نظر منتشر شده
۱۳۶
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 470359
واعظ آشتیانی در گفتگو با الف:
موضع گیری های اخیر روحانی برای کسب آرای خاکستری است/ او فکر نمی کرد رقبا نقدهای جدی را علیه وی مطرح نمایند
بخش انتخاباتی الف،19 اردیبهشت 96
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۰
حسن روحانی در سفرهای اخیر انتخاباتی خود، موضع گیری های تندی را علیه رقبا در پیش گرفته است.

رئیس جمهور مستقر که در مناظره اول تقریبا ساکت بود و فرمان انتقاد به رقبا و حمایت از عملکرد دولت در دستان جهانگیری بود حالا اینگونه در سخنرانی های اخیر خود در ارومیه، همدان و کرمانشاه حملات تندی را علیه دیگر رقبا آغاز کرده است.
 
به گزارش الف، این درحالی است که بسیاری از کارشناسان معتقدند که روحانی تاکنون در دو مناظرات قبلی شکست خورده و میخواهد در مناظره سوم با پرداختن به حاشیه کار را به نفع خود تمام کند.

این در حالی است که یکی از مقام نهاد ریاست جمهوری چند روز پیش نیز گفته بود که  روحانی در مناظره سوم به حرکت عده ای در بازی گرفتن سرنوشت مردم پایان خواهد داد.

امیررضا واعظ آشتیانی در گفتگو با خبرنگار سیاسی الف، در مورد علت اظهارات اخیر حسن روحانی و برخی موضع گیری هایش حتی علیه مواضع نظام در سفرهای انتخاباتی خود اظهار داشت: از مناظره دوم به بعد قابل پیش بینی بود که چنین اظهاراتی از سوی آقای روحانی مطرح شود چراکه ایشان در مناظره اول و دوم حرفی برای گفتن نداشتند و بیشتر به پرداختن به مسائل حاشیه ای توجه کرد و فکر نمی کرد که رقبای ایشان با دست پر وارد مناظره شوند و نقدهای جدی را علیه مطرح نمایند.

وی تصریح کرد: در حال حاضر روحانی با سخنرانی‌های اخیر خود به خطوط قرمز ورود کرده و سعی دارد تا آرای افرادی را که با نظام مشکل دارند را جذب نماید. ایشان برای کسب آراء به هر حربه ای متوسل میشوند و خطوط قرمز نظام را نادیده می گیرند.
 
این فعال سیاسی اظهار داشت: ما در کشوری زندگی میکنیم که دارای قانون اساسی نوشته شده است و پشت این قانون اساسی فرهنگی مثل شهدا و ارزش‌های نظام نهفته است ولی متاسفانه ایشان در حال حاضر با برخی ادعاها و تهمت ها به ارزش‌های نظام چنگ اندازی میکند که باید تغییر رویه دهد.
 
واعظ آشتیانی ادامه داد: بنده معتقدم که روحانی به این دلیل که در مسائل و مناظره ها بازنده است و توجیهی برای عملکردهای خود ندارد سعی می کند از هر حربه ای استفاده کند که این اقدامات حقوقی نیست و تنها به این دلیل است که میخواهد آرای افراد خاکستری را کسب کند و ژست طرفدار اپوزیسون را بگیرد تا اگر قرار است در انتخابات بازنده باشد ادعاهایی را مطرح کند که در آینده سیاسی اش بتواند تاثیرگذار باشد.
 
این کارشناس مسایل سیاسی با بیان اینکه روحانی مشاوران خوبی ندارد، گفت: روحانی مشاوران خوبی در کنار خود ندارد اینکه پشت پرده همه آنها جای بحث دارد که متاسفانه ایشان را راهنمایی های غلط می کنند.
 
وی در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم روحانی بتواند در مناظره سوم خود را جزو فرزندان انقلاب نشان دهد و از قطار انقلاب پیاده نشود و تنها رفتار و کردارش را از قطار این انقلاب پیاده کند.
۱۳۹۶/۰۲/۲۴ ۱۲:۳۹
 
۱۳۹۶/۰۲/۲۳ ۱۹:۰۶
 
۱۳۹۶/۰۲/۲۱ ۱۹:۵۱
 
۱۳۹۶/۰۲/۲۱ ۱۸:۳۰
 
۱۳۹۶/۰۲/۲۱ ۱۸:۱۹
 
۱۳۹۶/۰۲/۲۰ ۱۰:۳۱
 
۱۳۹۶/۰۲/۱۹ ۲۰:۵۲
 
۱۳۹۶/۰۲/۱۹ ۱۸:۴۹
 
۱۳۹۶/۰۲/۱۸ ۱۹:۰۲
 
۱۳۹۶/۰۲/۱۸ ۱۲:۲۱
 
 
کلمات کلیدی : روحانی+انتخابات ۹۶+انتخابات ریاست جمهوری
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۳:۳۴:۴۴
وقتي گروهي كه اتفاقاً تريبون‌هاي مهمي را هم در اختيار دارند، كمر ‏همت بسته‌اند تا وضعيت كشور را بد نشان بدهند، روحانی حتماً و قطعاً بايد تعارف را كنار بگذارد و گفته‌ها و ‏ناگفته‌ها را بگويد.

فضا، فضايي نگران‌كننده است و من واقعاً نگرانم. گروهي كه در آن 8 سال كذايي كشور را به تاراج بردند و ‏مردم را با هزار و يك بدبختي درگير كردند و آبرو و امنيت براي كشور نگذاشتند، اين روزها با وعده‌هايي كه ‏بيشتر سر خرمني هستند، تلاششان را به كار گرفته‌اند تا بلكه به قدرت برگردند.

من از همه مردم آگاه و ‏هوشيار مي‌خواهم كه در اين چند روزي كه به انتخابات مانده است، همه هم و غم خود را به كار بگيرند تا ‏به ديگران تفهيم كنند كه يارانه 250 هزار توماني و ايجاد 6 ميليون شغل فقط عوام‌فريبي است و اينهايي كه ‏اين شعار را مي‌دهند، تصميم دارند تا با فريب جامعه رأي بياورند.

به نظر من آقايان روحاني و جهانگیری در مناظره‌ها و در فيلم‌هاي تبليغاتي، هم توانسته‌اند برنامه‌هايشان را به ‏خوبي تشريح كنند و هم اينكه پاسخي قاطع به سياه‌نمايي‌ها داده‌اند اما اينها كافي نيست و در اين چند روز ‏باقي‌مانده لازم است تا مردم را به واقعيت‌هاي كشور آگاه كنند.

بايد ‏در اين چند روز باقي مانده، سعي شبانه‌روزي براي بالا بردن آگاهي عمومي شود. مردم بايد بدانند كه با ‏بازگشت به سال‌هاي 84 تا 92، كشور دوباره به وضعيتي دچار مي‌شود كه حتي خيلي از اصولگرايان از آن ‏برهه به عنوان «لبه پرتگاه» ‎نام مي‌بردند. (4329377) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۳:۴۷:۴۸
من فکر می کنم شرافتمندانه این است که وقتی کسی می خواهد از معافیت مالیاتی آستان قدس انتقاد کند، از حکم فقهی و شرعی تعلق نگرفتن مالیات به نذورات و موقوفات مردم هم بگوید...

فکر می کنم شرافتمندانه این است وقتی کسی می خواهد اعتراض کند چرا آستان قدس مالیات نمی دهد، لیست کارهای خیریه آستان را هم بگوید و اضافه کند که در هیچ جای دنیا موسسات خیریه و عام المنفعه مالیات نمی پردازند...

فکر می کنم شرافتمندانه یعنی که بگوید معافیت مالیاتی آستان با حکم فقهی دو ولی فقیه فقید و کنونی انجام شده و سید ابراهیم رییسی صرفا یک مجری است؛ آنچنان که مرحوم واعظ طبسی بود...

فکر می کنم شرافتمندانه یعنی که هنگام اعتراض به حکم فقهی معافیت مالیاتی آستان قدس، از ۳ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان بدهی دولت به آستان قدس رضوی هم بگوید...

فکر می کنم شرافتمندانه یعنی که این را هم بگوییم که ولی فقیه در دو مورد - مالیات بر ارزش افزوده و مالیات تکلیفی- آستان را موظف به پرداخت مالیات کرده و در دوران تولیت دکتر رییسی این دو مالیات منظم پرداخت شده است...

فکر می کنم شرافتمندانه یعنی که با جستجویی اندک، مواضع همین آقایان در مورد معافیت مالیاتی آستان در دوران تولیت مرحوم واعظ طبسی هم دیده شود و نه اینکه این اعتراض ها فقط در دوران تولیت جدید و حسب رقابت سیاسی انجام شده باشد...

من فکر می کنم حسن روحانی به عنوان رییس دولت و نیز به عنوان یک مجتهدِ درس خوانده در حوزه و عضو خبرگان رهبری نمی تواند وقتی به معافیت مالیاتی آستان اعتراض می کند، از تمامی موارد بالا مطلع نباشد.

