نظر منتشر شده
۱۲۸
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 427056
گلایه وزیر بهداشت از کاهش بودجه طرح تحول سلامت/ هاشمی: حیف اسم رفاه که برای وزارت رفاه انتخاب کردند
بخش خبری الف، 2 دی 95
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۳۳
وزیر بهداشت گفت: ۱۲ سال پیش سلامت مردم را دست یک بنگاه اقتصادی داده و آن را در وزارت رفاه قرار دادند و بعد اسم آن را رفاه گذاشتند، ولی بنده معتقدم حیف اسم رفاه که برای این وزارتخانه انتخاب کردند.

به گزارش فارس،وزیر بهداشت در سومین نشست هم‌اندیشی اساتید بسیجی دانشگاه علوم پزشکی کشور گفت: زمانی که پشت این تریبون صحبت می‌کنم، اولین جایی که راست یا دروغ بودن صحبت‌های بنده را بررسی می‌کند، بازرسی است. خود این دوستان نیز راست یا دروغ بودن صحبت‌های بنده را بررسی می‌کنند ولی جرأت ندارند که عذرخواهی کنند و بگویند آنچه که گفتید درست بوده است. 

وی افزود: کارانه پزشکان را در تلویزیون و یا در سایت‌شان نشان می‌دهند و بعد از آن با رشد حقوق 14 درصدی کارگر مقایسه می‌کنند. باید به این افراد گفت باانصاف این حقوق نیست، بلکه پولی است که از بابت کاری بیشتر، دیدن بیمارهای بیشتر و عمل‌های جراحی مختلفی که انجام داده، کسب کرده است. 

وزیر بهداشت افزود: رتبه حقوق ما بعد از 14 وزارتخانه قرار دارد. وقتی این صحبت را می‌کنم، عده‌ای می‌خندند، مسخره می‌کنند و در سایت‌هایشان کاریکاتور می‌کشند. باید بگویم بنده با سی و چند سال کار، حقوقم 9 میلیون تومان است و آیا کسی با حقوق بالای 10 میلیون داریم، اما جوری به مردم ایران القا کرده‌اند و روی افکار عمومی کار کرده که وقتی این موضوع را می‌گویم، مردم خنده می‌کنند و می‌گویند مگر می‌شود متخصصی فارغ‌التحصیل شود و حقوقش 2 میلیون باشد. مردم حق دارند، چون می‌بینند شب یلدا قیمت غذایی 350 هزار تومان است، یا آرایشگری چند میلیون دستمزد دارد، اما با این افراد کاری ندارند و تنها روی افرادی با پایگاه‌های اجتماعی که سرمایه‌های کشور هستند، زوم می‌کنند. 

وزیر بهداشت اضافه کرد: به ما می‌گویند چرا قانون را اجرا نکرده‌اید؟ ما 47 درصد طرح تمام‌وقتی را اجرا کردیم؛ من با چه رویی به استاد دانشگاه بگویم که شما تا آخر عمرت در این دانشگاه بمان، اما پولش را ندهم. شما اول بروید بیمه و خزانه خودتان را درست کنید. این چوب زدن روی بار شیشه است، چقدر می‌خواهید بیشتر از این فشار آورید؟ 

هاشمی گفت: می‌گویند چرا قانون را اجرا نکردید، جالب است که یک بند آن را درنظر می‌گیرند، اما به بقیه بندها کاری ندارند، بیمه طبق همان قانون مکلف بود 60 درصد پرداخت انجام دهد و 40 درصد آن را ظرف سه ماه بپردازد و در صورت تأخیر، جریمه دهد. الان نزدیک یک‌هزار میلیارد باید جریمه بپردازد. به پزشکی که یک سال پول نداده‌ام، باید پول جریمه تأخیر را بپردازم.

وزیر بهداشت اضافه کرد: هم‌اکنون حال و روز من این است که باید وام بگیرم برای بیمه، بقیه پول را پرداخت کنم تا طلب من را بدهند. آیا از این خنده‌دارتر در دنیا دیده‌اید؟ سپس از بوق و تریبونی که دست آنهاست، و کسانی که برای آنها کار می‌کنند، باید حرف و حدیث بشنویم. 

هاشمی افزود: در مورد پرستاران نیز باید بگویم، چند غضنفر اینجا داریم که تا توانستند در این چند سال برای تقابل بین پزشک و پرستار حرف زده‌اند که شما هم ساکت ماندید. باید گفت پرستاری که قبلاً 2 میلیون و 150 هزار تومان دریافتی داشت، هم‌اکنون 3 میلیون و 360 دریافت می‌کند. طرح پلکانی گذاشتیم و بعد همه کسورات مالیات را هم اجرا کردیم و بعد از مالیات، دانشگاهی مانند دانشگاه تهران سقف تعیین کرد. بیش از این می‌خواهید چه کاری انجام دهیم؟ یک دفعه بگویید به بخش خصوصی بروید و مردم بیچاره را بفرستید، تا در بخش خصوصی پوست‌شان کنده شود. برای شما هم که مردم مهم نیستند زیرا کار و زندگی شما شعار دادن شده است. اگر بلد بودید به مردم برسید، وضع ما اینگونه نبود. چشم باز کرده و نگاه کنید جای دوری نروید. در همین پایتخت را ببینید که در این سی و خورده‌ای سال، چند تخت ساخته شده است؟

وی افزود: زمانی که برای افتتاح بیمارستان فرقانی در قم رفتم، شرمنده شدم که با 350 بیمارستان تخت، اولین بیمارستان بعد از انقلاب بود که ساخته می‌شد. هر جای این شهر را نیز که می‌بینید (تهران) بیمارستان‌ها مال قبل از انقلاب است. 

وزیر بهداشت اضافه کرد: رهبری مظلوم است، عده‌ای از اسم ایشان به نفع خودشان استفاده می‌کنند. بعضی‌ها بنا دارند از بزرگان ما خرج کنند، باید گفت ببینید که مراجع و رهبری چه گفته‌اند. این افراد اگر ادامه بدهند معنایش این است که کسی را قبول ندارند و متأسفانه راست نمی‌گویند. 

هاشمی اضافه کرد: بنده خدمت رهبری رسیدم و گزارش حوزه سلامت را به ایشان دادم، بنده هم سراغ حقوق‌ها رفتم و به ایشان گفتم پزشکی که 570 عمل انجام داده و 540 میلیون درآمد ایجاد کرده است، 30 درصد این رقم به او تعلق گرفته است، وقتی شهر محل خدمت پزشک را به ایشان گفتم ایشان با تعجب پرسیدند مگر کسی به آنجا می‌رود؟ بنده در ادامه گفتم فقط 18 متخصص در آن شهر داریم و ایشان در جواب من گفتند حقوق نجومی که ما می‌گوییم این نیست بلکه آن 60 میلیون تومان است، تعبیراتی داشتند و در ادامه فرمودند این مانند حق‌الکشف می‌ ماند، یعنی پول برای کشور و مردم درست کرده است. 

وزیر بهداشت گفت: بنده این حرف‌ها را چند بار به این دوستان چه در برنامه ثریا و چه در خبرگزاری فارس گفته‌ام، بنده گفتم اگر اعتقاد دارید بروید بپرسید و اگر نه، پس چرا تخریب می‌کنید؟ آیا به نظر خودتان دارید خدمت می‌کنید؟ شما هر نقل قولی از رهبری کنید، بالاخره کنترلی هست، کسی حق ندارد هر چه دلش خواست بگوید. دروغ می‌گویند،کسی هم یقه اینها را نمی‌گیرد، پشت اینها یکی از هم‌لباسی‌های بنده که قبل از من در همین لباس خدمت می‌کرده قرار دارد. شما دارید جامعه‌ای را بدنام می‌کنید که مردم هر شبانه روز به آن احتیاج دارند. آیا این اسلام است؟ اگر انقلاب نبود شماها کجا بودید؟ زمان انقلاب کجا بودید؟ چون مفت به دست آورده‌اید، مفت نیز آبروی انقلاب را هدر می‌دهید و از سرمایه آن استفاده می‌کنید، بعد شما می‌روید جلسه می‌گذارید و 30 جوان مخلص و متدین را جمع می‌کنید و به آنها می‌گویید بروید تایپ کنید، پزشکان را تحریک کنید، روی درآمد پزشکان تا می‌توانید مطلب تهیه کنید و ما هم پشت‌تان هستیم. شما پول‌تان را از کجا می‌گیرد؟ از... .

