کردیم حالا پزشک داریم متخصص و فوق تخصص هم داریم ولی متاسفانه مثل اون زمانها انسانیت و انصاف نداریم درد امروز ما فقط همین است چقدر ضرر هنگفتی کرده آیم چه گوهری را داده آیم و چه علم بی ارزشی گرفته ایم کاش انسان بودیم حتی اگر درد بی درمان داشتیم (4070771) (alef-3)
 
ebi
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۸ ۰۷:۰۹:۰۷
سلام
راستی تا حالا شده از وزرای کل بهداشت قدیم و جدید و روسای جمهور بپرسیم چرا باید این همه بیمارستان داشته باشیم و این همه( تقریبان کل مردم مریض هستند ) باید داشته باشیم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (4070863) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۸ ۰۸:۲۱:۳۸
الف جان فراموش کردم بگم که کل دانشگاههای باید کمبود نیروی انسانی خودشون رو انحصارا از طریق شرکت آوای سلامت جبران کنند و لا غیر و همه باید با این شرکت قرارداد ببندند. (4070941) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۸ ۰۸:۲۳:۱۷
جناب آقای وزیر رفتار پزشکان در سال های اخیر باعث شده است احترامشان در جامعه کمتر شود البته پزشکان باوجدان و متعهد هم کم نداریم ولی رفتار عده ای پزشک نما باعث این برداشت ها شده است (4070943) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۸ ۰۹:۴۸:۱۴
رتبه یک رشته ریاضی نهایتا در بالاترین حالت خودش بعدها به حقوق بیست میلیون میرسه رتبه یک تجربی که پزشک میشه در بدترین حالت خودش میفته بیست میلیون و تا یک میلیارد...
سوال ما جامعه علمی کشور اینه چرا باید تفاوت حقوق وحشتناک پزشکان با بقیه رشته ها باشه؟اقا همه رشته ها زحمت دارن و سختن/تازه از لحاظ سختی اول رشته های مهندسی و فنی و علوم پایه است به نظر من پزشکی باید با شاخه های نظری علوم انسانی مقایسه شه (4071056) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۵-۰۹-۲۸ ۰۹:۵۷:۲۴
چه کسانی پشت انها هستند؟ خانواده های داغدیده که پس از هزینه کرد میلیونها تومان عزیزشان با درد و رنج طولانی بدلیل اشتباه فاش پزشک از خودراضی کم سواد از دنیا رفته! بیمارانی که دیگر از دست این پزشکان پول پرست نابلد به فغان درامده اند.... (4071068) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۸ ۱۰:۰۵:۱۵
این چه دولتیه بابا میگن بالای چشت ابروست بر می خوره بهشون (4071084) (alef-3)
 
محسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۸ ۱۰:۰۷:۰۹
با سلام، تشکر از همه زحمت کشان. ولی آیا بهتر نیست این همه تو زمینه خدمات پزشکی هزینه میشه حداقل نصف این هزینه ها تو رشته های ورزشی بشه تا مردم کمتر مریض شن. چرا مربیان ورزشی و باشگاهها هزینه هاشون بالا رفته. یکمی هم تو این مورد سرمایه گذاری کنیم. پیشگیری بهتر از درمانه. ایشاا... همه سالم و سلامت باشن (4071090) (alef-11)
 
ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۸ ۱۱:۴۳:۴۹
اقای وزیر طرح سلامت در بیمارستانها ومراکز درمانی دولتی با کاهش هزینه برای بیماران فقیر ومراجعه کنندکان واقعا کمک بزرگی شده ولی در بیمارستانها ومراکز درمانی خصوصی واقعا مردم را می چاپند علی الخصوص اگر بیمار دارای بیمه تکمیلی باشد چنان هزینه های زاید را بر صورتحسابها تحمیل میکنند تا کل سهمیه سال بیمار را بجیب بزنند پزشکان با یک دور زدن در اطاق بیمار ویزیت حداکثری برایشان در نظر گرفته می شود الکی هزینه هایی مانند مشاوره وغیرو را که بیمار خبری از ان ندارد در صورتحساب ها می اورند داروهایی که بسیاری از انها مورد استفاده قرار نمیگیرد ودر موقع ترخیص بدون بها یا با بهای بسیار نازل عودت داده می شود در صورتحسابها می اورند تا از بیمه ها دریافت نمایند واز هزینه یک تخت در یک شب نیز گرانتر از هتل های پنج ستاره دبی میباشد لطفا در قبال دفاع از طرح سلامت این مشکلات وچاپیدن ها را نیز ببینید . (4071220) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۸ ۱۲:۰۴:۴۴
آقای وزیر چرا هرگز به یک پرسش اساسی پاسخ نمی دهید .سوال این است چرا ظرفیت رشته های پزشکی و دندانپزشکی را در سطوح عمومی و تخصصی و فوق تخصصی افزایش نمی دهید؟؟؟!!!! از همه مسئولین کشور به ویژه رئیس جمهور محترم و نمایندگان محترم مجلس انتظار است به این موضوع مهم ورود کرده و این رانت و انحصار ایجاد شده را بشکنند . آقای توکلی لطفا"این موضوع را پیگیری کنید . (4071247) (alef-11)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۸ ۱۴:۱۹:۳۳
خدمت ایشون و همکارانشان برای طرح سلامت بسیار ستودنی است

بیمارستان جدیدا رفتین! یه عمل و 2 هفته ماندن کمتر از 1 میلیون!
تمام کارهای بیمه در محل بیمارستان انجام می شود
یک ریال اضافه در بیمارستان دولتب نمی گیرند

چند سال قبل یادتون بیاد!!!!
تا میلیون میلیون پول نمی ریختی راه هم نمی دادند

یه مقدار انصاف خوب چیزیه؟ (4071444) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۰۹-۲۸ ۲۰:۱۱:۱۶
رفتیم گفتن برو بیمارستان خصوصی جا نداریم (4072005) (alef-13)
 
محسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۸ ۱۵:۴۱:۳۹
جالبه خیلی از مراکز نه تنها بیمه قبول نمیکنن بلکه اخیرا پرداخت با کارت عابر هم قبول نمیکنند!! . بانکها التماسانه پوز کارتخوان واگذار میکنن پس قضیه چی (درمانگاه بیمارستان لاله شهرک غرب )
فرار مالیاتی!!! بنده از بستگان نزدیکم چنند جراحند واقعا درامدهای نجومی سر به فلک میزنه چرا وزیر گرامی درک نمیکنند پزشکان با مردم زندگی میکنند و پنهان کاری جواب نمیده!!!! درامد ۲۰۰ و ۳۰۰ میلیونی و پرداخت ۴ و ۵ میلیون مالیات تناسب نداره . و اگثرا زوج ها پزشک هستند و درامد فوق دوبرابر میشه (4071572) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۸ ۱۶:۵۲:۰۱
سلام چرا فقط گیر دادید به حقوق پزشکان (4071672) (alef-3)
 
United States
۱۳۹۵-۰۹-۲۸ ۲۰:۲۴:۴۲
به چی گیر بدیم
بنزین از 400 شد 1000 و شد بودجه طرح تحول
مالیات بر ارزش افزوده رئ از 6 به 8 رسوندند شد خرج طرح تحول
مردم رو تحقیر کردن
کارانه چند صد میلیونی گرفتن
خطای پزشکی و به مسافرتهای خارجی رفتن پزشکان محترم و درد کشیدن بیمار
کشیدن نخ بخیه مردم فقیر
خودکشی کارگر در بیمارستان میلاد
تفاخر اجتماعی و فخر فروختن پزشکان و داشتن لشگر 100 هزار نفری برای جنگ با مردم
و.... (4072026) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۸ ۱۹:۲۹:۴۱
والا من خودم به عنوان یکی از طرفداران دولت که به آقای روحانی رای دادم، آنچنان تغییری در وضعیت سلامت نمی بینم جز اینکه جیب پزشکان محترم بیش از پیش متمول تر شده و معلمان و کارگران بیچاره همان می گیرند که قبلا! (4071935) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۶ ۱۷:۰۸:۳۰
آقا من دارم فارسی مینویسم پزشکان طرح تحول از سال۹۴ به اینور پول نگرفتند (4102417) (alef-11)
 