من فکر می کنم اگر قرار است پوپولیست باشیم، حداقل یک پوپولیست شریف باشیم. شما این طور فکر نمی کنید؟ (4329423) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۴:۳۵:۰۶
استان قدس داراى شركت هاى فراوانى است كه داراى فعاليت هاى اقتصادى جدى و سوداورى هستند. اين حرفها كه پول نذورات و فقرا است را براى جلب ارا ميزنند و خريدارش هم كسانى هستند كه فرق نذورات داخل حرم و فعاليت هاى اقتصادى را نميدانند. (4329595) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۶:۲۲:۰۵
انتخابات 96 صحنه مطالباتی صریح از سوی کاندیداهای محترم کرسی ریاست جمهوری دوازدهم است. حسن روحانی در این میان مرتبا فریاد می‌زند "میخواهید به چهار سال قبل برگردید؟!

سوال تند و تیزی که صدای اعتراض کاندیداهای رقیب را درآورده است. ابراهیم رئیسی پس از مناظره دوم شکوه کرد که یکبار برای همیشه میان محمود احمدی‌نژاد و حسن روحانی مناظره‌ای صورت بگیرد و ادامه داد که ما هر وقت حرف می‌زنیم می‌گویند دولت قبل دولت قبل!

محمدباقر قالیباف نیز به روحانی حمله نمود که همه می‌دانند من در دولت قبل منتقد بودم. اما چرا حسن روحانی مدام بر طبل هشدار بازگشت به گذشته می‌کوبد؟

شهیدمطهری معتقد بود اگرچه خوارج حذف فیزیکی شده‌اند اما در طول تاریخ تفکر و مشی خوارجی قابلیت بازتولید در انسان‌های دیگری را دارد. احمدی‌نژادیسم نیز پدیده‌ای است که در همه زمان‌ها قابلیت بازتولید دارد.

وقتی دوباره از سیاست‌های اقتصادیِ پوپولیستی و توزیعی می‌شنویم که بعد از تجربه تلخ، تورم‌زا و انحرافِ بودجه‌ای پرداخت بیش از پیش یارانه نقدی را برای رأی‌آوری وسط می‌کشند؛ وقتی از غلو و تأکید‌های دشمن‌شادکن و دوست ناامیدکن بر سیاه‌روزی مردم و عکس‌های یادگاری با محرومان می‌شنویم؛

وقتی از فریاد وافسادا با تقسیم 4درصدی و 96درصدی می‌شنویم؛
وقتی فرهنگ تخریب و سیاه‌نمایی به هر قیمتی برای پیروزی را شاهد هستیم بدون آنکه برنامه‌ای علمی و کارشناسی ببینیم؛
وقتی شاهد سخنانی هستیم که صدای همه کارشناسان را در می‌آورد؛
وقتی تمام حامیان، یاران، همراهان و مدیران احمدی‌نژاد را اطراف شما می‌بینیم؛
وقتی اقدامات عجیب و غریب و محیرالعقول و غیرقانونی مثل ایجاد سایت کارانه و جمع‌آوری غیرقانونی اطلاعات خصوصی مردم قبل از به قدرت رسیدن را می‌شنویم که با دستور مراجع قانونی نظام فیلتر می‌شود!
وقتی از جملات آشنای "خیلی ساده است"، "راحت میشه"، مرتبا در پیچیده‌ترین مسائل وعده و امید داده می‌شود؛
وقتی راحت با کارنامه‌های تهی و شعاری روبرو هستیم؛
وقتی بازگشت به ماجراجویی‌ها از جیب مردم را می‌بینیم و مشاهده می‌کنیم که حماقت را شجاعت، و دیپلماسی عاقلانه را ملتمسانه تلقی می‌کنند؛
باید هم از بازگشت به گذشته‌ای بترسیم که پیش روی ما گذاشته‌اند.
گذشته‌ای که یک فرق بزرگ با بازگشت شما به آن دارد! و آن اینکه لااقل صاحب آن گذشته نوآوری داشت اما شما حتی در کپی آن گذشته تاریک، مقلدی بدون نوآوری هستید! (4330017) (alef-13)
 
صابر
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۹:۲۵:۵۴
معلومه نگران رای اوری رقیبان روحانی هستی...
میزان رای ملت است و لزومی به حرص خوردن نداره
ضمنا روحانی در این چهار سال چه عملکرد قابل قبولی داشته؟
نگه برجام که ادم خندش میگیره . یروز افتاب برجامه یروز ابر باران
چقدر راحت با این کلمات با مردم بازی کرد. (4330669) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۰۷:۴۷:۵۲
اقای رییسی فقط یکسال است تولیت استان شده است بر فرض که باید استان قدس مالیات بدهد چرا به 36 سال مدیریت قبلی که از دوستان اقای روحانی بودند اعتراض ندارند.ایا مهم نیست در این مدت کم ایشان توانسته دستان ناپاک زیادی را از سر موقوفات استان کم کند. خدا کمکش کند. (4332057) (alef-3)
 
رستمی
۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۰۸:۴۱:۵۸
من هم دوست دارم که از من مالیات نگیرند
و شخصا به فقرا کمک کنم
آیا این میشه !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!؟؟؟
در ضمن
مشهد چندی میلیون فقیر و زاغه نشین دارد
این کمکهایی که میفرمایند به فقرا میشود
چرا تاثیر نگذاشته
اصلا کدام فقرا
در کدام کشور؟؟ (4332224) (alef-3)
 
سالار
Netherlands
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۴:۵۹:۳۱
مردم نذریاشونو به استان قدس دادن که به فقیرا کمک کنه، وظیفه اش اینه که کمک کنه
نه اینکه بره شرکت بزنه و معاونش فراری بشه
باید مالیات فعالیتهای اقتصادیش رو بده، مالیات نمیده و از نذر های مردم استفاده می کنه تا شرکت های رقیب رو از میدون به در کنه
طبق قانون برنامه ی ششم باید مالیات می داد (4329709) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۶:۰۸:۵۹
معاونش فراری بشه؟!! ینی اینم به آقای رئیسی ربط میدید؟ ایشون که قاطعانه مقابل این فرد ایستادن.
باید مثل جهانگیری از مظلومیت و بیکاری و اون آقا دفاع می کردن؟ حتما الان وزیرآوزش و پرورش و دخرش رو هم مظلوم و بیاره می دونید دیگه؟ نه؟ (4329971) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۲۲:۱۰:۲۹
«بسمه تعالی

جناب آقای موسوی، نخست وزیر محترم

همان طور که قبلاً گفته‌ام آستان قدس رضوی و شرکت ها و مؤسسات وابسته از پرداخت هر گونه مالیاتی معاف می‌باشند. نظر اینجانب را به مقامات ذی‌ربط ابلاغ نمایید.

۲۰ / ۱ / ۶۸

روح ‌اللّه‌ الموسوی الخمینی» (4331273) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۰۷:۵۶:۱۸
چرا در طول سالیان متمادی که تولیت توسط دوست اقای روحانی مدیریت می شد چنین ادعایی مطرح نشد. اگر منصف باشید می گویید هنوز رییسی یکسال براین مرکز مدیریت داشته و در طول 37 سال گذشته هیچوقت چنین حرفی پیش نیامده .اگر بجای اقای رییسی جناب روحانی این سمت را می گرفت تا 18.5 سال مدام مشکلات آستان را به مدیریت قبل حواله می داد(همانطور که مشکلات کنونی مملکت را به 8 سال احمدی نژاد ربط می دهند) (4332079) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۵:۰۵:۲۴
برادر عزیز

1- ارزش افزوده را مصرف گننده می دهد نه استان قدس

2- ذر برنامه ششم معافیت مالیاتی برداشته شده است واین برنامه به تایید شورای نگهبان رسیده است ورهبری هم پرداخت مالیات را برای استان قدس معاف نکردهان بلکه جمعی خرجی نمودهاند (4329743) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۲۰:۰۳:۴۰
شرکت ها هم همه ریشه شان نذر و وقف است ...

متاسفانه برای دروغ ، توجیه دروغ هم می تراشید !

ماده 6 قانون برنامه ششم (این قانون از سال 96 اجرا میشود ):
-الف- برقراری هرگونه تخفیف، ترجیح یا معافیت مالیاتی جدید طی سالهای اجرای قانون برنامه ممنوع است.

دقت کردی دوست عزیز ! نوشته معافیت مالیاتی جدید...