وزیر بهداشت گفت: می‌گویند طرح تحول سلامت باعث افزایش تقاضای القایی شده است، روز اول قرار بود بیمه‌ها را خودمان اداره کنیم، فکر می‌کنم این آخرین تریبونی است که با هم سخن می‌گوییم، زیرا این آخرین سال دولت یازدهم است و می‌رود تا سال آینده و بهتر است بنده بگویم اگر بیمه درست نشود، سلامت مردم درست نخواهد شد. بیمه امروز همان دفتر رسیدگی و اسناد پزشکی قبل است. ما یک صندوق خزانه دوم درست کردیم، خزانه اول داریم که همان اقتصاد است، بعد پول را می‌دهیم دست این خزانه و او هم اگر داشت می‌دهد و اگر نداشت نمی‌دهد. 

وزیر بهداشت گفت: ظلم بزرگی دیگری که کرده‌ایم این است که 12 سال پیش سلامت مردم را دست بنگاه اقتصادی دادیم و سلامت مردم به وزارت رفاه رفت. اسم آن را گذاشتند رفاه و بنده معتقدم حیف این اسم است. این وزارت چه چیز برایش مهم است؟ برای او حقوق و سرمایه‌گذاری مهم است و بعد هم می‌گوید حقوق باید به دست کارگران و بازنشستگان برسد زیرا پزشکان وضعیت مالی خوبی دارند و این بدبختی ما شده است. 

هاشمی گفت: بنده می‌گویم تا بیمه درست نشود، طرح تحول که هیچ، از سلامت هم چیزی نمی‌ماند. بیمه کارش ریسک‌پذیری است، کارش حمایت از مردم است، حکومت وظیفه‌اش تأمین امنیت، رفاه و دانش مردم است.
۱۳۹۶/۰۲/۱۳ ۰۸:۱۳
 
۱۳۹۶/۰۱/۰۳ ۱۰:۰۹
 
۱۳۹۵/۱۰/۱۷ ۰۲:۴۴
 
۱۳۹۵/۰۹/۲۷ ۱۹:۵۶
 
۱۳۹۵/۰۹/۲۵ ۱۸:۴۰
 
۱۳۹۵/۰۹/۲۵ ۰۱:۵۸
 
۱۳۹۵/۰۸/۲۰ ۱۲:۲۴
 
۱۳۹۵/۰۸/۱۰ ۱۷:۴۳
 
۱۳۹۵/۰۸/۰۴ ۱۵:۰۸
 
۱۳۹۵/۰۶/۰۴ ۱۲:۳۱
 
 
کلمات کلیدی : وزیر بهداشت+طرح تحول+نظام سلامت
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۲ ۱۶:۳۷:۲۷
حیف از اسم سلامت که برای طرح تحول سلامت گذاشتن (4077293) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۲ ۱۷:۲۲:۰۷
این دولت بدترین دولت تاریخ ایران بوده.
تو هر زمینه ای نگاه کنید فقط سو مدیریت وخرابکاری و فاجعه میبینی.
دولتی که وزرای میلیاردی دارد و با افتخار از ثروتشون حرف میزنن برای به خاک سیاه نشستن ملت کافی بازم تکرار بشه.
ای مردم تحت تاثیر احساسات نباشید و نگذارید بار دیگر روحانی رییس جمهور شود! (4077392) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۳ ۰۲:۳۰:۲۰
دوست عزیز, یواش تند نرو !!!
بهتره کمی به گذشته حدود هشت سال پیش برگردی، مطمئنا نظرت عوض میشه. ممنون (4078156) (alef-11)
 
Canada
۱۳۹۵-۱۰-۰۳ ۰۶:۴۲:۳۱
اره دولت قبلي خيلي بهتر بود (4078212) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۳ ۱۳:۱۹:۰۴
دوستان واقعا بیمه ها دارن در حق مردم جفا میکنن، اکثر دارو هارو دارن از لیست خارج میکنن،و با نپرداختن پول داروخانه ها دارن مارو مجبور به فروش آزاد میکنن، دیروز مامور بیمه به ما ميگفت داروها رو به مردم آزاد بفروشید هم کار مارو راحت کنید هم خودتون به پولتون برسید.مردم بعدا میفهمند بیمه ها چه با مردم کرده اند (4078668) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۴ ۰۹:۳۸:۲۷
وقتی شما پزشکا پول بیمه ها را کامل می خورید این اتفاق طبیعی است.پزشکان پولی برای هیچ بیمه ای باقی نذاشتند. (4079764) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۸ ۰۰:۰۹:۴۶
عزيزم ده ماهه بیمه پولی نداده و همه پولها تو حساب ها شون قرار داره، کی خورده؟ (4087153) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۲ ۱۷:۲۲:۱۱
بايد بذارن وزارت تجارت (4077393) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۲ ۱۹:۳۴:۲۳
باید اسمشو میذاشتن : طرح تحول عظیم درآمد پزشکان (4077614) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۲ ۲۰:۰۷:۰۳
مختار اگه به یارانش و همکارانش اینقد حقوق میداد بعید بود از ال زبیر شکست بخوره.
اما ابو اسحاق دولت تدبیر واقعا تنهاست همکارنش هم حمایتش نمیکنند.
ایشون از مختار هم مظلومتره!!! (4077647) (alef-13)
 
Spain
۱۳۹۵-۱۰-۰۲ ۲۰:۱۲:۴۷
می گوید آرایشگر فلان مقدار می گیرد اولا اون مبلغی است که یک فرد متمکن به انتخاب خودش بخاطر ویژگی خاص و خدمات لوکس به یک آرایشگر می دهد نه اینکه از بودجه عمومی بردارند دولت اوراق قرضه بفروشد و به پزشک بدهد ثانیا در آرایشگری انواع نرخ ها را داریم آرایشگر ارزان هم هست چون کسی محدودیت ایجاد نکرده الی ماشاء الله آرایشگر تربیت میشود طوری که برخی مدرک و توان آرایشگری را دارند اما مشتری ندارند اما در پزشکی محدودیت مصنوعی درست کرده ای که مردم به دلیل کمبود پزشک ناچار به پرداخت مبلغ بالا باشند
والله ما مجبور نیستیم و سراغ آرایشگر ارزان می رویم ولی در مورد پزشک حق انتخاب نداریم (4077653) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۲ ۲۰:۳۸:۵۲
از خدا می خوام طرح تحول سلامت لغو بشه تا شماها قدر رو بدونین بعد ببینین برای خدای نکرده یه بیمارستان رفتن یه دارو گرفتن چقدر باید هزینه کنید. البته شماها که تخریب می کنید پولدارید (4077686) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۲ ۲۳:۱۰:۱۶
لغو بشه و تعرفه ها به سال 92 برگرده قبول دارید ؟!!!!!!!
مردم ناراحت افزایش 300 درصد تعرفه ها هستند
مردم ناراحت افزتیش قیمت بنزین از 400 به 1000 و هزینه کرد در این طرح هستند که شد کارانه پزشکان
مردم نگران یک درصد ماالیات بر ارزش افزوده هستند که دادند به پزشکان
8000 میلیارد اوراق برای چی داره چاپ میشه ؟
تامین اجتماعی برای چی داره وام 27 درصدی میگیره ؟
مردم عادی نه آرایشگاه دو میلیونی میرن و نه غذای 350 هزار تومانی می خورند که وزیر اینجوری حرف میزنه (4077916) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۳ ۰۹:۴۶:۳۳
طرح تحول از 15 ام اردیبهشت سال 93 کلیک خورد، همین الان هم تعرفه ها برگرده به همون معیار (که به نام کالیفرنیا معروفه) مطمئن باشید که پرداختی مردم حداقل 3 برابر می شه (4078380) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۴ ۰۹:۴۰:۲۶
ما هم قبول دتاریم.هم لغو بشه و هم هزینه های پزشکی به قبل از سال 92 برگرده.چون اون سال تعرفه های پزشکی بعضا تا 400 درصد افزایش داشتند. (4079768) (alef-3)
 