امیر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۹ ۰۷:۴۸:۲۲
متاسفم برای جامعه ای که به جای بالابردن خودش پزشکها رو میخواد پایین بیاره ایها الناس بیاید از این نفاق ودشمنی دست بر دارید بقیه وزرات خونها بیان بالا چرا اونها رو میخواهید خراب کنید (4072390) (alef-11)
 
۱۳۹۵-۰۹-۲۹ ۱۲:۲۳:۱۹
والله به یه پزشک کار مشخص میدن یه میلیون اخه این انصافه صافه؟ اونوقت کله گنده ها میگیرن میلیارد میلیارد . این بیچاره ها هم به اتیش اونا میسوزن سوزن. (4072790) (alef-11)
 
کارشناس
United States
۱۳۹۵-۰۹-۳۰ ۰۹:۳۰:۳۷
شکی نیست که طرح تحول نظام سلامت با هدف کاهش پرداختی بیماران بستری طرح مقبولی است و فرصتی که دولت، مجلس و نظام به آقای دکتر هاشمی داد، فرصتی ویژه و کم نظیر است. لیکن نحوه اجرای طرح، هزینه کرد بی حساب، هزینه های القایی، پرداختهای نجومی، خریدهای بدون حساب و کتاب و سلیقه ای تجهیزات پزشکی، مصرف القایی دارو و ملزومات پزشکی، تعمیرات ظاهری بیمارستان ها و نه زیر ساختی و بطور کلی تمرکز بسیار زیادی که صرفا بر روی اقدامات تبلیغاتی شد نشان از ضعف جدی در اجرای طرح و ناتوانی وزارت بهداشت دراستفاده از این فرصت بی نظیر است.
در حال حاضر دولت برای کسب رای در سال 96 اقدام به نقد و اصلاح جدی طرح نخواهد کرد و با تزریق پول به ادامه حیات نباتی این طرح کمک خواهد کرد. اما پس از انتخابات، دولت تنها دو گزینه پیش رو خوتهد داشت:
1- پیاده سازی اقدامات اساسی برای اصلاح روند اجرای طرح تحول نظام سلامت و کنترل جدی هزینه ها و اصلاح نظام پرداخت و.... با الگو گیری از کشورهای پیشرو در حوزه سلامت. که پیاده سازی این اصلاحات قطعا از اقداماتی که وزارت بهداشت تا کنون انجام داده است پیچیده تر و سختتر است (توجه کنید که تا کنون وزارت بهداشت اقدامی جز هزینه اعتبارات نکرده است)
2- توقف تدریجی طرح تحول نظام سلامت. بدان معنا که خدماتی که تا کنون تحت پوشش بوده است به تدریج کمتر و کمتر می شوند و مثلا ظرف مدت دوسال اوضاع به منوال گذشته باز می گردد. که امیدوارم فرضیه اخیر (که هم اکنون هم شمه هایی از آن در بیمارستانها رویت می شود) اتفاق نیافتد.

امیدوارم دولت، مجلس و نظام بار دیگر به نظام سلامت اعتماد کند و با اصلاح مدیریتی وزارت بهداشت و قرار گرفتن شخصی مدبر، دلسوز و توانمند بر امور این وزارتخانه مهم، کشتی به گل نشسته نظام سلامت را از بحران نجات دهند و امید مردم نیازمند را نا امید ننمایند.
به حول و قوه الهی. (4074222) (alef-11)
 
رسول
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۳۰ ۱۰:۳۹:۱۰
افزایش تخت بیمارستانی خوبه
ولی بهتره کمی هم به فکر پیشگیری باشند
چقدر برای ورزش همگانی هزینه شده
چقدر برای کاهش تنشهای روحی ناشی از درامد کم مردم هزینه شده

با سیاست های غلط ملت رو مریض میکنند و بعد پول و درامد پزشکها رو زیاد میکنند که به ملت مریض برسند (4074323) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.