دیگه چه دروغی دارید که از دروغ رئیس جمهورتان حمایت کنید ؟! (4330839) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۰۹:۴۰:۳۲
برنامه ششم از سال 1396 قابل اجرا است و ربطی به سالهای گذشته ندارد بنابر این وظیفه دولت است از امسال اقدام لازم را اجرایی نمایند. (4332391) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۵:۱۲:۱۶
هموطن عزیز اشتباه نکنید آستان قدس رضوی یک موسسه عام المنفعه یا خیریه نیست بلکه یکی از چندین کارتل اقتصادی ایران است که چندین هزار میلیارد تومان گردش مالی دارد و به تبع آن سود فراوانی را به دیت می آورد . اینکه دنیا را مثال می زنید قیاس مع الفارق است چون تمام موسسات خیریه و مشابه دارای سرفصل های مشخص حسابرسی هستند و دولتها کاملا می دانند که چه مقدار پول به این موسسات وارد شده و کجا هزینه شده است . (4329773) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۵:۱۵:۲۹
روحای نگران است مثل تمام ما ایرانی های طرفدار دمکراسی . به شعار هاو وعده های رقبایش نگاه کند . چه وعده های فریبنده ای که نمی دهند . ترس از این است که جماعتی گول این فریب را بخورند و کشور را با خود به قهقرا ببرند . (4329788) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۹:۲۸:۰۹
چرا توهین میکنی؟
خوبه منم بگم سال 92 روحانی ملت رو گول زد و رای اورد؟
مردم بودن بهش رای دادن الان هم بخان با دو درصد کمتر از سال 92 میفرستنش
دور دوم. (4330681) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۰۸:۰۱:۱۷
شما نگران خودت باش مردم خودشان قدرت تشخیص دارند و هر چه صلاح بدانند همان را انتخاب خواهند کرد. (4332094) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۵:۲۳:۵۴
همه باید مالیات پرداخت کنند ، بعدش هرکی دوست داره بره خیره هم انجام بده مملکت باید قانونمند شود ، با این کارها فساد زیاد می گردد. (4329809) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۶:۰۲:۱۹
«یکی از مسئولان محترم، اخیراً به شایعاتی که در مورد مالیات پیرامون آستان مقدّسه رضوی در افواه مطرح شده بود، پاسخ داد. توضیحی که بسیار لازم و ضروری بود و سکوت در برابر آن شایسته نبود. در توضیحات آمده بود که بنا به استفتایی که ریاست فقید این آستان در زمان حیات بنیانگذار جمهوری اسلامی از آن عزیز داشته‌اند، آستان قدس از پرداخت مالیات معاف شد. ایشان هم با استناد به این استفتا، طی نامه‌ای به مقام معظم رهبری خواستار لغو مصوبه‌ای شده‌اند که آستان قدس را مشمول مالیات می‌کرد. در توضیح اخیر همچنین ایشان اعلام کردند که تمام شرکت‌های زیرمجموعه آستان قدس مالیات بر ارزش افزوده می‌دهند و ترازنامه مالیاتی هم دارند. قاعدتاً با این توضیح، شائبه ایجاد شده برطرف می‌شود و مسأله حلّ است اما در توضیحات ایشان مطالب دیگری هم بود که به نظر نگارنده قابل تأمل می‌نماید.

ایشان اشاره کرده‌اند که آستان قدس هر چه دارد و هر چه به آن می‌رسد، نذر و وقف است و اصولاً چیزی جز این ندارد و تمامی شرکت‌های آن هم همین‌طور و نباید مالیات بدهند. ضمن این که با قطعیت باید گفت آستان قدس به اندازه ۱۰ برابر مالیات متعلّقه به فقرا و نیازمندان کمک می‌کند. سخنان اخیر ممکن است در نزد برخی متفاوت با ادّعای نخست باشد و معلوم نشود که بالاخره مالیات می‌دهند یا این که مالیات نمی‌دهند اما چند برابر آن را صرف امور خیر می‌کنند. در این باره چند نکته گفتنی وجود دارد.

نخست آن که هم امام(ره) و هم جانشین خلف ایشان بیشترین تأکید را بر اجرای قانون داشته‌اند و رفع هر گونه تبعیض که در قانون اساسی آمده از جمله در فضای کسب و کار، مورد تأکید هر دو بزرگوار است. می‌شود حدس زد که اگر در همان زمان سوال مورد نظر از امام به گونه دیگری مطرح می‌شد، احتمال این که پاسخ دیگری داشته باشد کم نبود. ضمن آن که حال بیش از سه دهه از آن تاریخ گذشته و فعالیت‌های اقتصادی آستان قدس قابل مقایسه با آن روزگار نیست.

دیگر آن که آن چه مسلم است نذوراتی که مردم تقدیم بارگاه ملکوتی آن امام همام می‌کنند، نذر است و وقف و باید در جای خود صرف شود و مالیات هم ندارد. درست مثل نذوراتی که مردم به دیگر آستان‌های مقدسه می‌دهند. اما آیا اگر این سرمایه وارد فضای کسب و کار شد و در کارخانه یا بنگاه یا بانکی به‌ کار گرفته شد هم مشمول همین قانون است یا از یک قانون کلی دیگر تبعیت می‌کند؟

این که مدیریت آستان از سلامت برخوردار است و سوءاستفاده شخصی از آن صورت نمی‌گیرد و خدمات فراوانی از ناحیه آستان صورت می‌گیرد، محل شبهه و محل بحث نیست اما حتی اگر ۱۰ برابر مالیات متعلقه هم به محرومان کمک شود، آیا اشکال عدم پرداخت مالیات را برطرف می‌کند؟ وقتی ما از بهبود فضای کسب و کار و رفع موانع تولید و حذف تمام تبعیض‌ها و امتیازات برای گسترش اشتغال و افزایش سرمایه‌گذاری صحبت می‌کنیم، وجود هرگونه امتیاز یا رانت به هر شکل و با هر نیت یک مانع بزرگ به حساب می‌آید. درست مثل رانت معافیت مالیاتی در شرکت‌های مناطق آزاد که با استفاده از این قانون، شاهد انبوه شرکت‌های ثبت شده در این مناطق و نیز عدم پرداخت مالیات قابل توجهی در این رابطه هستیم. گمان می‌کنم ذکر یک مثال بد نباشد. وجوهاتی که مردم به مراجع تقلید می‌دهند و اموالشان را با پرداخت خمس منزه می‌دارند، سبد مصرف معین و مشخص دارد و قاعدتاً مالیات متوجه آن نیست اما اگر به فرض و احتمال دفتر یکی از مراجع محترم با نیت کمک بیشتر به شهریه طلاب که معاش قلیلی دارند، قصد کند تا تمام یا بخشی از آن‌ را صرف سرمایه‌گذاری کند و مثلاً شرکتی تاسیس نماید آیا می‌تواند مشمول معافیت مالیاتی گردد؟ قاعدتاً همان وجوهی که در حالت اول مالیات ندارد در صورت ورود به بازار کار و سرمایه‌گذاری باید تابع قوانین مساوی و بدون تبعیض فضای کسب و کار شود تا ضامن امنیت سرمایه‌گذاری و عدالت اقتصادی و بهبود فضای کسب و کار و افزایش بهره‌وری و کارآمدی باشد.

یکی از مشکلاتی که فضای کسب و کار و افزایش کارآمدی و بهره‌وری در کشور را همواره تهدید کرده و می‌کند وجود همین ملاحظات است. حمایت‌های غیر اقتصادی و رانتی از صنعت خودرو و صنعت پتروشیمی و اغلب شرکت‌های دولتی و نیمه‌دولتی و عمومی با این توجیه که سهام فلان مجموعه مال بازنشستگان یا اعضای محروم بهمان طبقه اجتماعی است پس این جیب به آن جیب است و لذا راه دوری نمی‌رود و…، موجب عدم بهره‌وری کل، ناکارآمدی مدیریتی، عدم جذب سرمایه‌گذاری بخش خصوصی داخلی و خارجی و معطل ماندن تولید و اشتغال کشور شده است. شاید سهم آستان قدس در استفاده از این ملاحظات رانتی قابل مقایسه با برخی مجموعه‌های دیگر نباشد و خدمات فراوان این مجموعه خدوم برای محرومیت‌زدایی، هم در استان خراسان و هم در سایر جغرافیای کشور، فهرست بالابلندی را تشکیل دهد. اما آن چه گفته‌ آمد آسیب‌شناسی شکافی در اقتصاد کشور است که همه باید برای دست‌یابی به اهداف سیاست‌های ابلاغی رهبری در زمینه اقتصاد مقاومتی بدان توجه کنیم.