سعید راد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۲ ۲۲:۰۳:۴۳
اولا هرج و مرج نیست که در بخش خصوصی هر مبلغی دلش خواست بگیرد ، و شما بخش خصوصی را معیار قرار دهید، برای بخش خصوصی هم شما باید تعرفه عادلانه تعیین کنید و نظارت کنید.
ثانیا ، بفرمایید حقوق هر یک از پزشک عمومی و متخصص و فوق تخصص چقدر باید باشد، میفرمایید حد اکثر ۱۰ میلیون؟ پس فوق تخصص باید ۱۰ میلیون باشد متخصص ۷ میلیون و پزشک عمومی ۵ میلیون . خب ، برای بخش خصوصی باید با ۲۰٪ در صد بیشتر به ترتیب حدود ۱۲ و ۸/۵ و ۶ میلیون باشد. در حالی که یک پزشک عمومی ۵۰ نفر ویزیت می کند حد اقل هر نفر ۲۰ هزار تومان یعنی ماهی حدود ۲۵ میلیون و متخصص و فوق تخصص بالای ۵۰ میلیون
ثالثا، تعرفه هر عمل جراحی با کیفیت و استاندارد تعداد عمل های جراحی را بیان کنید اگر یک پزشک ۴ عمل جراحی در روز انجام دهد می شود ۱۲۰ عمل و در قبال هر عمل ۱ میلیون در نظر بگیریم می شود ۱۲۰ میلیون و ۳۰ ٪ در صد این مبلغ می شود ۳۶ میلیون اما رقم های ۵۰۰ ملیون و ۸۰۰ میلیونی به اسم کارانه چگونه قابل تصور است؟!!!
رابعا این روزها هرجا کم می آورند رسم شده از رهبری هزینه می کنند، آقای روحانی می گوید تمام مطالب برجام طبق مشورت و تایید رهبری انجام شده، در حالی که فرمایشات رهبری کذب این ادعا را اثبات می کند ، شما هم دارید از رهبری هزینه می کنید معیارهای رهبری مشخص است رهبری هیچگونه ظلم و اجحافی را تایید نمی کنند و رهبری هیچ سخگویی ندارند. نیاز به سخنگو هم ندارند. (4077816) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۲ ۱۶:۳۸:۲۳
خوب کارانه پزشکاتو کم کن .
هر ماه 80 - 90 میلیون کارانه به پزشک !
چه خبره ؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (4077295) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۲ ۱۸:۰۵:۲۴
این ها دروغه، پزشک اطفال ، در اصفهان کل کارانه اش در ماه شد ۲/۸۰۰ . (4077479) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۲ ۲۳:۱۱:۲۱
آقا 30 درصد تعرفه که رو میگرن ؟
اگه 10 ویزیت روزی داشته باشه میشه 100 هزار تومان روزی و ماهی 3 میلیون کارانه
چرا دروغ میگید ؟ (4077918) (alef-13)
 
Canada
۱۳۹۵-۱۰-۰۳ ۰۶:۴۵:۵۸
خوب اينم نوشته دو ميليون وهشتصد هزار تومن ديگه دروغش كجاست؟ (4078213) (alef-11)
 
يك پزشك
Canada
۱۳۹۵-۱۰-۰۳ ۰۷:۳۷:۲۲
١-داشتن سيستم بهداشتي مناسب بسيار پر خرج است.
٢-در كشورهايي كه سيستم بهداشتي رايگان دولتي دارند، كمي بيش از ده درصد بودجه بهداشتي صرف پزشكان شده نود درصد ان در امور ديگر بهداشتي نظير پيشگيري و اموزش صرف مي شود.
٣- اختلاف درامدي پزشكان در كشورهاي فوق الذكربا حداقل حقوق به طور متوسط پانزده برابر است.
٤- در كشوري نظير ايران كه توانايي مالي اندكي دارد بايد اكثر توان سيستم بهداشتي روي پيشگيري صرف شود،مصرف اكثر بودجه بهداشتي براي درمان و ساختن بيمارستان ، هدر دادن منابع اندك كشوراست.
٥- وزارت بهداشت از نداشتن استراتژي بلند مدت و بدنه كارشناسي قوي در رنج است و تمام اقدامات انجام شده مقطعي بوده با تعويض دولتها عقيم مي مانند.
٦- جاي بحث در مورد مباحث تخصصي در كميته هاي انشااله تخصصي در دولت و وزارت بهداشت است ، نه در سايتهاي خبري. (4078246) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۳ ۱۵:۴۰:۱۹
اطفال و داخلی جزو فقرای طرح تحول هستند.برو کارانه کهکشانی رادیولوژی را ببین .آخر میشود هفتاد نفر را ظرف دو ساعت سونوگرافی کرد؟هر مریض صد و پنجاه هزار تومان.شب بیداری و استرس مال اطفال و بیهوشی و داخلی و جراحیه.پول بدون کشیک و مسئولیت متاسفانه برای رادیولوژیه (4097154) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۲ ۱۸:۳۱:۲۴
کارانه پزشکا باید حداکثر 10 میلیون در ماه باشه
حتی اگر 4000 تا عمل در ماه انجام بده
نمیخواد ؛ پاشه بره هر جایی که دوست داره
عمرا" برن جایی .
کجای دنیا به اینا بابت 3 دقیقه ویزیت ، 50 هزار تومن میده ؟!! (4077514) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۰-۰۲ ۱۹:۱۶:۵۱
شما خودت حاضری اگر پزشک بودی 600 میلیون عمل واسه دولت در یک شهرستان لنگ دنیا انجام بدی بعد بهت 3 میلیون تومن بدن ؟ یعنی سهم دولت بشود 597 میلیون سهم پزشک 3 میلیون ؟! به نظرت کسی کار می کنه با این شرایط ؟ (4077581) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۳ ۰۱:۵۳:۴۸
آقای عزیز یه کارمند شرکت نفت هم میلیاردها دلار درآمد داره باید بخشی از اون رو دریافت کنه
چقدر خودخواه هستید (4078133) (alef-11)
 