البته شاید استنباط نگارنده و دغدغه‌اش درست نباشد و توضیح نخست که همه شرکت‌های زیرمجموعه آستان مقدس امام هشتم که مضجع شریفش زیارتگاه عاشقان و عشقش روح‌افزای نفوس ایرانیان است، هم مالیات می‌پردازند و هم ارزش افزوده و هیچ تفاوتی با سایر مجموعه‌های اقتصادی از این حیث ندارند، اما و اگر دیگری نداشته باشد و شبهه وجود نوعی تفاوت در توضیح نخست‌ و بعدی ایشان، تنها استنباط شخصی نگارنده باشد. در هر حال این وجیزه همان طور که در ابتدای مقال آمد، نباید به منزله تشکیک در سلامت مالی یا فعالیت‌های آستان یا مسئول به حساب آید، بلکه طرح یک مبحث کلی و یک الزام اصولی برای توسعه اقتصادی کشور و بهبود فضای کسب و کار است که هر گونه تبعیض در آن نقض غرض به حساب می‌آید و سرمایه‌گذاری و اشتغال و تولید را دچار مخاطره می‌کند.» (4329943) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۶:۲۸:۱۱
گرفتن مالیات یعنی پر کردن اظهار نامه مالیاتی یعنی حسابرسی
یعنی شفافیت مالی فقط بحث پول دادن نیست (4330042) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۷:۰۴:۳۷
اقای آشتیانی عزیز، انشاالله بعد از 29 اردیبهشت به اشتباه بودن تحلیل ها یتان پی خواهید برد (4330176) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۰۱:۱۶:۲۶
این یک کارتل اقتصادی است نذورات کدام است!!!!! (4331702) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۲۲:۵۱:۴۱
در ضمن این ادبیات قالیباف استارت زد و روحآنی جوب نداد قالیباف دوباره تکرار کرد روحانی هم از ادبیات خودشون استفاده کرد (4331392) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۰۹:۱۹:۲۴
بقول رئیسی: رقیب تو ای آقای روحانی من طلبه نیستم رقیب تو عملکرد 4 ساله ات است
واقعا راست گفت این دولت بقول میرسلیم: 4 سال وفت مردم را گرفت و هیچکاری مهمی که با وقت و هزینه صرف شده قابل توجیه باشد نکرد بنابراین
آقای روحانی رقیب تو عملکرد ضعیف 4 ساله تو است (4332334) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۱۱:۲۸:۲۵
آقای روحانی که در مناظره دوم گله مندانه از دیگر کاندیداهای منتقد می‌پرسد که آیا یک کار خوب در کار دولت فعلی ندیده‌اید و پس از آن خود به ارائه چند مورد می پردازد، خود ایشان در سطح بسیار وسیعی در این دام می‌افتد که همه اقدامات دولت هشت ساله قبل از خود را کاملاً سیاه می‌بیند، در حالی که بسیاری از پروژه هائی که دولت فعلی با افتخار افتتاح می‌کند، بخش اعظم ساختشان را در دولت‌های نهم و دهم طی شده است. (4332791) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۲۰:۲۵:۰۳
این همون مدیر عامل استقلال نیست؟!!!!! (4335403) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۳:۳۵:۳۳
آقای آشتیانی: نقد نه ، دورغ وتهمت خودت هم می دونی (4329379) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۳:۵۶:۴۴
رای من به روحانی است اما دوست دارم پاسخگو باشد و نگاه برنامه محور خصوصا در حوزه اقتصاد داشته باشد (4329462) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۵:۱۵:۱۰
شما واقعاً فکر میکنید مردم نمیفهمند آقای آشتیانی
برنده مناظره دوم بی چون و چرا روحانی بود
نظرسنجی های اصولگرایان و اصلاح طلبان در این یک مورد توافق دارند
روحانی با حرکتی که از چند روز پیش شروع کرده تقریباً80% رای خاکستری را نیز جذب کرده (4329787) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۶:۱۰:۰۶
ممکنه روحانی با دوقطبی سازی کاذب رای جمع کنه و در قلب مردم جایی نداره (4329977) (alef-13)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۶:۴۲:۵۷
ناشناس ۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۶:۱۰:۰۶
"ممکنه روحانی با دوقطبی سازی کاذب رای جمع کنه و در قلب مردم جایی نداره"

اولا فکر نمی کنم دیگه مردم گول "دوقطبی سازی کاذب" رو بخورن
دوما فکر کنم اونی که 4درصد، 96 درصد میکنه، روحانی نیست!!!

اشکال نداره خودتونو بزنید به اون راه،
ولی فکر نکین میتونین با این تناقضات مردم رو فریب بدین. (4330098) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۶:۴۷:۵۲
لابد مردمی که به روحانی رای می دهند قلب ندارند و تلمبه توی سینه شان گذاشته اند ؟ (4330118) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۷:۱۹:۳۶
در قلب من جا داره (4330206) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۹:۳۱:۴۷
در قلب من جا نداره.
تو قلب برجام قرار داره (4330693) (alef-13)
 
شهروند
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۱۲:۰۷:۰۰
شما سخنگوی همه مردمی؟ مردممم؟؟؟ (4333045) (alef-3)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۰۹:۵۸:۵۰
رای های خاکستری یعنی کسانی که نظام رو قبول ندارن (4332438) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۳:۳۵:۵۷
خیر ... آقای روحانی از قبل گفته بودند که حقایقی را با مردم در میان می گذارند ... ضمنا حرف های رقبای ایشون رو چهار سال است که می شنویم ... از این تحلیل های سطحی هم کمتر بنویسید ... درود بر روحانی که حقیقت تفکر تندرو و بسته رو فریاد می زند (4329380) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۴:۴۸:۳۰
تهمت دیوارکشی .. وعده مجدد عمل نشده در 4 سال شکستن حصر اصحاب فتنه 88 و حمله به نمایش بازدارنده توان موشکی .توسل و استغاثه به باغی نظام آقای خاتمی ( در کلام رهبری ). ......رفتارهایی است که نشان میدهد او هیچ آورده ای ندارد و تلاش میکند با جنجال و ایجاد شور انتخاباتی در عده ای برای خود طرفدارانی دست و پا کند درحالیکه همین طرفداران حتی به کف خواسته های خود در دوران ریاست جمهوری او نرسیدند ... (4329644) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۵:۲۲:۰۹
حقایق یا ادعاهای دروغ جدید را می خواهند مطرح کنند؟ (4329804) (alef-3)
 
حامد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۳:۳۶:۳۲
او (روحاني) فكر نميكرد بعضي از رقبايش تا اين حد بي اخلاق باشن ... (4329384) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۳:۵۷:۴۴
برخی از آنها تخریب بود خصوصا رفتار سخنگو دستگاه قضا اما روحانی باید با متان رفتار می کرد (4329464) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۴:۰۷:۴۳
بی اخلاق و بی ادب اونایی هستن که میکروفن رو از خبر نگار میگیرن و پرت میکنن و به فرماندار بدره میگویند : بی شعور ! (4329522) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۴:۰۹:۰۳
قالیباف باید همون هفته اول تمام مدیرا و روئسای منصوب دولت قبل رو برکنار کنه .
همون هفته اول / همشون
مدیرای مرفه (4329525) (alef-13)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۵:۳۹:۰۹
دوست عزیز صفت مرفه هیج بار منفی بدی برای مدیر نباید داشته باشه (البته در فضای دور از پوپولیسم) اون چیزی که برای کشور هزینه زیادی ایجاد میکنه مدیر کار نابلد هست نه مدیر مرفه

تا وقتی طرز فکرمون این باشه همیشه در حال درجا زدنیم ... (4329856) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۲۳:۳۲:۳۰
شما نگران حقوق نجومی باش.نگران مانباش. (4331497) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۶:۳۶:۴۸
پس خبر از مدیران شهرداری نداری (4330072) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۸:۲۴:۱۳
مردم نخواهند گذاشت ایران پلاسکو شود ! (4330398) (alef-13)
 
سعید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۴:۲۷:۱۰
تو چهار سال گذشته ملت اخلاقیات رو از روحانی و آخوندی آشنا یاد گرفتن (4329574) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۵:۲۱:۵۵
من از روحانی ملتمسانه می خواهم در مناظره پایانی محافظه کاری را کنار بگذارند و جواب انتقادات را محکم بدهند و اجازه ندهند کسانی که دستاوردشان تورم و تحریم و... بوده و تا قبل این دولت گرانی را نعمت خدا می دانستند و برخی فامیل های همین نامزدها میگفتند به جای خوردن مرغ که گران شده اشکنه با پیاز بخورید ژست حق به جانب بگیرند و با کارنامه خودشان بر علیه این دولت تبلیغ کنند و تمام کاسه کوزه ها را سر شما بشکونند.
برخی ها جوری حرف میزنند که انگار شما کشور سوئیس تحویل گرفتید و ونزوئلا تحویل دادید! (4329803) (alef-13)
 
صابر
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۹:۳۵:۰۳
روحانی اخلاق زیبایش رو در این 4 سال نشون داد.!!!!
یاد اون جمله زیبای محسن رضایی سال 92 افتادم : آقای روحانی شما که با یک انتقاد کوچک اینگونه عصبانی می شوید فردا روزی که ریاست جمهوری کشور را به عهده گرفتید چه خواهید کرد؟ (4330703) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۲۱:۳۶:۲۴
بعد. از احمدی بی اخلاقی باب شده است (4331162) (alef-13)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۲۳:۱۰:۵۲
ای بیسواد جهنمی ای بزدل ترسو می خوای با رای بدیگران جنگ بشه می خوای به کدخدا بگویم به ایران حمله کنه (4331431) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۳:۳۸:۰۶
پایان غمناک رییسی / رای خاکستری ها در راه هستند (4329389) (alef-13)
 
China
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۹:۳۹:۱۶
روز به روز به استقبال کنندگانش در شهرهای ایران اضافه می شود. کجای کاری عزیز (4330728) (alef-13)
 
صابر
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۹:۴۰:۲۳
پایان غمناک روحانی.
روحانی دور دوم میرود و شکست سختی خواهد خورد

"تکرار می کنم" شکست می خورد. " علی برکت الله" (4330735) (alef-13)
 