Spain
۱۳۹۵-۱۰-۰۳ ۰۸:۳۴:۲۸
بنده خدا کل این فرضا 600 میلیون را بر حسب تعرفه های 5-6 برابر شده کی داره میپردازه؟ خود دولت بیچاره!!! اونوقت تو میگی من برای دولت درآمد ایجاد کردم تو برای دولت هزینه زایی می کنی بخصوص با اعمال جراحی غیر لازم و خدمات القایی، مگه پزشک میتونه برای دولت درآمد ایجاد کنه دولت اوراق قرضه میفروشه خودشو بدهکار میکنه که بیاد میلیاردها بپردازه اونوقت طرف میگه من برای دولت درآمد ایجاد کردم
پزشک را زیاد کن ببین تعرفه ها اینقدر میاد پایین که نه مردم مشکلی داشته باشند و نه دولت ناچار باشه اوراق قرضه بفروشه (4078296) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۴ ۰۹:۴۶:۳۵
خدایی از حرف خودت خودت خندت نمی گیره.کارمندای وزارت نفت چندین میلیون دلار واسه دولت درآمد دارن؟باید 30 درصدش رو بردارن؟ یا مثلا من یه کارمندم که درآد مستقیمم برای سازمانم ماهی حدودا 250 میلیونه.باید 30درصدش مال من بشه با حساب شما؟خدایی قبل از صحبت فکر کردن خیلی مفیده. (4079778) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۲ ۱۹:۱۷:۴۳
ایران ؛ بهشت دکترا (4077583) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۲ ۲۰:۳۷:۴۸
اصلا شما می خونی وزیر داره چی میگه؟؟؟ چطوری فرق بذاره بین کسی که تو تهران خدمت می کنه با کسی که توی منطقه محروم کار می کنه؟ چطوری فرق بذاره بین کسی که ماهی 2 تا عمل می کنه با کسی که شبانه روز تو بیمارستانه؟؟ اکه همه یکی باشه همه می خوان تهران و مرکز استان باشن و فقط موظفیشون رو انجام بدن. (4077684) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۲ ۲۳:۳۸:۱۶
خب مهندس و وکیل و ... هم میتونن فقط تهران کار کنند ...
اگر ظرفیت زیاد بشه و قبل از دانشگاه تعهد خدمت در مناطق بگیرن اینقد پرمدعا نمیشدن (4077956) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۱۰-۰۳ ۱۰:۵۲:۴۹
خوب به کسی که با پول مردم درس خونده می ره منطقه محروم (پروازی) بدن ده میلیارد و به کسی که سه جا کار می کنه و مطب هم داره بدهند دو میلیارد...چه اشکالی دارد؟! (4078464) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۲ ۲۰:۵۵:۵۸
بعد تو ميخواي بري مردم رو عمل كني؟ (4077704) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۳ ۱۳:۲۲:۲۵
به خدا من کارانه ام ماهی هفت و صد ميشه اونم نه ماهه نداده. با این همه استرس شب نخوابیدن و.... (4078676) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۲ ۲۱:۵۹:۴۰
جوش نزن اونایی که تعرفه هاسون نجومی هست مشخصه چه رشته های نورچشمی هستن (4095871) (alef-11)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۲ ۱۶:۳۸:۵۱
این بابا همش ماتم پول داره (4077296) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۲ ۱۷:۳۹:۰۳
اینو باید میکردن رئیس بانک مرکزی (4077439) (alef-11)
 
همکار پزشک شما
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۲ ۱۸:۱۰:۴۳
بله حقوق ات 9 میلیون است
ولی کارانه دریافتی ات ماهانه ؛ 120 میلیون (4077487) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۲ ۱۸:۴۸:۳۲
این بابا با کارانه 80 میلیون تومنی میگه ما رتبه 14 دریافت حقوق رو در وزارتخونه ها داریم
لابد رتبه اول ، به مدیراش 800 میلیون در ماه پرداخت میکنه (4077539) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۲ ۱۹:۱۶:۱۳
دولت 90000000000000000000000 تومان اوراق مشارکت منتشر و در آمد حاصل از اون رو بده وزیر بهداشت تا وزیر در قالب کارانه طرح تحول بده به همکارای پزشک اش تا یه موقع آقایون اتاق عمل رو ترک نکنند (4077579) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۳ ۲۱:۰۱:۱۵
گیر به جراح دادی.برو ببین به رادیولوژی بابت کار غیر کشیک و بدون استرس چقدر میدهند.تا بفهمی جراح داره مجانی کار میکنه (4097562) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۳ ۱۶:۰۹:۳۰
...مثل همه پزشک ها! (4078940) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۲ ۱۶:۳۸:۵۹
حیف اسم طرح « تحول سلامت» که برای طرح« تحول درامد!» انتخاب شد. (4077297) (alef-13)
 
Canada
۱۳۹۵-۱۰-۰۲ ۲۱:۲۷:۱۱
جناب وزیر بهداشت در دفاع از کارانه های میلیونی معاونشان فرمودند معاون من در یک ماه پانصد و هفتاد جراحی انجام داده بودند و شصت و هشت میلیون تومان کارانه گرفته اند. میخواستم بگویم با احتساب تعطیلات معاون ایشون هر روز حد اقل بیست و پنج عمل جراحی انجام داده اند !! به نظر میرسد ایشان همزمان در سه اطاق عمل مشغول به عمل بوده اند و اصلا هم به مسئولیتهای اجرائی که داشته اند توجهی نداشته اند . البته بیشتر احتمال میرود که ایشان عمل ها را به دانشجوها و رزیدنت ها سپرده و خودشان پشت میز یا در حسابداری تشریف داشته اند! امضا محفوظ ، یک جراح (4077767) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۲ ۱۶:۳۹:۰۳
لابد ایشون معتقدند اون وزارتخونه هم بشه وزارت رفاه پزشکان! (4077298) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۳ ۱۱:۱۲:۲۸
همسر من پزشک است متاسفانه بسیاری از مردم قضاوت صحیحی ندارند.یک سوال دارم آیا پزشکان قبل از این طرح (مخصوصا قشر جراح مشکل مالی داشتند که با طرح جدید سلامت یک شبه پولدار شده اند؟تنها تفاوتش اینه که قبلا با خیال راحت پول رو مستقیم از بیمار میگرفتند ولی الان تا 8ماه پیش را هنوز کارانه نداده اند.الان با 4هزار تومان یه نفر در مراکز درمانی ویزیت متخصص میشه قبلا چطور بود؟ (4078507) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۲ ۱۶:۴۱:۲۶
عملگرد دولت روحانی در وزارت بهداشت و یکی دو وزارتخانه دیگه واقعا فاجعه بود
تنها راه حلی که با توجه به طمع زیادی که وجود داره به نظر من میرسه اینه که وزارت پزشکان با وزارت نفت و وزارت رفاه ادغام بشه و وزارتخانه جدیدی با عنوان "وزارت نفت و رفاه پزشکان" تشکیل بشه وگرنه بعید میدونم که بودجه دو وزارتخونه جوابگوی طمع و زیاده خواهی موجود باشه حتما باید وزارتخانه نفت رو هم دوستان بیارن ادغام کنن وگرنه بی فایده است. (4077302) (alef-13)
 
پرستار بیمارستان مدرس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۲ ۱۶:۴۲:۰۴
هاشمی !
کدوم پرستار داره 3 میلیون و 360 دریافت میکنه ؟!
من خودم پرستارم (4077303) (alef-13)
 
پرستار حال حاضر با 23 سال سابقه کار
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۲ ۱۷:۴۰:۲۲
شاید منظورش حقوق پرستارا در چشم انداز 1404 است (4077441) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۳ ۱۳:۲۴:۰۶
منم پرستارم ماهی تقریبا چهار و نيم ميشه. اما چرا باید ی پزشک عمومی ده بگيره من 4.5 (4078680) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۸ ۰۱:۳۷:۳۲
چون خونش رنگین تره. چون کلا فقط پزشک عقل داره. چون کلا انسان دو نوعه پزشک و بیمار. چون یک پزشک متخصص از یه phd کامپیوتر بیشتر زحمت کشیده! یک کمپین پول خرد در بیمارستان های نجومی باید راه انداخت (4087233) (alef-11)
 
دانشجوی پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کرمان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۲ ۱۶:۴۳:۴۶
از اختلاس در دانشگاه علوم پزشکی جیرفت چه خبر آقای وزیر بهداش ؟ (4077304) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۲ ۱۷:۳۲:۲۱
الان میگن مقصر احمدی نژاده (4077418) (alef-3)
 
بیمار بیمارستان مسیح دانشوری
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۲ ۱۶:۴۴:۵۸
طرح تحول به نام بیمارا و به کام پزشکا (4077306) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۲ ۲۰:۳۹:۴۷
شما تشریف ببر بیمارستان خصوصی و از طرح تحول استفاده نکن! (4077688) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۲ ۲۳:۱۳:۲۶
شما هم مابالتفاوت بنزین از 400 به 1000 و یک درصد مالیات بر ارزش افزوده مردم رو برگردون و تعرفه رو به سال 92 بر گردونین چشم حتما میریم
این طرح فقط درآمد پزشکان رو بالا برد (4077923) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۳ ۰۹:۴۹:۳۶
شما فکر می کنید طرح تحول لغو بشه، در عوضش ماهیانه یه پولی به مردم می دن؟؟؟ واقعا اینطوری فکر می کنید؟! (4078382) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۲ ۲۰:۴۳:۰۴
آقای وزیر، بهترین راه اینه که طرح تحول سلامت رو لغو کنی و اونهایی که باعثش شدن رو معرفی کنی و بعد اونها بمونن و مردم. ببینم بیمارستان های مناطق محروم با کدوم پرستار و دکتر می خواد سرپا بمونه. خیلی از ماها هم بعدش فرق خوب و بد رو متوجه می شیم. (4077693) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۲ ۲۳:۱۵:۰۵
اشکال نداره قیمت بنزین رو به 400 برسونید و یک درصد از مالیات بر ارزش افزوده رو کم کنید
8000 میلیارد که گرفتید رو برگردونید
تعرفه رو به سال 92برگردونید اون موقع راست میگید
نه الان که برای این طرح همه چی رو گرون کردید (4077924) (alef-13)
 
مسعود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۳ ۰۰:۱۲:۵۸
عزیزم دقت کن، واقعا الان در تهران خیلی نیاز به پزشک متخصص نیست. یعنی عملا در خیلی از تخصصها نیازی وجود ندارد. پس فکر نکن طرف را راه میدن بیان اینجا. عملا مجبور میشه برود منطقه محروم کار کند. در ضمن الان 500 هزار نفر منتظرن پزشک شوند. مطمئننا میشه با افزایش ظرفیت پزشکی مشکل را حل کرد. (4078025) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۳ ۱۵:۵۱:۰۳
چجوری لغو کنه .طرف یه شبه تعرفه سونوگرافی را ۱۰ برابر کرده.الان بیاد برگردانه؟چشم دولت کور پول را باید بده.هر نفر تو مناطق محروم هر یه روز درمیان داره با دفترچه بیمه روستایی یه روز در میان ظرف دو دقیقه سونوگرافی میشه.و صدو پنجاه هزارتومان پول. (4097177) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۲ ۱۶:۴۵:۳۱
مگه دولت به کارمنداش درصد میده که شما از سهم 30 درصدی پزشکان دفاع میکنی؟ با استدلال شما، کارمندای شرکتهای نفتی هم باید بابت همکاری در اکتشاف، استخراج و پالایش نفت درصد بگیرن! (4077307) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۰-۰۲ ۱۹:۱۹:۲۲
یک کارمند نام ببرید که کارمفید و در امد زا انجام دهد! به جز چایی خوردن و روزنامه خوندن و از زیر کار در رفتن و مرخصی ساعتیو ... مگر کار دیگری هم انجام می دهند؟ (4077588) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۲ ۲۳:۱۶:۰۴
کل درآمد شما از پول نفت داره میاد که صرف خرید گوشی و خودرو خارجی می کنی
بعدشم میشه بگی آب و غذات چظطوری تامین میشه ؟
همه دارن کار میکنن (4077925) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۳ ۰۰:۴۱:۲۰
عزیز جان به استدلال توجه کن آیا مثلاْ سیستم آموزش و پرورش که این دکتر فعلی توش ۱۲ سال درس خونده تا چنین ارزش افزوده و درآمد زایی به قول ایشون داشته سهمی از این درآمد زایی این پزشک داشته ؟ یا همون مثال در موزد نفت که ایشون مطرح کردن . چرا باید برنامه ریزی در وزارت بهداشت به گونه ای باشه که یه پزشک مجبور بشه به اندازه ۱۰ تا پزشک عمل کنه بعد بگه خوب حالا پولمو می خوام ؟ این یعنی به ازای هر کدوم از پزشک هایی از این دسته می شه ده تا شغل برای ده تا پزشک دیگه ایجاد کرد که تازه زندگی خیلی خوبی هم داشته باشن.
یه موضوع دیگه این هست که این آقا یا خانوم پزشک وقتی در دانشگاه دولتی تحصیل می کنه بالغ بر ۱۲۰ میلیون اون هم برای دوره پزشکی عمومی فقط هزینه تحصیلش از جیب همین مردم فقیر و بیت المال میره ُآیا این آدم نباید در برابر این هزینه ای که براش میشه قدرشناس باشه وقتی این روز ها مردم برای ۵۰ هزار تومن واقعا در مضیقه هستن.

الف جان لطفا منتشر کن . (4078060) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۳ ۰۸:۱۳:۰۴
درس خوندن مهندسا از بيت المال نيس از جيه؟ (4078271) (alef-13)
 
محمدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۲ ۱۶:۴۶:۵۴
فکر کنم اگه کل بودجه کشور رو هم بدن به وزیر بهداشت بازم سراغ پول بیشتری رو بگیره
عجبا ! (4077308) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۲ ۱۶:۴۸:۵۵
اقای وزیر بهداشت اشتباه داشتند
رفتند دارا و ندار رو بیمه سلامت کردند
طرف با ماهی 5 میلیون به بالا درآمد داره ، میره ویزیت 2 هزار تومنی میده
با کسی که ماهی یک میلیون در آمد داره یکسان شده
به نیازمند واقعی باید خدمت ارزان میدادید نه به همه
معلومه هر چی پول باشه کم میاد (4077310) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۱۰-۰۲ ۱۷:۲۳:۴۹
واقعا قابل تفکیک نیست.ولی حرفتون درسته (4077398) (alef-13)
 
محب اهری
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۲ ۱۶:۵۰:۳۳
هاشمی خیال میکند فقط خودش و همکارانش سرمایه کشور هستند .
اینجوری هم نیست که تو خیال میکنی .
به همون اندازه که تو سرمایه ای ؛ یک رفتگر هم سرمایه است . (4077312) (alef-13)
 
مالک مزرعه پرورش شتر مرغ / قم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۲ ۱۶:۵۲:۳۳
ای کاش سهمیه دانشگاه به من هم تعلق میگرفت و الان متخصص مغز و اعصاب بودم و پول پارو میکردم . (4077314) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۰-۰۲ ۱۹:۲۰:۰۹
همه با سهمیه نمی روند دانشگاه ها! یک کم زحمت می کشیدی ... (4077589) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۲ ۱۹:۴۱:۰۱
اگه عرضه داشتی مثل اون ۷۵ درصدی که با زحمت خودشون قبول شدن تو هم قبول میشدی.کل سهمیه ها رو هم ۲۵ درصده.بی خیالی و خوشگذرانی دوران نوجوانی و جوانیت رو توجیه نکن (4077628) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۲ ۱۶:۵۴:۰۰
با انصاف شما هستی آقای وزیر پزشکان که یک شبه تعرفه ها رو 300 درصد افزایش می دید، با انصاف شما هستید که صنعت و بیمه و مملکت رو ورشکسته کردید تا خود و هم صنفی های به حقوق و کارانه های نجومی دست پیدا کنید، با انصاف شما هستید که کارگر اگر کار پیدا کند 800 هزرا تومان می گیرد اما کارانه شما و امثال شما حداقل 70 تا 80 میلیون در ماه است، با انصاف شما هستید که یارانه کارگر و کارمند بیچره رو قطع کردید و مالیات ها رو افزایش دادید تا جیب شما و هم صنفی هایتان پر پول تر شود.
ملت و نمایندگان مجلس و جناب توکلی و همه افرادی که منافع ملت براشون اهمیت داره، هدف از صحبت هیا ایشون فقط تحت تاثیر قرار دادن مجلس و دولت و غیره برای در اختیار قرار گرفتن بیمه ها در حین بررسی برنامه ششم توسعه که هم اکنون در مجلس در حال پیگیری می باشد، است.
لطفا ترمز این آقا را بکشید که در حال نابودی مملکت است. (4077315) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۰-۰۲ ۱۹:۲۲:۲۴
صنعت بیمه ورشکسته شد؟! بیمه سالهاست پول گذاف می گیرد تعهدی هم ندارد! چه در تصادفات! چه در بیماری! ماهی 150 هزار تومان می گیرند تهش 30% تنها پرداخت می کنند! در کدام کشور چنین تعرفه بیمه ای وجود دارد؟! همه جای دنیا با مبلغ کمتر از این 60-70 درصد سهم مریض را متقبل می شوند بیمه ها! (4077593) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۲ ۲۳:۱۷:۴۹
اونجاها که میگی بهداشت و محیط زیست مهمه و مردم اصلا مریض نمیشن ونه وزارت بهداشت فعلی که می خواد همه مریض بشن تا درمان افزایش و از این طریق بودجه بیشتری بگیره و صرف کارانه پزشکان کنه (4077928) (alef-13)
 