پیرمرد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۳:۳۸:۱۷
این درحالی است که بسیاری از کارشناسان معتقدند که روحانی تاکنون در دو مناظرات قبلی شکست خورده و میخواهد در مناظره سوم با پرداختن به حاشیه کار را به نفع خود تمام کند.
(4329390) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۳:۳۸:۲۳
به عنوان یک اصلاح طلب به این دلایل به آقای روحانی رای نمی دهم :
1- با وجود اصلاح طلب بودن بنده اما یک اصل برای من ثابته و اون اینه که کسی که در 4 سال گذشته روند کاری بدی داشته دلیلی برای تکرار این روند بد وجود نداره ؛ حداقلش اینه که من در این روند بد شریک نخواهم شد . این اصل باید شکل بگیره که ما با هیچکس عهد اخوت نبستیم . ( بهتر بود فردی دیگه بجای آقای روحانی توسط اصلاح طلبان معرفی می شد )
2- آقای روحانی 4 سال عهده دار دومین سمت مهم کشور بودن ؛ این که بعد از 4 سال برای تبلیغات انتخاباتی بجای این که بگن من چه کارهایی انجام دادم ؛ ژست اپوزیسیون و مظلوم نما بگیرند ؛ بزرگترین توهین به من نوعی است .
3- نحوه ی رای من بر اساس عملکرد یک فرده نه حرف های قشنگ زدن ؛ حرف قشنگ رو همه می تونن بزنن . این که به قیمت پایین نگه داشتن تورم ؛ این چنین رکود سنگینی در کشور ایجاد شده ؛ به قول دوستان آقای روحانی تقصیر همه است به غیر از دولت ؛ پس اگر تیم دولت انقدر ناتوان در اجرای امور کشوره که بقیه برای آن ها تعیین تکلیف می کنند ؛ چرا دوباره نامزد شدن ؟
4- صحبت های اینچنینی مانند این که : اگر در انتخابات شرکت نکنیم در خیابان ها دیوار خواهند کشید . ( که به نوعی سطحی ترین و عامیانه ترین نوع حرف زدن برای افزایش رای می باشد و از عوام گرایی و شبه روشنفکر بی سواد بودن عده ای سوء استفاده می کنه ) تلخندی بر این ماجرا است . کجایند اصلاح طلبان با سواد ؟
5- با روند فعلی همانطور که اصولگرایان بعد از آقای احمدی نژاد به قهقهرا رفتند این امکان وجود داره که اصلاح طلبان نیز بعد 8 سال دولت آقای روحانی نیز تمام شوند و دوباره بشود آن چه که نباید شد .
6- تقریباً آقای روحانی در تمام وعده های انتخاباتی خود در 4 سال پیش ناموفق بودند ؛ البته به غیر از برجام که آن هم خواست خود نظام بود . در مسائل اقتصادی و روند روبرو شدن با مشکلات جاری کشور این که مشکلات را به دولت قبل گره بزنیم برای یک یا دو سال قابل قبول بود نه این که بعد از 4 سال همچنان روند ناموفق اقتصادی را بجای بررسی در تیم کابینه خود ( وزرای صنعت ؛ نیرو ؛ کار ؛ اقتصاد و ... مخصوصاً وزیر صنعت که گل نوبهار در باغ دولت هستند ) به گذشته ربط دهیم .
7- یکی دیگر از ادعاهای دولت در مورد آزادی رسانه ها و شبکه های اجتماعی است : اما سوال اساسی این است که هر موقع که قوه قضاییه علاقه مند به فیلتر سایت یا شبکه اجتماعی بوده آن را براحتی فیلتر کرده ؛ پس اگر شبکه اجتماعی یا سایتی هم اکنون باز است علت خواست خود قوه قضاییه بوده نه حلوای شیرین جناب روحانی ؛ چه آن که هر جا سایتی یا شبکه ای یا روزنامه ای توقیف یا فیلتر شده دوستان وزرا آن را به درخواست قوه قضاییه دانسته اند نه دولت . خب پس باز بودن آن ها نیز به خواست قوه قضاییه می باشد نه دولت عوام فریب نباشیم .
8- دوباره تکرار می کنم گرایشات سیاسی ما نباید پذیرای اشتباهات فردی باشد .
9- با بررسی روند 4 ساله دولت آقای روحانی به این نتیجه می رسیم که نبود شایسته سالاری چه در بین اصولگراها و چه در بین اصلاح طلبان موج می زند ؛ شاید بهتر بود گروه دیگری در جامعه به عنوان شایسته ها ظهور می کردند که حداقل پذیرای اشتباهات فردی و تیمی خود بودند و بجای حرف و فقط حرف در بهبود شرایط مملکت خود گام بر می داشتند نه حزب نه جناح نه دوستان و نه فامیل . این که بعد از 4 سال همچنان مشکلات جاری کشور را به دولت های قبل گره بزنیم تنها این نکته را بر ملا می سازد که ما از ابتدا تنها با یک بسم الله و جو رییس جمهور شدیم نه برنامه و عملکرد .
10- باشد که بدانیم و بخواهیم تخصص بر کشور حکم فرما شود نه حرف ؛ زیرا حرف های قشنگ را نیز من می توانم بزنم . (4329391) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۶:۵۹:۰۸
تو یک اصول گرای تندرویی نه اصلاح طلب (4330152) (alef-13)
 
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۷:۱۸:۴۷
بعید میدونم اصلاح طلب باشی (4330205) (alef-13)
 
Moldova, Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۷:۵۱:۲۶
امضا ستاد قالیباف. (4330302) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۹:۳۸:۱۵
مهمترین شاخص پیشرفت کشور رشد اقتصادیه که الان به بالای 7 درصد رسیده! بسیاری از مشکلات اقتصادی با همین رشد اقتصادی حل میشه البته به جز بحث عدالت اقتصادی که آقای روحانی با مسائلی مثل بیمه رایگان همگانی برای افرادی که بیمه ندارن و همینطور افزایش چشمگیر کمک به کمیته امداد و بهزیستی و غیره داره حل میکنه. بعدش هم مثلا دریاچه ارومیه رو زنده کرده، هورالعظیم رو پرآب کرده و بسیاری از مشکلات دیگه.
هیچکس نمیگه روحانی همه مشکلات رو حل میکنه ولی مساله اینه که جناح رقیب بسیار بدتر عمل میکنه! (4330722) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۹:۵۶:۳۹
کسانی که در سال 84 با قهر خود با انتخابات حاضر نشدند به معین و هاشمی رای دهند, مجبور شدند 8 سال تن به حاکمیت احمدی نژاد دهند... (4330813) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۲۲:۵۷:۳۵
عجب فیلمی هستی! (4331407) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۳:۴۲:۱۴
روحانی بعد از این که دید تندروهای اصلاحات، زمزمه کنارکشیدن او به نفع جهانگیری را مطرح کردند، میخواهد با مواضع تند، ان ها را راضی کند. همین امروز روزنامه های زنجیری ، با هورا کشیدن برای روحانی نوشته اند که عجب شجاعتی و.... ، کاندیدای اول ما روحانیست نه جهانگیری! (4329398) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۳:۴۵:۳۸
مشت اخر رو از رای خاکستری خواهید خورد . (4329416) (alef-3)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۹:۳۹:۳۳
این نگاه "مشت زدن" چیز خوبی نیست ولی معتقدم که تحریمهیا و رای خاکستری ها سرنوشت انتخابات رو به احتمال زیاد به نفع روحانی رقم میزنن. (4330731) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۳:۴۵:۵۷
معلومه ترس همه تونو فرا گرفته..... با روحانی تا 1400.... (4329418) (alef-3)
 
حسام
Switzerland
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۳:۴۵:۵۸
روحانی با تمام ضعف ها و کاستی هاش ۱۰۰ برابر بهتر از "رئیسی بی تجربه" و "قالیباف عاشق پست و مقام" است. (4329419) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۳:۵۰:۳۰
اگر شما منصف باشید می پذیرید اینها نقد نیست تخریب است, نقد با تکیه و استناد به واقعیات و اسناد و مدارک واقعی انجام می گیرد ولی تخریب بر اساس اخبار جعلی, دروغ, سندسازی و سیاه نمایی انجام می شود (4329435) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۶:۱۵:۴۷
محموله قاچاق در خانه وزیر این دولت دروغ است یا پرتاب میکروفن خبرنگاران توسط وزیر دیگر؟ نکند هم که سخنان رئیس جهورمحبوبتانرا گوش نمی کنید و ناسزاهای او به منتقدانش را نشنیده اید؟ (4329994) (alef-13)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۳:۵۱:۲۲
جناب آقاي آشتياني تصويري كه از شما در ذهن من مانده جنگهايتان با فتح الله زاده بر سر ميز مديريت استقلال بوده ، فرموديد كه (( ولی متاسفانه ایشان در حال حاضر با برخی ادعاها و تهمت ها به ارزش‌های نظام چنگ اندازی میکند که باید تغییر رویه دهد.))
البته با اجازه از تيغ سانسور سايت الف كه اين روزها تيزتر شده عرض مي كنم كه
استاد حق باشماست . تمام آمال و آرزوهاي عناصر تندرو عدم حضور مردم در پاي صندوقهاست . مي دانيد مردم ما 3 گروهند ، گروه اول با شما هستند . گروه دوم ما هستيم كه با پوست كلفتي همچنان اميد داريم تغييرات از طريق صندوقهاي راي ايجاد شود . اما گروه سوم كه همان خاكستري ها هستند ، بعلت سياستهاي هم مسلكان جنابعالي از پيگيري مطالباتشان از طريق صندوقهاي راي نا اميدند . در حقيقت اين گروه سوم بشدت مخالف شمايند و آقاي روحاني مي خواهد به اين گروه تفهيم نمايد كه گروه دوم و سوم حداقل در احساس نياز به تغيير با هم مشتكرتند . (4329441) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۳:۵۲:۲۵
34 سال مملکت گلستان بوده حالا این 3.5 ساله خراب شده ؟؟ (4329443) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۶:۱۷:۲۹
دولت 30 سال دست اصلاح طلبان بوده و فقط در یک دوره هشت ساله دست فردی بود که نه اصول گرا او را پذیرفت و نه اصلاح طلب. او هرچه کرد رای مردم را با خود داشت (4329999) (alef-13)
 