قلندری
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۲ ۱۶:۵۴:۲۶
دکتر قریب پزشک بود ، بعضیا هم پزشک ان !! تمام فکر و ذهن و خیالشون پارو کردن پوله
اینا پزشک نیستن ؛ تاجر بیماری ان (4077316) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۲ ۱۶:۵۸:۳۴
شما با اجرای این طرح تحول پزشکان، مملکت رو به ورشکستگی و نابودی کشاندید، بیمه هار ور و صنعت رو ورشکسته کردید، باعث بیکاری جوانان شدید، در حالی که حقوق یک کارگر 800 هزار تومان هاست پرداخت کارانه های چند ده میلیونی را حق پزشکان می دانید، مدام با لابی با پزشکان عضو کمسیسون بهداشت مجلس در حال گرفتن و تزریق پول بیشتر به هم صنفی های خویش هستید، دیگه پولی دولت ندارد که به دیگر بخش ها از جمله صنعت و دانشگاه و آموزش و پرورش و غیره تزریق کند. لطفا فرار رو به جلو نداشته باشید و عواقب وحشتناک این طرح من درآوردی را باید قبول کنید. (4077324) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۲ ۱۷:۰۲:۰۰
بهترین جای متن اونجا بود که.من با چه رویی به استاد دانشگاه بگویم تا اخر عمرت را در دانشگاه بمانم اما پولش را ندهم.بزرگ ما،عزیز ما،اقای هاشمی این طرح رو بردار و مجوز مطب ما رو بده.عواملش رو هم به مردم معرفی کن.بخدا این انصاف نیست که در این مناطق بمانی بدون مزد.این اقایون تهران نشین شعار محور که به این طرح حمله میکنند میدانند و مردم بی بضاعت منطقه محروم (4077330) (alef-13)
 
ماما
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۲ ۱۷:۰۳:۳۲
کل بودجه جاری و عمرانی کشور رو بدین دست این بابا همه رو در قالب طرح تحول میریزه توی جیب همکاراش
آخرش هم میگه قبل از ما مردم کف خیابون میزائیدن (4077331) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۲ ۱۷:۱۲:۲۸
ایشون کارانهٔ ۵۰۰ میلیونی رو حق پزشک در منطقهٔ محروم میدون! جناب وزیر، یک پزشک زحمت کشیده و سالها درس خونده برای پزشک شدن این رو همه قبول دارن که باید حقوق مناسبی داشته باشه ولی‌ آیا در اون منطقه محروم بقیه کارمندای دولت بالای ۳ میلیون دریافتیشون هست که یک پزشک باید ۱۰۰ برابر بقیه ارزش کارش باشه؟ مشکل جامعه با شما و با این طرح بی‌ سرانجام شما اینه! (4077348) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۲ ۱۷:۱۵:۵۱
اصلا طرح را باید تعطیل کرد و همین طور تعرفه هایی را که شما افزایش دادی (4077370) (alef-3)
 
غلی
Romania
۱۳۹۵-۱۰-۰۲ ۱۷:۵۲:۳۲
با سلام دولت تذبیر و امیدلطفا از رهبری برای سیاست های شکست خورده برجام و طرح تحول سلامت مایه نگذارد. چرا هر وقت با مانع روبرو می شوید فوری به نظر رهبری استناد می کنید. (4077462) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۲ ۲۲:۴۰:۴۸
دوست عزیز صحبت از طرح تحول سلامت است. ارتباطی به برجام ندارد. (4077877) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۱۰-۰۲ ۱۸:۳۱:۵۲
حرف ایشون در مورد عدم انطباق رفاه با وزارت رفاه کاملا درسته چون وزارت رفاه کمترین حقوق رو داره البته بخش کارش (4077515) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۲ ۱۸:۳۳:۳۰
آقای وزیر من پرستار هستم حقوق من 1970هزار تومن هست که بعد از کسورات 1700 هزار ت می شود کجا حقوق پرستاران 3م 360 هزار ت شده است بگید برم اونجا کار کنم (4077517) (alef-3)
 
مصطفی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۲ ۱۸:۳۳:۵۴
از اقای هاشمی به عنوان یک بیمار بی پول که پولی برای عمل نداشت و بادفترچه سلامت هزینه هام به شدت کم شد کمال تشگر را دارم..ایشاله خدا بهت عمر باعزت بدهد اقای وزیر.. (4077520) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۲ ۱۸:۴۵:۵۳
مشکل عمده اینه که اینا براساس درامد مالیات منصفانه نمی دن اونوقت اختلاف طبقاتی ایجاد نمی شدفکر می کنند خودشان فقط نخبه هستن وحق دریافت پول کلان دارن. (4077536) (alef-11)
 
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۲ ۱۸:۵۱:۰۳
یعی ما باید باور کنیم وزیر محترم بهداشت با حقوق ماهی 10 میلیون تومان هزار میلیارد تومان ثروت جمع کرده است. حقوق زمان جهادش هم که 2300 تومان بود. (4077541) (alef-3)
 
حسين
United States
۱۳۹۵-۱۰-۰۲ ۱۸:۵۴:۱۸
من نمي فهمم ايا براي اين ادم خيلي سخته بفهمه كه پزشك ايراني كه خرج تحصيلش رو هم دولت داده درامدش بر اساس قدرت خريد بسيار بيش از حتي پزشك امريكاييه؟! يك عده انحصارگر بي چشم و رو نباشين. با سلامت مردم شما بازي مي كنين كه ظرفيت رشته هاي پزشكي رو به خاطر اينكه دست سر سفره كمتر باشه كم كردين! (4077545) (alef-11)
 
پرستار
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۲ ۱۹:۰۶:۴۲
جناب رکتر همه عملها را پزشکان انجام می دهند یا رزیدنتها وفقظ مهر پزشک انهم دست منشی بخش در مراکز دانشگاهی همه همین طور است (4077562) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۰-۰۲ ۱۹:۳۲:۱۳
گذشته از همه مسایل این حرف درست است:
"بیمه درست نشود، طرح تحول که هیچ، از سلامت هم چیزی نمی‌ماند. بیمه کارش ریسک‌پذیری است، کارش حمایت از مردم است، حکومت وظیفه‌اش تأمین امنیت، رفاه و دانش مردم است." (4077606) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۲ ۱۹:۳۲:۴۱
شما باید 20 سال پیش کنکور می دادید. زمانی که بهترین و نخبه ترین فرزندان این مملکت به رشته های فنی رفتند و حالا با حقوق 4 میلیونی در دانشگاه شریف مشغول خدمتند! در همان زمان دانش آموزان متوسط از دانشگاههای درجه چندم علوم پزشکی مدرک گرفتند و حالا به کارانه 70-80 میلیونی راضی نیستند! بررسی کنید میانگین معدل کسانی که 20 سال پیش مهندسی خوندند چند بوده و پزشکی چند بوده..همه گرایشهای مهندسی هم حساب کنید تا ببینید آیا عادلانه است که دریافتی یک ماه پزشکان معادل دریافتی یک سال استاد دانشگاه شریف باشد! (4077608) (alef-13)
 
رر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۳ ۰۲:۰۵:۳۶
خداروشکر دانشگاه درجه چندم پزشکی نداشتیم و نداریم برخلاف مهندسی که سر هر چهارراه دانشگاه هست،۲۰سال پیش کلا ۱۰تا دانشگاه علوم پزشکی داشتیم،در ضمن حقوق استادیار پایه ۱ شریف از ۴تومن بیشتره (4078138) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۴ ۱۶:۰۲:۵۰
20 سال پیش سر هر چهار راهی دانشگاه نبود...اون موقع طرف رفته برق شریف الان حقوقش 4 تومنه...یکی هم رفته پزشکی سنندج الان میگه 80 تومان کمه!! (4080297) (alef-3)
 
حسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۲ ۱۹:۳۳:۰۲
الان یک سال است که کارانه به کارمندان دانشگاه ندادن فقط فقط فقط ‍بزشکان (4077609) (alef-11)
 
رزیدنت سال 3 فک و صورت
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۲ ۱۹:۴۰:۲۵
شب و روز راجع به پول صحبت میکنه !
بهداشت و درمان تعطیل ! (4077626) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۲ ۱۹:۴۷:۰۲
یک پزشک 30 ساله الان دارای مطب اختصاصی ویلا سفر هر ساله به خارج سه باب منزل.