حمید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۸:۲۵:۱۴
سی سال دست اصلاح طلبان بوده؟؟
خخخخخخ (4330402) (alef-3)
 
ایلامی
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۳:۵۷:۱۲
یعنی هرکی انتقاد کنه از قطار انقلاب پیاده میشه؟!
بی زحمت بنده را نیز پیاده کنید. (4329463) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۶:۱۸:۲۱
انتقاد با سیاه نمایی و دروغ فرق داره. ایشون برای برد به هر روشی متوسل شده و داره منافع کلی جامعه رو هم زیر پاش خرد می کنه (4330005) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۳:۵۸:۰۹
انتخابات باید نقد دیدگاه ها باشد نه مسائل سطحی و شخصی (4329469) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۳:۵۸:۵۳
روحانی سه سال وقت بازسازی اقتصاد را سر برجام تلف کرد، (4329473) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۳:۵۹:۳۴
چرا روحانی یک مورد از اشتباهات خودش را نمی پذیرد، سه سال وقت کشور سر برجام (4329478) (alef-13)
 
شهاب
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۲۲:۴۳:۱۷
امریکا و ویتنام 24 سال برای پایان دادن به جنگ ویتنام مذاکره کردند در حالیکه هیچ قطعنامه شورای امنیتی علیه ویتنام صادر نشده بود. پسرجان! برای بدست اوردن برجام 30 سال هم وقت میذاشتیم ارزش داشت.این معجزه الهی بود که ایران -به ابتکار ظریف و روحانی و... - توانست این موفقیت عظیم را طی 2 سال بدست آورد. همه دنیا انگشت به دهان موندن. (4331361) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۴:۰۰:۲۳
نقد با دروغ فرق داره اقاي اشتياني. (4329483) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۴:۰۰:۴۰
روحانی چهار سال فرصت پاسخگویی و اطلاع رسانی داشت اما تازه موقع انتخابات به یاد مردم افتاده است (4329484) (alef-13)
 
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۴:۰۳:۳۵
يعني حرف هاي رقبا بي اخلاقيه و حرفاي روحاني اخلاق مداره؟ يا للعجب! (4329495) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۴:۰۳:۵۸
دو قطبی مردود است،
چه متحجر و آزادی خواه
چه انقلابی و سازشکار (4329499) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۶:۲۰:۰۹
متاسفانه امثال روحانی قدرت طلب تنها راه پیروزی رو در رقیب هراسی و ایجاد دوقطبی کاذب می بینن (4330010) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۴:۰۴:۲۷
به گفته آقای روحانی چه کسانی میخواستن در پیاده رو خیابان بکشند؟ (4329505) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۵:۵۳:۰۰
اینا روحانی رو نقد میکنن مشکلی نیست ، روحانی که اینارو نقد میکنه اشکال داره !! (4329902) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۶:۲۱:۲۷
واقعا کیا؟ طرفداری شما بودن آقای روحانی که دهه شصت می خواستن در دانشگاه دیوار بکشن. شما هم همه رو به کیش خود پنداشتین و نسبت دروغ دادین به رقباتون. جای تاسفه واقعا (4330015) (alef-13)
 
کاظم
United States
۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۱۱:۵۶:۴۱
ولی شماها در دهه نود اینکارو کردید! (4332971) (alef-3)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۴:۰۴:۳۳
سرنوشت يك ملت
تعامل جهاني
كنترل تورم
افزايش رشد : اقتصادي - صنعتي- تراز تجاري
كنترل قيمت ارز
افزايش صادرات نفتي و غير نفتي
خودكفايي گندم ورشد توليدات كشاورزي
افزايش صادرات نفتي
خودكفايي بنزين
رقابتهاي جهاني ميادين نفتي
قراد داهاي ريلي و هوايي
افزايش حقوق معلمان و چند برابر شدن بودجه دفاعي كشور
افزايش مستمره بگيري سازمان بهزيستي و كميته امداد
جذب سرمايه خارجي
افزايش توريست اقتصادي

....
.....

سرنوشت يك ملت را نبايد به افرادبدون تجربه سپرد . روحاني بايد خوب دفاع كند وگرنه مديون مردم ايران خواهد بود.
انتقاد به مشكلات مزمن كشور كه شايد دولت روحاني صرفا" سهم كوچكي از آنرا به عهده دارد دستاويزي براي كسب آرا شده است.
در 4 سال قبل كجا بوديم الان چه وضعيتي داريم . (4329506) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۴:۰۴:۳۵
چرا وزرا فعالیت اقتصادی دارند و در بنگاه ها و شرکت ها عضویت دارند کجای دنیا چنین است (4329507) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۶:۱۳:۵۱
کجای دنیا ؟ امریکا ! ترامپ و وزیران او را ندید ؟کسی که نتونه یک شرکت درست کنه و 4 نفر رو بزار سر کار ایا میتونه وزارت صنعت و معدن رو اداره کنه ؟؟ (4329989) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۰۲:۱۳:۱۳
تقریبا همه کشورهای توسعه یافته (4331785) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۴:۰۵:۱۸
باید وزراء و نمایندگان مجلس و بستگان درجه یک آنها از هرگونه فعالیت اقتصادی حین خدمت منع شوند (4329512) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۴:۰۵:۴۹
اگر نامزدها علیه یکدیگر حرف بزنند مردم به همه انها بی تفاوت می شوند (4329514) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۴:۱۲:۴۹
نقد نبوده کلا توهین و تهمت (4329540) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۶:۲۴:۰۴
آره! فقط روحانی و جهانگیری و هاشمی طبا اخلاق دارن! نمی گن ما چی کار کردیم. فقط ملت رو از خشونتی می ترسونن که وجود نداره. خداحافظ رئیس جمهوری که به زحمت 50 درصد آرای یک کشور را کسب کرد (4330025) (alef-13)
 
Australia
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۴:۱۳:۱۹
"موضع گیری های اخیر روحانی برای کسب آرای خاکستری است". این کار آقای روحانی هیچ اشکالی ندارد و از نظر من خیلی هم خوب است. (4329545) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۶:۲۶:۰۴
از نظر شما بی اخلاقی و پشت پا زدن به منافع ملی، جریح دار کردن احساسات قومی و تهدیدآوری برای مرزها ایرادی نداره؟ اگر جوابتون مثبته پس خودتون هم تایید می کنید که منفعت مردم و کشور رو نمی خواید. برا همینه که نباید امثال شما قدرت داشته باشن (4330035) (alef-13)
 
ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۴:۲۵:۳۲
عنداله فکر کردی آقای رئیسی یا قالیباف مشکلی برای آقای روحانی پیش میارن.
آرء اصلی برای آقای روحانی کافیست . خاکستری ها برای شما (4329571) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۶:۲۷:۱۵
لطفا قلیباف و رئیسی ر یکی نکنین. رئیسی یکی از درست کردارترین مدیران این مملکت میتونه باشه. روحانی و قالیباف مثل همن و هردو هم عوام فریبن (4330038) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۴:۳۱:۲۶
اقای ظریف می آمد، روحانی باید می رفت. پس جهانگیری انتخاب خوبی بود. (4329587) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۴:۳۷:۳۳
من به عنوان یکی از افرادی که تا حالا رای نداده ام به آقای روحانی رای خواهم داد (4329604) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۸:۴۰:۵۵
اتفاقا منم دور قبل رای ندادمو میخوام به هرکی با روحانی بیشتر مخالفه رای بدم (4330453) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۴:۳۹:۴۹
روحاني بگم بگم نميكنه، يهويي ميگه، (4329614) (alef-13)
 