یک بازنشسته 70 ساله با یک پراید 10 ساله فاقد مسکن - با جایگاه شغلی بالا - چنیدن سال حضور در منطقه - دارد مسافر کشی میکند.

حقوق شهروندی یعنی باید شنید و پاسخ داد . (4077632) (alef-13)
 
رر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۳ ۰۲:۰۹:۰۱
یک پزشک اگه ۲۵سالگی عمومی بشه و استریت بشه برا تخصص ۲۹سالگی متخصص میشه تازه و باید طرح بره تا مطب داشته باشه!۳باب منزل هم حدود ۱.۵،۲میلیارد ارزششه و با حقوق تقریبا ۱،۵میلیونی رزیدنتی نمیشه به این پول رسید،تازه میگم اگه استریت بشه (4078140) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۰-۰۲ ۱۹:۵۶:۲۹
به نظر من آخر سر به اینجا می رسیم که کل بهداشت و درمان را بدهیم بخش خصوصی .
من بهش اسم " قضیه نانوایی " را دادم . نانواییها قدیم را یادتان هست ؟ دعوای همیشگی مشتریها سر کیفیت - صف و...
با آزاد شدن قیمت و همچنین آزاد کردن باز کردن نانوایی در هر جا همه این مسایل از بین رفت . صفها ناپدید شد مثل اینکه مردم دیگر نان نمی خورند . نانهای اضافی بدون مشتری ماند . تنور نانواییها نو شد و کیفیت نانها مثال زدنی شد . (4077636) (alef-13)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۲ ۲۰:۲۱:۰۳
شاید بعضی از سخنان جناب وزیر درست باشد ولی هیچگاه جواب این سوال را نمی دهد چرا با این همه پزشک عمومی در کسب تخصص در داخل یا خارج کشور چنان سیاستی به کار برده اند که همواره در مملکت کمبود متخصص باشد تا با این حربه بتوانند درامد بیشتری را برای پزشکان تخصیص دهند و چرا مانع عرضه بیشتر پزشک متخصص می شوند این سوال اصلی است که جناب وزیر همواره با زرنگی خاص از جواب آن رد می شود چون می داند تا کمبود پزشک متخصص باشد درامد دوستانش تضمین شده است (4077660) (alef-13)
 
رامین امینی زارع
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۲ ۲۰:۲۲:۳۶
باسلام به الف وبیندگان محترم

آنچه مهم است سلامت وبهداشت عمومی کشوربه عنوان یک موضوع مل وحاکمیتی است.
ازسوی دیگر اموری همانند حوزه سلامت دارای اهمیت هستند مانند امنیت غذایی که درپیوند باهمین مفهوم است.

امیدوارم وضع درآمد وتوزیع عادلانه ثروت در کشور بهبودیابد.

بااحترام

رامین امینی زارع (4077662) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۳ ۱۸:۱۷:۳۷
چه عجب یک کامنت محترمانه هم دیدیم

من به عنوان یک پزشک متخصص وجراح همگان را دعوت میکنم مودبانه موضوعاتشونو مطرح کنند/

دکتر بهرام متقی شیراز (4079110) (alef-3)
 
Germany
۱۳۹۵-۱۰-۰۴ ۲۱:۵۷:۲۶
الف لطفا چاپ کن!!

جناب اقای پزشک اینم راه جدید تبلیغاته؟!!!!!!!!!!!
کی از شما اسم و فامیل پرسید؟!!!
مردم محترمند و شما چه از لحاظ علمی و چه اجتماعی ممکنه در جایگاهی نباشید که انقدر زود قضاوت می کنید. (4080761) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۲ ۲۰:۴۲:۵۵
با حقوق ۹ میلیون در ماه تریلیاردر شدی؟ (4077692) (alef-11)
 
Canada
۱۳۹۵-۱۰-۰۲ ۲۱:۰۰:۴۲
میشه بپرسم اون آقا چطور پونصد و هفتاد عمل در یک ماه انجام داده ؟ حضرات توی چند تا ااتاق همزمان عمل میگذارن میرن تو اطاق استراحت میشینن چائی میخورن دانشجوهاشون عمل میکنن اونوقت کارانه هم میگیرن (4077712) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۳ ۰۲:۲۹:۵۸
نه عزیرم خودشون تو خونه خوابن رزیدنتها انجام میدن پولش میره تو جیب اینا (4078155) (alef-11)
 
حمیدرضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۲ ۲۱:۱۲:۵۳
وای به حال اون مریضی که دکترش در ماه 570 تا عمل می کنه؟
چه شود؟ جون داره نفس بکشه؟
دستتون درد نکنه واقعا"
در رو بستین یه عده محدود چند هزار نفری اساسی اول مردم ....الان بیت المال رو با مردم یه جا!!!!
چه معنی داره درصد می دی؟
مگه کارمند میراث فرهنگی از اکتشافات قدیمی درصد می گیره یا کارمند شهرداری از عوارض یا کارمند صدا و سیما از تبلیغات ......؟!!!!!! (4077741) (alef-11)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۲ ۲۲:۲۰:۱۲
نه آقا جون این دکترا خودشونو تافته جدا بافته از دیگران می دونن. سرمایه مملکت فقط خودشونن .دیگران هیچ (4077848) (alef-13)
 
ف.خ
Germany
۱۳۹۵-۱۰-۰۲ ۲۱:۳۱:۲۷
ظاهرا این مطلب شده تریبون مخالفان دکتر قاضی زاده هاشمی!
وزیر محترم بهداشت و آموزش پزشکی فردی موجّه ، متدین، متخصص, فعال و دلسوز مملکت هستند که از درآمد کلان شخصی صرفنظر کرده اند تا به ملت ایران خدمت کنند. متاسفانه افراد مغرض و نا کارآمد به هرکس که محبوب و وموفق است حسادت می کنند. (4077772) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۳ ۰۱:۴۵:۱۶
در امد میلیاردی از راه وضع قوانین به نفع خودشون درست نیست
متاسفم (4078125) (alef-11)
 
محسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۲ ۲۲:۱۶:۳۰
الف تا حالا نظر من پخش نکردی چرا؟؟؟
فکر کنم دیگه کاری از کسی برنیاد پزشکانی که درامد۸۰ و ۹۰ میلیون داشته و دارند و اکثرا با زوج پزشک این درامد ۲ برابر میشه آیا راضی میشه درامدشون کم بشه خوب با این درامد تو این مملکت میتونن یکسال سر کارنرند مثل ما نیستند یکماه درامد نداشته باشند محتاج مایحتاج اولیه بشن . و مطمنا میکنند مثل اعتصاب غرب البته اینجا با حال و هوای شکم سیری . آخه ۳ ساعت عمل در بیمارستان لاله با ۵ روز بستری ۲۷م بشه والله ظلم بخدا از ناچاری دادم (4077842) (alef-13)
 