Canada
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۴:۴۷:۱۷
روحانى فكر نميكرد رقبايش خط قرمزهاى اخلاقي را رد كنند لذا همين الان هم تا ميتوانيت صبر كرد ولى .... وقتى ميبيند ماشين عظيم تخريب كه از بيت المال تغذيه ميشود اينچنين منتخب مردم را تخريب ميكند صبرش تمام شده و اين همان چيزي است كه ما راى دهندگان به ايشان ميخواهيم افشا گري پشت پرده زور و زر و تزوير (4329641) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۴:۵۲:۳۴
متاسفانه همه کاندیداها به بی اخلاقی رو اورده اند اول از همه اقای قالیباف وریسی شروع کردند از اقای واعظ زاده انتظار می رفت که به بی اخلاق های دو طرف می بایست اشاره می کرد ضرر ان متوجه همه خواهد شد (4329672) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۶:۳۰:۰۸
رئیسی بنده خدا که تو مناظره اول اون قدر در مقابل بی اخلاقی دولتی ها سعه صدر نشون داد که متهمش کردن به منفل بودن. لطفا منصف باشید هم وطن (4330049) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۴:۵۸:۲۶
ایشان بهتر است بجای اینگونه موضع گیریها برنامه کاری خود را برای حل مشکلات آب و کشاورزی و صنعت و معدن و... بیان کنند شان و منزلت جایگاه رئیس جمهور که هنوز هم ایشان در آن جایگاه است ایجاب میکند اینگونه رفتار نکنند . (4329701) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۵:۰۴:۵۵
غافلگیری از استقبال بی‌نظیر مردم نسبت به رقبای روحانی، که در نتیجه یک برنامه‌ریزی منظم در حال اجراست، باعث شده روحانی دست به انتحار سیاسی بزنه. شاید این مساله باعث جذب برخی آرای خاکستری برای روحانی بشه ولی خیلی از مردم هم با پی بردن به دست خالی دولت از اون روی گردان شده و رایشون (رای طلایی) نصیب رقبا می‌شود. (4329741) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۵:۲۹:۲۲
آره خیلللی طرفدار دارن ... ورزشگاه آزادی رو پر می کنن (4329827) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۵:۱۰:۲۷
طبیعتا مناظره اخر همیشه اثرگذاری بیشتری دارد. طبیعیه که انرژیشو نگه داره برای مناظره سوم. انشالله اقتدارگرایان شکست خواهند خورد (4329769) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۶:۳۲:۳۱
اقتدارگرا اونی هس که به دوربین خیره میشه و حرف چهار سال پیش خودشو تکذیب میکنه. اقتدار گرا اونیه که برای ماندن در قدرت با وقاحت میگه دختر وزیر بیکار بوده که قاچاق کرده. اقتدارگرا اونایی ان که یک استاد دانشگاه منتقد خودشون رو مدام به دادگاه احضار می کنن و از کار پزوهشی بازمیدارن و بعد هم وعده آزادی میدن (4330058) (alef-13)
 
پشیمان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۵:۱۸:۰۵
آقای روحانی ! وعده های عملی نشده چی شد؟ از اونا بگو... (4329791) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۵:۲۵:۱۹
حسین فریدون کجاست! (4329816) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۵:۴۲:۳۶
از 56 میلیون واجد شرایط ، حداقل 26 میلیون رای خاکستری درایم نصف اینها بیایند کافی است . انشالله روحانی 30 میلیونی (4329869) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۵:۵۹:۱۰
سال 1364 و در زمانی که محمد فرهادی وزیر کنونی علوم که آن زمان هم در دولت میرحسین موسوی سمت وزیر علوم را اشغال کرده بود، در دانشگاه تهران و در کلاس های درس بین دانشجویان دختر و پسر دیوار کشی شد. امام(ره) زمانی که این موضوع را شنید به رئیس جمهور دستور داد با این کار برخورد شدید شود و آیت الله خامنه ای رئیس جمهور وقت نیز در نماز جمعه به شدت به این کار واکنش تند نشان داد. (4329927) (alef-13)
 
رضا ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۶:۰۵:۲۶
آقای آشتیانی و دیگر همکاران و همفکران ایشان؛
سلام
1- خدایی آقای رییسی چه سابقه درخشانی داشته است؛ 10 سال رییس سازمان بازرسی کشور بود چه اقدام مثبتی داشته است لطفا چند مورد را فقط نام ببرید.. به خدا آقای رییسی رفع فقر و ایجاد اشتغال به آن آسانی که در نظر شما است, نیست.
2- مردم کشور ما خود دارای تفکرات دینی و انقلابی هستند و نیازی به الگوهای نظیر قالیباف و رییسی ندارند که برای ظاهر سازی و خودنمایی دست به هر اقدامی می زنند. مثلا آقای رییسی که ادعای مومن بودن دارند با یک بچه فقیر در حاشیه شهر مشهد عکس می گیرند. آقای رییسی فقر را شماها و افکار و جریان های شما ساخته است.
3- آقای آشتیانی و همفکران، در مناظره های صورت گرفته نامزدهای های محبوب شما، به جزء بی ادبی، بی اخلاقی و انتقادهای بسیار زننده و بسیار ابتدایی که حاکی از شخصیت فریب گونه و کاذب آنهاست؛ چیز دیگری نشان ندادند.
4- خودم،شما و همکاران و همفکران و کل اصولگرایان رابه تقوا، اخلاق و انصاف در پیشگاه الله دعوت می نماییم.
5 - آقای رییسی روحانیت محبوب قشر فقیر؛ عاجزانه از شما دعوت می کنم که از کارزار انتخابات تا قبل از 27 اردیبهشت ماه کنار بروید و تا شاید امور تولیت آستان قدس رضوی را درست عهده دار شوید؛ مالیات آن را که در اصل مربوط به بیت المال را درست پرداخت کنید، سرمایه های آنرا خرج رفع فقر و محرومیت در سرتاسر ایران کنید تا سفره کرامت آن امام همام شامل همگان شود.
6 - توصیه موکد به بردار قالیباف: به خدا حکومت کردن برای مدت کوتاه 4 ساله نیاز به این همه، فریب، و شعار و وعده های اغراق آمیز ندارد، خواهشا به حقیقت وجودی خود بازگردید
مردم ایران نیاز به توسعه و پیشرفت،آرامش، آزادیی همراه با معنویت واقعی و عدالت دارند که به یاری خدا و با عنایت های مقام معظم رهبری و انتخاب شایسته آقای دکتر روحانی حاصل می شود.
خدایا مرا ببخش که یکبار ببرای انتخاب آقای احمدی نژاد چنان تبلیغاتی در بین آشنایان کردم که نزدیک به 1000 نفر از دوستان و بستگان و اقوام من به ایشان رای دادند و متاسفانه 8 سال فاجعه بار را تجربه کردیم که نزدیک به 50 سال باعث عقب ماندگی ایران در دنیا شد. خدایا مرا ببخش.

رضا ایرانی - دانشجوی دکترای مکانیک دانشگاه صنعتی ... تهران (4329957) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۸:۴۵:۳۶
متاسفانه یکی از بزرگترین مشکلات کشور ما همین کسانی مثل احمدی نژاد و رئیسی و قالیباف با ساده انگاری مشکلات کشور میخواهند رابین هود وار وارد میدان شده و مشکلات را حل کنند متاسفانه یکی از بزرگترین ایرادت جناح اصولگرا در این کشور این است که پیچیدگیهای کشور داری را درک نمی کند و برای این مشکلالت پیچیده در جیبش راه حل های ساده ای آماده دارد و برای همین است که کشورب با این حجم سنگین مشکلات و گرفتاری، رئیسی که هیچگونه سابقه کار اجرایی ندارد را مناسب ریاست جمهوری تشخیص داده است. (4330472) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۶:۰۹:۱۶
ايا نقد هاي اقاي روحاني واقعيت دارد يا نه ؟ (4329974) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۶:۱۸:۰۴
یارانه نمی خواهیم پول یارانه بهتر است صرف پیشرفت، آبادانی و امنیت کشور شود
ما گدایی نمی خواهیم کار شرافتمندانه می خواهیم به مردم یارانه می دهند و اسمش را می گذارند کرامت. یارانه بیکاری می آورد اسمش را می گذارند کار (4330003) (alef-13)
 
منوچهر راستی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۷:۲۳:۱۶
روحانی با این رفتار و توهین ها به همه خودش را خراب می کند و اینکه رهبری می فرمایند رئیس جمهور باید انقلابی باشد برای همین است .کسی که به سرباز وطن توهین می کند به قاضی مملکت توهین می کند و نسبت ناروا میدهد انقلابی است و رهبری را قبول دارد .خیر در تعجبم از شورای نگهبان که اگر این آقا رجل سیاسی است .،ولایت فقیه را قبول دارد .و مسائل دیگر باید تعجب کرد از کار شورای نگهبان که ایشان را تایید کرده .کسی که برای چهار روز پست و مقام دروغ بگوید ،تهمت ناروا بزند ،خط به دشمن بدهد به همه توهین بکند در ارومیه شخص دوم مملکت اینطوری سخن رانی می کند و اراحیف می گوید که مثال یک میخواستند درتهران دیوار بکشند هیچ عقل سلیمی این حرف را باور می کند یا من اینها را میشناسم .این ها کی هستند .قالیباف سرباز شهید زنده .رئیسی قاضی این مملکت و نماینده مقام عظمای ولایت .خدایا به کی پناه ببریم از این همه لطف .و هیچ کس روحانی دروغگو
و ..............را نمی شناسد .واقعاً جای تعجب دارد و خجالت .کاش رهبری می شنید این صحبت های این آقا را و تکلیف ما را با سخنانش روشن می کرد که تکلیف چیست .ما هم افشا گری بکنیم یا این توهین ها را تحمل کنیم و بگوییم خدا. (4330214) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۷:۲۳:۳۷
چرا شوراي نگهبان صلاحيت كسي را اساس نظام را نمي پذيرد رد صلاحيت نمي كنه ؟!!!!!!حرف اين آقا درست كپي حرفهاي صداي آمريكا و بي بي سي فارسيه !!! هرچي بيگانگان مي گويند او براي خوشامدن مشتي راي ضدانقلابها همانها را بازگو مي كنه آنهم به دروغ !!! آخر اين آدم با لباس روحاني كه بايد اسوه اخلاق باشه ديگه چرا براي 4سال رياست دست به دروغهاي شاخدار مي زنه و امام و نظام را مسول اعدام و زندان مي دانه!!!اگر اعدامي هم صورت گرفته درراسش امام خميني بوده نه كسي ديگر!!!آيا كسيكه امام را قبول نداره صلاحيت رييس جمهور شدن را داره؟!!!!!!! (4330215) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۷:۵۸:۰۶
شما الان تحمل نقد نداری یا روحانی ؟؟ (4330320) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۸:۱۵:۴۳
در این چند روز رای روحانی رشد خیره کننده داشته ! به جرات میشه گفت روحانی 30 میلیونی !!! (4330366) (alef-13)
 
salam
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۸:۵۶:۱۶
برادران و دوستان و هموطنان عزیز ، لطفا در اظهار نظرات واقعیات را مد نظر داشته باشید .
لطفا ، وقتي گروهي كه اتفاقاً تريبون‌هاي مهمي را هم در اختيار دارند، كمر ‏همت بسته‌اند تا وضعيت كشور را بد نشان بدهند، روحانی حتماً و قطعاً بايد تعارف را كنار بگذارد و گفته‌ها و ‏ناگفته‌ها را بگويد.

فضا، فضايي نگران‌كننده است و من واقعاً نگرانم. گروهي كه در آن 8 سال كذايي كشور را به تاراج بردند و ‏مردم را با هزار و يك بدبختي درگير كردند و آبرو و امنيت براي كشور نگذاشتند، اين روزها با وعده‌هايي كه ‏بيشتر سر خرمني هستند، تلاششان را به كار گرفته‌اند تا بلكه به قدرت برگردند.آقای حسن روحانی به عنوان رییس دولت و نیز به عنوان یک مجتهدِ و عضو خبرگان رهبری ، اعتراضی به معافیت مالیاتی آستان قدس در ارتباط با امور خیریه ندارند اعتراض ایشان در ارتباط با فعالیت های اقتصادیست
استان قدس داراى شركت هاى فراوانى است كه داراى فعاليت هاى اقتصادى جدى و سوداورى هستند. اين حرفها كه پول نذورات و فقرا است را براى جلب ارا ميزنند و خريدارش هم كسانى هستند كه فرق نذورات داخل حرم و فعاليت هاى اقتصادى را نميدانند.

ذر برنامه ششم معافیت مالیاتی برداشته شده است واین برنامه به تایید شورای نگهبان رسیده است ورهبری هم پرداخت مالیات را برای استان قدس معاف نکرده اند
هموطن عزیز اشتباه نکنیدبخش کوچکی از درآمد های آستان قدس رضوی(فقط بخشی از نذورات نقدی) ، جهت امور خیریه صرف میشود و عمده در آمد های اقتصادی آن ، که چندین هزار میلیارد تومان گردش مالی دارد و به تبع آن سود فراوانی را به دست می آورد . نمیتواند معاف از مالیات باشد .
اینکه دنیا را مثال می زنید قیاس مع الفارق است چون تمام موسسات خیریه و مشابه دارای سرفصل های مشخص حسابرسی هستند و دولتها کاملا می دانند که چه مقدار پول به این موسسات وارد شده و کجا هزینه شده است و به اطلاع عموم میرسد .

ضمنا نظر امام و همچنین نظریه رهبر معظم انقلاب همواره رعایت و اجرای دقیق قانون اساسی و رفع تبعیضات ، علی الخصوص در ارتباط با فعالیت های اقتصادی بوده است .
دوستان عزیز
گرفتن مالیات یعنی پر کردن اظهار نامه مالیاتی یعنی حسابرسی یعنی شفافیت مالی،و فقط بحث پول دادن نیست
بنا براین مناسب است که درآمد ها و هزینه ها و نذورات آستان مقدس حضرت رضا ، حسابرسی شده و به اطلاع عموم برسد تا کسی نتواند عنوان کند که " ویلای فلان آقا زاده در شهر بوستون آمریکا ، در خیابانی ، در حوالی ویلای زکی یمانی ، وزیر نفت سابق عربستان، قرار گرفته و با آن مطابقت دارد ".


ضمنا آقای روحانی از قبل گفته بودند که حقایقی را با مردم در میان می گذارند ... تا تخریبات و حرف های رقبای ایشون را که چهار سال است که می شنویم ... پاسخ دهند .
من از روحانی ملتمسانه می خواهم در مناظره پایانی محافظه کاری را کنار بگذارند و جواب انتقادات را محکم بدهند و اجازه ندهند کسانی که دستاوردشان تورم و تحریم و... بوده و تا قبل این دولت گرانی را نعمت خدا می دانستند و برخی فامیل های همین نامزدها میگفتند به جای خوردن مرغ که گران شده اشکنه با پیاز بخورید ژست حق به جانب بگیرند و همه چیز را فقط و فقط برای خودشان و احتمالا اطرافیانشان بخواهند . (4330516) (alef-13)
 
علیرضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۹:۰۵:۵۵
خود آقایان بهتر ازماوشما میدانند اگر روحانی سال 92 انتخاب نشده بود کشور دچارفروپاشی اقتصادی وبه تبع آن سیاسی نیز می شد.پس چرا الان به روحانی می تازند ؟علتش اینست که با پیروزی روحانی دراین دوره که به نظر بنده سخت ترین گردنه برای نجات اقتصاد ایران است طعم آن توسط عموم چشیده خواهدشد.واین یعنی شکست کامل جناح مقابل وزدن قید پاستور برای همیشه.الف مرد باش وچاپ کن (4330559) (alef-13)
 
امیر کومتان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۲۱:۱۱:۲۱
چون کلیدش سالمه حق دارند باید این رقبا حذف شوند .اینها رقیب نیستند مزاحمند . رقیب در حصرخونه و خونه حصره رقیب ////////////////////// (4331075) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۲۲:۴۰:۱۳
تازه آقای روحانی شده کسی که با جوابهای کوبنده در برابر دلواپسان ایستاده واین خواسته ی تمام کسانی است که در سال 92 به ایشان رای دادند. جواب های هوی است. (4331351) (alef-13)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۲۳:۵۳:۴۰
هر روز یکی تفکرات خودش را عین نظام میدونه . حالا این آقا واعظ آشتیانی خط قرمز میکشه و نظام را تعریف میکنه ، دلیل آن هم این است که میدونند روحانی با اختلاف رای بالا انتخاب میشه (4331554) (alef-13)
 
شیوا
United States
۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۰۲:۳۹:۲۸
اقای کارشناس مسائل سیاسی اقای روحانی خط قرمز را رد نشده حقایق پشت پرده را بازگو کرده درود بر روحانی شجاع.......... (4331809) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۰۷:۵۴:۱۴
سلام طبق مقالات چاپ شده دراین سایت حدود ۲۰ درصد مردم دارای بینش کامل می باشند که طرفدار این آقایون می باشند ۳۰درصد مرفه بد درد هستند و۵۰ درصد خاکستری یابه قول اینها رای مرده وبعضا ضد اتقلاب این هم اخر ین تصمیمات جمعیتی (4332076) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۰۹:۱۲:۲۲
با سلام
مگر نه اینکه دانستن حق مردم است واصولگرایان محترم نیز دولت را به عدم شفافیت ومحرمانه کردن امور متهم مینمایند پس با این حساب بازگویی برخی نقطه نظرات ودیدگاهای پنهان ازمردم کاندیداها توسط آقای روحانی را عبور ازخطوط قرمز نظام و حرکت درپازل دشمن تعریف کردن توسط نگارنده محترم محل اشکال وتردید است.
بهرحال در فضای انتخاباتی اولا ایجاد شور ونشاط وفراهم ساختن حضور حداکثری در پای صندوق ها که حتما مورد وثوق نظام است ودرثانی شناسایی کامل نامزد ها در مورد سوابق کاری ، برنامه ها وریشه ها وعقبه فکری ایشان توسط مردم امری کاملا مهم جهت انتخاب است همچنین سرنوشت 4ساله اموراجرایی کشور به این انتخابات بستگی تام داشته وبنظرم نبایستی با این قبیل دیدگاهها فضا را بست ودر نظر داشت فضای انتخاباتی با سایر اوقات سیاست ورزی توسط کنشگران سیاسی حتما متفاوت است (4332311) (alef-13)
 
یکنفر زن
۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۱۱:۳۵:۵۴
من بعنوان کسی که رای نداده، امسال را هم رای نمی دهم چون کاندیدایی ندارم، حقی ندارم، اسنانی کاملی محسوب نمی شوم مدام مورد تبعیض و خشونت هستم. (4332839) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۰:۱۴:۰۰
رای خاکستری هم مردم همین کشورند شما چرا ناراحت می شوید. (4345400) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.