رر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۳ ۰۲:۱۱:۰۱
شما خدمات فرست کلاس میخواید بعد میخواین پول اکونومی رو بدید!رفتید یک بیمارستان خصوصی گرون قیمت انتظار دارید ارزون دربیاد؟ (4078141) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۳ ۰۸:۱۸:۰۵
طرح تحول مال خصوصي نيست، از شكم سير رفتي خوابيدي خصوصي دندت نرم بده پولشو (4078276) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۲ ۲۲:۴۹:۲۰
جناب وزیر دانشگاه اصفهان امسال 6 نفر گوش و حلق و بینی سهمیه داشته چرا 4 نفر می گیرد چون نمیخواهد دست روی دست زیاد شود.
سایت الف لطفا تحقیق کنید (4077895) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۲ ۲۲:۵۰:۴۲
آقا برای پرستار منزل داریم ماهی ده میلون !! پول میدیم. چکار کنیم؟ اگر نتونیم ادامه بدیم باید مریض بمیره؟؟ شما که در مالیات گرفتن از هر جا که به نفعتون باشه الگو میگیرید در این مسائل هم برید از کشورهای درست و حسابی یه چیزهایی یاد بگیرید. هزینه های درمان هم بسیار سرسام آور هستند و خیلی موارد را میگویند بیمه نیست و قبول نمیکنند. (4077897) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۳ ۰۸:۱۸:۵۴
پرستار خصوصي چه ربطي به طرح تحول سلامت داره؟؟؟؟!!!؟؟؟؟؟ (4078277) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۵ ۲۱:۲۹:۰۶
سر خودت بیاد اون موقع یه ربطهایی را احساس میکنی جناب. (4083057) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۴ ۰۷:۲۱:۵۴
ما پول پرستار خصوصي نداشتيم الان دوازده ساله خودمون به مريضمون ميرسيم، مريضمونم سالم و سرحال شده بس كه خودمون رسيديم ، شما هم مجبور نيستي پرستار بگيري اگه نداري، تازه اصلا ه ربطي داره به طرح تحول، مسلمون نيستي آزاده باش داداچ... (4079630) (alef-11)
 
آرمان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۲ ۲۲:۵۹:۵۱
جالب این است که در مجموعه وزارت بهداشت فقط صحبت از پزشک و پرستار میشود و بقیه پرسنل ول معطلند (4077906) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۲ ۲۳:۰۴:۱۲
آقای وزیر به خدا به چیر به پیفمبر درآمد کارگران با کلیه مزایا بین یکم تا حداکثر دو میلیونه
به خدا عموم جامعه به آرایشگاه 1 میلیونی نمیرن
به خدا اکثر جامعه نمیتونن غذای 350 هزار تومانی بخرن
به خدا 7 درصد بیمه رو کارگران میدن و 23 درصد هم کارفرما که انوها هم وضعشون خرابه
به خدا بسیاری از کارگران چند ماهه حقوق نگرفتن ( نه کارانه )
شما حقوق میگی و به کارانه کاری نداری ولی کارگران فقط حقوق میگیرن
یکم از پیش دوستان پزشک میلیارد خودتون جدا شوید به میان مردم عادی بیایید
به خدا استاد دانشگاه شریف کمتر از شما دریافتی دارد و خدمات این اساتید برای کشور از امثال شما مهمتر است
به خدا سربازانی که از کشور دفاع می کنند به رایگان و پرسنل پایو.ر حقوق زیر دو میلیون دریافت می کنند
باور بفرمایید اطلاعات من درسته - چرا کسی به این وزیر و حرفها و افکارش نظارت نمی کنه - باور کنید مردم در رنج هستند و پول درمان ندارند
انوقت شما دستمزد پزشکان را سه برابر کردید
آقای وزیر در هر رشته اگر قصور و یا کیفیتی که مورد توافق است عملی نشود شرایطی برای گارانتی و ... می گذارند به جز پزشکان که هر چه اشتباه کنند پول آن را می گیرند
آقای وزیر تو رو خدا کمی به فکر مردم باشید بسیاری از مردم در فقر غذایی هستند و به مسکن و پوشاک دسترسی ندارند
آقای وزیر مردم فقط پزشکان پولدار نیستند و کارگران و کارمندان بخش خصوصی که بدون هیچ گونه امنیتی کار می کنند هم هستند
آقای وزیر در این دنیا و آن دنیا باید جوابگو افکار و رفتار صنفی خود باشید (4077911) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۲ ۲۳:۲۳:۵۶
کارگر هم جونشون میذاره عرق میرزه حادثه میبینه بیمن 1 تا دو تومن میگیره
مهندس بد بخت تو دمای 50 درجه عسلویه و تو سکو نفتی کار می کنه و کلی برای کسور درآمد داره که خرج بودجه عمومی وزارت بهداشت از همین محل در میاد
فقط خودت رو پزشکان رو میبینی هر عادم متفکری اگه این صحبتها رو ببینه میفهمه که برای شما مردم مهم نیست و فقط جیب پزشکان مهمه
متاسفانه رییس جمهور اصلا نظارتی نداره و جهانگیری هم فقط بلده از ایشون طرفداری کنه (4077940) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۳ ۰۰:۲۸:۴۵
آفای وزیر هفته پیش گفتید 13 الان میگید 14 حتما مثل بقیه صحبهاتون کنتور نداره که هر چی به ذهن اومد بیان می کنید
لینک خبر قبلی :
http://alef.ir/vdcfxjdjjw6d0ja.igiw.html?424404 (4078045) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۳ ۰۷:۵۰:۴۲
سلام راجع به عفونتهای بیمارستانی نظر شما چیه قربان؟ مریض با مشکل مختصر میره بیمارستان و اونجا عفونت سخت میگیره که درمانش هزینه بر و زمان بر است ؛ آیا واقعا کسی پاسخگو هست در این موارد؟؟؟!! مسلما خیر ! مگر در این وضع خراب اقتصادی مردم چقدر درآمد دارند که پزشکان این همه نگرانند که مبادا از قافله عقب بمانند؟؟ چرا اینقدر اصرار میشه که فاصله ی درآمد کادر پزشکی تفاوت نجومی پیدا کنه با اکثریت جامعه؟ یک سری از هزینه ها خانمان برانداز هستند. (4078256) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۳ ۰۸:۰۲:۰۶
اصلا به این نکته دقت کردید که این هزینه های نجومی که بر بیماران و خانواده ایشان تحمیل میشود خودش باعث به خطر افتادن سلامت روحی و اجتماعی خانواده و در نتیجه جامعه خواهد شد؟؟ یا نه فقط فکر خودتون هستید؟ (4078263) (alef-13)
 
مجید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۳ ۱۰:۳۲:۵۸
اقای وزیر که همش از پزشکان دفاع میکنید ازوقتی بقول جنابعالی طرح تحول سلامت کلیدخورده به درمانگاههایی که پزشکان متخصص میروند نگاه کنید طریقه ویزیت کردنشان واقعا خراب است خیلی سرسرکی نگاه میکنن ولی درامهاشون چندین برابر شده تازه طلبکار هم هستن به نظرمن طرح خوبی است ولی اجراش درست نیست چون خودمون اشکال داریم (4078439) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۳ ۱۰:۳۷:۴۱
جناب وزیر حرف زدن که نیاز به کنتور ندارد (4078448) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۳ ۱۳:۳۸:۵۲
در جواب عزیزی که فرموده اند ایران بهشت دکتری ها خدا نصیبت کند همین بهشتهایی که دکتر ها برای طرح وتعهداتشان می روند واول جوانی را در انجا سپری می کنند بروی واز بهشت این دنیا بی نصیب نمانی در هر حرفه وشغلی هستی دختر ها وپرهای ناز پروره ونابغهای که باید عمرشان را در بهشتهایی که شماها از انجا فرار کرده اید بروند از صمیم قلب برایتان ارزو می کنم که بی بهره از ان بهشت ها نمانید (4078714) (alef-11)
 
علی
Romania
۱۳۹۵-۱۰-۰۴ ۱۳:۱۸:۳۴
اگر همه بخش درمان ایران خصوصی می شد و این تزریق عجیب بودجه دولتی به آموزش و درمان پرشکی وجود نداشت امکان نداشت صاحبان سرمایه بیش از 0.4 درصد از سود به مدیران و بیش از 5 درصد به جراح کارانه بدهد.
مجلس باید این تعرفه ها و درصدهای عجیب و غریبی که پزشکان برای خودشان تصویب کرده اند را اصلاح کند وگرنه اینها سیستم پزشکی کشور را فلج خواهند کرد. (4080061) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.